Jump to content


Photo
- - - - -

Westworld(2016-)


  • Please log in to reply
360 replies to this topic

#241 *Alias*

*Alias*
  • Members
  • 470 posts

Posted 05 December 2016 - 09:47

odje objasnjeno kad se koja scena desava tj u kom vremenskom periodu od 3 intervala, verovatno ce u zadnjoj ep. to sve biti pojasnjeno.

Chronological ‘Westworld’ Timeline: All Of Your Time Period Questions Answered
Spoiler

 

Sjajno, baš ti hvala, mada i ovde nedostaje upravo onaj deo koji je meni ostao nejasan - kako Dolores u sadašnjosti stiže u Beta Town iz svoje "sadašnje" priče. Možda se to razjasni u poslednjoj epizodi.

 

Edit: da se ispravim pošto sam pročitala i tekst; i ovo je objašnjeno, jeste malo konfuzno, ali jasno mi je sada kako je Dolores u sadašnjosti stigla do crkve :) Ostaje doduše nerazjašnjeno pitanje outfit-a, krenula je u plavoj haljini a završila u pantalonama?


Edited by *Alias*, 05 December 2016 - 10:07.

  • 1

#242 Mai Val

Mai Val
  • Members
  • 133 posts

Posted 05 December 2016 - 11:32

Savrseno!


  • 1

#243 Carl Johnson

Carl Johnson
  • Members
  • 2,417 posts

Posted 05 December 2016 - 15:36

Mene nije finale sezone oborilo sa nogu kao par epizoda pre toga, mada ni sam ne znam sta sam ocekivao. Daleko od toga da je bila losa epizoda, naprotiv.
  • 0

#244 djuras

djuras
  • Members
  • 12,824 posts

Posted 05 December 2016 - 18:44

ermm...nema 10. epizode na torentima?


  • 0

#245 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 05 December 2016 - 18:57

ermm...nema 10. epizode na torentima?

http://www.watchfree...-10#close-modal


  • 0

#246 Wiggum

Wiggum
  • Members
  • 1,680 posts

Posted 05 December 2016 - 22:02

To je to što se tiče ove sezone.Iako se dalo predvidjeti kako će se završiti(tok stvari kakav je najčešći u većini serija i filmova iste ili slične tematike)sve u svemu mislim da je serija generalno u začetku uspjela u svom naumu.

Spoiler
.Mene lično je oduševila muzika te standardno klasa od glumca kakav je Hopkins.Jedva čekam 2.sezonu....nova teoretisanja i pretpostavke....ko je ko i šta se ustvari dešava.


  • 2

#247 *Alias*

*Alias*
  • Members
  • 470 posts

Posted 06 December 2016 - 08:47

Ja se namerno nisam previše bavila tekstovima sa spekulacijama, niti sam čitala strane forume, zapravo po prvi put sam nakon 9. epizode i čitala išta na tu temu na ovom linku koji je ostavljen na forumu. Pustila sam jednostavno da me serija vodi/vozi, i da sama sklapam kockice, mislim da su sve vreme tvorci serije i hteli da nas voze kroz neki "lavirint" koji će nam se tek na kraju potpuno razjasniti. Mislim da su to majstorski odradili.

 

Meni je poslednja epizoda sjajna, upravo zato što su mi neke stvari bile iznenađenje, tj. što nisam bila sigurna u njih.

 

Ima naravno još otvorenih pitanja, radujem se nastavku ali veliki je sada izazov da druga sezona ostane na nivou prve, posebno po toj "misterioznosti" koja je svo vreme prožimala prvu. Ja planiram da ponovo odgledam sve epizode, mislim da ću podjednako uživati i sada kada znam celu priču  :)


  • 1

#248 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 December 2016 - 10:02

Meni je bilo smešno kada Hopkins kaže MiB da je našao centar lavirinta i kaže "šta si očekivao ovo je samo igra".

 

To je bila verovatno poruka svima koji su pravili teorije, dizali seriju u nebesa (mada jeste dobra), i slično - "šta ste očekivali, ovo je samo tv show".

 

:lala:

 

Sve u svemu, dobra sezona, videćemo šta će biti sa drugom, ali ovo za sada ima prolaznu ocenu. Teško će, svakako, biti bez Hopkinsa, ali šta je tu je.


  • 0

#249 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 06 December 2016 - 10:24

Ko kaze da nece biti Hopkinsa?
  • 0

#250 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 December 2016 - 11:15

Ko kaze da nece biti Hopkinsa?

Spoiler

 

Bez šale, teško je verovati da ćemo gledati Hopkinsa, 


  • 0

#251 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 06 December 2016 - 11:21

Moja neka prognoza je da je napravio vec sebe robota i da ce ga Bernard "ukljuciti".
  • 1

#252 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 December 2016 - 12:12

Moja neka prognoza je da je napravio vec sebe robota i da ce ga Bernard "ukljuciti".

Nada poslednja umire :)


  • 0

#253 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 06 December 2016 - 12:14

Sinoc je Nolan gostovao na Facebook live i postavljeno mu je bas to pitanje. Nasmejao se i rekao "veoma dobro pitanje", ali ne smem nista da otkrivam. Cak ni glumci jos ne znaju da ce biti dalje...
  • 1

#254 ziDAR

ziDAR
  • Members
  • 3,481 posts

Posted 06 December 2016 - 12:49

meni je prvo palo na pamet da je napravio sebe robota i sakrio se, a drugo da je zapravo sinoc robot ubijen.


  • 5

#255 riviera

riviera
  • Members
  • 4,746 posts

Posted 06 December 2016 - 14:22

sto kaze DJ dobra sezona ali nije imale previse onih vau momenata da bi usla medju neke od najboljih i u red odlicnih. daleko od toga da je losa ali ostaje utisak da su s  obzirom na produkciju, glumacku postavu nolanovi mogli da smanje dozivljaj sa zeljom da konstantno drze publiku u nepoznatom i da ih iznenade a da akcenat bude na produbljivanju likova  (manji broj karaktera bi verovatno pomogao u ovome) ali nije da sam nesto drugo i ocekivao s obzirom na filmove koje su isti snimili (inception, memento, interstelar, prestige), odlicni filmovi ali fali im duse. jbg. oni kad im se neka ideja oko koje grade film svidi citavu pricu kasnije grade oko nje zanemarujuci na neki nacin ljude u prici. malo je i zajebano napisati pricu iz pov-a likove koji su u sustini u vecem delu sezone nezivi, ne mogu da umru te pravi rizik za njih u prici i ne postoji.

gluma i kamera odlicni, scenario prosek. moja ocena 7/10, gledace se i sledeca ^_^


Edited by riviera, 06 December 2016 - 15:27.

  • 1