Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Basketball Champions League


  • Please log in to reply
559 replies to this topic

#496 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 12 October 2017 - 10:44

:D :D :D i dalje se krpi. Mozzer u transu :D

Gledao sam 2-3 utakmice EC juce (prosle godine niti jednu) i neprijatno sam iznenadjen kvalitetom, sudjenjem, atmosferom, sa svime. Nista, bas nista to nije bolje od CL. Razlika je u 2-3 tima (Bajern, Lokomotiva,...) i to je to. Ostalo - nista bolje, u mnogo cemu cak i gore.

 

Naravno da necu aktivno pratiti CL ove godine jer ne igra Partizan, ali nije to jos reseno izmedju ovih takmicenja...


  • 0

#497 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 17 October 2017 - 10:16

:lol+: 


  • 0

#498 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 17 October 2017 - 10:22

Zatonsam malo i prozivao Mozzera, takav momenat nije ispratio. Antologijski.

Inace, da mu ne ostanem duzan. Evro takmicenja u Evropi su ovim uzasno razvodnjena. Bez obzira sto u EC ima par timova koji bi bili opasno konkurentni i u EL generalno, ovoliki broj timova u EC i BCL doveo je do smanjenja ukupnog kvaliteta, a i interesa navijaca za ova takmicenja. Tako ispada kod Spanaca Ebro takmicenje igra samo ko nece. Slicno je i sa ostalim vecim ligama. Opsti haos.
  • 0

#499 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 17 October 2017 - 10:30

A pre toga se desilo ovo

Samo sto je Haynes promasio bacanje za pobedu.


  • 1

#500 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 18 October 2017 - 10:22

Zatonsam malo i prozivao Mozzera, takav momenat nije ispratio. Antologijski.

Inace, da mu ne ostanem duzan. Evro takmicenja u Evropi su ovim uzasno razvodnjena. Bez obzira sto u EC ima par timova koji bi bili opasno konkurentni i u EL generalno, ovoliki broj timova u EC i BCL doveo je do smanjenja ukupnog kvaliteta, a i interesa navijaca za ova takmicenja. Tako ispada kod Spanaca Ebro takmicenje igra samo ko nece. Slicno je i sa ostalim vecim ligama. Opsti haos.

B1 Postoji objektivan razlog zasto ne pratim CL - nemam Arenu kod kuce nazalost. Prosle godine sam jurio gde god sam mogao da stignem zbog KK Partizan, ove jednostavno nemam vremena. Moram da priznam da nemam uvid kako se igra ove godine, samo ispratim rezultate. Hvala za ove highlights, dosta kvalitetna resenja u kriticnim trenucima :)

 

B2 Pa zaista nemam sta da dodam. Osim da ponovim - razumem Jordijevu ideju da napravi jednu grupaciju ekipa po ugledu na NBA (Evropsku NBA Diviziju) kroz EL, ali za sada meni se ne cini da to uspeva (marketinski). Po meni je mnogo bolji koncept UEFA - da se uvede transparentno bodovanje i jednak pristup za sve - svakako ce timovi koji imaju vise love, kao i u fudbalu, brzo naci svoje mesto u najkvalitetnijem takmicenju. Ali za to treba da se dogovore pre svega oko koncepta ECA i FIBA, a onda i oko bodovanja i svega ostalog (marketing, finansije). Ovako je bas kao sto si napisao razvodnjeno plus netransparentno i u sportskom i u finansijskom smislu.

 

Da dodam - juce sam gledao utakmicu EC Asvel-Ulm (imam SK kod kuce), da li zbog loseg kvaliteta Ulm-a, ali Asvel je bas ozbiljna ekipa koja igra veoma brzo i kvalitetno, tako su juce delovali. Ne znam, nisam gledao Monako ove godine, ali verovatno je to neki slican nivo kosarke...


Edited by mozzer, 18 October 2017 - 10:24.

  • 0

#501 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 18 October 2017 - 13:17

Jarrod Jones nastavlja da dominira. Sinoc 22 poena (8/12), 10 skokova i 6 asistencija, indeks 33. Tamir Blatt 10 poena i 6 asistencija za Hapoel, ali i 4 izgubljene lopte. 

Malcolm Hill je rookie sa Illinoisa. Odlican skorer, po 28 poena u prve dve utakmice u LS, 19/26 fg, 9/13 trojke.

Venezia opet igra triler zavrsnicu


  • 1

#502 He - Man

He - Man
  • Members
  • 6,589 posts

Posted 21 October 2017 - 07:27

Nikako da stignem. Olimpija izgubila u gostima od Banvita dobijenu utakmicu. 


  • 0

#503 Martin Mystere

Martin Mystere
  • Members
  • 10,335 posts

Posted 08 November 2017 - 20:11

Za one kojima smeta igra na koš više, Rosa Radom (Pol) - Banvit (Tur) 49:48! Mogu zamislti kakva je to utakmica bila.
  • 0

#504 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 15 November 2017 - 11:03

Zanimljiva razmisljanja Jorgea Garbajose (Zurnal)

 

Гарбахоса и Тебас: Брисање шпанске кошарке

15 новембар, 2017
 

Хорхе Гарбахоса, председник шпанске федерације, “сео је” за округли сто заједно са Хавијером Тебасом, првим човеком фудбалске “Ла Лиге”, као и новинарима угледних медија како би разговорали о - преживљавању шпанске кошарке.

 

Ceo tekst

 

http://www.zurnal.rs...spanske-kosarke


Edited by mozzer, 15 November 2017 - 11:03.

  • 0

#505 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 17 November 2017 - 08:34

Kamil Novak, izvrsni direktor FIBA (Zurnal)

 

Новак за „Хуријет”: Евролига је дискриминисала државна првенства

16 новембар, 20170
 

Камил Новак, извршни директор ФИБА, у великом интервјуу за турски Хуријет, говорио је о проблемима у европској кошарци недељу дана уочи почетка првих утакмица квалификација.

 

 

http://www.zurnal.rs...zavna-prvenstva

 

Inace, kako pise spansi "AS" postoji mogucnost, koja se za sada ne ocekuje, da najvaznije sportsko telo u Spaniji CSD, reaguje i zastiti interese reprezentacije tako sto bi naredila klubovima da pusti igrace da igraju za reprezentaciju.

 

Koliko sam ja video uskoro se ocekuje odluka EC EU u sporu FIBA-ECA. Pa neka bude kako oni odluce.


  • 0

#506 NMX

NMX
  • Members
  • 11,160 posts

Posted 17 November 2017 - 08:44

Mozzer na branku Fibe :D


  • 2

#507 mozzer

mozzer
  • Members
  • 6,471 posts

Posted 17 November 2017 - 08:47

Mozzer na branku Fibe :D

Ja sam samo realan i prenosim informacije, nista vise. Ovo su zvanicne informacije. Ovo ovako je neodrzivo.

 

Ako mene pitas - najbolje resenje bi bilo da se dogovore i da prvo takmicenje bude Euroleague a da se Eurocup i FIBA CL spoje u nesto sto bi bio pandan Liga Europe u fudbalu. I da se uvede transparentno bodovanje, sponzori, da znas na pocetku sezone sta treba da uradis da bi dobio koliko bodova, para i kako stojis. To bi bila prava stvar.


  • 0

#508 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 14 March 2018 - 20:22

Uh, kakav triler u Nimburku. AEK je prosle nedelje kod kuce izgubio 10 razlike, veceras su gubili punih 30 minuta ali u zadnjoj cetvrtini prave preokret i dobijaju sa željenih 11...

 

Karsijaka nadoknadila -6 protiv PAOK, ključni koš je postigao Waiters koji je praktično bio na izlaznim vratima ...


  • 0

#509 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 14 March 2018 - 22:42

Strazbur slicno kao AEK, gubio 35 minuta i onda stigao i kroz produzetak nadoknadio minus iz Litvanije. 

 

Le Portel takodje nakon produzetka nadoknadio -17 iz Sasarija, u FIBA Eurocup-u...


  • 0

#510 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 27 March 2018 - 20:58

Zbog kvara na semaforu u Izmiru tek sada pocinje 2 poluvreme, inace je mec startovao u 20h. Mursija vodi 49-30...


  • 0