Jump to content


Photo

Grupa A: Francuska, Grčka, Slovenija, Poljska, Finska i Island


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#46 Manu

Manu
  • Members
  • 4,213 posts

Posted 03 September 2017 - 20:57

Najzanimljivija grupa.

Markanen i Doncic zahtevaju pracenje Finske i Slovenije taman da niko drugi nista ne odigra, a daleko od toga da ne igraju.

Slovenija-Francuska moze biti najbolja utakmica prve faze.


  • 1

#47 Onion Knight

Onion Knight
  • Members
  • 2,320 posts

Posted 03 September 2017 - 21:05

PGgaumD.gif


  • 4

#48 Onion Knight

Onion Knight
  • Members
  • 2,320 posts

Posted 03 September 2017 - 21:09

Najs

 

7QAcn3V.gif


  • 15

#49 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 03 September 2017 - 21:55

Iz decka vristi kosarka. Neverovatno mi je da neko tako mlad ima takvu selekciju poteza i kad se zavrsi akcija ostavi te da se pitas zasto to svi ne rade kad je ovako prosto :lol:
  • 3

#50 Born Ready

Born Ready
  • Members
  • 5,814 posts

Posted 03 September 2017 - 22:36

:s_w:  :wub:

 

Prvo im u poslednjih 15 sekundi doneo izjednacenje od 61:66 do 66:66 a onda i u prvom produzetku kos za izjednacenje na sekunde do kraja.  :hail:

 

 

I ovaj potez na 4:11 je cista perverzija. Meni je to lepse od svakog moguceg kucanja, blokade, ili bilo kakvog eksponiranja fizickih predispozicija.


  • 0

#51 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 03 September 2017 - 22:41

Nisam znao da si ga ti vec pikirao. :blush:


ma igra već drugo leto letnju ligu za nyk
  • 0

#52 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 04 September 2017 - 08:47

Btw, kako su Grci dosli do toga da im Kostas Misas bude head coach?
Njegov poslednji posao je bio-tehnicki direktor zenskog kosarkaskog kluba Olimpijakos.
  • 0

#53 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 04 September 2017 - 09:16

Mnogo vise minuta za Papagiannisa i odmah je to izgledalo bolje. Papagiannis ne brani pnr vrhunski, ali je korektan, puno bolji od Janija, O odbrani reketa da ne pricamo. Ofanzivno je takodje trenutno korisniji od Bourousisa, lakse dolazi do dobre pozicije, bolje se pozicionira. Jani je juce vecinu (da ne kazem svih, nisam bas siguran) od ovih 9 poena ubacio kad su na 5 bili Randolph ili Zagorac, sa Vidmarom se mucio da dodje do dobre pozicije. Od Sloukasa trenutno sve krece kod Grka, juce im je napad stao kad je on ostao bez gasa. Za to sam da Papapetrou dobije minute na ustrb Papanikolaua. Bolje deluje u ove 3 utakmice, a i Grcima ocajnicki fali sut spolja. 

Sto se Slovenaca tice, dobili su tu partiju Prepelica kad je najvise trebalo (za sada). Odrzao ih je svojim trojkama u drugom poluvremenu, Gogi vrhunski pocetak, onda zaredjao sa promasajima, dobio 4. licnu, vidno iznerviran bio, ali se vratio na kraju i dovrsio protivnika kao pravi lider. Slovenci se opasno krpe na centarskim pozicijama. Juce je Zagorac igrao na 5. On tesko moze i jace cetvorke da cuva, kamoli teske petice kao Janija, dobio 3 licne za 2 minuta, tj. svaki put kad ga je ovaj napao. Bar da su probali da ga iskoriste ofanzivno, da odigra pnp i opali otvorenu trojku, ali nije toga bilo, pa je ta rola Zagorca bas lose zavrsila. Muric krpi na 4, sto je ok. Dosta dobro se nosio sa Printezisom na niskom postu. Ali i Cancar je u jednom trenutku pokrivao cetvorku, sto ce zaista defanzivno tesko proci na ovom nivou. Vlatko je inace bio odlican, aktivan na skoku, bez straha, vrlo dobar nastup.

Za Markkanena moram da kazem da nije delovalo na Arizoni da je tip koji ce istupiti kad dupe zvace gace, ali me decko demantovao za to sve u 16. Ipak, i dalje stojim pri tome da se Lauri ne snalazi skroz u tvrdoj, u kost igri. Ali ovde svaki milimetar prostora koji dobije iskoristi da pocepa mrezicu, za to skidam kapu.


Edited by Del Piero, 04 September 2017 - 09:16.

  • 3

#54 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 04 September 2017 - 21:31

Nisam ni sumnjao da ce derbi grupe staviti u najgori moguci termin. Iznenadio bih se da je drugacije.
  • 0

#55 NMX

NMX
  • Members
  • 11,160 posts

Posted 05 September 2017 - 09:33

Saša Ozmo‏Verified account @ozmo_sasa  3m3 minutes ago

 

Saša Ozmo Retweeted Saša Ozmo

 

Tekst će biti na sajtu sutra ujutru i moći ćete da pročitate analizu i mnogo toga interesantnog o Markanenu. #EuroBasket2017

 

Saša Ozmo added,

Saša OzmoVerified account @ozmo_sasa

 

Mlađani @ristic_dusan pisao je tekst za @sportklub o svom cimeru @MarkkanenLauri. Iz prve ruke o novoj zvezdi evropske košarke. #eurobasket


  • 0

#56 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 05 September 2017 - 10:45

Finci imaju vise nego realnu sansu da zavrse kao drugi. Malo sam povrsno pogledao, ali ako se ne varam, njih sa vecerasnjom pobedom nad Grckom bez drugog mesta ostavlja samo tesna pobeda Francuske nad Slovenijom (pod uslovom da Francuzi dobiju Poljsku, a Slovenija i Finska Islandjane, pa da onda svi imaju po 4-1).

Tako da navijamo prvo za Letoniju, a ako oni odrade posao i za Finsku veceras, jer se A2 ukrsta sa nama u cetvrtfinalu (moramo naravno i mi da dobijemo u tom slucaju obe do kraja, a i pitanje je da li bi Finska prosla B3 ekipu, ali eto, malo da zabiberimo :D )


  • 0

#57 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 05 September 2017 - 10:48

Ne bih ja bas prizeljkivao Finsku odatle sa nasom sposobnoscu da branimo sut za tri...
  • 0

#58 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 05 September 2017 - 10:52

Pa jbg, oni ili Francuska/Slovenija, ali videcemo, ne znamo ni mi gde cemo zavrsiti jos, a kamoli sa kim se ukrstamo. Vec posle Letonija - Rusija ce se znati dosta vise.


  • 0

#59 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 05 September 2017 - 10:53

Mislim da ce ova ekipa igrati bolje protiv 'imena',jos bolje ako im je odbrana glavni asset a napad stuca.
  • 0

#60 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 05 September 2017 - 10:54

e jebiga sad Mek :D


  • 0