Jump to content


Photo
- - - - -

Zapaljiva retorika u "regionu" , moze li ona dovesti do novih


  • Please log in to reply
384 replies to this topic

#46 toni_zg

toni_zg
  • Banned
  • 399 posts

Posted 31 August 2016 - 10:33

Ok jedan je Nikolić, a ko je drugi četnik?

 

Onaj koji je u 3mj.1995god u Glini obećavao jadnom narodu da Srpska krajna i Glina nikada neće biti Hrvatska i da ustaška vlast više nikada neće moći doći...A.Vučić

 

Žalosno, jadno...siguran san da Srbija i HR imaju bolje ljude od ovih mamlaza


Edited by toni_zg, 31 August 2016 - 10:35.

  • 2

#47 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 31 August 2016 - 10:38

Namerno skrećeš temu svodeći je na lični nivo obraćanja. Bolje da se baviš analizom kako to vojne vežbe Srbije sa Genocidnom i Rusijom doprinose većoj bezbednosti Srbije.

Ok.

 

Ne znam odakle Rusija u priči, ali dobro...


Edited by DonJuan, 31 August 2016 - 10:39.

  • 0

#48 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 31 August 2016 - 11:01

Rusija je najveći destabilizujući faktor za region a Srbija s njima pokušava da izgradi savez (pod ciničnom formom "vojne neutralnosti"). Dakle, Rusiji odgovara nestabilan Balkan jer bi to skrenulo pažnju EU ali i USA sa problematične spoljne i unutrašnje politike te zemlje. Ovo oko pregovora o referendumu u Šumskoj i neslaganja Rusije sa zahtevima MZ jasno govore u prilog tome da je Rusija jedini preostali podržavalac genocidne politike u toj MZ i neko ko direktno i indirektno podržava sve nazadne pojave u Srbiji (od finansiranja bastiona srpskog nacionalizma, SPC, do raznoraznih ekstremističkih organizacija i otvoreno kremaljskih medija).
  • 2

#49 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 31 August 2016 - 11:12

Rusija je najveći destabilizujući faktor za region a Srbija s njima pokušava da izgradi savez (pod ciničnom formom "vojne neutralnosti"). Dakle, Rusiji odgovara nestabilan Balkan jer bi to skrenulo pažnju EU ali i USA sa problematične spoljne i unutrašnje politike te zemlje. Ovo oko pregovora o referendumu u Šumskoj i neslaganja Rusije sa zahtevima MZ jasno govore u prilog tome da je Rusija jedini preostali podržavalac genocidne politike u toj MZ i neko ko direktno i indirektno podržava sve nazadne pojave u Srbiji (od finansiranja bastiona srpskog nacionalizma, SPC, do raznoraznih ekstremističkih organizacija i otvoreno kremaljskih medija).

I to bi bilo to.

 

Sada i ovaj topik možemo komontno da spojimo sa ostalim topicima, koji i pored toga što imaju različite naslove i temu, apsolutno imaju isti sadržaj.

 

Što se mene tiče, to bi bilo to. Nemam šta novo da kažem, a da učestvujem u Rusija ovo, Amerika ono, nemam volje, a iskreno ni jedni ni drugi me ne zanimaju (tj.njihove politike).


  • 3

#50 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 31 August 2016 - 11:35

AV&co treba da se zahvale 'regionu' na otvaranju i potenciranju ovih i slicnih besmislenih tema jer su sve ostale, za gradjane Srbije mnogo vaznije, trenutno daleko od fokusa.

 

Odlican spin koji je oberucke prihvacen.


  • 0

#51 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 31 August 2016 - 12:00

...

 

Sta ces.

 

Eto, ispostavilo se da kostimirani vodvilj 'slucaj u Hercegovackoj', nema dovoljno materijala da mesecima puni salu.

 

Onako - tek tuzni uradak za onu izlozbu 'o istinama i lazi'.

;)

 

Mada, ja mislim da je licno AV namerno spinovao ove poslednje balkanske kafanske tenzije, da bi zabasurio tu 'hercegovacku nocnu strazu' i mnoge osude / ostavke.

:lol+:

 

Na kraju sta je ostalo - nekolicina neokupanih / neumivenih nemustih stranaca koji za besplatan hostel i sitan provod na splavu (mozda i malo vutre?) drze onaj 'patkometrijski' plakat?

 

Na sta je protest 'ne davimo beograd' spao!

 

Normalno, u poredjenju sa temom 'zapaljivi region' nema sanse da napusti 6-8 stranicu 'gradske hronike', sve u sitnom 'petitu'.

 

...


  • 0

#52 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 31 August 2016 - 14:58

DJ_Vaso, ti si ovde pokrenuo jedno pitanje meni vrlo zanimljivo- da li se velikosrpska i proruska politika Srbije vode ekonomskim interesima (velikih / stranih) kompanija? Šta god mislio o onima koji su vladali pre AV- a moram da naglasim da je velikosrpska politika Srbija stvar kontinuiteta.

...

 

Ne bih citirao ceo post samo zbog preglednosti, ali da odgovorim - ja nigde nisam sporio ovu istorijsku komponentu, već sam samo dodao još neke elemente celoj priči. Pretpostavljam da ne moramo da spominjemo ni šta su AV i rakijaš radili devedesetih, jer je to poznato svima na forumu, ali... ovde dolazimo do glavne začkoljice. Upravo ta ekipa iz devedesetih ima carte blanche i od EU i SAD. Gosn'n ministar iz Žitorađu i SM-ov mali od palube dobija kilažu na doručku kod Obame, a cela vlada se šeta po EU i svetu bez ikakvih problema, dok ih isti taj svet koji ih je osuđivao sada tapše po ramenu i uzima za sagovornike. Dok Lukašenka i njegovu ekipu manje-više tretiraju k'o smrdljiv sir, ovde se polako otvaraju poglavlja o pristupanju EU. Isto tako, ne vidim da se EU nešto mnogo uzbuđuje zbog trenutnog dobacivanja fekalijama kojima se bavi trio fantastikus. Nisu se čak ni namučili da pišu saopštenja, protestne note i slično, a svakako da papirologa za takve stvari imaju sasvim dovoljno. Vidim da se nešto ne brinu ni oko toga što je Hag pozvao u goste onih nekoliko budala iz SRS-a, a čudno mi je da su im se odavno zaglavile fioke, čak kada se i ovde pričalo o tome šta je Rakijaš radio u Antinu, pa ga nisu ni na kafu zvali.

 

Hajde da se vratim i na FIAT, BMW, Mercedes, Renault ili neka tu budu i Nutella, Nestle, KFC, svejedno. Jeste da dolaze iz zemalja koje pripadaju EU/NATO, ali njih iskreno zabole ona stvar i za Krim i Ukrajinu u paketu, kao i za to ko je pobio koliko pripadnika drugog balkanskog plemena i ko je za to kriv. Ako baš treba da spominjem FIAT, oni jedva čekaju da prodaju kragujevačke kante Rusiji, iako je zemlja gde im je matična filijala uvela sankcije Rusiji. Da je isti taj model proizvodi u npr. Poljskoj, Mađarskoj ili Italiji, mogli bi da očekuju prodaju kao da valjaju pesak u Sahari, ali ovako je sasvim druga priča, samo da se Rusi smiluju da kupe kante.

 

Ukratko - mnoge zbog $$$ zabole uvo za to šta je pravedno, ali ih svakako zanima šta je korisno. Uostalom, šta misliš, zbog čega bi se bilo kome gledalo kroz prste? Da li je EU nešto zabrinuta zbog pomenutog broja ratnih zločinaca koji se šetaju? Nešto ne vidim da je tako. Da li je EU pokazala zabrinutost zbog bilo čega od onoga što navodiš? Ni tu ne vidim nekakav pomak. Malo su kritikovali stanje u medijima i još neke stavke, ali nije bilo ozbiljnijih potresa.

 

Naravno, vratiću se na i Rusiju. Iako je veći deo uvoza i izvoza orijentisan na EU (mislim da je 60%), dok najvećih broj investicija stiže upravo iz EU, procenat izvoza u Rusiju nije beznačajan, a to donosi $$$. Doduše, da bi 'bratska' ljubav bila još veća, naši se svojski trude da 'braći' uvale pokvarene poljoprivredne proizvode ili bar one prepune pesticida, odnosno koji ne ispunjavaju sanitarne uslove. O ovome imaš vesti maltene svakih nekoliko nedelja, a verujem da si ih i primetio.

 

Pazi, ja nigde nisam ušao u osporavanje tvojih tvrdnji, već samo mislim da je priča mnogo šira i da je car go, ali ne samo srpski. Više careva se bacilo u nudizam.


  • 2

#53 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 31 August 2016 - 17:14

Na istoj strani je i ova vest:

Vučić "ućutkao" Dačića pred ambasadorima!

Džukac samo laje za sopstvene birače.

 

cisto sumljam da Dacic sme da laje bez Vuciceve dozvole...

 

 da ne govorimo o spinovanju o ovome na AV-ovim  medijima...  Oni su AVovi a ne Dacicevi - pa ipak i oni laju

 

 

 

neodoljivo podsecaju na dva policajca ( zato i idu u parovima)  jedan izigrava strogocu i dere se a drugi ga kao smiruje , ali obojica obavljaju isti posao


Edited by Doc Holliday, 31 August 2016 - 17:16.

  • 0

#54 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 31 August 2016 - 17:30

Ok jedan je Nikolić, a ko je drugi četnik?

AV ?

 

treba li podsetiti na onih njegovih cuvenih 100 muslimana za 1 srbina ???


  • 0

#55 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 31 August 2016 - 17:39

Ok.

 

Ne znam odakle Rusija u priči, ali dobro...

Cekaj, ti stvarno - ali stvarno, ne za potrebe kafane - mislis da bi Dodik i Dacic bili toliko drcni da nemaju FSB clanske karte u unutrasnjem dzepu??? 


  • 1

#56 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 31 August 2016 - 17:43

 

Hajde da se vratim i na FIAT, BMW, Mercedes, Renault ili neka tu budu i Nutella, Nestle, KFC, svejedno. Jeste da dolaze iz zemalja koje pripadaju EU/NATO, ali njih iskreno zabole ona stvar i za Krim i Ukrajinu u paketu, kao i za to ko je pobio koliko pripadnika drugog balkanskog plemena i ko je za to kriv. Ako baš treba da spominjem FIAT, oni jedva čekaju da prodaju kragujevačke kante Rusiji, iako je zemlja gde im je matična filijala uvela sankcije Rusiji. Da je isti taj model proizvodi u npr. Poljskoj, Mađarskoj ili Italiji, mogli bi da očekuju prodaju kao da valjaju pesak u Sahari, ali ovako je sasvim druga priča, samo da se Rusi smiluju da kupe kante.

 

 

 to da te velike kompanije nisu pod direktnim uticajem njihovih vlada ne pije vodu....  Zasto nisu sve te kompanije , sem Fiata dosle u Srbiju, nego otisle npr u Madjarsku i druge susedne zemlje ( sve u NATOu, EU)  iako im ovi nasi nudili mozda i bolje uslove nego tamo ( 10,000 evra po zaposlenom, znatno nize plate radnika nego tamo itd ) ?

  Zar mislis da je slucajno to sto je i FIAT zapretio prvo gasenjem trece smene , a potencialno i same fabrike, upravo nakon ucestalih poseta Vucica kod "lekara " u Moskvi ??


  • 0

#57 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 31 August 2016 - 17:46

Cekaj, ti stvarno - ali stvarno, ne za potrebe kafane - mislis da bi Dodik i Dacic bili toliko drcni da nemaju FSB clanske karte u unutrasnjem dzepu??? 

Pa svi znaju ciji su to ljudi. Jedino sto je za ovu pricu oko Balkana, to sporedna i manje bitna stvar. Ovde se radi o domacim politickim konfliktima, iz koje ce Rusija gledati da profitira koliko moze (kao po obicaju).

 

edit. I sto je najbolje za njih, nista spektakularno ne treba da rade, sve ce to Srbi, Hrvati, Bosanci sve tri vere, sami da urade. Oni ce samo da pokupe kajmak.


Edited by DonJuan, 31 August 2016 - 17:47.

  • 0

#58 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 31 August 2016 - 17:50

Pa svi znaju ciji su to ljudi. Jedino sto je za ovu pricu oko Balkana, to sporedna i manje bitna stvar. Ovde se radi o domacim politickim konfliktima, iz koje ce Rusija gledati da profitira koliko moze (kao po obicaju).

Ama nije sporedna, niti manje bitna, posto da su na njihovim mestima neki drugi ljudi, ne bi ni bilo konflikata. Pogledaj npr. Crnu Goru, ciji odnosi sa svim susedima se konstantno poboljsavaju evo vec najmanje 5 godina. Zasto je to tako? Pa zato sto, uprkos naporima srbijanskih degenerika u sluzbama i ovdasnjim fashistoidnim medijima, tamo nema dovoljno trojanskih konja i FSB-ovaca. 


  • 1

#59 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 31 August 2016 - 17:56


 

Ne bih citirao ceo post samo zbog preglednosti, ali da odgovorim - ja nigde nisam sporio ovu istorijsku komponentu, već sam samo dodao još neke elemente celoj priči. Pretpostavljam da ne moramo da spominjemo ni šta su AV i rakijaš radili devedesetih, jer je to poznato svima na forumu, ali... ovde dolazimo do glavne začkoljice. Upravo ta ekipa iz devedesetih ima carte blanche i od EU i SAD. Gosn'n ministar iz Žitorađu i SM-ov mali od palube dobija kilažu na doručku kod Obame, a cela vlada se šeta po EU i svetu bez ikakvih problema, dok ih isti taj svet koji ih je osuđivao sada tapše po ramenu i uzima za sagovornike. Dok Lukašenka i njegovu ekipu manje-više tretiraju k'o smrdljiv sir, ovde se polako otvaraju poglavlja o pristupanju EU. Isto tako, ne vidim da se EU nešto mnogo uzbuđuje zbog trenutnog dobacivanja fekalijama kojima se bavi trio fantastikus. Nisu se čak ni namučili da pišu saopštenja, protestne note i slično, a svakako da papirologa za takve stvari imaju sasvim dovoljno. Vidim da se nešto ne brinu ni oko toga što je Hag pozvao u goste onih nekoliko budala iz SRS-a, a čudno mi je da su im se odavno zaglavile fioke, čak kada se i ovde pričalo o tome šta je Rakijaš radio u Antinu, pa ga nisu ni na kafu zvali.
 
Hajde da se vratim i na FIAT, BMW, Mercedes, Renault ili neka tu budu i Nutella, Nestle, KFC, svejedno. Jeste da dolaze iz zemalja koje pripadaju EU/NATO, ali njih iskreno zabole ona stvar i za Krim i Ukrajinu u paketu, kao i za to ko je pobio koliko pripadnika drugog balkanskog plemena i ko je za to kriv. Ako baš treba da spominjem FIAT, oni jedva čekaju da prodaju kragujevačke kante Rusiji, iako je zemlja gde im je matična filijala uvela sankcije Rusiji. Da je isti taj model proizvodi u npr. Poljskoj, Mađarskoj ili Italiji, mogli bi da očekuju prodaju kao da valjaju pesak u Sahari, ali ovako je sasvim druga priča, samo da se Rusi smiluju da kupe kante.
 
Ukratko - mnoge zbog $$$ zabole uvo za to šta je pravedno, ali ih svakako zanima šta je korisno. Uostalom, šta misliš, zbog čega bi se bilo kome gledalo kroz prste? Da li je EU nešto zabrinuta zbog pomenutog broja ratnih zločinaca koji se šetaju? Nešto ne vidim da je tako. Da li je EU pokazala zabrinutost zbog bilo čega od onoga što navodiš? Ni tu ne vidim nekakav pomak. Malo su kritikovali stanje u medijima i još neke stavke, ali nije bilo ozbiljnijih potresa.
 
Naravno, vratiću se na i Rusiju. Iako je veći deo uvoza i izvoza orijentisan na EU (mislim da je 60%), dok najvećih broj investicija stiže upravo iz EU, procenat izvoza u Rusiju nije beznačajan, a to donosi $$$. Doduše, da bi 'bratska' ljubav bila još veća, naši se svojski trude da 'braći' uvale pokvarene poljoprivredne proizvode ili bar one prepune pesticida, odnosno koji ne ispunjavaju sanitarne uslove. O ovome imaš vesti maltene svakih nekoliko nedelja, a verujem da si ih i primetio.
 
Pazi, ja nigde nisam ušao u osporavanje tvojih tvrdnji, već samo mislim da je priča mnogo šira i da je car go, ali ne samo srpski. Više careva se bacilo u nudizam.

Eu i USA su sarađivale dobrim delom i sa Miloševićem, bio je on faktor mira i stabilnosti, posle 2000. sve vlade su imale poršku zapada, Koštunica, Đinđić,Tadić, ima je i AV, reče li jednom Čerčil ono o komunistima, šta me briga, neću ja živeti tamo. Ima podšku i AV, imaće je i neko posle njega, jedini je uslov da ne uđe u oružane sukobe i da održi barem formalnu demokratiju.
EU ima svoje preče poslove, unutrašnje probleme, Srbija je tu negde, na margini po značaju, USA takođe, još manje joj je bitno ko je na vlasti u Srbiji, malo im i odgovara odnos snaga na Balkanu, nepoverenje među državama otpacima od SFRJ, uvek je nekome potrebna zaštita.
Dakle, ne čudi me EU, njima je prihvatljivo sve ovo, ovaj cirkus od vlade i politike, moglo bi da me čudi da ovde neko ne vidi da je car go nego se opet nalaze opravdanja, nije kriv najmoćniji nego svi oko njega, on jadan, mora da sluša. A te, koje kao ućutkuje, je birao u vladu, više puta. Jel ih birao da rade nešto ili da mu služe kao opravdanje?

Edited by Div, 31 August 2016 - 17:56.

  • 2

#60 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 31 August 2016 - 18:25

cisto sumljam da Dacic sme da laje bez Vuciceve dozvole...

 

 da ne govorimo o spinovanju o ovome na AV-ovim  medijima...  Oni su AVovi a ne Dacicevi - pa ipak i oni laju

 

 

 

neodoljivo podsecaju na dva policajca ( zato i idu u parovima)  jedan izigrava strogocu i dere se a drugi ga kao smiruje , ali obojica obavljaju isti posao

 

Dačiću se to može. SPS je kupovao mesta u više vlada, jednim delom od novca koji su pokrali još devedesetih, a i Rusija je malo odrešila kesu. Pa i kada naručiš običnu kafu u restoranu tamo će ti ukazati poštovanje, ako si redovan gost moži ćeš da piješ i na veresiju, a kada platiš poveliku sumu za učešće u vladi, možeš sebi dozvoliti i luksuz da malo radiš i predizbornu kampanju.

 

 to da te velike kompanije nisu pod direktnim uticajem njihovih vlada ne pije vodu....  Zasto nisu sve te kompanije , sem Fiata dosle u Srbiju, nego otisle npr u Madjarsku i druge susedne zemlje ( sve u NATOu, EU)  iako im ovi nasi nudili mozda i bolje uslove nego tamo ( 10,000 evra po zaposlenom, znatno nize plate radnika nego tamo itd ) ?

  Zar mislis da je slucajno to sto je i FIAT zapretio prvo gasenjem trece smene , a potencialno i same fabrike, upravo nakon ucestalih poseta Vucica kod "lekara " u Moskvi ??

 

Biće da je obrnuto, jer politika utiče na privredu u sovjetskom modelu. Što se tiče dolaska investitora, naravno da će pre doći u EU, i to zbog carina, pravne regulative, tržišta i ostalog. Ako mogu da se pozovem na još neke prevode koje radim, prepreke za investicije su uglavnom sledeće: loša pravna regulativa, nemogućnost vođenja sudskih sporova u razumnom roku, korupcija u vlasti i pravosuđu, loša saobraćajna infrastruktura, nemogućnost nalaženja kooperanata u blizini, nekvalifikovana radna snaga za neke ozbiljnije poslove, politička nestabilnost (u smislu da ti uslove poslovanja garantuje neki lokalni šerif, a ne zakoni), malo i siromašno nacionalno tržište, a čak se u nekim slučajevima spominje i nedostatak ekonomskog patriotizma (npr. kupce ne zanima FIAT iako je kao 'naš', bar kada su u pitanju proizvođači koji nisu nemački, jer je sve njihovo, jelte, die beste), a plate su negde na dnu liste. Da su samo niske palte bitne, sve što imamo bi se proizvodilo u Africi, a ne u Kini. Pa da ja, kao državljanin Srbije imam neki ozbiljan novac, ne bih ga ovde uložio ni pod razno, a kamoli neka ozbiljna firma. Podsetio bih te i na to da je Bugarska u NATO i EU, Crna Gora samo što nije ušla, Grčka je stara članica (iz koje beže i njihove firme, ali u Bugarsku jer je najbliža), Hrvatska je već neko vreme tamo (dok im dosta ljudi ide u EU) i tome slično. Ako ti misliš da nekoga iz FIAT-a zaista zabole uvo za sve to o čemu pričaš, onda ili debelo grešiš, ili su oni iz FIAT-a zreli za ludnicu, što mi je malo verovatno. Pa ko je blesav da uloži pare u zemlju gde ne možeš da naplatiš dugove ili gde se sudiš sa vucibatinom oko sitnice bar pet godina?

 

Dalje, FIAT je i u drugim političkim okolnostima smanjivao proizvodnju i najavljivao nepopularne korake iz jednog prostog razloga - kragujevački model se veoma loše prodaje. U Americi je podbacio očekivanja, a u Evropi je konkurencija jaka. Ne ulazim u poređenje raznih modela i proizvođača, ali koliko mi je poznato, kragujevački FIAT nikada nije bio dominantan na domaćem tržištu (mislim da je bio do 15%) kao Dacia u Rumuniji. Lako ćeš naći vesti o njegovoj relativno lošoj prodaji na ostalim tržištima, a da su više puta javno kukali - jesu, što je lako proverljivo.


  • 0