Jump to content


Photo
- - - - -

Latinska Amerika


  • Please log in to reply
463 replies to this topic

#346 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 February 2019 - 12:47

...

 

@Atreid

 

Ne drobi.

Ako cemo istorijski tacno - 'concentration camp' vodi poreklo iz Burskog rata.

A sifiliticar Uljanov je jos 1918. vapio da se organizuju konclogori.

 

Za vreme tog cara nije bilo masovnih egzekucija, osudjenici su dobijali drzavnu apanazu u novcu, ziveli po selima slobodno, imali razne politicke 'kruzoke', obrazovali se - to su nazivali 'komunisticki univerziteti'.

 

Sifiliticar i njegova kravetina koja nista nije umela / htela da radi - iznajmljivali su povecu kucu, imali u sibirskom selu Šušensko poslugu, majka ga je finansirala novcem od imanja, isao je u lov / klizao se zimi, palamudio o 'svetskoj revoluciji koja ce doneti oslobodjenje i srecu'.

 

A onda su dosli na vlast - i momentalno ukinuli osudjenicima sve 'carske pogodnosti'.

O ostalom ne vredi trositi reci - propali leftisti su pateticne neznalice, isprazni parolasi.

:frust:

 

 

@ red pill 

 

Btw, nije tacno da su boljsevici preuzeli nesto od carske vlasti.

Sve sto su radili - to je bilo po Mraksu (taj je pozivao na totalnu represiju prema politickim oponentima).

(vidi onaj monstruozni 'Manifest' - tamo ima i o decijem prisilnom radu!)

 

Mozes li ti da zamislis slucaj nekog nesretnika koji je dopao hitlerovog konclogora '41-42', a bilo ih je na milione, a nakon 'oslobodjenja' osudjen od strane 'trojke NKVD' i transportovan u staljinov GULAG, iz koga je oslobodjen '56? Btw, bilo je likova koje su sa stazom iz GULAGA (uhapseni '35-'37, cudom izbegli streljanje) a '40-41. - poslati na kratak oporavak u Soci, pa front. Bilo je vise njih medju visim oficirima RKKA, a malo koji je rehabilitovan za zivota.

 

Kada su se nemci tokom napredovanja '41 po prvi put sudarili sa cudnim ruskim neobicno mrsavim likovima - navali su ih 'crna armija' - jer su svi bili obuceni u opremu crne boje. To je bila oprema robijasa iz GULAGA. A bili su iscrpljeni i mrsavi jer nisu bili poslati da se 'podgoje'. Imas u memoarima onog tupadzije Rokosovskog, pa kaze: ' ... u prolece '40. sa porodicom sam imao priliku da budem u Sociju ...' No, zaboravno marshalsko hovno ne rece da je u Soci stigao direktno iz GULAGA, i da mu je citava armija bila sastavljena od robijasa, koji nisu imali priliku da se odmore u Sociju. E sad zamisli kako je taj kasapin Rokosovski trosio ljudstvo, znajuci da za svaku omasku moze da se vrati u GULAG! 

 

Boljsevici su uzgojili gomilu monstruma - ubica i patoloskih tipova, stvorili te represivne organizacije, pokusali da ih nasadjuju po svetu, no pandrknuli. Sada samo neki shitholinski ideoloski otpadak laprda o tome, no to je talog i sljam.

 

U istoriji covecanstva ne postoji nakaradnija ideja nego sto je bila levacina / komunjizm.

Sve ostale pojave - to su male mace.

 

...


  • 3

#347 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 05 February 2019 - 13:33

(...)

 

Jbte sta ti piskaras. Al' dobro je znati da Boljsevici nisu bili Rusi vec su klonirani na Marsu od strane Marsovaca i poslati u Rusiju da prave sranja, a onda su Marsovci klonirali i ove koji su ih podrzavali da im aplaudiraju, a do tad u carskoj Rusiji vladalo med i mljeko, zatvorenici jeli pecene kokoske i kolace i to u pauzama dok su lovili leptirove i brali ljubicice. Takodje, da ne zaboravim, NKVDovce su klonirali na Saturnu i poslali da hapse carsku tajnu policiju, to jer su na Saturnu imali bolju tehnologiju od ovih na Marsu, pa su mogli da naprave "ljuceg" klona. Naravno u carskoj Rusiji niko veze nije imao sa radnim logorima koje su klonovi sa Marsa uvezli iz Burme (je l' a ko ih je smislio u Burmi? Jesu mozda kapitalisti iz Londona imali neke veze sa tim?), i tako ukinuli zatvorenicima mogucnost da jedu pecene kokosi sa kolacima u pauzama lova na leptirove i branja ljubicica.

 

Btw, nije tacno da su boljsevici preuzeli nesto od carske vlasti.

 

Jeste, jeste, i ja sam to citao po Internetu, vele da ni Moskva ni St.Petersburg nisu uzeti od carske Rusije, ma nista nije uzeto, a Kremlj su klonovi sa Marsa izgradili od nule. I sve ostalo. Nisu cak ni one drvene plugove uzeli od carske Rusije, vec su sve gradili od nule, k'o piramide u Egiptu nesto ranije, pa tako sve do Sputnjika i Jurija Gagarina, za kojeg je dokazano da je vanzemaljski klon koji je samo htjeo da pobjegne kuci na Mars.

 

:ajme:


Edited by Atreid, 05 February 2019 - 13:51.

  • 0

#348 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 February 2019 - 14:02

...

 

...   :twak:  

 

 

Tup, tup - anybody home!?

 

Prezvakavanje komunjarskog ideoloskog glupila smara.
Barem danas postoji Net - pa se mogu pogledati razna dokumenta.
 
Btw, medju tim 'boljsevicima' je bio najrazlicitiji 'internacionalni' talog i sljam, kako lumpeni, tako i sumanuti 'telektualci tipa Trockog. Koji se olos tu sve stekao - od najrazlicitijih manjinaca, pa preko rusa, sve do kineza i ostalog 'proleterskog taloga', tipa Dundica / JBTa i ostale zgadije - to je tesko opisati.
A i zna se kako su primenjivali to 'napredno znanje'.
Po Golim otocima.
:wicked:
 
Zato su tako i zavrsili.
 
Pre nego se upustis u beslovesno njakanje - pogledaj malo istorijske izvore, vidi sta je sifiliticar pisao sestri iz zatvora, gde su mu donosili 'mineralnu vodu jer je imao osetljiv zeludac' - pa joj rece: 'jos malo pa po izboru mogu da konkurisem zatvorskoj kantini'. 
Si citao 'Jedan dan Ivana Denisovica'? Da ne govorim o 'Kolimskim pricama' Varlamova.
 
Oko situacije u carskoj Rusiji - pa hebena boljsevicka vlast nije uspela da dostigne neke pokazatelje iz carizma sve do 60-ih godina, a i kasnije. Drljavina oko drvenog rala i ostale maloumnosti to je samo propaganda, jerbo su 'kolhozi' zaista bili veeeliki napredak za seljaka. Brze je stizao na nebo.
Doduse, ako neko nece da radi, nesposoban je i lenj, hoce 'drveno ralo' - sto bi to druge sekiralo. Treba citati o ponasanju seljaka kako su ubijali vlasnike, palili imanja, klali stoku, a kad dodje zima - umiru od gladi. Normalno, kad su dosli boljsevici, imajuci takvo iskustvo, to su srubili u korenu - slanjem miliona u GULAG.
 
Pa si u carskoj Rusiji imao ostrvljenost svih protiv vlasti, a posle 'revolucije' - ostrvljenost vlasti protiv svih.
Istorijska je pravda da su svi oni koji su bili najistaknmutiji borc i protiv 'carizma' prvi pogubili klave u 'boljsevizmu'. Pocev od plebsa, pa do 'telektualaca. Nije mi ih ni zao. Dovoljno je pogledati koje sve bio konfident, drukao policiju svoju okolinu. Sto rece jedan ruski lik - tesko je shvatiti tolika streljanja, no interesuje me jedna druga stvar - a otkud CETIRI MILIONA anonimnih prijava!?
 
Kako je ovde, u skupstini besno rekao matori Veselinov, kad su mu predbacili lose rezultate oko 'otkupa' - gradite vise zatvora!
 
Ostalo komunjarsko baljezganje nije vredno komentara.
 
Onaj majmun, 'najveci prijatelj sovjetskog naroda Kastratov' se u nekom trenu prevari i dozvoli uzgoj povrca na privatnim, minimalnim okucnicama (nekoliko kvadrata - no to je tropska klima gde sve buja!) pa i prodaju proizvoda. I momentalno to ukine, zabrani okucnice. 'Ne mozemo dozvoliti da privatnik prodaje glavicu belog luka po 1 peso (mizerna cena) i dnevno zaradi 150 pezosa, kad je to mesecna plata naseg radnika koji radi za revoluciju!'.
:rotflmao:
 
Svi imaju podjednako da gladuju, a partijska elita da se sladi po vilama i spominje prosle 'nepravde'.
B-)
 
Za Mars si u pravu - zaista su hovnjive komunjare pale sa Marsa.
 
...

  • 0

#349 bresson

bresson
  • Members
  • 375 posts

Posted 05 February 2019 - 14:32

To je manje vise to, jedina stvar sa kojom se ne slazem je da su sve ostale ideologije naspram komunizna male mace. Nacizam je osakatio covecanstvo podjednako kao komunizam. Dve strane iste medalje. Ne ponovilo se nikada.

@kinik

Kako si sve ove godine pregurao i izdrzao da slusas palamudjenja o divnim vremenima u Jugi i Marshalu ocu nacije? Ja sam bar duplo mladji od tebe i na sam pomen tog satrapa mi se povraca

Edited by bresson, 05 February 2019 - 14:34.

  • 0

#350 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 February 2019 - 15:03

...

 

Neuporediv je broj zrtava komunizma sa bilo kojim drugim brojem zrtava.

 

Oko JBT.

Imao sam srecu da sam ironican / sarkastican i da sam ga nekako od samog pocetka shvatao kao ... komedijasa. Jos kao klinac sam umirao od smeja oko one 'svinjske glave', zelje da se lepo oblaci i jede.

 

Finale je bilo ono kad je govorio svoje memoarske uspomene na TV.

:rotflmao:

Pa kaze za neku cupavu situaciju - 'tu majku bozju, pomislim - dal da bezim ili da se skrijem ...'

 

Kod kuce mi je bilo zabranjeno da gledam TV i komentarisem. Posle sam radio preko 'studentske zadruge' i kupio mali TV za moju sobu. Obicno bi Late_Mother otvorila vrata i napravila prekornu facu - pa dokle to, i komsiluk da slusa!

 

Jas nikada nisam bio fan, a citajuci neke istorijske izvore oko 'boljsevizma / istorije pokreta' nekako sam s pocetka skapirao stvari. Da, imali smo u kuci prvo izdanje Dedijera i biografije JBT iz '53.

;)

 

...


  • 0

#351 Attolini

Attolini
  • Members
  • 275 posts

Posted 09 February 2019 - 21:41

...

 

Kako to mislis - 'ja se blamiram'?

:huh:

 

Pa 'dilema' se mogla resiti sa dva klika!

 

Normalno da sam bio sarkastican.

 

...

 

.

 

Ti se kao nesto razumes u oruzje...valjda..., pa "dileme" nije ni smelo biti.. A za Hamiltona osim sto je mnogo i dve recenice bez frakture mozga, ocitio su i ta dva klika, izvan granica njegovh mogucnosti..

 

S druge strane ti si stari kliktas, za tvoje blamove na vecini topika dovoljan je uglavnom scroll.

 

.

 

 

Btw, nije tacno da su boljsevici preuzeli nesto od carske vlasti.

Sve sto su radili - to je bilo po Mraksu (taj je pozivao na totalnu represiju prema politickim oponentima).

(vidi onaj monstruozni 'Manifest' - tamo ima i o decijem prisilnom radu!)

 

Mozes li ti da zamislis slucaj nekog nesretnika koji je dopao hitlerovog konclogora '41-42', a bilo ih je na milione, a nakon 'oslobodjenja' osudjen od strane 'trojke NKVD' i transportovan u staljinov GULAG, iz koga je oslobodjen '56? Btw, bilo je likova koje su sa stazom iz GULAGA (uhapseni '35-'37, cudom izbegli streljanje) a '40-41. - poslati na kratak oporavak u Soci, pa front. Bilo je vise njih medju visim oficirima RKKA, a malo koji je rehabilitovan za zivota.

 

Kada su se nemci tokom napredovanja '41 po prvi put sudarili sa cudnim ruskim neobicno mrsavim likovima - navali su ih 'crna armija' - jer su svi bili obuceni u opremu crne boje. To je bila oprema robijasa iz GULAGA. A bili su iscrpljeni i mrsavi jer nisu bili poslati da se 'podgoje'. Imas u memoarima onog tupadzije Rokosovskog, pa kaze: ' ... u prolece '40. sa porodicom sam imao priliku da budem u Sociju ...' No, zaboravno marshalsko hovno ne rece da je u Soci stigao direktno iz GULAGA, i da mu je citava armija bila sastavljena od robijasa, koji nisu imali priliku da se odmore u Sociju. E sad zamisli kako je taj kasapin Rokosovski trosio ljudstvo, znajuci da za svaku omasku moze da se vrati u GULAG! 

 

Boljsevici su uzgojili gomilu monstruma - ubica i patoloskih tipova, stvorili te represivne organizacije, pokusali da ih nasadjuju po svetu, no pandrknuli. Sada samo neki shitholinski ideoloski otpadak laprda o tome, no to je talog i sljam.

 

U istoriji covecanstva ne postoji nakaradnija ideja nego sto je bila levacina / komunjizm.

Sve ostale pojave - to su male mace.

 

 

.

 

Nemam nista protiv da svako ima svoju interpretaciju istorije...samo Kinik, da bi istoriju mogao da interpretiras ...nesto bi morao i da znas... a i jednostran si  i  pristrasan...tako da je ono sto pises uglavnom navijackog, tribalnog...shipkashkog karaktera..

 

 

 

 

Dakle.. prilicno malouman primer si izabrao za tvrdnju  da su sve ostale "pojave" male mace..

 

 

 

Nakon kog oslobodjenja Kinik?..Od zivota?...Kroz "dimnjak"?

 

Za vreme ww2  ubijeno je 6 miliona evropskih jevreja...u rukama nacizma smrt je naslo 3,3 miliona sovjetskih ratnih zarobljenika ukupno 60% svih zarobljenih sovjeta,  za  prvih 7-8 meseci rata sa smrcu se rukovalo 2,8 miliona sovjetskih zarobljenika, a death ratio je dostizao  85%...Potpuna Anihilacija.

Da bi se lakse shvatili razmeri zlocina i sam karakter ww2 u Evropi, u tom periodu je svakog dana umiralo vise sovjetskih zarobljenika nego americkih i britanskih...za citav rat..zajedno..Do decembra 1941 stradalo je vise sovjetskih zarobljenika  nego jevreja ili poljaka - najvecih zrtava ww2 zajedno s belorusima, to je prosto cinjenica. 

 

Njihova sudbina je jedna od najpodcenjenijih tragedija ww2 , zaboravljeni genocid.

 

Auschwitz i Majdenek su prvobitno projektovani kao kampovi za sovjetske zarobljenike po Himlerovim instrukcijama..Komandant Auschwitza Rudolf Hes sa svojim asistentima je upravo nad njima eksperimentisao Zyklon B koji ce postati simbol naci genocida, a od 15000 sovjeta u logoru, januar 42 je docekalo njih ( 92 ).

Tek tada i posle Wannsee konferencije je odluceno da se tu prebace jevreji.

U Flussenburgu SS ih je zapalio zive..U Majdaneku su streljani u rovovima koje su sami kopali..U Mauthausenu su streljanja bila toliko obimna da se lokalno stanovnisto zalilo na zagadjenje vode koju su koristili jer su reke i potoci bili crveni od krvi..itd...

I to je sudbina onih srecnika koji su uspeli da prezive sabirne centre na istocnom frontu..Jedan od raporta  iz Minska komandi, govori o 100 hiljada ratnih zarobljenika i 50 hiljada civila ogradjenih bodljikavom zicom na terenu velicine Vilhelmplaca, gde se bez vode i hrane prosecno zivelo 6-8 dana.. U kampu Molodecno takodje u Belorusiji, zarobljenici su pisali peticiju gde mole da budu streljani...

 

 

 

 

Male mace ??? ...Ovde je nedavno covek dobio ban jer je napisao da svi imaju poneku mrlju ,  desetine njih za  skrivenu relativizaciju zlocina , a ti si ideologiju natopljenu najbolesnijim rasizmom koja je izazvala rupturu civilizacije dvadesetog veka  stavio pod "male mace" ??? ...a  moderator Alberto daje plus, sta on moderira ?

 

 

Razumem ja da ste od foruma napravili kruzhok, ali neke granice ipak ne bi smele da se prelaze. Nacizam ce u svesti covecanstva ostati najkrvavija i najmracnija ideologija s vremenom poluraspada plutonija...a Auschwitz ce zauvek ostati krvavi potpis dvadesetog veka...

 

 

 

 

Komunizam jeste  nakaradna "pojava" ideologija, mada je smesno kako se malo malo pa forumsko "skretanje" u levo etiketira Lenjinom  ili Staljinom...

Ako se ne varam jedan od oceva osnivaca Evropske Unije  je  italijanski komunista koji je bio opozicija ne samo Musoliniju nego i Staljinu, a danas zdanje evropskog parlamenta nosi njegovo ime...

Najcesce nije samo do ideologije , ideologija je  kofer s alatom, vise je do onog ko alat koristi..I Stalin osim sto je bio komunista bio i jedan obican cinik, otelotvorenje Makijavelijevog Princa, koji se 30x zalio svojim "drugovima"  na to kako veliki broj po odsluzenju kazne napusta gulage, a njemu su potrebni radnici... 

 

Kao sto rece Primo Levi, poredjenje gulaga i konclogora je kao poredjenje dva zla, ... : " Gli scopi dei due inferni non erano gli stessi  , scrisse. Il primo era un massacro fra uguali; non si basava su un primato razziale, non divideva l’umanità in superuomini e in sottouomini: il secondo si fondava su un’ideologia impregnata di razzismo .

Nei gulag la morte era «un sottoprodotto», nei campi di sterminio lo scopo.

I campi nazisti, scrive Primo Levi, «non erano una imitazione “asiatica”, erano bene europee. Il gas veniva prodotto da illustri fabbriche chimiche tedesche, a fabbriche tedesche andavano i capelli delle donne massacrate. Alle banche tedesche l’oro dei denti estratti dai cadaveri. Tutto questo è specificamente tedesco"

 

P.S.  na ostale gluposti  me mrzi da odgovaram..sto naravno ne znaci da to nisu gluposti..

 

.

  • 2

#352 the dude

the dude
  • Members
  • 747 posts

Posted 09 February 2019 - 22:24

Pa Hitler nije ubio mnogo vise ljudi od Staljina. Jel zaista treba da nabrajam zlocine ostalih komunjara? Ok, ako insistiras 

 

Mao Zedong(Ce Tung) - cifre idu od 50 pa cak i do 70 miliona

 

Staljin - oko 40-ak miliona

 

Lenjin - 4 miliona

 

Chiang Kai shek - 10-ak miliona

 

Pol Tot -  1.5 do 2 miliona

 

Mengistu Haile Mariam - etiopski diktator, 2 miliona

 

Kim Il Sung - oko 1.5 miliona

 

Ovo su malo veci brojevi, nadam se da si pazio na casovima matematike, da uporedis brojke  ;)


  • 0

#353 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 09 February 2019 - 22:32

u tom periodu je svakog dana umiralo vise sovjetskih zarobljenika nego americkih i britanskih...za citav rat..zajedno..Do decembra 1941 stradalo je vise sovjetskih zarobljenika  nego jevreja ili poljaka - najvecih zrtava ww2 zajedno s belorusima, to je prosto cinjenica. 

 

Njihova sudbina je jedna od najpodcenjenijih tragedija ww2 , zaboravljeni genocide.

 

Pa nije potcenjeno, nego su prvo bili jarani, zapili se u istim ideologijama, nacional-SOCIJALIZMU, pa se zakachili i nastao kurshlus. To neka vide i raschiste izmedju sebe, eto i danas su dobri prijatelji, zar ne? U svakom sluchaju bolji nego sa Britancima i Amerima. Samo nekako uvek ispadnu inferiorniji.

 

Shto se efikasnosti tiche kada su masovna satiranja u pitanju komunisti su tu shampioni, nece ih niko nikada stici. Dodushe, uchili su od najboljih, svojih prijatelja fashista.

 

Nije to nikakvo "tumachenje istorije" ako ubijesh 30 miliona vishe nego onaj sa srebrnom medaljom u idiotizmu. To je zlatna medalja za idiotizam. 

 

Takva su pravila te "igre". Nema sumnje da bi miloshevic i mira ubili i milijardu ljudi da su mogli, ali se ne plasiraju ni za finale, od medalje nema nishta. U toj C kvalifikacionoj grupi Ruanda ih otkinula.

 

E sad, tebi je jednih zao, a drugih mozda i ne toliko. Protiv chega se ne moze nishta, osim da se odstranish sa foruma.

 

Ili bar popijesh primeran ban, jer je odvratno braniti ideologiju koja je zlochinachkija i od samog fashizma.

 

S toga je potpuno ispravno reci da su fashisti bili "male mace" (shta god to znachilo) za komuniste. Ne kaze to Kinik, to je opshtepoznata chinjenica koju i ti znash, ali ………. opravdavash ubistva i masovne pomore. Upravo zbog tvog navijanja, za shta druge prozivash nadajuci se kvarno da cesh nekoga tako maloumno preyebati . Normalno da necesh. Morash probati na nekom ruskom forumu.

 

Ja chim chujem da su ubistva chinili "Sovjeti", meni je sve jasno. Nisu to nikakvi Sovjeti, nego RUSI. Uz malu pomoc nekih drugih.
 


Edited by Denis Jasharevic, 09 February 2019 - 22:46.

  • 0

#354 James Delaney

James Delaney
  • Members
  • 161 posts

Posted 09 February 2019 - 22:52

 Nisu to nikakvi Sovjeti, nego RUSI. Uz malu pomoc nekih drugih.

 

 

"Nisu to nikakvi Nacisti,nego NEMCI. Uz malu pomoc nekih drugih"

 

:ajme:


  • 2

#355 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 09 February 2019 - 23:10

"Nisu to nikakvi Nacisti,nego NEMCI. Uz malu pomoc nekih drugih"

 

:ajme:

 

Ovaj dechko je poznat kao strastveni rusofil sa teme o ruskoj klozetari. Ako sam dobro shvatio on i zivi tamo. Ne znam koliko brani Ruse, a koliko komunizam, niti me to uopshte interesuje. Pa oni su i danas komunisti, samo pravoslavni.

 

Omiljena mantra SrBova je da Rusi nisu uopshte bili naklonjeni komunizmu vec da su ih zaveli drugi ……… a ko bi drugi do Jevreji. Staljin im je tu pao ko kec na desetku, eto ….. gde bi Rus napravio takve zlochine, dusha slovenskaja, nebeska. Horski pevaju "on nije Rus, on nije Rus". Shto je josh zapravo gore, on je naredjivao a oni kasapili svoje sugradjane, bolje reci svoje suvukojebince, ukljuchujuci i uze chlanove porodice. I tako decenijama bez najsitnije pobune.  :wicked:

 

Ne znam shta je tu za  :ajme:, objasni pa da se stidim malo, ionako mi dosadno.


Edited by Denis Jasharevic, 09 February 2019 - 23:17.

  • 0

#356 Attolini

Attolini
  • Members
  • 275 posts

Posted 09 February 2019 - 23:15

.

 

Zasto podmetati?

 

 

 

 

Gde ja branim zlocine komuniste, kojim recima ..kojim slovom?...Ili je to samo licni utisak...zayebi ovo "bluff your way" pisanje...

 

 

Za komuniste me zabole taman koliko tebe za tvoje libtarde...Rusiju ne bih u zivotu video da me nije zayebao holywood, da su sve ruskinje balerine ili kurve, pa cak i ako nisu postanu do kraja filma, kad sam shvatio da je to sranje bilo je kasno.

 

Ne branim ni ruse, jer sam veci deo zivota proveo na zapadu...na zapadu od Srbije,  ...Jedino sto branim je vrednosni stav... i nisam procitao jos ni jedan argument zasto je nacizam mala maca...

 

 

.


  • 1

#357 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 09 February 2019 - 23:29

.

 

Zasto podmetati?

 

 

 

 

Gde ja branim zlocine komuniste, kojim recima ..kojim slovom?...Ili je to samo licni utisak...zayebi ovo "bluff your way" pisanje...

 

 

Za komuniste me zabole taman koliko tebe za tvoje libtarde...Rusiju ne bih u zivotu video da me nije zayebao holywood, da su sve ruskinje balerine ili kurve, pa cak i ako nisu postanu do kraja filma, kad sam shvatio da je to sranje bilo je kasno.

 

Ne branim ni ruse, jer sam veci deo zivota proveo na zapadu...na zapadu od Srbije,  ...Jedino sto branim je vrednosni stav... i nisam procitao jos ni jedan argument zasto je nacizam mala maca...

 

 

.

 

Pa vrednosni stav je da ako je neko rekao da su fashisti "male mace" za komuniste - to je istina, chinjenica i to ne treba dirati, vec ostaviti kako jeste. Mozda neko mlad ko se napali kao mladi majmun na "pravdu I jednakost" prochita ….. pa eventualno mucne lobanjom. 

 

Pitash se zbog chega? Pa iz prostog razloga shto je fashizam vec dovoljno ogadjen svima, a komunizam mi dishe za vratom gde god da odem, pa i na drugi kontinent, gde ga nikada nije bilo. Dakle jedna odvratna ideologija je posle svih zlochina nekako josh uvek kul. Sa fashizmom ja nemam nikakvih problema, ja ne znam nikoga ko je fashista, a komunisti su u vladi ovde gde zivim.

 

Kazu da su sami "kapitalisti" krivi za to jer su pocheli da prave majice sa onim kubanskim majmunom i od njega napravili heroja. Od doktor Mengelea su isto mogli da naprave heroja, ne znam zashto nisu?

 

Vrednosni stav je da svako normalan i neretardiran mora biti podjednako protiv oba.


Edited by Denis Jasharevic, 09 February 2019 - 23:57.

  • 1

#358 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 09 February 2019 - 23:38

Drugim rechima, nemam nishta protiv tebe lichno, ali tvoje pisanje mi deluje kao chista apologetika komunizma, otprilike ovako ..... 

 

Mao’s famine in China was also a result of inexperience in collective farming, leading to large scale deaths. But these were unintentional

 

Stalin’s purge killed thousands, not millions. The famines that resulted from poor agrarian management policies were not intentional, but still catastrophic.

 


Edited by Denis Jasharevic, 09 February 2019 - 23:39.

  • 0

#359 the dude

the dude
  • Members
  • 747 posts

Posted 09 February 2019 - 23:50

. Dakle jedna odvratna ideologija je posle svih zlochina nekako josh uvek kul.


Ovo je I meni zaista neshvatljivo. Ali to dovoljno govori o kakvoj propagandnoj masineriji je rec.
  • 0

#360 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 09 February 2019 - 23:59

Moze li moderacija ovo da prebaci negde?
  • 1