Jump to content


Photo
- - - - -

ATP 2018. - 250&500 serija


  • This topic is locked This topic is locked
809 replies to this topic

#496 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 23 June 2018 - 18:09

Pa Novaka su pitali pre neki dan da li ce sada kad ima 800 pobeda da napusti tenis? :lol+:  jako pametno pitanje
On je rekao da misli da ce verovatno da igra tenis do 50 godina a mozda i do 70 :)

 

ove diskusije o novinarima bi mogli da prebacimo na neki drugi topik da ne trolujemo


Edited by ciao, 23 June 2018 - 18:10.

  • 0

#497 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 23 June 2018 - 18:21

Pa sigurno ce igrati tenis, neka je ziv i zdrav, samo je pitanje na kom touru. Pa i Feda su pitali posle osvajanja RGa da li planira da napusti, posto je sve osvojio...
  • 0

#498 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 23 June 2018 - 18:56

Ciao...mislim da bi trebali malo da se koncentrišemo na Novakovu igru. Prvi put nakon ko zna koliko vremena imamo razloga za optimizam i radost. Mene zaista baš briga šta novinari pitaju Federera na presici na drugom turniru u drugoj državi. 


  • 2

#499 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 23 June 2018 - 22:31

... I  sa druge strane Lamansa


  • 0

#500 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 23 June 2018 - 23:38

Ciao...mislim da bi trebali malo da se koncentrišemo na Novakovu igru. Prvi put nakon ko zna koliko vremena imamo razloga za optimizam i radost. Mene zaista baš briga šta novinari pitaju Federera na presici na drugom turniru u drugoj državi. 

ja se slazem zato sam i predlozila da se ove gluposti (koje i nisam ja pocela) prebace na drugi topik

 

a mozda stvarno i bolje da prestanem da pisem ovde

ciao


Edited by ciao, 23 June 2018 - 23:40.

  • 0

#501 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 24 June 2018 - 00:47

Nisam gledao preterano tenis ove nedelje jer jbg WC je prece, ali ispratio sam malo i Djokovica i Federera. Uglavnom sam uspevao da gledam kada su obojica igrali dobro, mada nisu imali bas reprezentativne protivnike, pogotovo Djokovic (minus Dimitrov, al to nisam gledao).

 

Uglavnom, kod Federera se da primetiti da bas otaljava posao i igra koliko je potrebno ali tesko je proceniti koliko je spreman u ovom trenutku (sto brine u svetlu najbitnijeg turnira u godini), a kod Djokovica se vidi da je povratio fokus i pokusava da igra na maksimalnom nivou obrtaja.

 

Bitno za Djokovica je da je servis poceo da lici na stari, pogotovo na travi i redje mu se desavaju padovi koncentracije i glupe greske koje je pravio tokom sezone sljake. Pomaze sto su i poeni kraci, pa to sto verovatno nije maksimalno spreman i ne uspeva da odrzi fokus na maksimumu u toku poena ne utice na ishod meca.

 

Steta je sto ne igra sa Kirjosom nego Cilicem koji vuce repove protiv njega, ali to ce u svakom slucaju biti ozbiljna provera.

 

Federer u Haleu moze i da izgubi od Borne koji ove nedelje opet igra odlicno, ali dosta govori o kvalitetu turnira njegov plasman u finale, on je na travi bas onako osrednji igrac.


  • 0

#502 niko69

niko69
  • Members
  • 4,580 posts

Posted 24 June 2018 - 07:50

Vidim da se ovde provlače crtice o nekakvim Borninim šansama danas. 6-2 6-1 Federer.


  • 0

#503 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 24 June 2018 - 08:01

Borna je svoj posao na ovom turniru odradio perfektno. Sve preko toga je čist bonus :D 


  • 0

#504 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 24 June 2018 - 12:36

Nisam gledao preterano tenis ove nedelje jer jbg WC je prece, ali ispratio sam malo i Djokovica i Federera. Uglavnom sam uspevao da gledam kada su obojica igrali dobro, mada nisu imali bas reprezentativne protivnike, pogotovo Djokovic (minus Dimitrov, al to nisam gledao).

 

Uglavnom, kod Federera se da primetiti da bas otaljava posao i igra koliko je potrebno ali tesko je proceniti koliko je spreman u ovom trenutku (sto brine u svetlu najbitnijeg turnira u godini), a kod Djokovica se vidi da je povratio fokus i pokusava da igra na maksimalnom nivou obrtaja.

 

Bitno za Djokovica je da je servis poceo da lici na stari, pogotovo na travi i redje mu se desavaju padovi koncentracije i glupe greske koje je pravio tokom sezone sljake. Pomaze sto su i poeni kraci, pa to sto verovatno nije maksimalno spreman i ne uspeva da odrzi fokus na maksimumu u toku poena ne utice na ishod meca.

 

Steta je sto ne igra sa Kirjosom nego Cilicem koji vuce repove protiv njega, ali to ce u svakom slucaju biti ozbiljna provera.

 

Federer u Haleu moze i da izgubi od Borne koji ove nedelje opet igra odlicno, ali dosta govori o kvalitetu turnira njegov plasman u finale, on je na travi bas onako osrednji igrac.

 

Moj utisak o Federeru uopste nije bio takav. Federer u Haleu obicno po kratkom postupku resava ovaj tip protivnika koji je imao do sada: trepnes i set je vec otisao.

Bas sam pitala Boxy sta misli da li Federer moze izdrzati da odradi Stutgart, Halle i Wimbldon, prakticno bez pauze. POgotovu sto je imao veliku pauzu pre toga i nije igrao. Ne znam da li je ovakva dosadasnja igra u Halleu posledica umora, neke "polupovrede" ili stegnutosti u misicima ili godina. Ali definitivno njegova igra u Halleu ove godine nije na nivou ranijih godina (i definitivno ne igra samo da odradi - spasavao je mec lopte protiv Pera!). Sto opet ne mora da znaci da nije dovoljno za titulu.

 

Coric cele ove godine igra bas dobro, za malo je dobio Federera u IW (kada su se svi divili Fedovoj igri :D ), popravio je dosta servis i dosta je agresivniji nego inace, mentalno je odlicno odradio poprilican broj meceva ove godine. Pre koji dan sam se malo iznenadila da ima samo 21,5 godinu, nekako mi se cini da je odavno vec na turu, uz sve prekide zbog povreda i operacija. Ima bas lepu sansu da napravi dobru karijeru ako nastavi da radi u ovom pravcu u kom je poslednjih pola godine.

 

Sto se tice Kiriosa, drago mi je da je ispao. Dok ne nauci da igra defanzivu i riternira ikako (negde procitah da je oko 400. mesta po broju osvojenih poena na riternu) ne zelim da ga vidim u borbi za najvece titule. Bum-tras tenis gde neko u 2 seta ispali 32. asa mi nije ni malo simpatican. Da ne pricam o njegovom ponasanju na terenu (s svim gestovima prema svom boksu u kome mu sedi majka!).

 

Inace, Cilica su neki "eminentni" novinari proglasili apsolutnim favoritom u danasnjem mecu :D Mislim, mec moze da se zavrsi ovako ili onako, ali da neko izjavi da je Novak "clear underdog"...


  • 0

#505 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 24 June 2018 - 12:42

Iju, Fed odigrao novakovski DS!

 

 

José MorgadoVerified account @josemorgado 16s17 seconds ago

De Minaur easily qualifies in Eastbourne. He is now 11-1 on grass in 2018 but will finally make his ATP debut on the surface.

 

Bese Ljubicic Bornin menadzer?


Edited by wwww, 24 June 2018 - 12:53.

  • 0

#506 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 24 June 2018 - 12:54

Federer nije na maksimalnom nivou trenutno, ali ne vidim da se nesto cima oko toga.

 

Djokovic se ove nedelje itekako cima.

 

Djokovic takodje prema formi u ovoj sezoni i imajuci u vidu igru na travi u poslednje dve sezone, jeste underdog. Ali imajuci u vidu da igra sa Cilicem koji znamo vec kako igra protiv njega, blagi favorit je da dobije danas.


  • 0

#507 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 24 June 2018 - 13:02

Federer nije na maksimalnom nivou trenutno, ali ne vidim da se nesto cima oko toga.

 

Djokovic se ove nedelje itekako cima.

 

Djokovic takodje prema formi u ovoj sezoni i imajuci u vidu igru na travi u poslednje dve sezone, jeste underdog. Ali imajuci u vidu da igra sa Cilicem koji znamo vec kako igra protiv njega, blagi favorit je da dobije danas.

Federer definitivno ima dovoljno iskustva da izvuce pobedu protiv 15 godina mladjeg i neiskusnijeg protivnika. Ali da mu je sve jedno sto ne igra onako kako je navikao - ne verujem. Pa sami izlivi besa i to sto je zafrljacio lopticu u publiku na prethodnom mecu govore o tome (nemam nista protiv toga, covek bio frustriran svojom igrom i greskama na koje nije navikao).

 

Nije valjda da o Novakovim sansama danas pricas na osnovu izvlacenja proseka njegovih nastupa ove sezone? A inace je na ovom turniru pokazao mnogo vise konstantnosti, nije bilo suludih i nerezonskih udaraca kao koji mesec ranije, nije bilo gubitka koncentracije... U vidljivom je porastu forme, sto moze ali ne mora da bude dovoljno protiv Cilica. Videcemo.


Edited by wwww, 24 June 2018 - 13:02.

  • 0

#508 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 24 June 2018 - 13:04

Djokovic je u ovom trenutku po meni medju cetiri glavna pretendenta na titulu na Vimbldonu, uz naravno Federera koji je trenutno svakako najveci favorit. Problem bi mogli da mu naprave neki dobri serveri, koji sem tog elementa igre imaju i nesto vise u svom repertoaru (svakako Zverev, mozda i Kirijos kada igra na svom maksimumu). Bitno je da se njih dvojica ne ukrste u zrebu pre finala.

 

Sto se tice danasnjeg meca, ocekujem da ce Svajcarac da izvuce mec u dva tesna seta, Borna u ovom trenutku igra na travi iznad gornje granice svojih mogucnosti.

 

U danasnjem finalu Kvinsa, Novaku bih dao blagu prednost, i to bi mu onda bio glavni zamajac za W. Ne treba podceniti ni psiholosku inferiornost Hrvata u mecevima sa njim, sto ce svakako imati znacaja, kako mec sve vise bude odmicao.


Edited by jevrem69, 24 June 2018 - 13:04.

  • 0

#509 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 24 June 2018 - 13:05

 

Nije valjda da o Novakovim sansama danas pricas na osnovu izvlacenja proseka njegovih nastupa ove sezone? A inace je na ovom turniru pokazao mnogo vise konstantnosti, nije bilo suludih i nerezonskih udaraca kao koji mesec ranije, nije bilo gubitka koncentracije... U vidljivom je porastu forme, sto moze ali ne mora da bude dovoljno protiv Cilica. Videcemo.

 

Ne izvlacim, sanse mu odredjuje najvise match up sa Cilicem.

 

Ni na jednom ni na drugom turniru nismo videli bog zna sta. Djokovic igra dobro za ovogodisnje standarde, sto se pretocilo u rezultat, ali osim Dimitrova nije ni imao bog zna kakve protivnike.


  • 0

#510 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 24 June 2018 - 13:09

Ne izvlacim, sanse mu odredjuje najvise match up sa Cilicem.

 

Ni na jednom ni na drugom turniru nismo videli bog zna sta. Djokovic igra dobro za ovogodisnje standarde, sto se pretocilo u rezultat, ali osim Dimitrova nije ni imao bog zna kakve protivnike.

A kakve je to Federer imao protivnike do finala ............... Bedenea, Pera, Kudlu, Ebdena .................. daj budi jednom objektivan, kada su njih dvojica u igri ...........


Edited by jevrem69, 24 June 2018 - 13:11.

  • 0