Jump to content


Photo

Grupa H (POL, SEN, COL, JPN)


  • Please log in to reply
296 replies to this topic

Poll: Grupa H (POL, SEN, COL, JPN) (65 member(s) have cast votes)

Ko prolazi grupu?

  1. Poljska (47 votes [36.43%] - View)

    Percentage of vote: 36.43%

  2. Senegal (22 votes [17.05%] - View)

    Percentage of vote: 17.05%

  3. Kolumbija (52 votes [40.31%] - View)

    Percentage of vote: 40.31%

  4. Japan (8 votes [6.20%] - View)

    Percentage of vote: 6.20%

Za koga ćete navijati u grupi H:

  1. Poljska (8 votes [12.31%] - View)

    Percentage of vote: 12.31%

  2. Senegal (19 votes [29.23%] - View)

    Percentage of vote: 29.23%

  3. Kolumbija (30 votes [46.15%] - View)

    Percentage of vote: 46.15%

  4. Japan (8 votes [12.31%] - View)

    Percentage of vote: 12.31%

Vote Guests cannot vote

#1 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,143 posts

Posted 24 May 2018 - 16:18

Sastav Grupe H:

 

- Poljska

- Senegal

- Kolumbija

- Japan

 

 

      

 

 

2epkpvt.png   307z4eq.png

 

Najveća dostignuća: Dva treća mesta, 1974. i 1982.

 

Golmani: Wojciech Szczesny (Juve), Lukasz Fabianski (Swansea), Bartosz Bialkowski (Ipswich)

 

Odbrana: Michal Pazdan (Legia W), Artur Jedrzejczyk (Legia W), Thiago Cionek (SPAL), Maciej Rybus (Lokomotiv Moscow), Kamil Glik (Monaco), Lukasz Piszczek (Dortmund), Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszynski (Sampdoria)

 

Sredina: Jacek Goralski (Ludogorets), Karol Linetty (Sampdoria), Grzegorz Krychowiak (WBA), Kamil Grosicky (Hull), Jakub Blaszczykowski (Wolfsburg), Slawomir Peszko (Lechia Gdansk), Piotr Zielinski (Napoli), Rafal Kurzawa (Gornik)

 

Napad: Arkadiusz Milik (Napoli), Robert Lewandowski (Bayern), Lukasz Teodorczyk (Anderlecht), Kamil Wilczek (Brondby)

 

Selektor: Adam Nawalka

 

 

Pripremne utakmice:

 

Čile - Poljska (Petak, 08.06., 19:45)

Poljska - Litvanija (Utorak,12.06., 17:00) 

 

 

 

 

6nxqf8.png   35lz2xg.jpg

 

Najveća doatignuća: Četvrtfinale SP Koreja/Japan '02

 

Golmani: Khadim N'diaye (Horoya), Abdoulaye Diallo (Rennes), Alfred Gomis (SPAL), 

 

Odbrana: Kara Mbodji (Anderlecht), Lamine Gassama (Alanyaspor), Kalidou Koulibaly (Napoli), Salif Sane (Hannover 96), Saliou Cisse (Valenciennes), Moussa Wague (Eupen), Youssouf Sabaly (Bordeaux)

 

Sredina:  Idrissa Gueye (Everton), Cheikhou Kouyate West Ham), Cheikh N'Doye (Birmingham), Alfred N'iaye (Wolwerhampton) Badou N'Diaye (Stoke City)

 

Napad: Sadio Mane (Liverpool), Moussa Sow (Bursaspor), Mame Biram Diouf (Stoke City), Moussa Konate (Amiens), Keita Balde (Monaco), Ismaila Sarr (Rennes), Diafra Sakho (Rennes), M'baye Niang (Torino)

 

Selektor: Alliou Cisse

 

 

Pripremne utakmice:

 

Hrvatska - Senegal (Petak, 08.06.,--)

Južna Koreja - Senegal (Ponedeljak, 11.06., --)

 

 

 

 

mcazwy.png   4h9rus.png

 

Najveća dostignuća: Četvrtfinale SP u Brazilu '14, šampioni Copa America 2001.

 

Golmani: David Ospina (Arsenal), Camilo Vargas (Deportivo Cali), Jose Fernando Cuadrado (Once Caldas)

 

Odbrana: Cristian Zapata (Milan), Santiago Arias (PSV), Frank Fabra (Boca Juniors), Oscar Murillo (Pachuca), Yerry Mina (Barcelona), Davinson Sanchez (Tottenham), Johan Mojica (Girona)

 

Sredina: Carlos Sanchez (Fiorentina), Abel Aguilar (Deportivo Cali), Juan Cuadrado (Juventus), James Rodriguez (Bayern), Juan Fernando Quintero (River Plate), Wilmar Barrios (Boca Juniors), Mateus Uribe (America), Jefferson Lerma (Levante), Jose Izquierdo (Brighton FC)

 

Napad: Radamel Falcao (Monaco) ©, Carlos Bacca (Villareal), Luis Muriel (Sevilla), Miguel Borja (Palmeiras)

 

Selektor: Jose Pekerman

 

 

Pripremne utakmice:

 

Egipat - Kolumbija (Petak, 01.06., --)

 

 

 

 

2lktkp5.png   97ny9x.png

 

Najveća dostignuća: Dva puta 1/16 ('02. i '10.) na SP, četvorostruki šampioni Azije.

 

Golmani: Eiji Kawashima (Metz), Masaaki Higashiguchi (Gamba Osaka), Kosuke Nakamura (Kashiwa Reysol)

 

Odbrana: Yuto Nagamoto (Galatasaray), Maya Yoshida (Southampton), Hiroki Sakai (Marseille), Gotoku Sakai (Hamburg), Tomoaki Makino (Urawa), Gen Shoji (Kashima), Wataru Endo (Urawa), Naomichi Ueda (Kashima)

 

Sredina: Makoto Hasebe (Eintracht Frankfurt), Keisuke Honda (Pachuca), Shinji Kagawa ((Dortmund), Hotaru Yamaguchi (Cerezo Osaka), Genki Haraguchi (Fortuna Dusseldorf), Takashi Inui (Eibar), Takashi Usami (Fortuna D.), Gaku Shibasaki (Getafe), Ryota Oshima (Kawasaki)

 

Napad: Shinji Okazaki (Leicester City), Yuya Osako (Werder Bremen), Yoshimori Muto (Mainz)

 

Selektor: Akira Nishino

 

 

Pripremne utakmice: 

 

Japan - Gana (Sreda, 30.05, 12:25)

Švajcarska - Japan (Petak, 08.06., 19:00)

Japan - Paragvaj (Utorak, 12.06., 15:05)

 

 

 

 

 

 

                                                                    Raspored utakmica na SP:

 

 

 

19. 06. 2018. Kolumbija - Japan (15:00, Mordovia Arena, Saransk)

19. 06. 2018. Poljska - Senegal (18:00, Otkritie Arena, Moskva)

 

24. 06. 2018. Japan - Senegal (20:00, Central Stadium, Jekaterinburg)

24. 06. 2018. Poljska - Kolumbija (21:00, Kazanj Arena, Kazanj)

 

28. 06. 2018. Japan - Poljska (17:00, Volgograd Arena, Volgograd)

28. 06. 2018. Senegal - Kolumbija (18:00, Kosmos Arena, Samara)

 

 

 

 

 

                                                                   Stadioni na kojima će se odigrati mečevi:

 

 

 

 

Mordovia Arena, Saransk (44.442)

Spoiler

 

Otkritie Arena, Moskva (45.360)

Spoiler

 

Central Stadium, Jekaterinburg (35.696)

Spoiler

 

Kazanj Arena, Kazanj (45.379)

Spoiler

 

Volgograd Arena, Volgograd (45.568)

Spoiler

 

Kosmos Arena, Samara (44.198)

Spoiler


Edited by Xpert, 04 June 2018 - 17:21.

  • 2

#2 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Members
  • 9,229 posts

Posted 25 May 2018 - 10:58

Kolumbija mi je jedna od omiljenih stranih reprezentacija za gledanje, stoga navijam za njih.
 

Ovo mi je nekako najteza grupa za prognozu, Senegal ima vrlo ozbiljan tim sa dosta igraca koji su ili pokidali ili odlicno odigrali ovu sezonu u kvalitetnim ekipama, dok je Japan standardno neugodan te ih nikako ne bih otpisivao tako lako.


  • 0

#3 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 14,827 posts

Posted 25 May 2018 - 15:21

Japanci su hronicno fizicki slabasni, nekako ih uvek druge reprezentacije bukvalno nadjacaju. Nemam neku veru ni u jednu podsaharsku africku reprezentaciju pa ni Senegal. Mislim da se ovde Poljska i Kolumbija nece previse ni oznojiti.
  • 0

#4 coxopo

coxopo
  • Members
  • 640 posts

Posted 25 May 2018 - 16:58

Senegal i kolumbija moraju poslati poljake tamo gde im je i mesto, u borbu za trece mesto sa bracom japancima


  • 0

#5 Contador54

Contador54
  • Members
  • 783 posts

Posted 25 May 2018 - 19:00

Mene ova grupa podseca na onu u kojoj su Kolumbija i Japan bili u Brazilu. Na kraju su iz te grupe dalje otisli Grci, ne bih se iznenadio da i sada neka ekipa prodje dalje iz drugog plana.


  • 0

#6 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,143 posts

Posted 26 May 2018 - 11:06

Da dodam i igrače koji su pozivani u reprezentacije, mimo zvaničnih spiskova. :)

 

 

 

 

Za Poljsku su igrali i:

 

Golmani: Artur Boruc (Bournemouth), Przsemyszlaw Tyton (Deportivo La Korunja)

 

Odbrana: Pawel Jaroszynski (Chievo), Jaroslaw Jach (Crystal Palace), Igor Lewczuk (Bordeaux)

 

Sredina: Maciej Makuszewski (Lech Poznan), Damian Kadzior (Gornik Zabrze), Taras Romanczuk (Jagielonia), Pawel Wszolek (QPR), Rafal Wolski (Lehia Gdansk), Filip Starzynski (Zaglebie), Dmian Dabrowski (Krakow)

 

Napad: Krzysztof Piatek (Krakow), Jakub Swierczok (Ludogorec), Mariusz Stepinski (Chievo)

 

 

 

 

Što se Senegala tiče, igrali su:

 

Golmani: Pape Seydou N'diaye (Diaraf), Clement Diop (Montreal Impact), Pape Diatta N'diaye (Douanes), Cheikh Thioub (Casa Sports)

 

Odbrana: Pape Souare (Crystal Palace), Papy Djilobodji (Dijon), Armand Traore (Cardiff), Adama Mbengue (Caen), Fallou Diagne (Metz), Matar Kante (Diaraf), Sidy Bara Diop (Generation Foot), Ablaye Diene (ASC SUNEOR), Mohamed Kane (Tubize), Arial Mendy (Diabars), El Hadji Konate (JS Saoura), Pape Amadou Toure (Horoya), Jean - Jacques Ndecky (Fortuna Dusseldorf), Abdou - Chaffi Sow (Niarry Tally)

 

Sredina: Henri Saivet (Sivasspor), Assane Diousse (St. Etienne), Crepin Diatta (Club Brugge), Mamadou Barry (Teungueth), Assane Mbodj (Diaraf), Elimane Cisse (Diambars), Assane Ndao (Dakar Sacre - Coeur), Erasme Badiane (Niarry Tally), Moussa Djitte (Niarry Tally), Younousse Sankhare (Bordeaux), Zargo Toure (Lorient)

 

Napad: Oumar Niasse (Everton), Famara Diedhiou (Bristol City), Santy Ngom (Nantes), Opa Nguette (Metz), Khouma Babacar (Sassuolo)

 

 

 

 

Dres reprezentacije Kolumbije su obukli i:

 

Golmani: Ivan Arboleda (Banfield), Leandro Castellanos (Santa Fe)

 

Odbrana: Farid Diaz (Olimpia), Stefan Medina (Monterrey), William Tesillo (Leon), Bernardo Espinosa (Girona), Eder Alvarez Balanta (Basel), Daniel Bocanegra (Atletico Nacional), Francisco Meza ((UANL), Pablo Armero (America de Cali), Jeison Murillo (Valencia)

 

Sredina: Edwin Cardona (Boca Juniors), Giovanni Moreno (Shanghai Shenhua), Sebastian Perez (Boca Juniors), Gustavo Cuellar (Flamengo), Victor Cantillo (Junior), Guillermo Celis (Vitoria de Guimaraes), Daniel Torres (Alaves)

 

Napad: Teofilo Gutierez (Junior), Yimmi Chara (Junior), Duvan Zpata (Sampdoria), Felipe Pardo (Olympiacos), Aviles Hurtado (Monterrey)

 

 

 

 

Na širem spisku reprezentacije Japana našli su se:

 

Golmani: Shuichi Gonda (Sagan Tosu), Shusaku Nishikawa (Urawa Red Diamonds)

 

Odbrana: Masato Morishige (FC Tokyo), Shintaro Kurumaya (Kawasaki Frontale), Tomoya Ugajin (Urawa Red Diamonds), Genta Miura (Gamba Osaka), Sei Miroyya (FC Tokyo), Shuto Yamamoto (Kashima Antlers), Ryo Katsuse (Gamba Osaka), Daigo Nishi (Kashima Antlers)

 

Sredina: Toshihiro Aoyama (Sanfrecce Hiroshima), Yasuyukki Kono (Gamba Osaka), Ryota Morioka (Anderlecht), Shoya Nakajima (Portimonense), Mu Kanazaki (Kashima Antlers), Hiroyuki Abe (Kawasaki Frontale), Yun'ya Ito (Kashiwa Reysol), Yojiro Takahagi (FC Tokyo), Shogo Taniguchi (Kawasaki Frontale), Shoma Doi (Kashima Antlers), Hiroshi Kiotake (Cerezo Osaka), Kazuki Nagasawa (Urawa Red Diamonds), Yuki Kobayashi (Heerenven), Kohei Kato (Sagan Tosu)

 

Napad: Yu Kobayashi (Kawasaki Frontale), Yuya Kubo (gent), Ken'yu Sugimoto (Cerezo Osaka) Shu Kurata (Gamba Osaka), Kengo Kawamata ((Jubilo Iwata), Shinzo Koroki (Urawa Red Diamonds)


Edited by Battleflag, 26 May 2018 - 11:07.

  • 0

#7 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,680 posts

Posted 27 May 2018 - 14:36

Nakon predstave iz 2002. svim srcem uz Senegal.
  • 1

#8 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Members
  • 9,229 posts

Posted 13 June 2018 - 11:04


  • 0

#9 Sector

Sector
  • Members
  • 17,987 posts

Posted 19 June 2018 - 10:02

Danas krece moja omiljena grupa. Sve 4 konkurentne ekipe, ne ocekujem inferiornost da terenu.


  • 0

#10 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 3,024 posts

Posted 19 June 2018 - 10:20

I ja mislim da nas ovdje ocekuje mnogo uzbudjenja.

Kolumbija i Japan su mi uvijek bile gotivne reprezentacije, Poljaci igraju dobar fudbal, a Senegal je po mnogima najjaca Africka ekipa.
  • 0

#11 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 3,024 posts

Posted 19 June 2018 - 12:21

Zasto nema Rodrigeza?

Edited by Shunsuke Nakamura, 19 June 2018 - 12:22.

  • 0

#12 Miki28

Miki28
  • Members
  • 5,996 posts

Posted 19 June 2018 - 12:25

Zasto nema Rodrigeza?


Povreda, bio je neizvjestan.
  • 0

#13 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 3,024 posts

Posted 19 June 2018 - 12:58

Mora da ga je Kendra sinoc uvatila u masinu:).
  • 0

#14 BokiYNWA

BokiYNWA
  • Members
  • 13 posts

Posted 19 June 2018 - 13:05

jao budale


  • 0

#15 Malkolm Brogdon

Malkolm Brogdon
  • Members
  • 5,537 posts

Posted 19 June 2018 - 13:05

Jak pocetak za Japan.


  • 0