Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Vox populi


  • Please log in to reply
32155 replies to this topic

#12541 The Clash

The Clash
  • Members
  • 1,619 posts

Posted 19 January 2018 - 09:07

Što se tiče  :krsta: , Dule Vujošević i Putin.

 

  https://www.rt.com/n...-icy-dip-video/


  • 0

#12542 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 19 January 2018 - 09:58

Lešinari

JD27XuK.png

 

 

pX8csEi.png


  • 4

#12543 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 19 January 2018 - 10:19

@ Magija

 

To ostajem i pravim svojh mirkosvet vise nije opcija. To nas je i dovelo ovde gde smo sad. U onom filmu Mile Turajlic Srbijanka komentarisuci ratove 90ih govori nesto u fazonu Nama nije padalo na pamet da tako nesto moze da se desi, mi smo svi ziveli u nekom izolovanom okruzenju. Kada su tenkovi krenuli iz Beograda a narod na njih sa mostova bacao cvece nismo mogli da verujemo da smo sa toliko tih ljudi ziveli u gradu, to je nesto sto moze da se desi i tvojoj generaciji.

 

Nama je profesorka pricala da postoji dosta istrazivanja koja su krajem 80ih pokazivala da postoji velika netrepeljivost medju ex yu narodima, ali oni jednostavno nisu mogli da pojme da je moguce da se desi ono sto se desilo i zanemarivali su rezultate.

 

Mislim da ostanak u Srbiji sada znaci i pristanak na neku vrstu, makar minimalnog, angazmana da se ovde nesto promeni, jer uskoro cemo kao u postapokalipticnim filmovima biti okruzeni armijom lobotomiziranih zombija koji ce isisavati svaki normalan zivot iz okruzenja.

 

Nisam pozvan da ti dajem savet u tvom konkretnom slucaju, ali mislim da je kod vaznih zivotnih odluka vazno ono sto je Plik pomenuo. Iako se sada kaje da ga vratis u onu situaciju ponovo bi isto uradio, tj donesi sam odluku iza koje mozes cvrsto da stanes. Najgore je posle, kako god da ispadne, da se vajkas i da ti neko drugi bude kriv. 


  • 1

#12544 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 19 January 2018 - 10:35

Gde si Dravote?
  • 0

#12545 Issey

Issey
  • Members
  • 5,113 posts

Posted 19 January 2018 - 10:58

 

Mislim da ostanak u Srbiji sada znaci i pristanak na neku vrstu, makar minimalnog, angazmana da se ovde nesto promeni, jer uskoro cemo kao u postapokalipticnim filmovima biti okruzeni armijom lobotomiziranih zombija koji ce isisavati svaki normalan zivot iz okruzenja.

 

 

Apsolutno tačno. Sa tom razlikom što to o čemu pričaš neće biti uskoro, nego je već sad slučaj. Već smo okruženi armijom "lobotomiziranih zombija", koji su tu prisutni već godinama, ali sad su im se priključile i horde sektaških botova, zbog kojih ti je prosto muka da pratiš društvene mreže, portale, a o televizijama da i ne govorim. Sve veće TV kanale su odavno zaposele hipnotisane horde morona. 

 

Što je najgore, bahatost, glupilo, bezobrazluk takvih je i u ril lajfu, na skoro svakom koraku totalno preuzelo primat nad težnjom normalnih ljudi da žive normalan život - gradeći svoj mikrosvet normalnosti koliko je moguće, isključujući se ili ignorišući ovo o čemu pričamo.

 

Nažalost, to više nije moguće. Smrdljiva i hovnjiva voda je došla iznad glave, pa se sve što je normalno u ovoj državi uveliko davi i teži da bude ugušeno. 

 

Ja sam imao više prilika da odem odavde, ali sam ušuškan time da sam imao sve što mi je potrebno za kvalitetan život u Srbiji, ipak odlučio da ostanem iako je dosta mojih prijatelja otišlo. I nije mi bilo žao bez obzira na sve što se dešavalo, nisam ni razmišljao o tome do skoro. Ali evo već neko vreme sam uhvatio sebe da ne mogu više da se borim da sprečim bahatost, primitivizam i glupilo da ne razbiju stakleni zid moje čaure u koju sam se zavukao, pokušavajući da živim normalno u tom svom "idealnom" svetu. Možda bih se ja i odupreo, ali sama pomisao da bi moja deca morala da prolaze kroz ovo ludilo, da ih sutra ma koliko bila kvalitetna i obrazovana neka botovska nepismena bagra maltretira na svakom koraku, ne da mi mira. Tako da sve više razmišljam da odem. Tešim se da još nije kasno, iako je 40-ta blizu.

 

A i ovo što pričaš o angažmanu, složio bih se u potpunosti. Ja nemam problem sa tim. Ali kad vidim koliko su ljudi koji su uspeli da ostanu koliko toliko normalni, ubijeni u pojam svim ovim što se dešava, ne uliva mi nikakav optimizam. Nažalost, sav taj aktivizam, energija i želja za borbom i promenama su ubijeni još u onoj borbi protiv zlobomira. A ove mlađe generacije koje su vaspitavane dok je to ludilo trajalo, radije biraju neki drugi put ili se čak priključuju ovom sektaškom zlu. Idu linijom manjeg otpora. Čast izuzecima. 


Edited by Issey, 19 January 2018 - 11:08.

  • 1

#12546 kovacevicsavo

kovacevicsavo
  • Members
  • 2,251 posts

Posted 19 January 2018 - 11:20

Soundtrack topica. 


  • 1

#12547 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 19 January 2018 - 11:23

Ovaj bolje odslikava

 


  • 0

#12548 kovacevicsavo

kovacevicsavo
  • Members
  • 2,251 posts

Posted 19 January 2018 - 11:25

Hahaha, that s the spirit. Možda, mada mi je Fortress uvek bila najbolja muzika, ali Inferno je klaustrofobična i mučna...


Edited by kovacevicsavo, 19 January 2018 - 11:26.

  • 0

#12549 RatzenStadt

RatzenStadt
  • Members
  • 2,316 posts

Posted 19 January 2018 - 11:54

Moram da se slozim sa Bokijem.

Tema Nekropolisa je masterpiece.

Nego, kad ste vec otisli u off-topic, malo zabave za vas koji takodje provodili sate i sate igrajuci - > LINK


Edited by RatzenStadt, 19 January 2018 - 11:54.

  • 0

#12550 The Clash

The Clash
  • Members
  • 1,619 posts

Posted 19 January 2018 - 12:18

"Ne ide Vučić na Kosovo samo da se slika, kao drugi"

Beograd -- Predsednik Aleksandar Vučić posetiće Kosovo, to je uvek teška, rizična poseta i veliki bezbednosni izazov, kaže ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović.

 

Vuline čoveče, brzo reaguj, Slina preuzima titulu favorite pet. 


  • 0

#12551 kovacevicsavo

kovacevicsavo
  • Members
  • 2,251 posts

Posted 19 January 2018 - 12:20

Teški razgovori, naporan rad, odgovorno ponašanje, neprijatne istine, bezbednosni izazovi.


  • 0

#12552 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 19 January 2018 - 12:21

8bc350e75861713027065329eb7b7d52.jpg
  • 1

#12553 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 19 January 2018 - 13:15

Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović proglašen je počasnim građaninom opštine Grocka, a prilikom dodele priznanja rekao je da je to velika čast, ali i obaveza.

"Ovo je priznanje svima onima koji su se sa mnom borili da opština Grocka bude bolje mesto za život. Ovo je lepa opština dobrih ljudi", rekao je Stefanović.

Dodaje da je mnogo puta dolazio u Grocku, shvatajući njenu važnost za razvoj Beograda.

"Ovde se razvija turizam, ugostiteljstvo, a trudio sam se i da podignemo nivo bezbednosti ovde, da se deca edukuju kako da se zaštite od svih potencijalno opasnih stvari, da rastu bezbedno, srećno i zadovoljno", naveo je Stefanović.

 

 

 

 

bože me sačuvaj, čime se ovi bave


  • 1

#12554 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 19 January 2018 - 13:53

ko je još imao dilemu oko ubistva Olivera Ivanovića neka posluša još jednom Drecuna i njegovo skretanje od istrage 


  • 0

#12555 The Clash

The Clash
  • Members
  • 1,619 posts

Posted 19 January 2018 - 14:52

A što bi se iko selio iz ovog Wonderlanda? Uvek veselje na sve strane.

 

Lista DJB - Dveri nosi naziv "Da ovi odu, a da se oni ne vrate".


Edited by The Clash, 19 January 2018 - 14:53.

  • 0