Jump to content


Photo
- - - - -

Reprezentacija Srbije


  • Please log in to reply
10063 replies to this topic

#31 San Nicola

San Nicola
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 11 July 2016 - 10:29

Voleo bih da mogu da podelim tvoj optimizam, ali nama odavno ne trebaju "azdaje" da bi zayebali stvar.

 

Mi ni na Euro 2016 nismo uspeli da se kvalifikujemo u grupi u kojoj su bili Albanija, Jermenija i Danska. OK, bilo je tu svega i svacega, cirkusa u Beogradu, oduzimanja bodova... Ali nije bas da smo ispali tad, niti da smo ispali zbog 3-4 boda, vec zato smo ih toliko imali ukupno na kraju kalfikacija.  :ajme:

 

Tako da, iskustvo mi ne dozvoljava da budem optimistican, ma ni u najavi. Nekako sam potpuno rezigniran i indiferentan kad je nasa reprezentacija u pitanju, previse razocarenja za 15 godina ubije nadu i dovede coveka u takvo stanje. I iskreno, premalo je razloga da im vise "blanko" verujem pa neka su u nekom "osvezenom" sastavu i sa novim selektorom - dok se na terenu ne dokazu i ne pocnu da igraju scrcem i dusom za svoj dres, kao Islandjani, Irci, Madjari ili uostalom kao vasi reprezentativci, nemam razloga da uopste sebe ubedjujem da mozemo da napravimo bilo kakav uspeh pa makar to bio i prolazak kvalifikacione grupe. 

 

Tim pre sto mi u ovoj kvalifikacionoj grupi imamo 3 ekipe ucesnice EP 2016, koje su ostavile odlican utisak i koje igraju moderno, brzo i vrlo zrelo - sve suprotno od nas. Mozda je Austrija malo razocarala ali mislim da su usli slabo u turnir i vec protiv Madjara izgubili sansu za prolazak, ali i da ce upravo zato odigrati ove kvalifikacije na mnogo visem nivou i traziti sansu da isprave greske iz Francuske. Kako god, imamo jako, jako tezak posao i pored toga sto nemamo nimalo "zvucna" imena u grupi. Ni mi odavno vise nismo ono sto smo nekad bili, samo nam niko to nije rekao.


  • 0

#32 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 11 July 2016 - 10:47

Ma sve mi je jasno. Al kolko sam skuzio, vama su problem osvjedoceni luzeri u ekipi i njihova kurcobolja. Sta ja znam, imam osjecaj kad bi se njih par uklonilo, i kad bi dobili prve 2 da ne bi bilo problema. Ok, igrali su na Euru, al to ni slucajno nisu ekipe koje bi protiv Srbije bile favoriti. Naravno, ako krenete s porazima, onda je realan ishod ovo o cemu pises. Kazem, mislim da je problem u glavi i navici da se gubi.
  • 0

#33 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 11 July 2016 - 10:57

Mi nemamo tradicionalna zvučna imena u grupi inače sada trenutno, pa pogotovo za nas, Austrija, Vels i Irska su itekako zvučna.

 

Ja ne znam šta da očekujem iskreno, baš bih voleo da odemo na to SP i ne samo to nego da se konačno malo izdignemo generalno u ovom sportu, ali stvarno realno kad pogledam onako čisto fudbalski i kroz našu fudbalsku istoriju teško da ćemo biti tamo.

 

Mada bilo kako bilo ja jedva čekam tu prvu utakmicu i da vidim kako izgledamo na terenu. iskreno. Mogu ja da se iznerviram i da napišem da ih nikada više neću gledati i bla bla bla ali na kraju krajeva uvek se većina nas vrati i odgleda tu hebenu utakmicu gde igra reprezentacija Srbije.


  • 0

#34 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 11 July 2016 - 12:15

Ma sve mi je jasno. Al kolko sam skuzio, vama su problem osvjedoceni luzeri u ekipi i njihova kurcobolja. 

To je stara boljka, ali plašim se da ovaj put to nije bio problem, ili makar nije glavni problem.

 

Stvarno se ne može reći da se nisu borili i trčali u zadnjim kvalifikacijama, ali su više ličili na muve bez glave, nego na tim. Mislim da je Matić rekao da mnogo više trči i potroši se u reprezentaciji nego u Čelziju, a onda te lagano dobije Danska kod kuće.

 

Savez je godina unazad napravio dosta loših odluka, pre svega oko selektora i struke, plus ako se tu doda i tradicionalni klubaški sukobi, onda to vodi gde vodi,


Edited by DonJuan, 11 July 2016 - 13:21.

  • 0

#35 jura1

jura1
  • Members
  • 2 posts

Posted 02 August 2016 - 07:38

Iskreno ako ne prodjete u toliko laganoj grupi onda stvarno....da ste sami slagali grupe ne bi vam bila lakša od ove koju ste dobili. 


Edited by jura1, 02 August 2016 - 07:39.

  • 0

#36 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 02 August 2016 - 22:56

Jeste laka ali za Nemačku, Francusku, Španiju pa i Hrvatsku i verovatno Portugal a mi smo nadam se dovoljno dobro vraćeni u realnost kako 2016. fudbal izgleda i kako su snage raspoređene tako da ne treba ulaziti u neku ulogu favorita ovde nikako. U grupi imamo 3 ekipe koje su bile na ovom prošlom EP-u a mi nismo tako da za početak je to dovoljno da vidimo gde smo mi a gde oni.

 

A takođe kad pogledamo i sastave i individualni kvalitet igrača ni tu nešto ne odskačemo od ostalih ekipa toliko pa da sad moramo da prođemo ovu grupu. 

 

Videćemo, nek igraju najbolje što znaju pa nek bude šta bude. ;)


  • 0

#37 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 15 August 2016 - 20:05

 

 

Михајловић: Максимовић ме издао, слагао, сносиће последице.                                                                                                                                                                                                                                                            Максимовић је напустио Торино и отишао у Србију јер захтева да му клуб омогући трансфер у Наполи, чију званичну понуду има на столу, спекулише се од око 25 милиона евра.– Не знам да ли Максимовић прави грешку својом вољом или га неко саветује, не занима ме то. Платиће последице свог понашања јер је нарушио углед клуба. Имам проблем са памћењем, заборавља да сам му ја пружио шансу да дебитује за репрезентацију Србије – рекао је Михајловић за Газету дело Спорт

 

Cudno. 


Edited by Markoss, 15 August 2016 - 20:06.

  • 0

#38 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 15 August 2016 - 20:33

Markoss ti i još neki na temi Zvezde mislim ste pričali kako on (Nikola Maksimović) ne košta ništa kao čovek i iz nekog razloga ja vam verujem na tome. Ako bude slučajno izostao sa sledećeg spiska zbog ovoga podržavam jer takvi likovi često mogu da budu uzročnici i lošije atmosfere u nekom timu. Ne verujem da će do toga doći ipak jer kuburimo sa štoperima, ali ako slučajno dođe do toga mislim da se treba ponašati kao da niko ne fali.


  • 0

#39 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 16 August 2016 - 00:58

Negde sam procitao da je Kolarov igrao stopera...

 

U formaciji sa 3 stopera to mozda uopste ne bi bilo lose.


  • 0

#40 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 16 August 2016 - 12:04

Maksimović se bori za svoj status, u Zvezdi je imao problem sa vesicem a i vrapci na grani znaju sa je Vesić hteo da mu menja ugovor. U Italiji ga traže mnogi klubovii ne vidim cemu Mihina kuknjava kad je baš on promenilo 50 klubova kao trener
  • 0

#41 garinča

garinča
  • Members
  • 140 posts

Posted 16 August 2016 - 13:44

Realno u ovakvoj grupi, mi smo treći od pozadi, svidelo se to nama ili ne.

Na stranu komentari 'užasno smo jaki', 'imamo daleko najbolju ekipu ali to ne znači ništa'.. a rezultati govore sami za sebe. Mi kad prihvatimo, gde nam je mesto, i trener i igrači to da shvate, možemo da se nadamo nekakvoj borbi za mesta koja vode dalje, u suprotnom, mrka kapa. Jeben je taj mentalitet, kad igraču poraste ego, čim napravi neki transfer pa samim tim misli, da je neko mudo postao, a posle kad se skupe ovako svi zajedno, vidi se odmah kako stvari stoje, pa posle traže milion izgovora.

Nemam očekivanja nikakva, i ne znam kako ovi momci razmišljaju, kakav život vode i kakvi su im prioriteti u životu, pa ako se (konačno) promeni taj odnos, da se dolazi na skup ko na afterparty neki, možda se i napravi neki pozitivan rezultat.

 

A možemo ladno da budemo i prvi.


  • 0

#42 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 18 August 2016 - 12:13

Muslin zvao Kataija, nikoga iz Partizana
 
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Slavoljub Muslin saopštio je spisak igrača za utakmicu protiv Irske na startu kvalifikacija za Mundijal u Rusiji.
IZVOR: B92  ČETVRTAK, 18.08.2016. | 12:56

 

47611022757b5958d7c096683103216_w640.JPG

 

Foto: StarSport

 

Poziv je dobio najbolji igrač Crvene zvezde Aleksandar Katai, kao i defanzivac Bešiktaša Duško Tošić, kojih nije bilo na prethodnom okupljanju.
Nnova-stara imena su još Stefan Mitrović iz Genta, Jagoš Vuković iz Konjaspora, kao i Aleksandar Ignjovski iz Frajburga, dok izostaju Nikola Maksimović iz Torina i Nikola Stojiljković iz Brage.
Na spisku su i standardni reprezentativci Nemanja Matić i Aleksandar Kolarov, koji će biti uz tim, uprkos tome što zbog suspenzije nemaju pravo da igraju. 

Utakmica izmedju Srbije i Irske igra se 5. septembra na stadionu Crvene zvezde od 20.45 sati. 

GolmaniVladimir Stojković (Makabi Haifa), Predrag Rajković (Makabi Tel Aviv),Aleksandar Jovanović (Orhus), Marko Dmitrović (Alkorkon). 

OdbranaBranislav Ivanović (Čelsi), Matija Nastasić (Šalke), Slobodan Rajković(Palermo), Jagoš Vuković (Konjaspor), Stefan Mitrović (Gent), Antonio Rukavina(Viljareal), Aleksandar Ignjovski (Frajburg), Filip Mladenović (Keln), Duško Tošić(Bešiktaš). 

Vezni redNemanja Gudelj (Ajaks), Ljubomir Fejsa (Benfika), Luka Milivojević(Olimpoijakos), Nemanja Maksimović (Astana), Marko Grujić (Liverpul), Dušan Tadić (Sautempton), Filip Kostić (Hamburg), Aleksandar Katai (Crvena zvezda), Lazar Marković (Liverpul), Zoran Tošić (CSKA), Andrija Živković (Benfika). 

NapadAleksandar Mitrović (Njukasl), Andrija Pavlović (Kopenhagen).

 
Dobro jebemu mater jel mora baš ovakav naslov?  :ajme:  :ajme:


Edited by Baros, 18 August 2016 - 17:20.

  • 0

#43 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 18 August 2016 - 12:25

Ozbiljna kucatm    :yucky:  :yucky:  :yucky: 


  • 0

#44 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 18 August 2016 - 12:37

Gde je Adem Ljajić??? Ja tek sad video da ga nema, prvo me je naslov iznervirao pa nisam ni primetio spisak lepo. Sredina i napad su ok odbrana kuku lele. Znam da nema Milunovića iz BATE-a zbog povrede, duže malo će da odsustvuje.


  • 0

#45 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 18 August 2016 - 14:39

Nema nama boljitka dok se ne napravi neka osovina i dok se samo oslanjamo na formu igraca u klubovima. I ono, neozbiljno je za svaki spisak menjati po deset imena, kakav sad kurcev Jagos Vukovic, bukva bio, bukva ostao, sta imas da ga probavas, bolje zovi Babica iz Sosijedada, pa nek je igrao proslu sezonu u b-timu. 


  • 0