Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Vox populi


  • Please log in to reply
32155 replies to this topic

#16846 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 14 March 2018 - 12:49

Kako kasno uini?

 

pa imam sada već preko 40 a moj posao je poprilično vezan za maternji jezik, eventualno engleski (ali nije to -to)

 

ne žalim se, imam nekakvo ime i prezime u poslu a napolju to definitivno ne bih mogao u ovim godinama, jednostavno, imaju oni svoje kadrove i to daleko mlađe od mene  : Đ

 

 

edit

poenta je da vučićev mehanizam nije ništa drugo da stara dobra negativna selekcija komunjarske logike sfr jugoslavije

 

ničeg tu novog nema, metode su iste zato što se ljudi isto tretiraju


Edited by uini, 14 March 2018 - 12:53.

  • 5

#16847 Issey

Issey
  • Members
  • 5,113 posts

Posted 14 March 2018 - 12:58

Koliko bi Vucic imao % na demokratskim izborima? 
 
bez spiskova/zvanja telefonom/slanjem sms-a/slikanjem listica uz l.k./organizovanog prevoza na b.m./door2door-a pre izbora


Onoliko koliko je dobio Nikolić 2012-te. Oko 25%, max 30%. Ako bi mediji bili otvoreni za sve, pitanje je da li bi i toliko.
  • 2

#16848 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 14 March 2018 - 13:21

...

Kao sto ce do mene bar sponzorisano ili u prolazu da dokaci Rijana ili slicna idiotska muzika za siroke narodne mase, tako ce i nekog klinca kojem se fucka za politiku najcesce da dokaci Vucic.

 

i? da li si istetovirao njen lik na levoj slabini? kontam da nisi, posto si negde naleteo na malo mozga u glavi.

ergo, izlozeni su nije nikakav alibi, niti raiconalno objasnjenje ... barem dok ljude ne svedes na nivo ameba.


  • 1

#16849 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 14 March 2018 - 13:26

...

Plik,jos jednom bih ti ponovio pitanje vezano za Natasu Vuckovic,a na koje mi nisi odgovorio. Podrazumeva se da ne moras,ali ne videh razloga da eskiviras.  :) Osim ako nemas nista za napisati..
(pitanje je bilo - o kakvoj osobi se radi,koliki joj je "plafon" , ima li nekih afera,kontroverzi koje joj se prisivaju itd.)

 

kako nema razloga da eskiviram!? kada si poslednje pivo platio, mozes li se uopste setiti? <_<

 

 

 

izvini ... videh, ali nekako preskocih.

 

nemam sta da ti kazem o ms vuckovic. ne poznajem je (no firsthand experience), a ono sta sam cuo nije bas iz kredibilnih umova, pa ne bih da laprdam ako sam ne verujem u to sta bih kuckao.


  • 0

#16850 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 14 March 2018 - 13:30

kada se taj 5i oktobar konačno desio, video sam kod ljudi euforiju i nadu, donekle i olakšanje.

 

međutim, već 7-8 oktobra sam na mnogim licima video nepatvoren užas: leptejebo, pa mi treba nešto zaista i da radimo!

 

..a to nije lako. živeti normalan život nakon 90ih u kojima je ceo svet i evropa posebno napredovao u mnogo čemu - a mi smo u te 90e upali iz 50 godina komunizma

 

 

 

daklem, ljudi su vrlo brzo shvatili da im za normalan život trebaju znanje, kvalifikacije ili ako ništa drugo, a ono volja i trud da nešto od toga nadoknade u poznim godinama vanserijskim trudom.

 

đinđić je sa raznih aspekata pričao o ovome.

 

i onda jednostavno nije bio toliki problem satanizovati tog čoveka i okrenuti se starim dobrim submisivnim logikama koje me jebu ali bar znam gde je moje mesto u svemu tome i koliko dobijam.

 

 

zato obrazovani ljudi sa kapacitetom i željom i pale odavde u krajeve gde je konkurencija koliko-toliko lojalna a trka ima nekakva pravila koja se ne završavaju na ovim master-servant logikama

 

 

meni je kasno da palim odavde ali ću učiniti bukvalno sve što je u mojoj moći da moje dete ima priliku da ode negde drugde, iako će to značiti da ćemo se viđati preko skajpa i jednom-2x godišnje.

 

 

pa imam sada već preko 40 a moj posao je poprilično vezan za maternji jezik, eventualno engleski (ali nije to -to)

 

ne žalim se, imam nekakvo ime i prezime u poslu a napolju to definitivno ne bih mogao u ovim godinama, jednostavno, imaju oni svoje kadrove i to daleko mlađe od mene  : Đ

 

 

edit

poenta je da vučićev mehanizam nije ništa drugo da stara dobra negativna selekcija komunjarske logike sfr jugoslavije

 

ničeg tu novog nema, metode su iste zato što se ljudi isto tretiraju

 

Bravo uini.

 

Samo da dodam, od euforije do depresije prošlo je, možda ne 2-3 dana, ali sigurno ne više od mesec-dva (znam da si namerno preterao). I postaše svi uvređene mlade, u fazonu ej bre, ja sam gutao suzavac, gde su sad te grdne milijarde od Evrope i iljadu maraka plate? Na stranu to što ni promil tih "revolucionara" nije ekšli gutao suzavac, nego se prošetao par puta u prijatno predvečerje i zaokružio Koštunicu na izborima.


  • 2

#16851 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 14 March 2018 - 13:32

i? da li si istetovirao njen lik na levoj slabini? kontam da nisi, posto si negde naleteo na malo mozga u glavi.

ergo, izlozeni su nije nikakav alibi, niti raiconalno objasnjenje ... barem dok ljude ne svedes na nivo ameba.

 

Pa jebes ga, da li vam je nekad palo na pamet da malo precenjujemo ljude oko sebe?

 

Sto apsolutno ne znaci ni da smo sami bogom dani.


  • 0

#16852 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 14 March 2018 - 13:33

tako nekako.

at arsenije


Edited by uini, 14 March 2018 - 13:33.

  • 0

#16853 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 14 March 2018 - 13:42

Onoliko koliko je dobio Nikolić 2012-te. Oko 25%, max 30%. Ako bi mediji bili otvoreni za sve, pitanje je da li bi i toliko.

Ako gledamo celu Srbiju, Vučić nije ispod 50%, a pitanje je koliko je ispod 60%. I to sve, sa uglavnom, malo sposobnim okruženjem oko sebe. Vučiću su ove izbore dobili ljudi na terenu, i to jeste ključno. Ako se nađe stranka (ili pokret) koja će biti u stanju da mu parira u tom pogledu, možda se za par godina nešto promeni, do tada teško. Naravno, ovo mora da prati kadrovska promena, i ono što je ključno, jasan i precizan program koji će nešto nuditi građanima, a ne isključivo borbu protiv Vučića.

 

Do tada, to može da ide par procenata dole, sa svim otvorenim medijima, ali ne preterano.


Edited by DonJuan, 14 March 2018 - 15:08.

  • 1

#16854 pavijan

pavijan
  • Members
  • 5,341 posts

Posted 14 March 2018 - 13:45

pa imam sada već preko 40 a moj posao je poprilično vezan za maternji jezik, eventualno engleski (ali nije to -to)

 

ne žalim se, imam nekakvo ime i prezime u poslu a napolju to definitivno ne bih mogao u ovim godinama, jednostavno, imaju oni svoje kadrove i to daleko mlađe od mene  : Đ

 

 

edit

poenta je da vučićev mehanizam nije ništa drugo da stara dobra negativna selekcija komunjarske logike sfr jugoslavije

 

ničeg tu novog nema, metode su iste zato što se ljudi isto tretiraju

ovo bas nije sasvim tacno. nisam bas previse zakacio sfrj ali tvrdim da se vuciceva negativna selekcija ne moze uporediti sa negativnom selekcijom sfrj.

tipa, vucicev direktor ne bi dogurao do sefa smene u bivsoj sfrj. neuporedivo.


Edited by pavijan, 14 March 2018 - 13:45.

  • 1

#16855 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 14 March 2018 - 13:47

meni je kasno da palim odavde ali ću učiniti bukvalno sve što je u mojoj moći da moje dete ima priliku da ode negde drugde, iako će to značiti da ćemo se viđati preko skajpa i jednom-2x godišnje.

 

 

pa imam sada već preko 40 a moj posao je poprilično vezan za maternji jezik, eventualno engleski (ali nije to -to)

 

ne žalim se, imam nekakvo ime i prezime u poslu a napolju to definitivno ne bih mogao u ovim godinama, jednostavno, imaju oni svoje kadrove i to daleko mlađe od mene  : Đ

 

 

 

 

Da se uozbiljim na trenutak  :kece:

 

Verovatno smo "generacija" (+- par godina ) ali zbog prvog 'bolda'  odlucio sam ,u dogovoru sa suprugom ,da zbog buducnosti dvoje dece koje imamo ,krenemo sve iz pocetka ,bukvalno od nule .

 

I ja ,manje vise ,imam sasvim dobro ,cuj dobro ,odlicno placen posao (problem je sto sam dobar deo godine van srbijice ) + supruga ima sasvim dobrostojeci 'privatni bizMis',ali jednostavno kada vidim ko i na koji nacin mi uci decu u skoli/vrticu ,kakvi napredni kadrovi (cast izuzecima ) mi 'lece' decu , da svakog jebenog dana vodim neku borbu protiv vetrenjaca ( ne zelim da savijem kicmu i placam/potplacujem/dajem mito ) , isterujem pravdu i sl ,mislim da je vreme da se pokupimo i odemo u tri lepe .

 

Jednostavno ne zelim da mi decu u skoli uce napredne pevaljke (koje su diplome kupile na kosovu i raznoraznim megasega univerzitetima ) ,da mi sudbinu kroje razno razne polupismene Kwakovie kolege,ostali sljam i talog ljudskog roda.

 

Da li cu i koliko  uspeti ,pokazace vreme .


  • 4

#16856 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 14 March 2018 - 13:50

ovo bas nije sasvim tacno. nisam bas previse zakacio sfrj ali tvrdim da se vuciceva negativna selekcija ne moze uporediti sa negativnom selekcijom sfrj.

tipa, vucicev direktor ne bi dogurao do sefa smene u bivsoj sfrj. neuporedivo.

 

Ali post ima poentu ,nevezano za polazaj/funkciju .

 

Jbt ,poslednja 3-4 meseca sam u zavicaju ,kakav sljam je preuzeo direktorske funkcije po skolama , sportskim klubovima i udrezenjima ,pa to je strasno . I nisu samo kadrovi SNS u pitanju ,ima tu i Palminih ,po koji 'socijalista' ...


  • 0

#16857 pavijan

pavijan
  • Members
  • 5,341 posts

Posted 14 March 2018 - 13:54

@Fat

to ti i ja kazem. takvi u sfrj ne bi isplivali.


  • 0

#16858 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 14 March 2018 - 13:56

ovo bas nije sasvim tacno. nisam bas previse zakacio sfrj ali tvrdim da se vuciceva negativna selekcija ne moze uporediti sa negativnom selekcijom sfrj.

tipa, vucicev direktor ne bi dogurao do sefa smene u bivsoj sfrj. neuporedivo.

 

nije toliko bitan kapacitet vučićevog i xsfrj kadra u poređenju.

 

bitan je mehanizam - a on je isti: veze / dogovori / lična činjenja -> od 200gr kafe i čokolade do ozbiljnih prekršaja

 

na toj logici funkcioniše ovde život "oduvek"

neko će ti pričati kako je u jugoslaviji bilo mnogo toga super (i u pravu je) ali i to super je sagrađeno na pogrešnim osnovama pa se zato i urušilo za 10ak godina

 

 

 

 

ja u srbiji vidim divan potencijal na otvorenom tržištu (koji danas internet bez dileme omogućuje) & priliku da se u svakom od tih privatnih projekata nađe mesto za nekolicinu ljudi koji svojim veštinama i znanjem mogu da doprinesu XY projektu

 

 

srbija bukvalno živi neku paralelnu realnost 1987. u odnosu na onaj svet koji živi sadašnjost.

i tako imamo mehanizam koji nas jebe a druge hrani (opet, izvinjavam se, ni emotivno ni vremenski nemam živaca da ulazim u dublju eksplikaciju :))


  • 4

#16859 pavijan

pavijan
  • Members
  • 5,341 posts

Posted 14 March 2018 - 14:04

uini, sve se slazem.

jedino mislim da je pogresno vucicev "sistem" korucije i negativne selekcije porediti sa bilo cim ranijim, barem meni poznatim.

nikada nije bilo moguce da se u konkurs za na primer direktora predskolske ustanove stavi kao neophodan uslov zavrsena kozarska skola, smer obucar za izradu gornjeg dela cipele. nikad.


Edited by pavijan, 14 March 2018 - 14:05.

  • 0

#16860 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 14 March 2018 - 14:07

Bravo uini.

 

Samo da dodam, od euforije do depresije prošlo je, možda ne 2-3 dana, ali sigurno ne više od mesec-dva (znam da si namerno preterao). I postaše svi uvređene mlade, u fazonu ej bre, ja sam gutao suzavac, gde su sad te grdne milijarde od Evrope i iljadu maraka plate? Na stranu to što ni promil tih "revolucionara" nije ekšli gutao suzavac, nego se prošetao par puta u prijatno predvečerje i zaokružio Koštunicu na izborima.

 

ima tu istine, ali prelako preskacete nemalu grupu ljudi koja nije ta kategorija pltikih umova. ja sam peglao fax preko, vratio se, radio za strane firme (ovde), nabio neki ozbiljan CV, opet preko (postdiplomske), i, 'bem li ga da li je sticaj okolnosti ili ne - i bio okruzen ne iskljucivo, ali u dobroj meri slicnim pricama. a to je prava mala armija (tada) mladih ljudi koji znaju, zele, mogu, ne plase se guranja kamena, krvavog rada i ozbiljnog sukanja rukava. neki koje znam su se vratili, neki koji su mogli da odu nisu otisli, ja sam mogao, ali nisam otisao (bolid :ajme: ) ... i krenulo je da se menja, jer je sav sljam pobegao u misje rupe plaseci se da ih ne zadesi sudbina milanovica i slicnih. u vazduhu si mogao da osetis dobar vibe, energiju, zelju, pozitivnu nadu & ocekivanja, i ni ja niti iko od tih ljudi koje znam nije nista hteo precicom. sedelo se u kancu vikendom (i subota i nedelja), gulilo se radnim danima i do 4h, pa kuci na tusiranje, par sati sna i od 9h opet palacinka pa peglanje opet do 4h (kada naidje takav peak u kancu), i putovalo se da vise kada presedam u nekom momentu ne znam vise da li idem ili se vracam, itd.

ali je onda proslo ne 2-3 dana, vec 2-3 godine i skontas da se sustinski nije mnogo toga promenilo (mimo kozmetike) jer se sav onaj preplaseni sljam opet okurazio i izmileo iz svojih rupa bahatiji nego ikad.

 

i onda stavis prst na celu ispred ogledala i zapitas se - wtf!? da li smo kao narod toliko jadni?

jbg, jesmo. tacka.

 

 

 

 

 

tako nekako.

at arsenije

 

dosta vise taj edit  :-1:


Edited by Plikuscht, 14 March 2018 - 14:09.

  • 1