Jump to content


Photo
- - - - -

VN Meksika 2015, Meksiko Siti


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
140 replies to this topic

#136 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 14 November 2015 - 17:04

Ago dobro citam - ROS je stao da zameni gume i Mercedes je video da su njegove bile skroz istrosene (valjda ostalo 10%) i odlucili su iz predostroznosti da zovu Hamiltona. Hamiltonove su, ispostavilo se, za razliku od Rozbergovih bile skroz OK i mogle su da guraju do kraja. Pri cemu Hamilton koji je u tom trenutku bio u vodjstvu nije imao pitstop prednosti nad drugoplasiranim Rozbergom.

 

Mercedes je dakle, greskom ili namerno, poklonio Rozbergu pobedu kad su Hamiltona pozvali u boks.



#137 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 14 November 2015 - 17:50

Pogresna tema.


Edited by romantik, 14 November 2015 - 18:21.


#138 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 14 November 2015 - 21:08

Ago dobro citam - ROS je stao da zameni gume i Mercedes je video da su njegove bile skroz istrosene (valjda ostalo 10%) i odlucili su iz predostroznosti da zovu Hamiltona. Hamiltonove su, ispostavilo se, za razliku od Rozbergovih bile skroz OK i mogle su da guraju do kraja. Pri cemu Hamilton koji je u tom trenutku bio u vodjstvu nije imao pitstop prednosti nad drugoplasiranim Rozbergom.

 

Mercedes je dakle, greskom ili namerno, poklonio Rozbergu pobedu kad su Hamiltona pozvali u boks.

 

Nijesam upoznat sa ovim detaljima oko Roz guma zato sam i naglasio, pod uslovom da su im gume bile u istom stanju u proslom postu. 

 

Prednost cijelog pit stpopa u odnosu na treceplasiranog, tako da je Merc mogao bez rizika da nabaci nove gume obojici i zadrzi poredak kakav je bio.



#139 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 14 November 2015 - 21:53

Prednost cijelog pit stpopa u odnosu na treceplasiranog, tako da je Merc mogao bez rizika da nabaci nove gume obojici i zadrzi poredak kakav je bio.

 

Ma razumem ja na sta si ti mislio, ali je to u datom momentu bilo irelevantno. Mercedes se malo bavio unutartimskom politikom, Hamilton je vec svakako uzeo titulu, Rozbergu je motivacija i psihicko stanje otislo u ofsajd, pa su malo krenuli da mu pomazu. A usput ce dobro da dodje i da sprece Fetela da uzme zvanje vicesampiona.



#140 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 14 November 2015 - 22:30

Moguce.

 

Ono sto je meni neshvatljivo je ovo sto ti pises, da kod 2 vozaca u istom timu koji su izvozili skoro identican broj krugova (+ - krug), na istoj vrsti gume, jedan (Roz) ima potpuno istrosene gume, a drugi (Ham) potpuno OK.

 

Mnogo mi je logicnije da Merc imajuci pit stop u dzepu promijenio strategiju s 1 na 2 stopa (za oba vozaca) i odigra siguricu, tako da to uopste nije irelevantno. Uostalom, Roz je vodio prije stopa i nije bas izgledalo da mu Ham mnogo prijeti, tako da tu  ne vidim neko pomaganje Roz-u, a mogao je i posle stopa jer je bio SC i nalazio se neposredno iza njega i imao 22(?) kruga da ga predje. 



#141 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 14 November 2015 - 23:00

Rozberg je celu trku svaki krug vozio na ivici noza, sto podrazumeva vece trosenje guma i kocnica. Hamilton je vozio takticki najbrzu trku, ne nuzno svaki krug do maksimuma, pa je tako sacuvao gume.

 

No, naravno, ni ja ni ti nismo imali prilike da se licno uverimo sta i kako je bilo. Uglavnom, Mercedes je Hamiltona pozvao u boks rekavsi mu da su pregledom Rozbergovih guma ustanovili da su one skoro potpuno potrosene. Hamilton je tada a sada je to i ponovio rekao da su njegove gume bile OK i da bi izdrzale do kraja trke.

 

Ja nemam nacina da potvrdim da li je to sto su i jedni i drugi rekli istina ili ne. Ali ako jeste, onda je ocigledno da je Mercedes pogurao Rozberga do pobede.