Jump to content


Photo
- - - - -

Roland Garros 2015


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3377 replies to this topic

#91 XOXOXO

XOXOXO
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 21 May 2015 - 00:28


Vrlo blizu...vodio je 2-0 na 2-2 je  servirao za meč, čini mi se čak dvaput, imao neke meč lopte, epski čokirao i izgubio peti set.

 

Pa, ovo bi se moglo reci tek u slucaju da Gaudio nije napravio preokret. :) Coria je jedva trcao u 5.setu. Cetvrti set je svjesno ispustio, hodajuci i bez borbe, dok tablete protiv bolova nisu pocele da djeluju.

 

 

Inace, ja i zaboravio Gaudia. Sjetim ga se tek onda kada ga neko ovako spomene. :D A bio mi je jedan od gotivnijih igraca. Sjecam se da je svojevremeno odigrao jedan od najboljih poena koje sam ikada vidio. Na drop shop protivnika izletio na mrezu (skroz udesno), stigao na vrijeme, a onda, umjesto da samo prebaci lopticu, lik na mrezi 'ladno odigrava udarac ispod nogu, dijagonalu iz (u takvoj situaciji) skoro pa nemoguce pozicije...i zapucava viner. A onda se okrenuo prema sudiji pa ga upitao da li je ikada vidio nesto slicno!? :D

 

Fognini je nista naspram onoga sto je bio Gaudio. :D Ne znam da li postoji ijedan Grand Slam sampion sa vise izgubljenih setova rezultatom 6:0!? :D


Edited by XOXOXO, 21 May 2015 - 01:01.


#92 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 21 May 2015 - 03:29

Lagano, 2 QF i 2 SF, jedno cini mi se 4R gde ga je Berdih mnogo olindrao (secam se da mi bilo bas slatko). Prvo QF ga usralo jer je igrao sa beskicmenjakom Cilicem koji je prosuo sve sto je mogao u prva dva seta. Gonzo ga je isto tamburao u QF i Ferer. Nadal naravno cistio u polufinalu dva puta.

 

A i tad ga usralo da upadne, ne secam se samo prvo preko koga, bas ga je usralo ceo zreb mu se otvorio nevidjeno, a prosle godine igrao protiv Monfa, ovaj crko.

 

:hail: vidi se ko je fan. Upao 2011 preko Viktora (Viktor vodio 2-0 i u petom cini mi se imao 5-2) i Cele. Bravo i za Lavrnju, osetio je da ima jos jedno 1/4 finale od ranije.



#93 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 21 May 2015 - 07:56

Pa, ovo bi se moglo reci tek u slucaju da Gaudio nije napravio preokret. :) Coria je jedva trcao u 5.setu. Cetvrti set je svjesno ispustio, hodajuci i bez borbe, dok tablete protiv bolova nisu pocele da djeluju.

 

 

 

Vrlo dobro se sećam tog meča, Corria je povredio leđa tada i nije želeo da preda, zbog toga je u principu i zajebao karijeru kasnije... Baš mi je bilo žao čoveka



#94 jevrem69

jevrem69
  • Members
  • 5,556 posts

Posted 21 May 2015 - 09:41

Mikael Perforns, jako simpatican igrac, secam se kako se lupao reketom po glavi, kada je izgubio to finale od Lendla na RG ..........



#95 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 21 May 2015 - 10:27

Vidim da je Aravan Rezai izgubila u 1. kolu kvalifikacija. Zna li se šta je s njom, što je nema toliko? Sećam se da je bilo nekih porodičnih svađa, ali nije valjda zbog toga prestala da igra. Ciao? :)
 

Jeste zbog tate i familije je bila prestala da igra, bio je bas veliki skandal ono pre par godina kada je ukratko ona htela da se osamostali, a tata (iranac) koji joj je trener rekao najozbiljnije da to uopste ne dolazi u obzir jer cela familija finansijski zavisi od nje, i sad ona hoce nekom drugom da daje pare da je trenera i slicno, stvarno svasta po njemu. Ona ga je bila tuzila da joj on krade pare (to je sud ustanovio da nije tacno) da joj preti smrcu itakoto, opsta drama je bila, e sad se sve vratilo da kazemo u normalu tj kako tata kaze, opet joj je on trener a brat je prati na turnirima.

Koliko god mi je prica sa Skockom i njenim tatom bila dobrim delom i smesna, ovde mi nekako nista nije smesno



#96 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 21 May 2015 - 13:28

Evo clanak na engleskom dosta opsiran koga interesuje kako se odrzava sljaka na Roland Garros -u

 

 

http://www.si.com/te...-courts-surface


Edited by ciao, 21 May 2015 - 13:29.


#97 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 21 May 2015 - 13:34

Super :)



#98 XOXOXO

XOXOXO
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 21 May 2015 - 14:45

Herbert i Arnaboldi se bas nameracili da preuzmu slavu od Isnera i Mahuta. :D

 

24:24 u 3.setu.



#99 Stari Vujadin

Stari Vujadin
  • Members
  • 2,215 posts

Posted 21 May 2015 - 15:05

Na kraju 27:25 za Italijana. :)

#100 ChesireCat

ChesireCat
  • Members
  • 693 posts

Posted 21 May 2015 - 19:13

Sutra je žreb, ako se ne varam.

Zna li neko u koliko sati?

 

EDIT: Nađoh:

Time: 11:30 a.m. Paris time


Edited by diplodok, 21 May 2015 - 19:16.


#101 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 21 May 2015 - 19:46

 

Ben Rothenberg @BenRothenberg  · 

No6 seed Milos Raonic withdraws from the French Open after undergoing foot surgery. Stan Wawrinka up to top-8 seeds.

 

Milos Raonic @milosraonic
I will continue my rehab and procceed with preparations for a 100 percent strong Wimbledon and Queens run.Thank you for the love and support

Edited by wwww, 21 May 2015 - 22:10.


#102 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 22 May 2015 - 05:52

French Open 2015: Rafael Nadal makes a mockery of the rule book Exclusive: Carlos Bernardes, the last umpire to challenge Nadal, has been withdrawn from his matches and is unlikely to officiate him in Paris

As Rafael Nadal prepares to defend his French Open crown in Paris next week, his time-wasting is making a mockery of the tennis rulebook. The Daily Telegraph can reveal that Carlos Bernardes, the last umpire to seriously challenge Nadal on this point, has been withdrawn from Nadal’s matches since and is unlikely to officiate him at Roland Garros.

 

The bad blood between the two dates back to Feb 22, and the semi-final of the Rio Open. Bernardes followed the letter of the law by handing Nadal two time violation penalties for exceeding the 25-second limit between points, the second of which cost him a first serve. In a Spanish exchange captured by the courtside microphones, a furious Nadal then told Bernardes: “I will make sure that you don’t arbitrate me anymore.” Clearly agitated, he went on to lose to Fabio Fognini in three sets.

 

Nadal has played 24 matches since, on a men’s tour which has nine “elite” umpires. Bernardes, who ranks highly within that group, would have been available for 20 of them. Significantly, though, he has not been called upon.

 

The Association of Tennis Professionals, which runs the tour, told The Telegraph “a number of factors are taken into consideration in the [umpire] selection process, including badge qualifications, nationality, as well as any previous history or incidents”.

 

It is hardly news that umpires tend to be kept away from players with whom they have had a recent dis-agreement. In most cases, however, the row tends to be over a one-off issue such as a line call or a double bounce. Former ATP umpire Richard Ings told The Telegraph that, during the 1990s, he had not officiated any matches involving Ivan Lendl for a year after a bust-up over an overrule on match point.

 

What makes the Nadal situation different is that his poor timekeeping has been a constant issue throughout his career; an issue that the authorities have purported to address, without ever actually doing so.

 

http://www.telegraph...-rule-book.html



#103 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 22 May 2015 - 07:10

Nema dileme da ce u Parizu Rafa imati sve moguce privilegije koje je moguce dobiti - gradonacelnica Pariza je spanjolka (Hidalgo) koja lepo pada u trans kada vidi Rafu, a prati je premijer (Valls) koji je katalonac i ne krije nikad (sto bi) da navija za Rafu i za Barsu. Ne mogu sebi da dodjem da nisu uspeli da srede da Rafa bude prvi nosilac, ali zato da se izbegne neki sudija, da orden i slicno mislim da stvarno nije problem ama nikakav.



#104 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 22 May 2015 - 09:57

Jel ima neki viđeniji tviteraš tamo u Parizu a da će biti na ceremoniji žrebanja i redovno apdejtovati situaciju, da ga zapratim malo tokom ovog dugog iščekivanja da petak napokon stigne.



#105 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 22 May 2015 - 10:32

Ima prenos zreba na es.