Jump to content


Photo
- - - - -

Koncerti


  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#31 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 11 October 2016 - 15:04

То је већ други пут да нас заобилазе,први пут је било 2009 због болести Дејвида.Сећам се да се на повраћај новца чекало пет дана.Истина је да у последење време не долазе звучнија имена,поготово у сферама 'јачег' звука.Ја нпр чекам Скорпионсе к'о озебло сунце годинама,али мрка капа.


  • 0

#32 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 11 October 2016 - 16:01

Ja,uz duzno postovanje,ipak ne bih uporedjivao dve situacije. Tad su nastupile objektivne okonosti koje si pomenuo i zbog kojih su otkazali jos nekih 5,6 nastupa. I ja sam imao kartu i  uredno su mi izvrsili povracaj novca.

Bio sam 2013.na Uscu i odlicno se proveo. Iskreno - bio sam skeptican oko ove turneje jer sam svestan zivotnog standarda i cinjenice da sa ovdasnjom cenom ulaznica oni tek budu na nekoj nuli. Posto sam njihov 'fan',dobro znam da su bend koji nije uvek gledao (samo) ekonomsku racunicu,vec i svoje fanove (zato su medju prvima poceli da nastupaju iza 'Gvozdene zavese' mnogo pre ostalih,iako im to nije bilo isplativo). Tu sam video neku nadu da ce mozda ipak ponoviti dolazak. Nisu  :( 
Ovaj put su se odlucili samo za Ljubljanu od ex-yu glavnih gradova,a ja cu gledati da ih vidim u Budimpesti.

Sta god neko mislio o tematici,kavi god su muzicki ukusi u pitanju,cinjenica je da je pre 10-ak godina Beograd ugoscavao neke od najvecih koncertnih atrakcija (Stonsi,Metalika,Madona,AC/DC,DM..), a sada nas najveca imena zaobilaze. 


  • 0

#33 ДијаметралноСупротан

ДијаметралноСупротан
  • Members
  • 2,283 posts

Posted 11 October 2016 - 18:51

Сигурно пре 10ак година није била боља економска ситуација него сада,шта више па смо опет гледали Рамштајн,Вајтснејк,Џудасприст итд.Очигледно да нису у питању само економски разлози већ и нешто друго.Не бих рекао да њима није исплативо,већ 'нама'.Ту је срж проблема.  


Edited by ДијаметралноСупротан, 11 October 2016 - 18:51.

  • 0

#34 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 11 October 2016 - 19:52

Sa drugim delom tvog upisa mogu da se slozim. Sasvim je moguce da je problem u raspodeli 'kolaca'.

Sto se tice prvog dela - nisam siguran. Moj utisak je da jeste bila bolja. Zasigurno ne mnogo,ne drasticno,ali bolja. To,izmedju ostalog, i cenim zbog ovakvih aktivnosti i odazivu ljudi (makar iz mog okruzenja) na njih. Tad se skakalo s koncerta na koncert. Svako ko je zeleo da pogleda bar neki - je to i ostvario. Sad se to vec proredilo,protanjilo nekako.
Ajde da uzmem u obzir i protek vremena kao faktor - omatorilo se malo,mnogi su zasnovali porodice itd..

Ali - klinci koji danas imaju godina kao ja tada recimo uopste ili jaakoo retko uspeju da se iscimaju na neki koncert. Govorim o nastupima stranih izvodjaca u Beogradu. Dakle onih koji i vise kostaju. Podrazumeva se da ne tu ne racunam "svirke" poput ove Bregoviceve koji je svoj Wedding&Funeral orkestar prekrstio u Bijelo Dugme i slicne baljezgarije.


  • 0

#35 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 24 November 2016 - 17:34

Ovaj covjek nije bio sa ove planete... kakva individua, kakav stil...najkompletnija muzicka pojava u istoriji, ili kako je to Miles Davis jos onomad sredinom 80-tih primjetio i za njega rekao: "Prince is from the school of James Brown … but Prince got some Marvin Gaye and Jimi Hendrix and Sly in him, also, even Little Richard He’s a mixture of all those guys and Duke Ellington. He reminds me, in a way, of Charlie Chaplin"

 

Ovaj 2nd show u Svajcarskoj 2009 je samo maleni segment koji pokazuje na kom nivou je bio Prince kao fizicka pojava (na koncertu je zasao u 50-tim), gitarista, performer... 

 


Edited by fulleren, 24 November 2016 - 17:35.

  • 1

#36 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 02 January 2017 - 01:53

Music lessons in Detroit.

 

Does it get any better than this?

 

I think not.

 


  • 0

#37 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 10 January 2017 - 10:56


  • 0

#38 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 25 January 2017 - 08:56


  • 1

#39 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 29 January 2017 - 01:15

What is hip?

 


  • 1

#40 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 12 February 2017 - 19:08

Da se nadovezem na gornji post jer ovo je tako in the vein of Tower Of Power... so tight!

 

Live from Webster Hall, NY 2004

 

Who told me Mr. Man
That I got a right to moan?
How ’bout this big old hole in the ozone?
 
What’s wrong with the world today
Things just got to get better

 


  • 0

#41 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 25 February 2017 - 02:17

Muzicke lekcije iz Japana... i njeno izlazece sunce u tijelu Ringo Sheene

 


  • 0

#42 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 25 February 2017 - 19:15

Evo podsjecanje kako je Princ-u bilo potrebno malo njegovog falsetta, dvije bliznakinje i uvjek neodoljivo stilski obucen pa da svoj nastup pretvori u show. To je pored njega mogao da uradi jos ko...? Ja ga nisam nasao, ako nadjete javite mi. Inace, ovo pojavljivanje je bilo skroz neocekivano, obije pjesme su bile sa njegovog albuma iz te godine '3121', a ovo je bio nacin da uradi promociju. Rekao bih da je '3121' njegov poslednji 'veliki' album,imajuci u vidu promocju, spotove za pjesme, koncertnu turneju etc. 

 


Edited by fulleren, 25 February 2017 - 19:17.

  • 0

#43 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 15 March 2017 - 16:28

Neka istorijska licnost sa kojom bi procaskali i popili caj?

 

Marc-Antoine Charpentier, naravno.

 


  • 0

#44 Nicklord

Nicklord
  • Members
  • 5,290 posts

Posted 15 March 2017 - 17:50

Сигурно пре 10ак година није била боља економска ситуација него сада,шта више па смо опет гледали Рамштајн,Вајтснејк,Џудасприст итд.Очигледно да нису у питању само економски разлози већ и нешто друго.Не бих рекао да њима није исплативо,већ 'нама'.Ту је срж проблема.  

Otkrio sam sad ovu temu sad pa malo kasnim da se uključim :D

 

Naša situacija je ista tu i tamo ali problem je što su sve koncerti ali bukvalno svi koncert poskupeli mnogo u poslednjih 10 godina a mi to ne možemo da ispratimo jer su nama i one cene od pre 10 godina bile na granici. Najlakše je pogledati Exit, cena karte je ista godinama, buždet isti, imena koja dolaze sve manja (ajde da ignorišemo i određeni zaokret u stilu i samo veličinu da gledamo) evo recimo pre 7 godina su isti dan bili Pendulum, Faith No More i Chemical Brothers a sada ti isti nisu ništa popularniji ali koštaju duplo više i Exit bi mogao kao 3 različita hedlajnera da ih dovede. Zato i ima samo par koncerata godišnje jer nemamo para da ispratimo nove cene :D

 

 

Inače moj ubedljivo najomiljeniji koncert na kom sam bio je David Gilmour u Puli pre 2 godine. Čak sam i video sebe kako sedim u publici u jednom BBC-ijevom dokumentarcu. Brišu sa interneta snimke tako da mogu ovo da postavim


Edited by Nicklord, 15 March 2017 - 17:51.

  • 1

#45 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 25 May 2017 - 08:52


  • 1