Jump to content


Photo
- - - - -

KK Crvena zvezda prelazni rok 2018/19


  • This topic is locked This topic is locked
6142 replies to this topic

#6061 melov rezignirani batler

melov rezignirani batler
  • Members
  • 9,231 posts

Posted 26 September 2018 - 14:18

 

njemu je ovo treći (?) veliki intervju za neke novine a takmičenja još nisu ni počela


kad krene čović da lista npvine na onom jutarnjem programu gde je resident, pa kao oo, vidi, filip


  • 0

#6062 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 26 September 2018 - 15:26

Uzeleh se i ja basketa, pritom je bas bilo lepih stvari da se vidi na ovom turniru. Svidja mi se tim, za sad mi i Tomic deluje kao da zna sta radi, tako da jedva cekam da krenemo.

 

Cedevita je dovela gro stranaca, Partizan nam iz sprdnje ulazi u igrace, a Buducnost je dovela Omica koji ih je bio odbio za 350k pre mesec dana, mogu samo da zamislim koliko mu je ponudjeno.

 

Posle dugo vremena nismo prvi favoriti, ali sta je, tu je.

 

Regland, Nenadic

Beron, Lazic, Radanov

Perperoglu, Davidovac, Dobric

Faje, Simanic

Cirbes, Ojo, Ristic

 

Samo sto manje FMP-a i Keselja i ja zadovoljan.

 

Otvarajte novi topik. :D


Edited by Markoss, 26 September 2018 - 15:31.

  • 0

#6063 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 26 September 2018 - 15:47

 

Nadam se da ovi placeni tekstovi o tatinom prdezu nisu o trosku klupskog budzeta. U suprotnom smo najebali, jer nicu ko pecurke.


  • 0

#6064 tunis

tunis
  • Members
  • 285 posts

Posted 26 September 2018 - 16:16

Regland, Nenadic

Beron, Lazic, Radanov

Perperoglu, Davidovac, Dobric

Faje, Simanic

Cirbes, Ojo, Ristic

 

to je taj neki sastav, i tu ih je 13 + Kešelj i Čović dovoljno za očekivane utakmice, sada da li će biti za titule - videćemo...


  • 0

#6065 stefan81888

stefan81888
  • Members
  • 6,709 posts

Posted 26 September 2018 - 19:02

Tek sad odgledah snimak protiv Budućnosti. Fino.

 

Ceo turnir uliva neko poverenje, baš smo bili dobri. Ima nade i da će Filip biti klupiran.


  • 0

#6066 Materazzi

Materazzi
  • Members
  • 998 posts

Posted 26 September 2018 - 21:34

 

Posle dugo vremena nismo prvi favoriti, ali sta je, tu je.

 

Kladionice se ne bi slozile :)


  • 0

#6067 Bob McAdoo

Bob McAdoo
  • Members
  • 358 posts

Posted 26 September 2018 - 22:05

Zato sto je istina.

Nema tu nekakvog kao, niti bilo kakvog potcenjivanja.

Kosarka iz 50-ih se ne moze porediti sa danasnjom,

Ona iz 70-ih vec donekle i moze, ali broj trofeja u svakom slucaju stavlja prevagu na Radonjinu eru.

Jacina tadasnje lige tesko da preteze nad jacinom danasnje kosarke kao sporta.

Taj period je i pocetak pomeranja sporta od amaterskog, preko profesionalnog, pa do gladijatorsko-biznis modela koji zivimo danas.

Simptomaticno, poklapa se sa krajem Zvezde kao konkurentnog kosarkaskog tima.

Kako su svi poceli da igraju kosarku i da se ozbiljnije bave njome, Zvezdina sa-la-la kosarka je prestala da daje rezultate. Ugrabilo se sta se moglo u tom prelaznom periodu.

Takodje, u tom periodu se promenilo nekoliko trenera i svaki je zasluzan za po neki trofej. Ne moze se govoriti o dominaciji jednog coveka ili o njegovoj eri.

 

Jos nesto, na postove koncipirane onako snishodljivo-potcenjivacki ti vise necu odgovarati.

Komunicirali smo normalno do sada, ako planiras to da menjas - mojne.

 

Nisam imao nameru da nastupam potcenjivački ni prema tebi, ni prema tvom pisanju, žao mi je ako si to tako razumeo. I ne bi trebalo da moj napad shvataš lično. Ja napadam taj stav, tj. praksu da se istorija i činjenice iz iste često ignorišu, iz razloga jer je lakše, a i (za potrebe argumentisanja) praktičnije da se istorija pamti krajnje selektivno.

A primetio sam da si više puta Radonjića nazivao najtrofejnijim ili najuspešnijim Zvezdinim trenerom...

 

Ovo prvo je, prosto, netačno. Najtrofejniji je onaj ko ima najviše trofeja. A to je Nebojša Popović. Slično je bilo i kada je došao Alimpijević, u svim medijima je nazivan najmladjim trenerom u istoriji Zvezde. Odeš na Wikipediu i proveriš - Popović bio trener sa 24, Alimpijević sa 31. 

Dakle, prosto, jasno i glasno - činjenice.

A kvalitet košarke/sporta u nekoj epohi stvarno nema veze sa golim činjenicama ko je osvojio koliko trofeja. 

Kada sam bio klinac, svi su Real Madrid nazivali najtrofejnijim evropskim fudbalskim klubom, a oni već tada decenijama nisu bili prvaci Evrope. Osvojili prvu titulu pobedivši Partizan u finalu, u vreme kad taj fudbal nije bio ni blizu današnjeg... Ali se i te titule pamte i broje.

Kad god igraju Boston Seltiksi, komentatori naglašavaju da je u pitanju najtrofejnija NBA franšiza, iako je većina tih titula osvojena na prelazu 50-ih i 60-ih, u periodu kad su čak igrači crne boje kože mogli da se nabroje na prste jedne ili par ruku.

Niko ne kaže za Čikago Bulse da su najtrofejnija franšiza jer su osvojili više titula od 90-ih na ovamo od Bostona i Lejkersa... Najtrofejniji je Boston. Nauspešniji je Bil Rasel - 11 titula. Nije najuspešniji Majkl Džordan, iako je igrao u periodu kad je konkurencija bila mnogo veća i jača.

Dakle, može da se kaže da je Džordan najbolji. Kao što eventualno može da se kaže i da je Radonjić najbolji Zvezdin trener.

Ali svakako nije:

- najtrofejniji, jer ima manje trofeja od Nebojše Popovića (btw, meni deluje da je teže bilo osvajati i taj Roland Garros, nego ovaj i ovakav KLS)

nije ni najuspešniji
, jer je dominirao 3 godine, a Popović 10 godina (kakva god da je snaga košarke bila u tom periodu)

ni njegov period nije najuspešniji, jer je Zvezda početkom 70-ih imala uspešniji period - sa par različitih trenera, ali sa istim igračima, u istom talasu uspeha
(mada je ovo poslednje svakako otvoreno za diskusiju).

Bil Rasel 11 titula za 13 god. karijere - najtrofejniji i najuspešniji. Džordan najbolji. 

Fil Džekson 11 titula - najtrofejniji i najuspešniji. Red Ojerbah najbolji. 

Popović 10 titula za 10 godina - najtrofejniji i najuspešniji. Radonjić najbolji... možda. Po meni čak ni to. Ali to više nema veze sa činjenicama. Samo moj način razmišljanja.

Pa, eto, ako prihvatiš ovaj niz argumenata, prihvatiš. Ako ne, nikom ništa.

Svakako će se, i van tvoje i moje rasprave, ta mantra o najuspešnijem i najtrofejnijem treneru vrteti po forumu, jer je lakše imati što apsolutniju tezu u pokušaju gradjenja što jačeg argumenta.

p.s. Svakako se nadam da ćemo i ubuduće imati dobru komunikaciju. 
 


  • 24

#6068 Bob McAdoo

Bob McAdoo
  • Members
  • 358 posts

Posted 26 September 2018 - 22:11

Inače, koji forumaš je, beše, uvek pisao ovolike postove, kao ja ovaj prethodni?

Zvao se San Nicola ili tako nešto? :)


  • 2

#6069 Golijat

Golijat
  • Members
  • 3,613 posts

Posted 26 September 2018 - 22:25

San Abraham :D

Edited by Golijat, 26 September 2018 - 22:25.

  • 0

#6070 Dobar je Dzontra...

Dobar je Dzontra...
  • Members
  • 2,226 posts

Posted 26 September 2018 - 22:54

Inače, koji forumaš je, beše, uvek pisao ovolike postove, kao ja ovaj prethodni?

Zvao se San Nicola ili tako nešto? :)

 

Njemu je uvod bio kao tvoj prethodni post, samo bez ''enter'' ili ''shift+enter'' odvajanja teksta...


  • 2

#6071 mister-no

mister-no
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 26 September 2018 - 23:42

Zanimljiva rasprava.. I draga, pominjanje naše lepe istorije. Kada DD pomene to najtrofejniji trener uvek sam kontao da misli na modernu istoriju ali ne lezi vraže.
  • 0

#6072 Wook

Wook
  • Members
  • 23,143 posts

Posted 27 September 2018 - 07:21

Imamo bekove koji lagano stizu do obruca, sto mi se mnogo dopada. Posebno Ragland i Nenadic imaju sposobnost da donesu te jeftine poene.

Obradujem se kad vidim nekog kao Nenadic, ko voli (i zna) da ide na obruc.

Ranije je toga bilo dosta i generalno su igraci bili pismeniji. Poslednjih 20 godina na beku pravimo uglavnom poluigrace, koji ne znaju osnovne stvari. Lazica je npr. bilo mucno gledati kad krene na obruc, pa cak i u 2na1, 3na1 kontri.
  • 9

#6073 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 27 September 2018 - 08:34

Pa i sad ga je mučno gledati u takvim situacijama, ako pri tome iznudi faul - puna kapa. Da sam protivnik, ja bih tu samo simulirao odbranu, ovaj se zaleti kao vo ne znajući šta bi sa loptom.


  • 2

#6074 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 27 September 2018 - 10:40

Imamo bekove koji lagano stizu do obruca, sto mi se mnogo dopada. Posebno Ragland i Nenadic imaju sposobnost da donesu te jeftine poene.

Obradujem se kad vidim nekog kao Nenadic, ko voli (i zna) da ide na obruc.

Ranije je toga bilo dosta i generalno su igraci bili pismeniji. Poslednjih 20 godina na beku pravimo uglavnom poluigrace, koji ne znaju osnovne stvari. Lazica je npr. bilo mucno gledati kad krene na obruc, pa cak i u 2na1, 3na1 kontri.

 

Ima malo i do toga da sada imamo centre koji umeju i hoce da naprave livadu beku. Cirbes je protiv Buducnosti dva puta Reglandu otvorio autoput prema kosu noseci na ledjima ceo reket Podgoricana.


  • 3

#6075 K.Dot

K.Dot
  • Members
  • 2,360 posts

Posted 27 September 2018 - 10:48

Izgleda da je prošla ova fora sa osvajanjem ABA superkupa. IDEA nastavlja saradnju sa nama.
  • 0