Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

FK Partizan 2017/ 2018


  • This topic is locked This topic is locked
9149 replies to this topic

#5101 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 19 October 2017 - 22:30

Stručnjak sa klupe Saleta legendu uvodi tek na kraju i ovaj naravno odmah daje upotrebljivu loptu. Vremešni Vulićević najbolji igrač odbrane.

 

jeste kad bi se zezali ... kao i ostoja, sve gori od kako je produzio ugovor


Edited by peja™, 19 October 2017 - 22:30.

  • 2

#5102 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 19 October 2017 - 22:35

stanje redovno; sve je super i nema razloga za brigu
 

Trener Miroslav Đukić nema šta da zameri svojim igračima.
 
''Šteta, jer je ekipa pokušala, imala šanse. Šteta što nismo dali taj gol. Ne mogu da kažem ništa ekipi, jer zaista su igrali dobro, borbeno. Tvrda, teška utakmica... Imali smo svoje šanse, nismo ih iskoristili i to je neki rezime ove utakmice.


  • 0

#5103 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 19 October 2017 - 22:40

a bojsi u kijevu 2gola iz 2suta u okvir :ajme:


  • 0

#5104 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 19 October 2017 - 22:40

stanje redovno; sve je super i nema razloga za brigu
 

 

tako je ovde odvajkada ... odtroskokoci, ne kvari idilu :P


  • 0

#5105 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 19 October 2017 - 22:47

I ovo je nesto. Nisam sigurno ocekivao "Lose sam procitao", "Prevideo sam ovo u grupnoj fazi", "Moj lapsus", "U pravu si" ili nesto slicno.

 

you win again :thumbs:


  • 0

#5106 Babinho

Babinho
  • Banned
  • 170 posts

Posted 19 October 2017 - 22:47

Dajte mi negde da potpisem ako treba, garantujem da Djukatore prolazi grupu. Danas je bod bio za ocekivati, moglo se i do sva 3 da je bilo malo vise pameti i srece. 


  • 0

#5107 simple minds

simple minds
  • Members
  • 11,226 posts

Posted 19 October 2017 - 22:52

jeste kad bi se zezali ... kao i ostoja, sve gori od kako je produzio ugovor

Večeras je pokrivao Miletiće doktorski.


  • 0

#5108 pazi,valjak gazi

pazi,valjak gazi
  • Members
  • 15,856 posts

Posted 19 October 2017 - 23:12

Stručnjak sa klupe Saleta legendu uvodi tek na kraju i ovaj naravno odmah daje upotrebljivu loptu. Vremešni Vulićević najbolji igrač odbrane.

 

A najbolji igrac generalno je golman, onako, ubedljivo najbolji (nema trenera, nema navijaca, koji to zele). Posle, mozda Tavamba (sa zilion losih trenutaka), pa onda ko? Ravna linija...Igra, bez glave i repa, tek na momente dobija se utisak da svi oni zajedno uopste treniraju, uvezbavaju nesto.

Koliko god se to ne svidjalo zastitnicki nastrojenom dvojcu  :P, Djuka je ovde najodgovorniji.

Slazem se ja da je on imao neku viziju, ali vec sada se vidi da mu se na teren nista od zamisljenog nije preslikalo. Jednostavno, nije uspeo da Partizan igra kako on zeli, brzo, sa malo dodira, sa ubitacnim napadom koji je toliko ubojit da bude ono napad je najbolja odbrana. Od toga nema nista i jasno je da od toga nista nece ni biti.

A Partizan ima sjajnu priliku, ovo je sve samo ne neprelazna grupa i to sa bas ovakvim timom, ali cvrscom igrom, sa vise trcanja bez lopte (kako je ovo bitna stvar i kako Zvezda odusevljava svoje navijace samo ovim segmentom), a nista to nije kvalitetnija ekipa od ove Partizanove, sta god drugar mozzy mislio o tome. Takodje, prvenstvo se ne sme prepustati Zvezdi tek tako, jos je kraj daleko, njih tek ceka pad forme, ali dzaba ako mi to ne iskoristimo.

Dakle, Djukic neka menja sistem igre iz korena (ako je u stanju), ako ne moze, neka ustupi mesto drugom treneru da pokusa, jer je i njemu valjda jasno da od njegove prvobitne vizije nece biti nista. Rezultatski, nije strasno, tacno je da je Partizan jos uvek u igri na svim frontovima, tacno je ovo sto prica KJP da nije ni ranije bio bolji, ali sam Djukic je pricao da njemu to nije dovoljno, da on zeli Partizan koji uvek ide po protivnika.


  • 4

#5109 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 19 October 2017 - 23:28

Ako ne prođemo grupu stvoriće se mit kako smo imali smešnu grupu, možda bismo mogli poput Strajnića da počnemo da izvrćemo istinu.

Pravimo se da Skenderbeu nikad nije igrao LE.
Pravimo se da ne igramo protiv ekipa koje se bore za titule, i vode u prvenstvima, a pritom igraju LE u najjačem sastavu.
  • 2

#5110 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 20 October 2017 - 00:02

OK. Sada i definitivno mislim da je ova ekipa sa ovim trenerom vrlo ograničena i da neće biti epohalnog napretka u odnosu na ovo što sada gledamo.

Taktički, ima tu mnogo rupa. Nema dovoljno discipline u pozicioniranju igrača i rastojanju između linija. Nema sistematskog, već samo sporadičnog presinga (večeras bismo samo jačim presingom na njihovu poslednju liniju stvorili sebi još nekoliko šansi, velika slabost koju nismo iskoristili). Nema jasno definisanih linija kretanja u tranziciji, ni kada trčimo u kontru, ni kada je branimo. Prekidi nisu dovoljno uigrani. Pas igra i dalje je na vrlo niskom nivou, svaki put gledamo festival lošeg kretanja bez lopte, nepravovremenih i nepreciznih pasova, loših prijema i tako dalje.

Malo o igračima, što se tiče uticaja na igru i broja utakmica koje je rešio ili će rešiti, Suma neće moći ni kopačke da čisti Leonardu. Tavamba je odigrao previše utakmica i previše minuta, potpuno je isceđen. Bambi još uvek ima premalo minuta u nogama. Ostali uglavnom igraju u skladu sa mogućnostima.

Sve ovo me je navelo da značajno smanjim očekivanja od ove ekipe i malo o'ladim s razmišljanjem da sve što nije vrhunski nije dovoljno dobro. Mislim, gledajući sve što je postignuto dosad, ova ekipa ipak zaslužuje više pohvala nego kritika. Uz sve mane koje sam naveo, nekorektno bi bilo da se ne pomene i vrlo pristojan nivo trčanja, borbenosti i snage koju ova ekipa pokazuje. Takođe, tu su i povremeni bljeskovi vrlo smislene i učinkovite igre u napadu. Na kraju krajeva, i večeras smo napravili četiri velike šanse, a protivniku nismo dozvolili nijednu.

Što se večerašnje utakmice tiče, zadnja linija je odlično odigrala, uz samo jedan kiks, a i to je uspešno korigovano. Mitrović je pokidao. Everton takođe, još jedna vrhunska partija u Evropi. Suma je i za mene razočarenje i očigledno je preplaćen, ali, ako zaboravimo očekivanja da nam bude najvažniji igrač, radi on i dosta korisnih stvari. Učestvovao je u akciji kod šanse Miletić-Tavamba, izveo je korner kad je drugi Miletić pogodio stativu, imao je i sam veliku šansu. Btw, kod te šanse me oduševio što nije razmišljao kako da padne na prvi kontakt, već je ostao na nogama i pokušao da ga umuva. Nije uspeo, ali kudos za taj pokušaj.

Nije ovo večeras previše bajno izgledalo, naprotiv, ali mi jesmo ekipa koja je bila najbliža pobedi od svih koje su gostovale Skenderbegu ovog leta i jeseni. Osim toga, ne može se reći ni da je nas bilo ko nešto ozbiljno nadigrao u istom periodu.

Tako da ko zna, možda na kraju ipak i prođemo grupu ovako grbavi.
  • 7

#5111 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 20 October 2017 - 00:11

Učestvovao je u akciji kod šanse Miletić-Tavamba,


Ala je Strajnić uticajan, pretvorio Jankovića u Miletića :D
  • 0

#5112 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 20 October 2017 - 00:13

- U ove 3 utakmice smo uputili 27 šuteva (tu smo jedni od najlošijih), od toga 11 u okvir gola (dosta dobro obzirom na šuteve ukupno). Ima timova sa mnogo više upućenih šuteva, a sa manje ili isto u okvir gola (Crvena zvezda 48 šuteva i samo 11 u okvir)

Najviše šuteva ima Ožegović (3 - 2 u okvir gola).

 

- I dalje smo tim sa ubedljivo najmanje pasova (783) i najmanje uspešnih (605). Sledeći najlošiji tim je Vitorija koja ima osamdesetak više ukupno pasova i 150 više kompletiranih. Samo Slavija iz Praga ima manji procenat uspešnih pasova 74%, a mi 77% (kao i Šerif, Zlin, Bate...)

Od igrača najviše pasova imaju Everton (94, 82% uspešnih) i Janković (82 pasa, 84% uspešnih)

 

- Posed lopte nam je trenutno na nezavidnih 45% kao i Lokomotivi M ili Zenitu, a ima i slabijih u tom segmentu - Slavija P 39%, Vardar i Bate 42%, Rijeka i Ludogorec 43%, Braga i Steaua 44%. Najveći posed imaju Sosijedad 66%, Kopenhagen 62%, Viljareal 60%...

 

- Imali smo 11 kornera i tu smo među najslabijim, a protiv nas je dosuđeno najviše kornera (22) kao i protiv Ludogoreca (koji ih dobro brani, primili su samo 1 gol i prvi su za sada u grupi)

 

- U tri utakmice napravili smo 60 faulova, a interesantno je da smo ubedljivo najviše fauliran tim - 74 faula napravljena su nad igračima Partizana. Imamo dosta žutih kartona (9), nijedan crveni. Iz samo 3 ekipe su do sada igrači dobili po crveni karton - Apolon, Zvezda (11 žutih) i Jang bojs.

Najviše faulova u UEFA EL napravio je naš Tavamba - 13. Everton je napravio 9 faulova, ali je i jedan od najviše fauliranih igrača (9 puta). Janković 7 faulova - 7 puta fauliran, Ožegović 9 puta fauliran, Suma napravio 6 faulova, a Tošić fauliran 6 puta, bek Miletić 5 puta...

 

-


Edited by bounty hunter, 20 October 2017 - 00:17.

  • 5

#5113 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 20 October 2017 - 00:18

Ala je Strajnić uticajan, pretvorio Jankovića u Miletića :D


Ja gledao na Areni. Stvarno sam mislio da je aćelavi Miletić bio u pitanju.
  • 0

#5114 pazi,valjak gazi

pazi,valjak gazi
  • Members
  • 15,856 posts

Posted 20 October 2017 - 00:30

- U ove 3 utakmice smo uputili 27 šuteva (tu smo jedni od najlošijih), od toga 11 u okvir gola (dosta dobro obzirom na šuteve ukupno).

 

- I dalje smo tim sa ubedljivo najmanje pasova (783) i najmanje uspešnih (605). Sledeći najlošiji tim je Vitorija koja ima osamdesetak više ukupno

 

 

 

Sramotnih 27 suteva, to je ono cinculiranje o kom sam pisao tokom meca. Jos jednom cestitke Vulicevicu za onaj pokusaj sa pozicije iz koje Partizan skoro nikad ne sutira.

Ovih, skoro 800 dodavanja, ako nisam vidjao Barsu da za jedan mec ima ovoliko, nista nisam.


  • 0

#5115 pazi,valjak gazi

pazi,valjak gazi
  • Members
  • 15,856 posts

Posted 20 October 2017 - 00:41

 
Đukić: Remi je realan, igrali smo za četvorku

 

Miroslav Đukić, trener fudbalera Partizana, visoku ocenu dao je svom timu za igru na gostovanu Skenderbegu u trećem kolu Lige Evrope (0:0).

 


99195428159e9242cd18d3333102307_w640.JPG
Foto: Starsport
 

"Tvrda i teška utakmica, dosta izjednačena. Imali smo više zrelih šansi u drugom poluvremenu, ali mislim da je nerešen ishod realan", rekao je Đukić novinarima u Elbasanu.

Novinari su upitali Đukića da oceni igru svoje ekipe od jedan do pet.

"To bi sigurno bila četvorka. Skenderbeg je ekipa koja defanzivno odlično stoji i nikome neće biti lako sa njima".

U drugom meču Grupe B, Dinamo i Jang Bojs su odigrali nerešeno 2:2 u Kijevu.

Dinamo Kijev je prvi na tabeli sa sedam bodova, Jang Bojs imaju tri, a Partizan i Skenderbeg po dva.

"Dosta ujednačena grupa. Možemo da igramo protiv svakog, sa svima smo bili egal, niko nas nije nadigrao. Kući ćemo odlučivati našu sudbinu o opstanku u Evropi i protiv Skenderbega i protiv Jang Bojsa. To je veoma pozitivno za nas, sa te dve pobede bi napravili veliki korak", rekao je Đukić.

U četvrtom kolu Lige Evropa, Partizan dočekuje Skenderbeg, a Jang Bojs ekipu Dinama. Ti mečevi su na programu 2. novembra.

 

 

B92 sport


  • 1