Jump to content


Photo

Sta ovo radi Natasa Kandic?! Zasto je samarala


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
506 replies to this topic

#91 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 31 August 2003 - 23:59

Rajo, bas te zbunilo stio si na Gayserbia-i naisao na Svetog Pedera; stvarno cudno :lol:

U originalu onaj latinski citat rimskog senatora Katona glasi Caeterum censeo Carthaginem delendam esse [Uostalom, mislim da Kartaginu treba razoriti].

#92 Sveti Peder

Sveti Peder
  • Members
  • 193 posts

Posted 01 September 2003 - 00:01

Kao drzavljanin, neke drzave ili tri drzave, i ja koji sam 33 godine van nje, sam odgovoran, za sve zlochine, jer me nije roda domijela nego sam dio jedne familije i shire zajednice, bez obzira shto, ni ja lichno nikada nijesam glasao, i ja i moja djeca i unuci moraju zivjeti sa tom sramotom.

Borim se za prava svih manjina, nacionalnih ,seksualnih, rasnih.

Ne branim crkvu, nego neke principe, na kojima se zasnivaju medjuljudski odnosi, za razliku od stoke.

Po deseti put , Natasha pred sudiju za nasilje.

Vidis to je razlika izmedju nas:

ti sebe dozivljavas odgovornim za akcije drugih, a ja se nikad tako nisam osecao, jer mislim da je to neskromno. -- Na koji nacin bilo ko moze da utice na druge? Osim govoreci im, a ja to jesam cinio...

A cak i kad bih prihvatio tvoj stav -- sto nemam nameru, jer mi deluje sociopatoloski -- ja sam, kao sto sam rekao, drzavljanin tri zemlje.

Ne mislis li cak i ti da je malo isuvise da se neko kao ja (a ima nas!) oseca odgovornim za ono sto sve te tri drzave (ili u necijem slucaju i vise) -- ponekad i direktno suprotstavljene u ratu -- cine...?!

Mislim kako bi to bilo moguce, i zasto bi se neko osecao tako kad, ocigledno, niko ko je drzavljanin vise zemalja ne moze ni teoretski da ucestvuje na svim izborima uu svakoj od njih?

Edited by Sveti Peder, 01 September 2003 - 00:01.


#93 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 01 September 2003 - 00:06

Rajo, bas te zbunilo stio si na Gayserbia-i naisao na Svetog Pedera; stvarno cudno :lol:

U originalu onaj latinski citat rimskog senatora Katona glasi Caeterum censeo Carthaginem delendam esse [Uostalom, mislim da Kartaginu treba razoriti].

Carthaginam!A ne Carthaginem!Jer: Nom:Carthagina Gen:Carthaginae Dat:Carthaginae Acc:Carthaginam Voc:Carthagina Abl:cum Carthaginae,de Carthaginae!1.deklinacija,genus femininus!Carthagina,ae,f!

#94 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 01 September 2003 - 00:07

Rajo, bas te zbunilo stio si na Gayserbia-i naisao na Svetog Pedera; stvarno cudno :lol:

U originalu onaj latinski citat rimskog senatora Katona glasi Caeterum censeo Carthaginem delendam esse [Uostalom, mislim da Kartaginu treba razoriti].

uuups,izvinjavam se de Carthagina!

#95 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 01 September 2003 - 00:09

A kako se deklinira plural (pitanje nije za uros_s78) ?

#96 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 01 September 2003 - 00:09

Mladjahni Urose,
aj'sad ti pls. nemoj mnogo da histerises

Zapitaj se da li si, 1-od-6, ubo pravu deklinaciju.

Edited by Diskutant, 01 September 2003 - 00:11.


#97 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 01 September 2003 - 00:10

Ja sam drzavljanin samo te jedne skrpljene SCG, i osjecam se odgovornim, uvridjenim i postidjenim,
a nebih vishe insistirao, da sa tobom podijelim odgovornost, postoji ochigledno razlika medju nama,
shto se tiche odgovornosti.

#98 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 01 September 2003 - 00:15

Mladjahni Urose,
aj'sad ti pls. nemoj mnogo da histerises

Zapitaj se da li si, 1-od-6, ubo pravu deklinaciju.

Vidis kako nista ne znas!Ima 5 a ne 6 deklinacija u latinskom jeziku!Ha,ha!P.S.izvinjavam se,zaboravio sam i 3.oblik ablativa,ab Carthaginae.A za osobu koja hoce plural,evo odmah!1.Carthaginae 2.Carthaginarum 3.Carthaginis 4.Carthaginas 5.Carthaginae 6.ab Carthaginarum,de Carthaginis,cum Carthaginis!

#99 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 01 September 2003 - 00:22

Decko, 3. deklinacija -- recenica je u pasivu, pa da bi Katonova recenica uopste imala smisla (seti se jedne reci iz milog-ti latinskog - kongruencija), nasa Kartagina je u akuzativu.

Jasno??

1-od-6 -->> mea culpa, mea tastatura :lol:

#100 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 01 September 2003 - 00:23

Rajo, bas te zbunilo stio si na Gayserbia-i naisao na Svetog Pedera; stvarno cudno :lol:

U originalu onaj latinski citat rimskog senatora Katona glasi Caeterum censeo Carthaginem delendam esse [Uostalom, mislim da Kartaginu treba razoriti].

Da sam se zbunio - nijesam. Covjek se sam predstavlja ko peder. Njegovo pravo. Samo sam se gledajuci one slike i citajuci tekstove malo "prenerazio" sto vikase baba Milka, laka joj crna zemlja. Mene je, da izvini peder, nekako gadno gledat one brkonje kako se drze za ruke. Da je ziva baba Milka, laka joj crna zemlja, sad bi kazala "daleko se kazalo". Jasno je mene da ima ljudi koji to vole - ko voli nek izvoli. Samo nek mi se ne motaju iza ledja. :lol:

#101 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 01 September 2003 - 00:35

Carthago, Carthaginis, f.

Nominativ Carthago, Carthagines

Genitiv Carthaginis, Carthaginum

Dativ Carthagini, Carthaginibus

Akuzativ --> Carthaginem, Carthagines

Ablativ Carthagine, Carthaginibus

Vokativ Carthago, Carthagines

Urose, priznaces, razlikuje se od Rosa, -ae, f. :lol:

#102 Bartok

Bartok
  • Members
  • 590 posts

Posted 01 September 2003 - 01:31

Mozda kad je ono u svrhu pisanja te misli promenio ime u Džordž Bernard Šo.

xaxaxaxa

2 sjajne provale na ovom topiku. :lol:

Druga je "kartaginska" deklinacija, naravno. B)

#103 Domazet

Domazet
  • Members
  • 2,253 posts

Posted 01 September 2003 - 01:46

Mozda kad je ono u svrhu pisanja te misli promenio ime u Džordž Bernard Šo.

Poznavaoci osrednje americke knjizevnosti druge polovine proslog veka mogli bi da budu malo oprezniji i da se ne zalecu. Na taj nacin se ne bi izlagali riziku da umotvorine anonimusa iz sesnaestog veka pripisuju prvoklasnoj britanskoj knjizevnosti sa kraja devetnaestog i pocetka dvadesetog veka. A da ne govorimo o tome kako bi neki od zlobnijih ucesnika ovog foruma mogao da ih posavetuje da pre nego sto pocnu da se rugaju musavosti drugih - obrishu sopstveni nos!

#104 Domazet

Domazet
  • Members
  • 2,253 posts

Posted 01 September 2003 - 01:58

ahm, mr. Domazet kanda se cese gde ga svrbi:

Posted Image

Najzad.  B)

Bartok,

Moram da primetim da niste bas najbolje upoznati sa medicinskim specijalizacijama. Za probleme ceskanja svrabova su nadlezni dermatolozi. Verovatno je do omaske doslo u zurbi i zelji da najzad dodjete do vaseg nedeljnog sledovanja? Desava se.

Ili ste vi to hteli da natuknete da ja, kao u onoj izjavi George Bernard Shaw-a 'Ko o cemu baba o ustipcima' ja spominjem pomenute specijalnosti zbog nekih, ne daj boze, licnih potreba. Pa to bi onda znacilo da vi, u odgovoru na moj post, pribegavate licnim diskvalifikacijama dovodeci u pitanje moj zdrav razum i smireno-optimisticki karakter. Nadam se da se ipak ne radi o tome jer cu onda morati da se slozim sa odlukom Moderatora da vas udalji sa foruma. Iskljucivo iz principijelnih razloga, nista licno razume se.

#105 Domazet

Domazet
  • Members
  • 2,253 posts

Posted 01 September 2003 - 02:13

Nego da se vratimo na temu. Nikako da neki od prisutnih medicinskih poslenika kaze koju o svojim licnim iskustvima u samaranju staraca!? Mene zanimaju neke konkretne stvari. Koliko ih puta treba osamariti da bi se postigao zeljeni efekat? Da li su sprovedena ispitivanja o uticaju genetskog nasledja na efikasnost terapije (da prevedem za laike: Da li, mozda, srpski starci bolje reaguju od drugih na terapiju samaranjem)? Da li je ova terapija pracena nekim negativnim propratnim efektima, smetnjama u varenju recimo (opet za laike: Da li je primeceno da starci pod terapijom reaguju pustanjem vetrova? Ovo je narocito interesantno je l' bi moglo da da odgovor i na ono pitanje o genetici, ovde je neko dosta medicinski autoritativan tvrdio da je pustanje vetrova srpska nacionalna karakteristika, prosto deo (cudnog) mentaliteta)? Koja je starosna dob pacijenata kada pocinju da pozitivno reaguju na terapiju (opet za laike: Da li treba poceti sa samaranjem negde odmah posle pedesete? Ili sacekati deceniju dve pa onda krenuti sa intenzivnom terapijom?)? Ja verujemn da medju nama ima eksperata za samaranje ostaralih lica. Nije valjda da sve pristalice samaranja u stvari sa medicinom nemaju blage veze.