Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Eurocup


  • Please log in to reply
1818 replies to this topic

#1141 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 10 January 2018 - 21:31

Boze, kakva idiotska zavrsnica u Zagrebu. 

 

Prvi ne mogu da privedu utakmicu kraju bez komplikacija, dok drugima se ovi nude i ne mogu da preokrenu. Mogla je Cedevita do produzetaka.


  • 0

#1142 Martin Mystere

Martin Mystere
  • Members
  • 10,335 posts

Posted 10 January 2018 - 21:35

Šta li je Musa mislio u ovom poslednjem napadu da mi je samo znati. Budućnost u svakom pogledu slabija nego pre par dana protiv nas ali je protiv ovakve Cedevite večeras i to bilo sasvim dovoljno.
  • 0

#1143 Helenius

Helenius
  • Members
  • 576 posts

Posted 10 January 2018 - 21:43

Musina asistencija bez gledanja resila utakmicu.

 

Ovo sto cu da napisem je mali off: Posle odgledanog meca Cedevita - Buducnost, mislim da ce Zvezda 95% da zavrsi prva na tabeli regularnog dela.

 

Cedevita je isuvise divlja ekipa, Efes ili Armani za siromasne i dok ne shvate da se kosarka dobija borbom i trudom da se svaki napad i svaka odbrana odigra kontrolisano, prolazice onako kako su ranije prolazili. Vredi pogledati sta su sve njihovi igraci radili u poslednja dva minuta, na celu sa Marfijem i Musom.

 

Buducnost timski izgleda dosta bolje, ali im je kvalitet limitiran. Dzikic radi dobar posao na klupi, kada se pogleda kakav roster ima. Ako upadnu u 1/4 finale, bice to dobra sezona za njih.


  • 0

#1144 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 10 January 2018 - 22:00

Utakmicu je rijesila treca cetvrtina Buducnosti.

Buducnost je preiskusna ekipa, a trenutno igraju sa vrhunskim samopouzdanjem. Mora se priznati i da su odlicno selektirani. Mada i dalje mislim da je kljuc za njihovo pobjedjivanje zakljucavanje plejeva, sto naravno nije lako. Gordic je jedan od najiskusnijih igraca u ligi. Covjek vec deset godina igra u ozbiljnim sistemima i nalazi se u najboljim igrackim godinama.
  • 0

#1145 Helenius

Helenius
  • Members
  • 576 posts

Posted 10 January 2018 - 22:07

Kajl Kjurik u prva dva meca TOP 16 faze evrokupa:

 

29 ppg, 5/10 za 2, 11/15 za 3, 15/16 sl.bacanja, 4.5 rpg, 2.5 apg, 6.5 iznudjenih faulova, 36.5 prosecan indeks.

 

Pisao sam vec o Dzulijanu Rajtu, centru iz Redjo Emilije i kako je uspeo da upropasti svoj klub protiv Leitkabelisa. U ovom kolu je opet u centru paznje. Protiv Asvela je imao 0/11 za 2 poena. 


Edited by Helenius, 11 January 2018 - 00:42.

  • 0

#1146 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 10 January 2018 - 22:43

Gibson i Sead su zasluzili da se u njihovu cast nocas naruci timeless classic iz GTA Vice city Broken Wings  :kece: 


  • 1

#1147 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 10 January 2018 - 22:52

Kako ovih dana Buducnost stoji s ambicijama? Mijenja li se nesto u stavovima kod uprave, trenera? Jesu li prsti postali ljepljiviji?

Edited by pepe sancez, 10 January 2018 - 22:52.

  • 0

#1148 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 10 January 2018 - 23:58

Da ti bilo sto kazem slagao bih te. Bokanu je nocas prvi put da je otputovao sa ekipom, obicno je ranijih godina isao cesce na gostovanja za slucaj da treba dodatna "motivacija" no ove godine Dzikic radi dobar dio tog posla (motivator, menadzer, skaut, pedagog) pa on i ne mora i to je jedan od razloga sto ga Bokan gotivi dosta. Sto se ambicija tice receno je na pocetku sezone, ambicije i prognoze sad trenutno zna samo Dzikic a on o tome ne prica javno, on je izgleda dosao da se takmici i od ekipe naizgled za neko 3-4 mjesto napravio sasvim dobru ekipu koja je dosad pokazala da moze igrati vs svih u ABA, osim Zadra iz nekog razloga, a ni u EC se nijesu ni protiv koga obrukali.

 

Pricalo se o ovom centru prije NG kad se Barovic povrijedio al eo ponestaje vremena da se nadje adekvatna opcija pa sad nemam pojma ni da li ce se i dovoditi, niko o tome ne prica nista, a evo i Barovic se vratio nekako iako mu je bilo stopalo oteklo do mjere da nije mogao ni na magnetnu otici, sumnjalo se da je slomio kost tu pa da ce morati na operaciju i zavrsiti sezonu, eo sad izgleda na silu oce igra pa je i vs Zvezde i nocas Cedevite usao na 2-3 minuta bez ikakvog ucinka iako se jasno vidi da ne moze i da je povrijedjen i dalje ali im treba, tanki su dosta ispod kosa.Previse tereta i dosta se trose u oba smjera ovi bekovi dok visoki za sada doprinose malo do nimalo, pa da ovi ne pregore pred plejof to je jos jedan razlog da se neko produktivan dovede, al je pitanje oce li se naci takav igrac i da li ce Dzikic procjeniti da mu treba posto sad uglavnom sve od njega zavisi, niko mu se ne mijesa.


  • 1

#1149 Born Ready

Born Ready
  • Members
  • 5,814 posts

Posted 17 January 2018 - 20:47

Kakav raspad Buducnosti u 3/4, opet. Dzilo gleda i ne zove tajm-aut.
  • 0

#1150 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 17 January 2018 - 22:23

Nisam gledo ali vidim da je Kuric opet pokidao. 31 poen za 19 min. Bas mi je drago zbog ovog momka, dogodine nadam se u neki el tim.
  • 0

#1151 StefanPG

StefanPG
  • Members
  • 382 posts

Posted 17 January 2018 - 22:23

E kakva odvratna ekipa, kakvi glibovi, kako nas izbise u drugo poluvrijeme, Bili su zreli za napucavanje 25+, medjutim bezmuda treca cetvrtina, fazon lako cemo, steta za razliku. Z. Nikolic samo nek je zdravoooooooo.


  • 0

#1152 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 17 January 2018 - 22:34

Ono sto sam gledao Trento, niko ko je napucao Trento u jednom dijelu meca nije uspio da se odbrani da oni ne uzvrate. Totalno luda ekipa. Uvedu mec u neki haos u kojem uvijek oni pronalaze dobra rjesenja.
  • 0

#1153 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 17 January 2018 - 23:50

Problem nocas je bio sto je kriterijum bio nejednak sudije se pogubile pogotovo onaj izraelac, ista stvar na jednoj strani je faul na drugoj nije, nesportska, udaranje Z.Nikolica nogom od strane Suttona, uzimanje iz ruku lopte Lendriju 'bez faula" i jos masu drugih gresaka pogotovo u 2 poluvrijeme bilo na stetu Buducnosti, ovi su na kraj dobili 35 bacanja ni da se igralo vs Cousins/Davisa a ne Sutton/Hogue, nijesu trebali ni 50 poena da predju obzirom o kakvim se kamenjarima radi. Zao mi sto ih vise ne dobismo, oni su nas prebili jer im je to dozvoljeno a kad je Buducnost odgovorila istim nivoom agresivnosti ulazili su u bonus za 2 minuta.

 

Iz Trenta su napravili su neka prilagodjavanja u 3/4 i tu se na pocetku Buducnost pogubila ovi prisli na -5, kasnije su ih krajem iste provalili i otisli opet na +15, do kraja odradjivanje posla iako su masu nezgodni sa svim ovim undersized igracima i small ballom dje svi svakog preuzimaju. Bice zajebano sledece nedelje tamo, ali mislim da mogu sacuvati ovih 13 poena razlike za medjusobni skor bolji.


  • 0

#1154 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 18 January 2018 - 00:35

Kakvo je to bilo vređanje Nikole Ivanovica?
  • 0

#1155 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 18 January 2018 - 01:10

Iskreno pojma nemam, ja nisam nista cuo, raspitao sam se kod nekoliko ljudi u dvorani jel ko sta cuo, niko nije cuo nikakvo vrijedjanje. Vjerovatno mu je neko nesto dobacio sa tribina al ne razumijem zasto bi neko vrijedjao njega od svih igraca, no ko podgoricka posla samo se odje napravi vijest od toga a na svakoj se utakmici igraci kako domaci tako i protivnicki svakakvim imenima nazivaju.


  • 0