Jump to content


Photo
- - - - -

Građevina,Mašinstvo,ETF


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#46 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 14 August 2017 - 22:55

Interesantan pogled. Ja sam već pisao malo gore, rad na terenu jeste težak (a koji je lak?), ali meni je to nešto najlepše što sam mogao da izaberem, najbolja odluka u životu. Gde imaš posao koji ti tako raste pod rukama, od ujutru do uveče dok ne podješ kući, toliko toga se promenilo.
 
Na žalost, teško je izboriti se i održati poziciju za ženu u tradicionalno muškom i grubom okruženju, znam puno primera iz prakse. Sa druge strane, da moram da sedim u birou za daskom/monitorom, pobeleo bih.
 
Čak sam na trenutak razmišljao prilikom poslednje promene posla, da idem na stranu nadzora, project management, trtemrte, pa sam tu ideju odbacio u roku od odmah. Prvo što nemam mnogo respekta za tu branšu, drugo, ne bih mogao da se pravim pametan pred bivšim kolegama i pišem u dnevnik, ovo je krivo/kratko/dugačko/kasno itd., a najvažnije u svemu, to nisu decision makeri, to su oni što pomeraju papire po stolu na site meetingu...


Slazem se sa Vama u potpunosti.

Gradjevina ti pruza tu mogucnost :)

Samo sto ja nisam zamisljala da radim 10 sati dnevno samo na poslu :P

Kad sam se vratila sa programa "work and travel" iz USA, skapirala sam kako stoje stvari, ali tada sam vec bila 4. godina, pa nije islo da krecem neki novi fax iz pocetka. :)

I eto, sada radim bezbednost i zdravlje na radu i protiv pozarnu zastitu, sa skracenim radnim vremenom i meni licno mnogo vise prija.

Ali sve je to individualno.

Moj suprug recimo moze da radi, uci, usavrsava se i po 12 sati dnevno, a ja recimo ne.

Nisam taj intelektualni kapacitet :P
  • 0

#47 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 15 August 2017 - 05:38

Slazem se koleginice, najvaznije je naci balans izmedju obaveza i uzivanja. Alberto je malo workaholic, preporuchujem drzavnu sluzbu ....... shto bi rekli nashi stari "lezi lebu da te jedem" ..... evo moj sluchaj, poslova sam promenio 20, a zivot je samo 1 :). ...... jeste, lepo je to, okrenesh se iza sebe pa vidish neshto shto ce da ostane , kao shto kolega kaze .... ali, evo, rushe neki spomenik americhkom heroju, 100 godina bio tu. dovodili ekskurzije, vaspitavali decu, slikali se, mozda i neka svadba pala. patrijotska, k'o Ceca i arkan ...... a danas rushe, nije vishe heroj, nego odjednom nepozeljan ........ i nema ga vishe, k'o rukom odneshen, pa, ustvari i jeste ......josh se i potukli neki primitivci .... i sa jedne i sa druge strane ........

 

Sve se rushi, a zivot ostaje. Josh i ako je ljubav tu ...... hej zivote, varalico stara .......


Edited by Denis Jasharevic, 15 August 2017 - 05:54.

  • 1

#48 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 15 August 2017 - 22:51

Slazem se koleginice, najvaznije je naci balans izmedju obaveza i uzivanja. Alberto je malo workaholic, preporuchujem drzavnu sluzbu ....... shto bi rekli nashi stari "lezi lebu da te jedem" ..... evo moj sluchaj, poslova sam promenio 20, a zivot je samo 1 :). ...... jeste, lepo je to, okrenesh se iza sebe pa vidish neshto shto ce da ostane , kao shto kolega kaze .... ali, evo, rushe neki spomenik americhkom heroju, 100 godina bio tu. dovodili ekskurzije, vaspitavali decu, slikali se, mozda i neka svadba pala. patrijotska, k'o Ceca i arkan ...... a danas rushe, nije vishe heroj, nego odjednom nepozeljan ........ i nema ga vishe, k'o rukom odneshen, pa, ustvari i jeste ......josh se i potukli neki primitivci .... i sa jedne i sa druge strane ........

 

Sve se rushi, a zivot ostaje. Josh i ako je ljubav tu ...... hej zivote, varalico stara .......

 

 

Yebeš dan kad nisam bar 10 sati na poslu... :lol+:


  • 1

#49 BojanaCZV

BojanaCZV
  • Members
  • 5,085 posts

Posted 15 August 2017 - 22:53

Ko radi, ne boji se gladi :)
  • 0

#50 MilošT

MilošT
  • Members
  • 149 posts

Posted 30 January 2018 - 22:48

Samo da javim da sam se odlučio za Građevinu,jer me to ipak najviše zanima.

Hvala svima koji ste mi slali ovde i na PM savete.
  • 3