Jump to content


Photo
- - - - -

Zimnica i konzerviranje hrane u domaćoj radinosti


  • Please log in to reply
379 replies to this topic

#241 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 09 May 2017 - 19:31

Ja sam probao po receptu jednog dekare iz Srema. Najbolje kobaje koje sam u zivotu probao. Ruzne, skoro crne, raspadaju se ... a ukus bozanski. Nije ishlo. Nije to isto meso. Bile su dobre, ali veze sa originalom nema. Mnogo su mlade svinje, mast drugachija, meso krtije, svetlije, rezim ishrane potpuno drugachiji. U suprotnom smeru nikada se u nashim krajevima nece dobiti visoko-kvalitetno meso kao ovde. Sve ima svoje.

 

Imali smo diskusiju o starim krmacama vec... Nema toga ovdje ali ja i ne ganjam te 'nase domace'. Stiglo mi je danas 5 metara svinjskih crijeva pa cu mozda preko vikenda da napravim par kila kobasica sa mesom i zacinima koje imam i odma cu ih na rostilj ako vrijeme bude kako valja. Jos uz to ako uspijem baciti i koji steak iz sous vide na vatru, bice super. 

 

A jos sam planirao da napravim leglo za spore novih gljiva dok se nije pokvarilo u frizideru...

 

Leti vrijeme.


  • 0

#242 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 May 2017 - 16:04

Uspio sam sve nekako privesti kraju. Mislim da ce sve biti kako valja. 

 

attachicon.gifmeso1.jpg

 

attachicon.gifmeso2.jpg

 

attachicon.gifmeso3.jpg

 

attachicon.gifcave.jpg

 

Tamo nekad polovinom juna prvo testiranje ako sve bude kako treba. 

 

:)

 

Danas je 4 sedmice i vrijeme je da se proba. Jes' da rekoh polovinom juna al' ko ce do tad cekat. Imam jedan manji komad koji cu otvoriti veceras uz malo vina i sira.


Edited by Honey Badger, 12 May 2017 - 16:05.

  • 0

#243 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 May 2017 - 19:50

Attached File  dimljeno meso.jpg   113.86KB   0 downloads

 

Wow!


  • 3

#244 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 12 May 2017 - 20:02

Danas je 4 sedmice i vrijeme je da se proba. Jes' da rekoh polovinom juna al' ko ce do tad cekat. Imam jedan manji komad koji cu otvoriti veceras uz malo vina i sira.

 

 

 

b u s h m i l l s

 

U Engleskoj jako čudno pišu reč vino! :rotflmao:

 

 

 

Meso, 1A rad!


  • 0

#245 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 May 2017 - 20:05

b u s h m i l l s

 

U Engleskoj jako čudno pišu reč vino! :rotflmao:

 

 

 

Meso, 1A rad!

 

Makar ne slagah za sir. ;)

 

Fantazija je meso. Mozda je trebalo jos jednu sedmicu pa sam ostatak ponovo zavario u kesu i vratio da se susi. Sada pravim curry sa teletinom, persijsku rizu i tarka daal. Razvaljivanje opet ali od sutra okrecem novi list. Ujutru dzoging, pa malo tegovi i vjezbice, pa sisanje trave i taj rad.

Najvjerovatnije...


Edited by Honey Badger, 12 May 2017 - 20:06.

  • 0

#246 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 May 2017 - 21:09


  • 0

#247 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 13 May 2017 - 10:16

Iz nekog razloga ne mogu postati na 'Putovanjima' pa se obraćam kuhinjskim kolegama - fellow travelerima koji će valjda znati više od mene, s pitanjem:

 

Kako često letim Brussels Airlines, redovito mi na baggage check izdaju ovu potvrdu.

Attached File  baggage pass BA.jpg   292.85KB   1 downloads

 

Što to znači? Zašto me uopće puštaju na let, ako mi prtljaga nije OK? Ili je to samo šlampavost Swissporta.

 

Btw, pred 3-4 godine na Charleroi (let BXL - PUY) mladić ispred nas, na pitanje ima li što prijaviti izvadi pedesetak noževa i škara! Uredna prijava, išao je na nekakvo svjetsko prvenstvo frizera u Puli.


  • 0

#248 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 13 May 2017 - 10:23

Iz nekog razloga ne mogu postati na 'Putovanjima' pa se obraćam kuhinjskim kolegama - fellow travelerima koji će valjda znati više od mene, s pitanjem:

 

Kako često letim Brussels Airlines, redovito mi na baggage check izdaju ovu potvrdu.

attachicon.gifbaggage pass BA.jpg

 

Što to znači? Zašto me uopće puštaju na let, ako mi prtljaga nije OK? Ili je to samo šlampavost Swissporta.

 

Btw, pred 3-4 godine na Charleroi (let BXL - PUY) mladić ispred nas, na pitanje ima li što prijaviti izvadi pedesetak noževa i škara! Uredna prijava, išao je na nekakvo svjetsko prvenstvo frizera u Puli.

 

Zato što si sumLJiv elemenAt.

 

Zezam se, nemam pojma, nikad to nisam video. Ja doduše letim samo dva puta godišnje...


  • 0

#249 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 13 May 2017 - 10:31

Zato što si sumLJiv elemenAt.

 

Zezam se, nemam pojma, nikad to nisam video. Ja doduše letim samo dva puta godišnje...

 

Znao sam!


  • 0

#250 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 13 May 2017 - 10:32

Ne zna ni internet. Jedino sto nadjoh je neki forum gdje lik isto pitanje postavlja i niko mu ne zna odgovoriti.

 

http://www.flyertalk...gage-notok.html


  • 0

#251 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 13 May 2017 - 10:45

Zato što si sumLJiv elemenAt.

 

Zezam se, nemam pojma, nikad to nisam video. Ja doduše letim samo dva puta godišnje...

 

 

Ne zna ni internet. Jedino sto nadjoh je neki forum gdje lik isto pitanje postavlja i niko mu ne zna odgovoriti.

 

http://www.flyertalk...gage-notok.html

 

Svima vam puno hvala; bit će da je ipak neka greška kod Swissporta. Mislim, meni ni iz džepa, ni u džep. Jedino što se ovako sve češće pitam: kamo ide ovaj svijet ako su Švicarci pristali na Schlamperei.


  • 1

#252 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 19 May 2017 - 19:35

Attached File  capicola.jpg   100.53KB   0 downloads

 

Mora malo da se zvace ali super ukusno. Ide uz Wild Turkey. ;)


  • 2

#253 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 20 May 2017 - 07:41

...

 

Ne mogu uz slano wiskozu.

 

Mozda uz ovo?

 

 

 

...


  • 0

#254 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 May 2017 - 09:44

...

 

Ne mogu uz slano wiskozu.

 

Mozda uz ovo?

 

attachicon.gifbarolo05.JPG

 

attachicon.gifBarolo-Rocche-di-Castiglioni-10005061.jpg

 

...

 

:+1:

 

Aaaarrgghhhhh, ne znaš ti šta valja...


  • 0

#255 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 20 May 2017 - 10:07

...

 

Hm, nista bez zeta ... 'magareta'!

:lol+:

 

Naleteo na nekom poljoprivrednom sajmu, neki likovi (poprilicno sumnjivi) prodavali sa kamioneta, pa jeftino kupio karton.

Sutradan hteo jos - normalno, nigde nije bilo 'taljanskih' lopina.

 

Odneo flajku kod nekog trgovca u komsiluku i pitao ga - je li 'counterfeit'?

Ovaj ga odvede u kancelariju, izvadi posluzenje 'sir / neko meso' i kaze - da otvaramo?

 

Proba i pokaze  :+1:

 

Posle mu zet isprica dogodovstrinu - normalno bila je kradena roba, zato i povoljno.

Ostavio mu je flasu.

 

Taman zetu fino leglo, posto moja kcera voli crno, ali ne moze da popije vise od pola case.

 

 

 

PS.

Rekoh vec - u Italiji nikada ne bih radio (dam'n latini!) no ziveo bih.

Da sam bogat.

;)

 

...


  • 3