Jump to content


Photo
- - - - -

Indian Wells 2017


  • Please log in to reply
254 replies to this topic

#16 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 08 March 2017 - 09:04

Pre nego sto napisem post, da postedim ljude pisanja postova "opet zavera protiv Srba". Nema nikakve veze sa Srbima, niti sa Djokovicem, samo su dosadni sa namestanjem zreba da u drugom kolu igraju Djokovic i Del Potro, poput onog nekadasnjeg namestanja Isner vs Mahut 2 godine uzastopno na Vimbldonu nakon njihovog 70:68 u petom setu meca.


  • 1

#17 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 08 March 2017 - 11:06

Savrsen zreb za Novaka. U ovom psiho fizickom stanju u kome se nalazi, gotovo idealan. Fali mu motivacija, fale mu veliki protivnici, fale mu velike pobede. Sve to dobija sada a ovo poslednje ce sam morati da izbori. 

 

Da je dobio neki standardni zreb tipa Rosol, Kveri, Conga, Raonic, Marej...ubedjen sam da bi lakse i pre ispao nego sa ovim paklenim zrebom. 

 

On protivnicima vise ne uteruje strah u kosti i ne skidaju gace kad ga vide, i koliko god to bilo lose po njega jer mora vise da rilja na terenu moze vrlo lako da bude i dobro, da ga trgne i da krene da igra. 

 

Super je zreb, ako ce da gine bar neka gine big time. Sa druge strane, ako uspe da ne pogine, gde ces bolju injekciju samopouzdanja od dobrog rezultata sa ovakvim zrebom.

Bas ovo sam mislila kad sam videla Novakov zreb za Acapulco , medjutim kad je Novak ispao u QF a Rafa laganica stigao do finala pomislila sam da bi mozda ipak bilo bolje da je Novak imao lagan zreb.

Nadajmo se da ce ovog puta Novak uspeti, za taj slucaj, ovo jeste zreb iz snova !

 

@Weber : kad sam videla ovaj zreb nekako mi prvo palo na pamet : jadan Delpo zar ne moze da dobije sansu da (eventualno malo laganije) dodje malo dalje na nekom turniru i popravi svoj ranking nego bas mora na Novaka svaki put na pocetku turnira. Slazem se da su dosadni ko god bio onaj gore tj sreca ili nesreca ili neko ko je smislio da je to tako najbolje


  • 0

#18 Elias

Elias
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 08 March 2017 - 14:13

Prvo mozda Edmund.
Da li je ovaj zreb tigar od papira i da li ce se urusiti poput nekih zrebova smrti iz proslosti, zavisice od nabrojanih i njihovih
ocekivanja i igre. Upali smo u turbulentno razdoblje tura, kada se vise ni za jednog takmicara ne moze reci da ce odrzati
visoku igru u kontinuitetu i eliminisati efekat 'loseg dana'.
Ni za koga ne mogu vise da se kladim da ce izaci i dobiti sledeci mec, let alone turnir.
Novaka sam gledao protiv Kirgiosa i primetio sam da ima i ovakav dosta bolju i cvrscu igru nego NIk i da ga radi kad god
se razvije igra u polju i na mrezi. Razlog poraza je jedan jedini, sumanuta taktika na reternu, stajanje preblizu i ostavljanje prostora
da se progura sleper. Ako Novak zeli da igra return poker protiv Kirgiosa, malo unazad i prema sredini. Kao da je vece pre meca gledao
vintage Agasija na youtube-u.
Protiv Rafe ili mozda i bilo koga drugog Nik ne bi imao te lagane asove koje je zakucao kao eksere u T.

Protiv Delpa je malo veca lutrija, jer Delpo moze da parira na vise nacina i u teniskom smislu mec je dosta blizi. Tu ce vec biti ono, kakav ti je dan.
Lopte ce zujati kroz vazduh nerealnom brzinom, ali ako ispostuju prethodne godine podloga ima veoma visok odskok i srednju brzinu.
Videcemo kakav trend vlada ovog leta gospodnjeg, svaki turnir u svakom trenutku moze da pokusa neke promene, tako izgleda.

Da li ce Rafa, Fed i Kei stici da zauzmu svoja mesta u cetvrtfinalnom kosturu ostaje da vidimo.

U vezi reterna. Jel nekad Novak radio to? Mislim menjao poziciju kod reterna? Sem mozda na sljaci, kod prijema na drugi servis, kad se vrati malo unazad, i to jednom u toku turnira, nesto se ne secam da je puno eksperementisao na tom polju.
Inace taj udarac generalno mu je u najvecem decline-u. Tajming, refleks, eksplozivnost sve mu je u totalnom off-u, mislim nije da i drugi segmenti njegove igre trenutno prste od neke eksplozivnosti, ali kod reterna nekako to deluje bas drasticno.
  • 0

#19 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 08 March 2017 - 15:02

Najveći eksperiment kod povlačenja unazad pri returnu  koji pamtim je bio na RG15,

Na hardu gotovo nikada, možda sporadično u ponekom gemu ali kao deo taktike ne pamtim ... Kada smo ga videli da odstupa svoje uobičajene pozicije protiv Isnera, Querrey-a , Raonca and co....

Njegov return je taktički agresivan udarac , nije razvio efektivan blok, kao Murray, pa i Wawrinka,Federer i njegov blok - posebna priča..


  • 0

#20 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 08 March 2017 - 16:59

Da primetim da ima i pozitivnih stvari na ovom IW do sada : Istomin nije prosao kvale inace mislim da bi prvi mec Novakov bio drugaciji :wicked:


  • 0

#21 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 08 March 2017 - 17:11

Da spomenem kako Lajovic veceras igra protiv Kamkea za plasman u glavni zreb.


  • 0

#22 NMX

NMX
  • Members
  • 11,160 posts

Posted 09 March 2017 - 09:49

Duci rutinski prosao Kamkea i upao u glavni zreb :+1:

 

Veceras sa Tiafoeom. 


  • 1

#23 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 09 March 2017 - 13:25

Malcice sam precesljao zreb..

prvoj cetvrtini je Endi Mari favorit za polufinale. Jedini je od tzv.velike cetvorke "isporucio" prosle nedelje i ako je fit i motivisan,trebao bi se plasirati u neku zavrsnicu,mada nije uvek dobro prolazio u IW. Tu su jos Gofan,RBA i Conga,pri cemu je Francuz prijatno iznenadio poslednjim izdanjima.

drugoj je,cini mi se,sve otvoreno. Timu bi uslovi trebali ici na ruku,ali on ne igra bas spektakularan tenis u 2017,ali ni  konkurencija nije nista bolja - Vavrinka los, Berdih jos gori,Monfis prosecan.. Dolgopolov (SF '14 ovde) je imao lepu seriju na juzno-americkoj sljaci,ali je povredio kuk.. Mozda Izner bude potencijalno iznenadjenje ove cetvrtine? Mada mu,kao velikom serveru,uslovi ne idu najbolje na ruku,ipak ima lep skor u 'pustinji' (20-9). 8.poraza je doslo od top10 igraca + jedan od Hjuita. 

Treca cetvrtina nam donosi Nisha kao prvog nosioca. Japanac ima relativno lak zreb,ali ni on ne briljira u sezoni,a nikad nije dobro podnosio velike vrucine.. Tu je Dimitrov kome nece bas odgovarati uslovi,kao i najprijetnije iznenadjenje prosle godine - Luka Puj. Resio se povrede,imao je fin nastup u Dubaiju..mozda "dobaci" ovde daleko..

I za kraj - rusvaj,zurka u poslednjem kvorteru. Novak,Rafa,Fed,DelPo,Kirjos,Zverev.. Sve je,cini mi se,moguce sem jednog - da Novak prodje dobro.  :unsure: 
Potpuno je ispao iz sedla,neshavtljivo izgubio mentalnu ostrinu i fokus i bojim se da za nas,njegove navijace,bolja vremena jos nisu na horizontu. 
Nadal bi ponovo bio neki moj izbor,kad bih morao da kazem ko ce proci ovo sito i reseto.


  • 4

#24 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 11 March 2017 - 00:05

Vidim Novak nocas igra dubl sa Viktorom, njemu se stvarno "vezba" ima se utisak ;)


  • 0

#25 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 11 March 2017 - 01:50

Interesantno, mali Kozlov rodjen u Skoplju.

Mali brejknuo Janga, ovaj krenuo da drami (oko mikrofona koji ne radi ?!?!?) i poremetio decka. :yucky:

 

A mala Day izbacila Mirjanu Lucic-Baroni (posle izbacivanaj Nare u R1).


Edited by wwww, 11 March 2017 - 02:25.

  • 0

#26 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 11 March 2017 - 11:39

Laaksonen dobio Corica, Fritz Pairea, Djumhur Harrisona..

Viktor i Novak preko STB prosli u 1/8 dubla 

 

Lajovic protiv Tiafoa dan ranije dobio mec sa prosecnim trajanjem razmena od dva i po udarca,  :wicked:


  • 0

#27 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 11 March 2017 - 12:07

Odgledao sad u reprizi ovaj super tb u dublu, ala je Djokovic bio nalozen, a obicno se zeza u dublu, izgleda da je bas ispizdeo zbog Meksika (i svega sto je prethodilo), sumnjam da ce se ovde vuci po terenu i mrtvacki igrati kao sto mu se cesto desava u poslednje vreme
  • 0

#28 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 11 March 2017 - 12:18

Eto muke za tebe ako je tako, :P    ma zezao se , cak i svirao flautu nakon jednog poena.. Svakako ce ispasti od Herbert/Mahut kombinacije.

Izgleda da najbolji igraci dozivljavaju igranje dubla na iW kao dodatnu zabavu publike a i sebe .. Gledah Lopez/Lopez Murray/ Evans egzibicioni mec. Cak i Mark koji je jedini potpuno dublu posvecen igrac  igrao i ponasao se kao da je egizibicija. 


  • 0

#29 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 11 March 2017 - 21:46

Nishioka LL izbacio Karlovica.

Fognini za sada lepo igra protiv Tsonge .. 

Na kraju prosao Fabio u trece kolo..Dosta cudan mec a ipak  puno lepih poteza na obe strane. 

 

Za sutra neocekivano  obezbedjeno za neke igrace da se ne iscrpljuju po najvecoj vrucini.. 

 

 

Dusan dobio prvi set protiv Lopeza.. na kraju i mec u TB treceg. Lopez je u slabijomj  formi a ima i neku povredu vrata, ipak odlicna igra i pobeda za Dusana. Lepo taj BH sluzi a cini se sve je bolji i na FH i servisu...

 

A Jelena od 3 MP do 0 3 u trecem setu.. Venus sva umotana , niti je mogla da servira , ni da se krece do druge polovine drugog seta...Sve to Jelena nije uspela da iskoristi....

 

Samo ja pisem monolog kao Kido povremeno, prati li neko ovaj IW?


Edited by nighthawk387, 12 March 2017 - 02:02.

  • 0

#30 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 12 March 2017 - 03:56

Pratim ja, citavo popodne (kod mene, ja sam samo 1 sat ispred IW). Samo, nisam komentarisao ovde... ;)

Sad cekam da pocnu Murray i Pospisil.


  • 0