Jump to content


Photo
- - - - -

Kradja, uzivanje plodova tudjeg rada, kapitalizam


  • Please log in to reply
967 replies to this topic

#886 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 21 May 2018 - 08:27

 

 

Nijednog trenutka nisam sumnjao da ce do toga doci, ali sam realan, pa za razliku od ovih nashih progresivaca koji vec vide kako svi vozimo nepostojece samovozece automobile za "nekoliko godina", mislim da to necu dochekati.

 

Zasto bi iko vozio samovozeci automobil?  :unsure:  

 

Valjda je poenta samovozeceg auta da ga ne vozis, nego on vozi tebe? Znas ono, sam se vozi... samo+vozeci. s-a-m-o-v-o-z-e-c-i.


  • 0

#887 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 May 2018 - 09:02

Svaka industrijska revolucija ima svoje ludiste. Izgubljeni slucajevi i 'gubitnici tranzicije'. Nekad sam ih zalio, ali sve vise shvatam da treba da ih pustis da ih retrogradna shvatanja odvedu u propast.
  • 0

#888 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 May 2018 - 10:44

...

 

Samo za 4umske 'revolucionare' u uglu koje ce nova kola da odvedu u svetlu buducnost!

 

 

...


  • 0

#889 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 May 2018 - 13:39

Zasto bi iko vozio samovozeci automobil?  :unsure:  

 

Valjda je poenta samovozeceg auta da ga ne vozis, nego on vozi tebe? Znas ono, sam se vozi... samo+vozeci. s-a-m-o-v-o-z-e-c-i.

 

Posle toliko godina koje si proveo chitajuci forum, studiozno iz prikrajka, bio bih zaista djubre da ti otmem tih 5 sekundi forumske slave, verujem da ti mnogo znache u zovotu, chak cu ti i chestitati na uspeshno obavljenom rudarskom poslu iskopavanja lapsusa, poshto ih ochigledno retko pravim, jer bi ti kao moj Salieri to sigurno zabelezio. 

 

:+1:


Edited by Denis Jasharevic, 21 May 2018 - 14:22.

  • 1

#890 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 May 2018 - 14:19

Imam jedno pitanje za moderaciju.

 

Kao poslednji forumas koji je dobio kaznu zbog stalkinga, zeleo bih samo da pitam da li su se kriterijumi za tu kaznu u medjuvremenu promenili?

 

Ukoliko je odgovor ne, zeleo bih da znam zasto te kriterijume ne primenite na nekoliko forumasa koji samo to rade u poslednjih nekoliko dana?

 

 

Svaka industrijska revolucija ima svoje ludiste. Izgubljeni slucajevi i 'gubitnici tranzicije'. Nekad sam ih zalio, ali sve vise shvatam da treba da ih pustis da ih retrogradna shvatanja odvedu u propast.

 

Po ko zna koji put ....... forumski ludista broj 1 nema nishta za reci/napisati pa koristi stari dobri srBski, seljachki forumski klizeci start sa obe noge koji se kaznjava crvenim kartonom i po forumskim i po fudbalskim pravilima.


  • 1

#891 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 May 2018 - 14:53

Po ko zna koji put ....... forumski ludista broj 1 nema nishta za reci/napisati pa koristi stari dobri srBski, seljachki forumski klizeci start sa obe noge koji se kaznjava crvenim kartonom i po forumskim i po fudbalskim pravilima.

Ne kapiram sto si se ti ovde prepoznao? Pa nisi valjda alchajmerovac, to su neki drugi ovde. Zadnji put kad sam proveravao, to nije bilo zarazno, cak ni putem plusicarenja.


  • 0

#892 the dude

the dude
  • Members
  • 747 posts

Posted 21 May 2018 - 15:26

 

 

...jer sam primetio neko njegovo koketiranje sa religijom u smislu "ne verujem, ali se ponasham kao da verujem", pod uticajem je Nichea, Dostojevskog, Solzenjicina i Junga. Sovjetski Savez mu je omiljeni primer kojim plashi svoje studente. Svojoj cerki je dao ime po Gorbachovu - Mikhaila.

---------

 

Meni odgovara, jer pronalazim bliskost svojih razmishlanja u mnogim njegovim stavovima ........ to je valjda normalno, omiljeni muzichar, glumac, intelektualac ......  :D kada mi ne bude odgovarao odjebacu i njega, kao shto sam libtarde.

 Izbegava  da se direktno izjasni jer ne zeli da se ogranicava pojmovima i idejama, kako je sam rekao.  A i kada bi se izjasnio kao vernik, izgubio bi kredibilitet kod odredjenog broja ateista, i obrnuto. Ali ja bih rekao da je ipak vise vernik nego ateista. :) Kako god, covek je tokom ovde dve godine koliko ga pratim zasluzio moju paznju i vreme. 


  • 0

#893 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 May 2018 - 15:29

...

 

Na celu sa drugovima M. Fridmanom & Hayekom - sa blistavim parolama, slozno u svetlu buducnost!

B-) 

Ispit na medicinskom fakultetu u eseseseriji, profesor pokazuje studentu dva skeleta i kaze:
- Ovo su dva skeleta, sta nam mozete reci o njima - pol, od cega su, mozda, umrli ...?
Student zblanuto dize vedje.
Profesor: dobro, pa cemu su vas ucili svih ovih sest godina!?
Student: nije valjda da su to Marks i Engels!? (Fridman & Hayek)
:rotflmao: 

 

...


  • 1

#894 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 May 2018 - 15:51

Ne kapiram sto si se ti ovde prepoznao? Pa nisi valjda alchajmerovac, to su neki drugi ovde. Zadnji put kad sam proveravao, to nije bilo zarazno, cak ni putem plusicarenja.

 

Zato shto sam 2 godine radio na selu pa ih dobro poznajem.


  • 0

#895 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 May 2018 - 16:10

Ne kapiram sto si se ti ovde prepoznao? Pa nisi valjda alchajmerovac, to su neki drugi ovde. Zadnji put kad sam proveravao, to nije bilo zarazno, cak ni putem plusicarenja.

 

Zato sto je trigger happy.

 

Ne gubi svoje dragoceno vreme na gluposti.


  • 0

#896 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 May 2018 - 16:28

 Izbegava  da se direktno izjasni jer ne zeli da se ogranicava pojmovima i idejama, kako je sam rekao.  A i kada bi se izjasnio kao vernik, izgubio bi kredibilitet kod odredjenog broja ateista, i obrnuto. Ali ja bih rekao da je ipak vise vernik nego ateista. :) Kako god, covek je tokom ovde dve godine koliko ga pratim zasluzio moju paznju i vreme. 

 

Iako sam truli ateista, taj deo me uopshte ne interesuje. Budimo realni, osim shto ga chesto citiram, nije on osoba od tako velikog znachaja. 

 

U jednom od njegovih videa bi mogao chovek da zakljuchi da je pravoslavac  :s_w:   jer izvlachi neku prednost u odnosu na katolicizam i protestanizam za koju nisam imao vremena da se ozbiljno zainteresujem.

 

U crkvu nikada ne ide jer "Church drives him crazy".  :D

 

Na pitanje lika da li je vernik njegov odgovor je da je pitanje nedefinisano jer "ono shto vi smatrate pod bogom i verovanjem najverovatnije ima virtually zero slichnosti sa onim shto ja smatram pod bogom i verovanjem".

 

Ima neki svoj trip koji ne bi trebalo da bude nama interesantan.

 

Ali je onima, kao shto on kaze, "koji bi da ga smeste u jednu od 2 kutije u bipolarnom svetu" itekako znachajno.  :D Odbija da bude "boxed in".

 

To se deshava i ovde na forumu ........... ili si za Hussein/Hillary New Liberal Age religiju ili si ........... fashista, rasista, pedofil, crkvenjak, beshtija, sodoma ......... liberalna inkvizicija, sa svojim jurishnim talibansko-liberalnim martirima koji su uvek spremni da se raznesu za moje bolje sutra. A ja nezahvalan. 


Edited by Denis Jasharevic, 21 May 2018 - 16:49.

  • 0

#897 the dude

the dude
  • Members
  • 747 posts

Posted 21 May 2018 - 18:43

Naravno da nije bitno u kom "fazonu" je on. Secam se da je rekao da odbija da bude "boxed in". Na to sam ciljao kad sam rekao da ne zeli da se izjasni po tom ptanju.

Problem sa levatima I liberal- fasizmom jeste to sto oni ni u najludjim snovima ne vide da je ovo sto rade fasizam. Desni se barem ne kriju, znas gde su, sta su I ko su.
  • 0

#898 filadelfija

filadelfija
  • Members
  • 248 posts

Posted 21 May 2018 - 20:25

Otkrivanje rupe na saksiji. Milton Friedmann je mnogo bolje i argumentovanije to isto govorio u 1970-tim godinama. 

Ocigledno nisi poslusao, Prorok svuda ponavlja da "ne zna sta da misli o tome" jer su ljudi fundamentalno bica tereta (u smislu da im je neki burden egzistencijalno neophodan), da im ne treba novac (jer "covek ne zivi samo o hlebu") vec funkcija (osecaj da su korisni/doprinose drustvu), cak ide (mozda ne u ovom konkternom klipu) dotle da kaze da bi "leisure time" unistavao ljude i td, itd .

Mislim - Ok, makar je dosledan svom propovednistvu, smatra da ljudi ne bi nalazili razloga i/ili smisla za zivot (za koje je i iuredno dostavio pravila rodu ljudskom (logicno, posto je apsolutista (iznenadjuje li cinjenica da je popularan medju Megahrvatima i Megasrbima?))


  • 0

#899 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 May 2018 - 21:20

 (iznenadjuje li cinjenica da je popularan medju Megahrvatima i Megasrbima?))

 

Naravno, radi na tome da ujedini ustashke i chetnichke pokrete shirom sveta, Zato ga i pozivaju da gostuje na Harvardu, gde je jedno vreme (93-98) i predavao i radio istrazivanja, jer je poznato da je Harvard leglo MEGASRBA I MEGAHRVATA.


Edited by Denis Jasharevic, 21 May 2018 - 21:27.

  • 1

#900 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 22 May 2018 - 01:53

Posle toliko godina koje si proveo chitajuci forum, studiozno iz prikrajka, bio bih zaista djubre da ti otmem tih 5 sekundi forumske slave, verujem da ti mnogo znache u zovotu, chak cu ti i chestitati na uspeshno obavljenom rudarskom poslu iskopavanja lapsusa, poshto ih ochigledno retko pravim, jer bi ti kao moj Salieri to sigurno zabelezio. 

 

:+1:

 

Pa nije lapsus jedina stvar koju sam podvukao, nemoj sad da proglasavas moralnu pobedu i da bezis sa bojnog polja sa pesmom na usnama... rekao si da svi vozimo samovozece automobile  "za nekoliko godina".

 

To niko nije rekao, to si izmislio jer ti je "svi.... za nekoliko godina" trebalo za slagvort. Tebe je mnogo iznerviralo sto nisi video to cudo tehnike, taj auto koji se sam vozi kod tebe u Torontu, toj bronzanoj medalji severnoamerickog kontinenta,  :rotflmao: pa si svoju misao podmetnuo kao tudju i krenuo da svadjas sa samim sobom.... i sto je najtuznije izgubio tu raspravu  :rotflmao:  

 

Prica je bila sasvim drugacija, prodaja odredjenih modela automobila, pa zatim obavezno koriscenje samovozece tehnologije na odredjenim delovima nekih autoputeva ce zaista biti "za nekoliko godina". Jednog dana cemo se svi voziti takvim kolima i koristiti tu tehnologiju kao obaveznu na svim autoputevima na ovom kontinentu, ali to je nesto sto najverovatnije neces doziveti ni ti ni ja. Zasto? Zato sto od uvodjenja jedne tehnologije pa do usvajanja svuda kao obavezne pod pretnjom kazne, zna da prodje i 3 decenije. Pojas za vezivanje u kolima se pojavio 70tih godina proslog veka, a u mojoj drzavi je koricenje postalo obavezno tek 30 godina kasnije.  


  • 0