Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

NBA 2016/2017


  • This topic is locked This topic is locked
24130 replies to this topic

#16546 Bhop1986

Bhop1986
  • Members
  • 288 posts

Posted 29 May 2017 - 12:06

i nece bas
nije to samo pomodarstvo, brojevi stoje iza toga
40% 3 >> 50% za 2
da ne ulazimo sad u pricu oko spejsinga i svega ostalog

Mozda si u pravu,ali trendovi u nba se.menjaju,a i neko dole je rekao,ubrzala se dosta igra,videcemo i ako dopuste jacu igru u odvrani,kakvi ce biti procenti za 3.bas me zanima kakvi li su bili procenti Karija u finalu za 3 poena?

P.S. Klej 35 posto,Kari 40za tri i 40 posto ukupno sut.

Edited by Bhop1986, 29 May 2017 - 12:09.

  • 0

#16547 djuras

djuras
  • Members
  • 12,824 posts

Posted 29 May 2017 - 12:24

Mozda si u pravu,ali trendovi u nba se.menjaju,a i neko dole je rekao,ubrzala se dosta igra,videcemo i ako dopuste jacu igru u odvrani,kakvi ce biti procenti za 3.bas me zanima kakvi li su bili procenti Karija u finalu za 3 poena?

P.S. Klej 35 posto,Kari 40za tri i 40 posto ukupno sut.

mogu da se menjaju trendovi, ali 3 poena ce i dalje biti vise od 2

 

eno i lebron, koji je dugo odbijao da sutira za 3, sad poteze lagano 5-10 puta iz linije...zato sto je pametan i skontao je sta mu sve to donosi

naravno, preduslov je bio i da ulozi mnogo rada da bi svoj sut za 3 doveo  na pristojan nivo


  • 0

#16548 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 29 May 2017 - 12:28

Nije Curry tolika revolucija, od niskih igrača se i očekuje da pogađaju trojke, on je to samo doveo do ekstrema, ali daleko od toga da je šut jedino njegovo oružje, zapravo je meni fascinantnija njegova sposobnost da završi na obruču iako je daleko od nekog vrhunskog atlete za NBA pojmove. Mnogo veća revolucija je bio Dirk, od njega zapravo kreće potreba za stretch visokima koja je dovodena u današnjoj NBA do apsurda pa svakojaki Meyers Leonardi mlate milione umesto da igraju za Tofaš.

Pa baš i nije da mogu da navedem još nekoliko igrača koji šutiraju trojke i iz driblinga i kao spot up ili offscreen šuteri. A on radi oba verovatno najbolje u ligi.
Mislim da takvog igrača nikad nije bilo, da šutira najbolje trojke i iz driblinga i kad je prima na grudi.

Fora sa Curry-em je  baš ta što on nije opasnost samo kad ide kroz blokove da će da šutne odmah, nego otvara sebi dimenziju da šutne iz brzog driblinga ili dva nakon toga. Kad na to dodaš da šutira ekstremno brzo, i da ima taj improvizirajući šut, gde se neokrenut ka košu diže na šut i ubada ez af.


 


Edited by Nigel Hayes, 29 May 2017 - 12:28.

  • 1

#16549 Bhop1986

Bhop1986
  • Members
  • 288 posts

Posted 29 May 2017 - 12:29

mogu da se menjaju trendovi, ali 3 poena ce i dalje biti vise od 2

eno i lebron, koji je dugo odbijao da sutira za 3, sad poteze lagano 5-10 puta iz linije...zato sto je pametan i skontao je sta mu sve to donosi
naravno, preduslov je bio i da ulozi mnogo rada da bi svoj sut za 3 doveo na pristojan nivo

Lebron ti je los primer,jer on je najvise pokusaja u karijeri za 3 imao jos 2010 u klivlendu i on bas ne bi trebao puno da poteze za 3,jer su mu procenti oko 34 posto,a za dva oko 58 posto,plus da nee pricamo o slobodnim bacanjima kija dobija kada ife na ulaz.
  • 0

#16550 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 29 May 2017 - 12:53

Kakav podatak

 

LBJ trosi godisnje oko milion dolara na odrzavanje svog tela,licni maser je sa njim 365 dana

I ja bi da ih imam :D


  • 0

#16551 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 29 May 2017 - 12:54

*bih
  • 1

#16552 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 29 May 2017 - 12:55

Hejter shishti dok pricamo nishki :D


  • 0

#16553 SteveFrancis#3

SteveFrancis#3
  • Members
  • 16,798 posts

Posted 29 May 2017 - 14:45

Mete Sunsa u drugoj rundi, per Doug Haller:

Semi Ojeleye, Dillon Brooks, DJ Wilson, Thomas Bryant


  • 0

#16554 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 29 May 2017 - 14:45

Pa baš i nije da mogu da navedem još nekoliko igrača koji šutiraju trojke i iz driblinga i kao spot up ili offscreen šuteri. A on radi oba verovatno najbolje u ligi.
Mislim da takvog igrača nikad nije bilo, da šutira najbolje trojke i iz driblinga i kad je prima na grudi.

Fora sa Curry-em je  baš ta što on nije opasnost samo kad ide kroz blokove da će da šutne odmah, nego otvara sebi dimenziju da šutne iz brzog driblinga ili dva nakon toga. Kad na to dodaš da šutira ekstremno brzo, i da ima taj improvizirajući šut, gde se neokrenut ka košu diže na šut i ubada ez af.


 

 

Lillard, Kyrie, Isaiah Thomas, Lowry, Conley, Beal, McCollum, Kemba...i to samo od ovih udarnih igrača. Naravno da je Curry numero uno u tim radnjama, ali nije da i drugi ne pokušavaju.

 

Zajeban je Steph izuzetno ali sve sam skloniji da tvrdim da je specijalnost Warriorsa u kompletnoj toj udarnoj liniji, ne samo u njemu. Čisto sumnjam da ne bi bili u ovoj poziciji i da umesto njega imaju bilo koga od pobrojanih uz Klaya, Draymonda i Goluma.


  • 1

#16555 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 29 May 2017 - 15:06

Lillard, Kyrie, Isaiah Thomas, Lowry, Conley, Beal, McCollum, Kemba...i to samo od ovih udarnih igrača. Naravno da je Curry numero uno u tim radnjama, ali nije da i drugi ne pokušavaju.

 

Zajeban je Steph izuzetno ali sve sam skloniji da tvrdim da je specijalnost Warriorsa u kompletnoj toj udarnoj liniji, ne samo u njemu. Čisto sumnjam da ne bi bili u ovoj poziciji i da umesto njega imaju bilo koga od pobrojanih uz Klaya, Draymonda i Goluma.

Ne bih rekao da bilo ko od tih pobrojanih može da radi ono što Curry može, i to ne u smislu u toj meri, nego sam način.
Curry u toku jednog napada se transformiše iz pg dribling skorera u pjur beka šutera kroz blokove i onda savršeno ugradi svoje dribbling skill-ove u tu kretnju bez lopte.
Mislim da niko nije ni približno slično čeljav kao Curry, kad mu mikro malo prostora i vremena da se digne na šut iz driblinga, i kad nema ni trunku oklevanja da juri neku poziciju nakon dodavanja saigrača. Pa kad je primi, ako nema prostora da odmah šut prodje kroz šumu, on neslućeno brzo i spretno napravi neki ludački dribling i još ludačkije šutne iz nekog step beka, ponovo bez oklevanja, po nekim košarkaškim osnovama solidno nepravilno.
Nešto slično kao kad je Nadal svojevremeno u nekim ludačkim situacijama osvajao ludačke poene i udarce zamahom iz zgloba , što je teniski oksimoron jer se u tenisu to ne radi by the book....

A moraš pre svega da mu braniš šut na prvu kad je prima na  grudi, u korneru npr, jer to radi i bez oklevanja i mnogo uspešno. Što gore pobrojani ne rade često i toliko dobro, možda samo kad su u nekom zone-u, kad im zasvetli kružić. To je Curry-u regular thing...

Naravno da Curry niti je dominantan carry u igri GSW-a niti je totalno obojio i taj stil igre GSW-a. Mada jeste predvosnik tog njihovog talasa.
Nije on Lebron nivo da nosi svoj tim, maltene sam, do nekog najviše nivoa i završnice PO-a, to je valjda svima jasno.
Jednostavno nije taj kapacitet.

 


  • 3

#16556 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 29 May 2017 - 15:19

Srećan Melov rođendan uiniju i gospođi.


  • 4

#16557 Malkolm Brogdon

Malkolm Brogdon
  • Members
  • 7,747 posts

Posted 29 May 2017 - 15:52

Lillard, Kyrie, Isaiah Thomas, Lowry, Conley, Beal, McCollum, Kemba...i to samo od ovih udarnih igrača. Naravno da je Curry numero uno u tim radnjama, ali nije da i drugi ne pokušavaju.

 

Zajeban je Steph izuzetno ali sve sam skloniji da tvrdim da je specijalnost Warriorsa u kompletnoj toj udarnoj liniji, ne samo u njemu. Čisto sumnjam da ne bi bili u ovoj poziciji i da umesto njega imaju bilo koga od pobrojanih uz Klaya, Draymonda i Goluma.

Ono sto razlikuje Stefa od navedenih igraca je to da je on jedan od najboljih off-ball igraca svih vremena. Niko nece da juri Kembu ili Konlija kroz blokove, da im se pola odbrane zasniva kako da Lowry ili Dejm ne prime loptu, ako vec nije kod njih. Karijeva kretnja bez lopte je idealna bukvalno, kad na to dodas i Kleja i to da su obojica sigurno top5 suteri svih vremena, od kojih je jedan definitivno najbolji, nije ni cudo sto je GSW i bez KD-a bio jedan od najefikasnijih napada svih vremena.

 

Ne slazem se da bi bilo koji od navedenih igraca mogao da dovede igru GSW na ovoliko visok nivo, cak ni blizu, najvise zbog gravitacije Stefa. 


  • 6

#16558 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 29 May 2017 - 17:29

Kad ste kod twin piksa ja sam nesto malo gledao dok sam bio klinac al nisam gledao sve. Jel moze ovaj novi TP da se gleda bez gledanja predhodnih sezona/ Sori na off topiku :P

 

Moras od pocetka inace ces se pogubiti u ove cetiri epizode zato sto serija nastavlja tamo gde je stala samo je 25 godina kasnije.

 

Ja bih na tvom mestu pogledao i par njegovih filmova kako bih ga bolje razumeo.


  • 0

#16559 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 29 May 2017 - 19:05

a sta znam
dosta je verovatno neki twin peaks alphabet;
koliba
crvena soba
itd

mislim, nisam jos gledao al cega da se secam od pre 20god osim vizuelnog znacenja nekolicine stavki?

ne verujem da je tako koncipirana serija

ima dovoljno online tekstova da se pohvata sta&kako
  • 0

#16560 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 29 May 2017 - 19:11

pricajte o melu sve vam je oprosteno


  • 3