Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

KK Budućnost


  • Please log in to reply
974 replies to this topic

#856 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 05 February 2019 - 01:55

Sto je nerealno da ima 3x vise od Gordica?

pa ipak je Noris Kol a ne Noris Čak.

kako ume da zatrpa protivnika kad izludi, toliko ume da pokopa svoje u istom mud-u.


  • 0

#857 PrettyFlacko

PrettyFlacko
  • Members
  • 3,498 posts

Posted 05 February 2019 - 07:44

Nije iskljuceno jer je moguće da Kol odigra do kraja Aba lige sto bi bilo 4 plate.

Sto je nerealno da ima 3x vise od Gordica?

 

Ne znam koliko ima Gordić.

 

Isključeno je da čovjek koji igra za Avelino vrijedi milion po sezoni.

Isti taj čovjek koji u sred sezone ostaje bez kluba, iz jbn Avelina zabada 4 plate za 400 hiljada!?

Važi.


  • 0

#858 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 05 February 2019 - 09:47

Ne zelim da me pogresno svatite. Imam osecaj da ce se uskoro strani igraci placati i vise ( pa makar dolazili iz Avelina ) samo da dodju da igraju za EX-YU klubove. Razlog kriminal, korupcija, mesanje politike, ne isplacivanje plata,.......


  • 0

#859 melov rezignirani batler

melov rezignirani batler
  • Members
  • 9,231 posts

Posted 05 February 2019 - 10:01

nece se placati vise zbog toga, vec zato sto je G league podigla prosecne plate i obezbedila u dogovoru sa nba ekipama neke novcane beneficije ukoliko igraci budu nominalno u sastavu nba fransiza tipa jedan dan.

 

znam da su knicksi letos omogucili nekolicini igraca da udju u sastav a zatim ih vrate u westchester knickse kako bi pokupili vece plate

 

ja ocekujem u narednim godinama ne samo da se manje amera odlucuje da dodje u evropu (osim naravno ako nisu digli ruke od nba kao n. cole), vec i da neki talentovaniji i mladji evropljani rese da im je bolje da za iste ili vece novce odu u G league i tamo budu na oku nba skautima


  • 0

#860 Liska Manjina

Liska Manjina
  • Members
  • 1,050 posts

Posted 05 February 2019 - 10:07

Je li moguce da Avelino moze da placa igraca stotku mjesecno a pri tome ne igraju evroligu?
Nisam u toku sa tim koliko se placaju inace igraci po Jevropi.

Sumnjam da je imao toliku platu u Italiji. Inače, Avelino je pred bankrotom, kažu da je gazda imao megalomanske planove i da je potpisivao enormne ugovore sa igračima.

 

Plata zavisi od učinka, dužine ugovora i potražnje. Koliko god da ga plaćaju, isplati se! Momak pravi razliku na EL nivou.


  • 0

#861 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 05 February 2019 - 11:46

Megalomanski ugovor u osrednjem italijanskom timu je 200-300k godišnje. Nek se ovaj zaletao i malo više, ali pričati kako je neko tamo dobio 100k mesečno, ili makar slično, je baš komedija.

Ljudi, pa imaš igrače u Realu, Barsi, Olimpijakosu, etc, koji nemaju te pare, a ne da mogu da se dobiju u timu koji ne igra nijedno evropsko takmičenje.

 

Osim toga, znamo da je Regland bio prvi izbor Avelina, kada je on u zadnjem trenutku ipak izabrao Zvezdu, iako je bio čak i potvrdio ovima. Šta je, pristao na 3 puta manje pare zbog dobre atmosfere na tribinama?

 

Generalno, užasno se preteruje kad se priča o tim platima, evo ja sam pre par dana naveo primer Tonija Vrotena, koji igra u klubu gde je do njegovog dolaska, najskuplji igrač imao oko 120k. Čovek je pre 2-3 godine imao 15ppg u NBA. 

 

Što se Gordića tiče, deluje mi preogromna cifra, ali jedina stvar koja joj ide u prilog je to što je momak tu već 3 godine i ta plata sigurno ide naviše svake godine. Tako vrlo često igrači koji godinama ostaju u sitom klubu, dođu do nekih ozbiljnih cifri. Ali opet mi je puno, kad recimo znam da su recimo Barović i Nikolić zajedno imali manje od 150k.


  • 1

#862 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 05 February 2019 - 11:58

Nisam pisao koliko je imao u Avelinu, nego koliko dobija mesecno u Futuri...sto se vidi na izvodu iz banke.

 

Ivanovic ima 240k godisnje.


Edited by L.Sprewell, 05 February 2019 - 11:58.

  • 1

#863 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 05 February 2019 - 12:28

Gordica iz prosle sezone placao bih lagano 350 kila.
  • 1

#864 Liska Manjina

Liska Manjina
  • Members
  • 1,050 posts

Posted 05 February 2019 - 12:45

Megalomanski ugovor u osrednjem italijanskom timu je 200-300k godišnje. Nek se ovaj zaletao i malo više, ali pričati kako je neko tamo dobio 100k mesečno, ili makar slično, je baš komedija.

Ljudi, pa imaš igrače u Realu, Barsi, Olimpijakosu, etc, koji nemaju te pare, a ne da mogu da se dobiju u timu koji ne igra nijedno evropsko takmičenje.

 

Osim toga, znamo da je Regland bio prvi izbor Avelina, kada je on u zadnjem trenutku ipak izabrao Zvezdu, iako je bio čak i potvrdio ovima. Šta je, pristao na 3 puta manje pare zbog dobre atmosfere na tribinama?

 

Generalno, užasno se preteruje kad se priča o tim platima, evo ja sam pre par dana naveo primer Tonija Vrotena, koji igra u klubu gde je do njegovog dolaska, najskuplji igrač imao oko 120k. Čovek je pre 2-3 godine imao 15ppg u NBA. 

 

Što se Gordića tiče, deluje mi preogromna cifra, ali jedina stvar koja joj ide u prilog je to što je momak tu već 3 godine i ta plata sigurno ide naviše svake godine. Tako vrlo često igrači koji godinama ostaju u sitom klubu, dođu do nekih ozbiljnih cifri. Ali opet mi je puno, kad recimo znam da su recimo Barović i Nikolić zajedno imali manje od 150k.

Imali ili imaju?

 

Potpisali su nove ugovore na 3 godine!


  • 0

#865 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 05 February 2019 - 12:57

Ivanovic ima 240k godisnje.

 

Ovo mi je isto realna cifra.

 

 

Imali ili imaju?

 

Potpisali su nove ugovore na 3 godine!

 

Ne znam. Letos sa pričao sa sestrom njegovom, pa mi je rekla tako nešto. Barović je u Mađarskoj imao 40k, Rumuniji 50k, tek u Nemačkoj malo ozbiljnija plata.


  • 0

#866 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 05 February 2019 - 13:09

Sve ispod 100k za Barovica je kradja. Realno, za treceg centra u dobroj ekipi, kada udje da se pokusa uspostaviti unutrasnja igra, a nazad da bije ako dodju do njega.
  • 0

#867 Liska Manjina

Liska Manjina
  • Members
  • 1,050 posts

Posted 05 February 2019 - 13:14

Ovo mi je isto realna cifra.

 

 

 

Ne znam. Letos sa pričao sa sestrom njegovom, pa mi je rekla tako nešto. Barović je u Mađarskoj imao 40k, Rumuniji 50k, tek u Nemačkoj malo ozbiljnija plata.

Pa da li ti je rekla koliku platu je imao u Budućnosti? Ove cifre u suštinu jesu relevantne pošto predstavljaju red veličina, ali on je nakon Švabije došao u Budućnost i letos potpisao novi dvogodišnji ugovor.

 

Moja greška, mislio sam da je na 3 godina, a u srvari je na 2.

 

@Pepe

 

Dobar izvođač bacanja, dobro gradi, dobri blokovi


Edited by Liska Manjina, 05 February 2019 - 13:14.

  • 0

#868 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 05 February 2019 - 14:26

U fazonu da je mogao 90-100k da uzme preko, da je pristao na nešto manje jer je ipak kući.

 

Ali sigurno je to nešto više sada, po novom ugovoru.


  • 0

#869 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 06 February 2019 - 04:32

Poznajem Barovica dosta dobro. Kad je dosao u Buducnost iz Njemacke rekao mi je da ima oko 8 hiljada mjesecnu platu. Za ovaj novi ugovor ga nikad nijesam pitao, sigurno da je dobio neka povecanja.

Rekao mi je tada i da Suad Sehovic ima bas dobar ugovor.

Edited by Shunsuke Nakamura, 06 February 2019 - 04:45.

  • 0

#870 Liska Manjina

Liska Manjina
  • Members
  • 1,050 posts

Posted 06 February 2019 - 12:06

Poznajem Barovica dosta dobro. Kad je dosao u Buducnost iz Njemacke rekao mi je da ima oko 8 hiljada mjesecnu platu. Za ovaj novi ugovor ga nikad nijesam pitao, sigurno da je dobio neka povecanja.

Rekao mi je tada i da Suad Sehovic ima bas dobar ugovor.

Pričalo se da je prošle godine bio najplaćeniji igrač ekipe.

 

On je mezimac režima, kapiten i reprezentativac, nisam ni sumnjao da je dobro plaćen.


  • 0