Jump to content

Photo
- - - - -

Reprezentacija Srbije

• Please log in to reply
9357 replies to this topic

#1 DZoNidzOneDzOn

DZoNidzOneDzOn
  • Members
  • 3,830 posts

Posted 10 June 2016 - 16:12

ad54f1e6e9.jpg

ad57fee762.jpg

ad5a90649b.jpg       

Za nama je najgori period fudbalske reprezentacije Srbije od kad ona postoji. Ekipa je pala ispod 50. mesta na FIFA rang listi i čini se da je teško da može gore od toga. Posle Svetskog prvenstva 2010. u Južnoj Africi reprezentacija je ređala samo neuspehe i izgubila poverenje navijača. Propuštena su 2 Evropska prvenstva i 1 Svetsko prvenstvo i to u Brazilu. Malo zbog nedovoljnog kvaliteta, malo zbog loše struke i loših odluka saveza, malo zbog nereda na terenu i oduzimanju bodova... sve to malo kad se sabere ispada u konačnici jedan ogroman neuspeh Srbije koji bi mnogi želeli da zaborave i da se okrene neki novi list.
A prva strana neke nove, nadamo se lepše, fudbalske priče mogla bi da bude započeta uspešnim kvalifikacijama za sledeće Svetsko prvenstvo koje se održava 2018. u Rusiji. Novu šansu za dokazivanjem i vađenjem iz trenutnog mulja reprezentacija imaće već od septembra ove godine kad počinju kvalifikacije za novo Svetsko prvenstvo. Nov trener, novi igrači, spoj iskustva i mladosti.. da li je to recept za boljitak srpskog fudbala videćemo vrlo uskoro? 

Takođe nije na odmet i da su poželjne jedne kvalifikacije bez upadanja huligana i njihovo "krojenje tabele"!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ad5d09668b.jpgad5f6e5b47.jpg

Reprezentacija Srbije se nalazi u grupi D sa gore prikazanim ekipama. Za neke jače ekipe ova grupa ne deluje atraktivno i previše teško, ali Srbija će morati dobro da nakvasi teren znojem kako bi se izborila makar za 2. mesto koje vodi u playoff. Austrija se ovako na prvu izdvaja kao manji favorit grupe, dok bi se Srbija, Rep. Irska i Vels trebale boriti za drugo mesto. Moldavija i Gruzija se ne smeju potceniti i misliti kako će ijedna reprezentacija iz ove grupe lako odneti bodove sa njihovih terena. Grupa je prilično izjednačena i mora se ozbiljno shvatiti svaki protivnik. 
Srbija kvalifikacije kreće bez Kolarova (1 meč) i Matića (3 meča) zbog suspenzija zarađenim na poslednjoj utakmici kvalifikacija Evropskog prvenstva 2016. u Francuskoj.  

Srećno nam u narednim kvalifikacijama i slobodno (ako je bude) neka ta sreća i dobre igre potraju i duže.. :)

ad69337a16.gif ad69337a16.gif ad69337a16.gif ad69337a16.gif ad69337a16.gif

Edited by dzone87, 10 June 2016 - 16:13.

• 15

#2 Desetka

Desetka
  • Members
  • 1,310 posts

Posted 10 June 2016 - 17:01

Grupa je toliko slaba da se ja pitam kako je uopšte moguće da je ovo grupa.Od naše reprezentacije ne očekujem ništa, jer treba biti idiot pa od njih nešto očekivati.Imamo sad nesto boljeg trenera, ali i on je u vansrpskim okvirima prevara od trenera.Igraci su nam fudbalski prosečni, ali očigledno po ljudskim kvalitetima i disciplini debelo ispod proseka.O savezu kome je Tole Karadžić počasni predsednik, a Kokeza regularni predsednik bolje da ne pričam.
  • 1

#3 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,751 posts

Posted 10 June 2016 - 17:20

Primetno je da je sa novom temom došao i novi nalet optimizma :lol+:

• 7

#4 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,522 posts

Posted 10 June 2016 - 18:04

da se upišem...

za početak, neka nam je sa srećom. :)

trebalo bi da smo bolji i jači od svih u grupi... ali, kako stvari stoje poslednjih 6 dugih godina, nemamo pravo nikog od njih da potcenimo. kad se tome doda činjenica da tri reprezentacije učestvuju na ovom EP, trebalo bi se ozbiljno pripremiti za novi kvalifikacioni ciklus.

dolaze neki novi klinci... fala Bogu. :D

epohalno su nas obradovali lane na NZ. voleo bih da dobiju šansu jer oni su naša budućnost. ako su mogli da budu svetski prvaci kao tinejdžeri, uz pomoć nekoliko iskusnijih igrača i Muslina (čini mi se da zna šta radi), ne vidim razlog da se ne plasiraju na "najobičnije" Prvenstvo.

• 0

#5 tsva

tsva
  • Members
  • 8,913 posts

Posted 10 June 2016 - 18:27

Sa Gruzijom i Moldavijom, mrtva trka da ne budemo zadnji. Za vise ne postoji ni struka ni kvalitet.

• 1

#6 Giacomo Casanova

Giacomo Casanova
  • Members
  • 6,887 posts

Posted 10 June 2016 - 18:33

Sa Gruzijom i Moldavijom, mrtva trka da ne budemo zadnji. Za vise ne postoji ni struka ni kvalitet.

Hoces da se kladimo?

• 1

#7 DZoNidzOneDzOn

DZoNidzOneDzOn
  • Members
  • 3,830 posts

Posted 10 June 2016 - 18:50

Gruzija dobi Špance sad pre neki dan 0:1  :s_d:

• 0

#8 tsva

tsva
  • Members
  • 8,913 posts

Posted 10 June 2016 - 19:42

znaci ostala samo Moldavija

• 0

#9 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 10 June 2016 - 22:54

Bicemo napeto i neizvesno i bicemo prvi u grupi.

05. Septembar 2016. 

Srbija - Republika Irska 

Vels - Moldavija 

Gruzija - Austrija

06. Oktobar 2016.

Moldavija - Srbija

Republika Irska - Gruzija

Austrija - Vels

09. Oktobar 2016.

Srbija - Austrija 

Vels - Gruzija 

Moldavija - Republika Irska

11. Novembar 2016.

Vels - Srbija 

Austrija - Republika Irska

Gruzija - Moldavija

24. Mart 2017. (provokacija)

Gruzija - Srbija 

Austrija - Moldavija

Republika Irska - Vels

11. Jun 2017.

Srbija - Vels

Republika Irska - Austrija

Moldavija - Gruzija

02. Septembar 2017.

Srbija - Moldavija

Gruzija - Republika Irska

Vels - Austrija

05. Septembar 2017.

Republika Irska - Srbija

Austrija - Gruzija

05. Oktobar 2017.

Austrija - Srbija

Gruzija - Vels

Republika Irska - Moldavija

09. Oktobar 2017.

Srbija - Gruzija 

Vels - Republika Irska

Moldavija - Austrija

Edited by Daldri, 10 June 2016 - 23:12.

• 0

#10 perkos

perkos
  • Members
  • 26,103 posts

Posted 11 June 2016 - 10:33

U grupi u kojoj su tri učesnika EP mi smo daleko od favorita i samo veliki trudom i uz dozu sreće možemo da se plasirao na SP. Trenutno to mi djeluje nemoguće ali ne treba odustajati već se dobro organizirati i ginuti za svaki aut,korner,gol kako bi izdigli srpski fudbal.
  • 0

#11 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,171 posts

Posted 11 June 2016 - 13:41

@Daldri

Prilicno dobar raspored.
  • 0

#12 Alfred J. Kwak

Alfred J. Kwak
  • Members
  • 4,233 posts

Posted 11 June 2016 - 15:48

Mi smo apsolutno najjaca reprezentacija u grupi. Naravno uverili smo se do sad da to ne znaci nista. Ocekujem da ekipa bude borbena i da dobro stoji takticki. Bice svakako kikseva na sve strane, ali ocekujem da u poslednjem kolu overimo prvo mesto. 

Kada gledam raspored nekako mi dve utakmice izgledaju veoma vazne. Srbija - Austija u Bg i Republika Irska - Srbija u Dablinu.

• 0

#13 denzil

denzil
  • Members
  • 5,693 posts

Posted 12 June 2016 - 16:22

Srbija i nije država da bi uopšte imala bilo kakve reprezentacije, pogotovo fudbalske. Stavljajte katanac na temu dok je vakta.

• 1

#14 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,554 posts

Posted 12 June 2016 - 16:43

Srbija i nije država da bi uopšte imala bilo kakve reprezentacije, pogotovo fudbalske. Stavljajte katanac na temu dok je vakta.

Ae u troskocima ;)

• 0

#15 Krsm@

Krsm@
  • Members
  • 469 posts

Posted 12 June 2016 - 17:00

Mi smo uvek najjaci u svakoj grupi ili medju jacim, pa na kraju pokazemo svetu gde smo zapravo. Ne znam zasto ljudi misle da je ovo slaba grupa, pored Velsa koji nije onaj koji smo nabili onomad, te tvrde i snazne Irske, do Austrije koja je u ovoj klasifikaciji snaga, najjaci tim, i to sasvim sigurno. A nemamo ni one popularne repke koje nazivamo "kanta za nabijanje" gde su bodovi sigurica.

Hajd', jest' povecan optimizam sa Muslinom, izgleda da ce covek postaviti bar neke stvari na svoje mesto, no opet nisam uveren da je to dovoljno, a i vec sam vidjao vecu dozu optimizma i ranije i sam sam bio njen pobornik, najsveziji slucaj sa Sinisom.

• 0