Jump to content


Photo
- - - - -

Sale, sujeta, Bobi, Miško, Micov i ostale polemike...


  • This topic is locked This topic is locked
2164 replies to this topic

#76 Rasmusen

Rasmusen
  • Members
  • 109 posts

Posted 10 July 2016 - 14:35

Dobar dan svima, dugo pratim ovaj košarkaški podforum, pogotovo nba, i usled dosta slobodnog vremena i ove rasprave oko Bobija odlučio sam da se registrujem. 

 

Ova cela diskusija oko Marjanovica i Saleta, po mom mišlljenju, je samo odraz klubaštva i sve većeg rivalstva izmedju izmedju KKCZ i KKP(u prethodnih godina veca je netrepeljivost u kosarci nego u fudbalu).Za ovakav zaključak dovoljno da vidite ko za koga navija i ko sta pise.Nebitno, bio to B92 forum. avangarda ili RSB.Za  grobare sale je  gov*o jer nije zvao Lučića i Milosavljevića a gura Simona,Štimca,Dangubića itd.Za cigane, pa dovoljno je videti da se na svaki mogući način brani Bobi.Imam osećaj da Boban sutra zapali dres Srbije i to objavi na instagram profilu, kontam da bi ga i dalje neki branili u fazonu -"eto vidis sta je sale napravio od naseg dobrocudnog dzina", "Ovo je performans Bobijeve unutrasnje borbe izmedju igranja za reprezentaciju i ugovora iz amerike"....

 

Inače sam navijač zvezde, ali mi je reprezntacija draža.Apsolutno poštujem one koji gaje veću emociju klubu i u tome ne vidim nikakav problem, jer tako nešto se može videti i u drugim zemljama.Ono sa čim ja imam PROBLEMA, jeste da prepucavanja koja traju skoro cele godine i onda se preliju na reprezentaciju koja ima jedan turnir u godini i koji ne traje ni tri nedelje.Pa tako indirektno, tema reprezentacije postaje "čiji je tata jači" tema.I to ne samo na forumima ili na društvenim mrežama, već i u kafićima ili mestima gde se prati repr.E sa tim ja imam problem


  • 0

#77 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 10 July 2016 - 14:37

Sta je Detroit uradio od takvog coveka.
  • 0

#78 Dropkick Murphys

Dropkick Murphys
  • Members
  • 10,291 posts

Posted 10 July 2016 - 14:37

 

 

"Jokić je izuzetan prospekt, biće nosilac igre kad odluči da mu je reprezentacija primarna. Razgovarao sam dva puta sa Arturasom Karnišovasom, asistentom generalnog menadžera Denvera i potvrdio mi je da će dovesti Jokića da potpišu ugovor s njim i njegovo telo dovedu u red. Jokić je pri tome otkazao poziv da igra za svoju generaciju u mladoj reprezentaciji sa obrazloženjem da ide u NBA. Dobro, neka ide i razvija se. Mi moramo da nagradimo neke druge momke za igru i ponašanje, iako bih voleo da treniram Jokića".

Kad otkaze jedan igrac reprezentaciju, onda je kul, super, idi sredjuj primarne stvari, a kad otkaze drugi igrac (jedan deo leta), onda drvlje i kamenje.


  • 23

#79 Golijat

Golijat
  • Members
  • 3,613 posts

Posted 10 July 2016 - 14:39

Kad otkaze jedan igrac reprezentaciju, onda je kul, super, idi sredjuj primarne stvari, a kad otkaze drugi igrac (jedan deo leta), onda drvlje i kamenje.


Covek vec 10x skace sam sebi u usta...
  • 0

#80 Stari Vujadin

Stari Vujadin
  • Members
  • 2,215 posts

Posted 10 July 2016 - 14:40

Braco, Srbi, stoko....., Boban je sam odlucio da ne ucestvuje na pripremama i time je prica oko njegovog ucesca gotova. Sto, Bogdan, Kalina i teo su imali slabu sezonu i treba im odmor? Odazvali su se odmah!


Je l' bi ti da si košarkaš koji je u odmakloj fazi karijere, rizikovao povredu i samim tim sjebao ugovor života, zarad smešnih kvalifikacija, gde skoro da nisi im potreban?
  • 1

#81 marejosip

marejosip
  • Members
  • 1,739 posts

Posted 10 July 2016 - 14:43

A možda selektor zna da mu igrači više cene da makar i povede Štimca koji je izginuo na pripremama sa njima a ne padobranca Marjanovića.
To jeste stavljanje interesa reprezentacije u prvi plan.

Ne, to je upravo suprotno. Stavljanje nekog u tim samo zato jer se nasao kad je trebalo upravo stavlja tog igraca iznad reprezentacije (iako naravno sve pohvale Stimcu za ovo sto radi) Mozda to deluje surovo, ali je tako. A igraci kojima bi smetao dolazak Bobija bi potvrdili da im reprezentacija nije na prvom mestu, vec sujeta. Problem je sto se te price o sloznosti i kultu reprezentacije selektivno primenjuju od igraca do igraca.
Medjutim, s obzirom na sve okolnosti, sada je ipak najbolje da nastavimo sa ovim i da uzivamo posle mnogo godina i gledamo nase u Brazilu. Sto se mene tice nek daju sve od sebe, pa dokle doguraju, nije ni bitno, ali verujem da imamo kvalitet da prodjemo grupu, a uz malo srece mozda odemo i korak ili dva vise.
  • 2

#82 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 10 July 2016 - 14:45

Reprezentacija koja nikada nije učestvovala na OI nema imperativ rezultata. Zanimljivo je ovo stavljanje okova oko vrata selektora ako se ponovo ne uzme medalja kao na EP.
  • 1

#83 kLošar

kLošar
  • Members
  • 674 posts

Posted 10 July 2016 - 14:45

Važno vam je pobjediti Francuze, što nije nemoguće da budete A2 i onda križanje s amerima moguće tek u finalu..sve drugo je pobjedivo.

Dobra stvar je kaj bumo mi valjda najvjerovatnije B3 i onda se odmah u četvrtfinalu križamo sa Vama :D Iako možda i B2 jer Litvu smo već pobjeđivali zadnjih godina pa možda se desi opet. Ajde 6. 8. dođi što prije!"


  • 2

#84 Trokorak

Trokorak
  • Members
  • 12,127 posts

Posted 10 July 2016 - 14:47

Ne, to je upravo suprotno. Stavljanje nekog u tim samo zato jer se nasao kad je trebalo upravo stavlja tog igraca iznad reprezentacije (iako naravno sve pohvale Stimcu za ovo sto radi) Mozda to deluje surovo, ali je tako. A igraci kojima bi smetao dolazak Bobija bi potvrdili da im reprezentacija nije na prvom mestu, vec sujeta. Problem je sto se te price o sloznosti i kultu reprezentacije selektivno primenjuju od igraca do igraca.

 

Da, samo što to što kažeš ne funkcioniše tako u praksi. I nije sujeta, već poštovanje prema dresu i saigračima.

Između ostalog, zato i naša reprezentacija ne uvozi strance, iz poštovanja prema onima koji su se znojili po brdima. Makar taj neko bio i Štimac.


Edited by Trokorak, 10 July 2016 - 14:47.

  • 0

#85 Dobar Los Milos

Dobar Los Milos
  • Members
  • 9,213 posts

Posted 10 July 2016 - 14:47

Dobar dan svima, dugo pratim ovaj košarkaški podforum, pogotovo nba, i usled dosta slobodnog vremena i ove rasprave oko Bobija odlučio sam da se registrujem. 
 
Ova cela diskusija oko Marjanovica i Saleta, po mom mišlljenju, je samo odraz klubaštva i sve većeg rivalstva izmedju izmedju KKCZ i KKP(u prethodnih godina veca je netrepeljivost u kosarci nego u fudbalu).Za ovakav zaključak dovoljno da vidite ko za koga navija i ko sta pise.Nebitno, bio to B92 forum. avangarda ili RSB.Za  grobare sale je  gov*o jer nije zvao Lučića i Milosavljevića a gura Simona,Štimca,Dangubića itd.Za cigane, pa dovoljno je videti da se na svaki mogući način brani Bobi.Imam osećaj da Boban sutra zapali dres Srbije i to objavi na instagram profilu, kontam da bi ga i dalje neki branili u fazonu -"eto vidis sta je sale napravio od naseg dobrocudnog dzina", "Ovo je performans Bobijeve unutrasnje borbe izmedju igranja za reprezentaciju i ugovora iz amerike"....
 
Inače sam navijač zvezde, ali mi je reprezntacija draža.Apsolutno poštujem one koji gaje veću emociju klubu i u tome ne vidim nikakav problem, jer tako nešto se može videti i u drugim zemljama.Ono sa čim ja imam PROBLEMA, jeste da prepucavanja koja traju skoro cele godine i onda se preliju na reprezentaciju koja ima jedan turnir u godini i koji ne traje ni tri nedelje.Pa tako indirektno, tema reprezentacije postaje "čiji je tata jači" tema.I to ne samo na forumima ili na društvenim mrežama, već i u kafićima ili mestima gde se prati repr.E sa tim ja imam problem


I Stimac je igrac Zvezde. Ostali deo ne bih komentarisao.
  • 0

#86 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 10 July 2016 - 14:50

Kad otkaze jedan igrac reprezentaciju, onda je kul, super, idi sredjuj primarne stvari, a kad otkaze drugi igrac (jedan deo leta), onda drvlje i kamenje.


jokic je u prvom razgovoru /pozivu rekao da ne dolazi. slusao sam saleta tada live na tvu i on je rekao da je to ok dogovor.

sa bobijem je beef oko dolazim- ne dolazim

razlika je samo meni ocigledna ili..?
  • 6

#87 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 10 July 2016 - 14:51

Inace, ja ni za Mutu nisam pricao da je Fil Dzekson kad je pravio smesnim najjaci tim u ligi i trpao mu po 50 za poluvreme. Ovim mucenicima sa kojima smo mi igrali na ovom turniru ne moze ni da se nadje ekvivalent u ABA ligi, ajde Ceska je uvek neugodni Helios otprilike.

 

I vrlo je lepo kad zbog pobede nad nedoraslim protivnikom izvlacis zakljucke da ti najbolji ili bar drugi najbolji centar ne treba.

 

Kad otkaze jedan igrac reprezentaciju, onda je kul, super, idi sredjuj primarne stvari, a kad otkaze drugi igrac (jedan deo leta), onda drvlje i kamenje.

 

Ima jos toga, samo me mrzi da kopam sad. Bila je prica i oko Macvana da mu se ne uklapa u koncepciju posle najbolje sezone u zivotu, a sad ga zove posle prosecne.


  • 1

#88 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 10 July 2016 - 14:52

beef


Mmmmm, beef.
  • 0

#89 Golijat

Golijat
  • Members
  • 3,613 posts

Posted 10 July 2016 - 14:53

jokic je u prvom razgovoru /pozivu rekao da ne dolazi. slusao sam saleta tada live na tvu i on je rekao da je to ok dogovor.


sa bobijem je beef oko dolazim- ne dolazim

razlika je samo meni ocigledna ili..?


Mesecima unazad se znalo da ce Bobi tesko moci da igra dok ne potpise ugovor...
Cinjenica je da ga Djordjevic ne voli.
  • 0

#90 Jasikevičius

Jasikevičius
  • Members
  • 1,422 posts

Posted 10 July 2016 - 14:54

Poslali smo 2005. najjace sto smo imali

Nismo.

Ako hoćeš, mogu i poimenice ko je tu failio.


  • 0