Jump to content


Photo
- - - - -

Srebrenicki genocid - 20 godina poslije


  • Please log in to reply
1756 replies to this topic

#1666 ranzo

ranzo
  • Members
  • 596 posts

Posted 22 November 2017 - 23:39

Poserem se ja na takvu vojsku koja ubija civile. To se obično naziva razbojnicima, hajducima ili teroristima, što jesu i bili. Ne bih ni spominjao one što su ratovali za frižidere i televizore, mada mislim da su bili aktivniji u sličnim formacijama u Hrvatskoj. Da je u pitanju prava vojska, onome koje naredio ubijanje civila bi trebalo da sleduje vojni sud ili čak metak u čelo.

a koja to vojska u ovom ratu nije ubijala civile ?!


  • 0

#1667 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 22 November 2017 - 23:45

a koja to vojska u ovom ratu nije ubijala civile ?!


U pravilniku lepo piše da je relativizacija no-no. Zbog toga - pa-pa.


  • 1

#1668 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 22 November 2017 - 23:47

Koji ceo narod? Molim lepo, mnogi protivnici rata koji imaju isto nacionalno preklo kao ova bitanga svakako ne misle da im je on bio vođa na bilo koji način. Banditi koji su pucali na civile u Sarajevu, ubijali nedužne civile po Srebrenici i slično ne zaslužuju da pripadaju nijednom narodu. Kada životinja ubije, ona to čini da bi se nahranila, a ova vucibatina i njegova banda su ubijali iz drugih razloga. Evo ti i velikog dela foruma koji ima istu nacionalnost, ali i Mladića i njegove sledbenike ne smatraju svojima ni na koji način.

Predrag Pasic je , recimo, igrao za Sarajevo u vreme opsade!
  • 0

#1669 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 22 November 2017 - 23:53

Predrag Pasic je , recimo, igrao za Sarajevo u vreme opsade!

Tacno. A velemajstor Predrag Nikolic je igrao sah, velemajstor satire Marko Vesovic pisao satiru, a velemajstor morala i casti Jovan Divjak se suprotstavio agresiji fashistickih varvara sa planina.


  • 0

#1670 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 22 November 2017 - 23:53

*ebali te komandanti, zvanični & vrhovni.

Taj i takvi su mogli komandovati jedino zblanutim & sluđenim čobanima i malograđanštinom.

Istorijske neznalice, večite žrtve, arogantno nadobudna ništavila i sitni prevaranti en tout genre pronašli su se u nacionalističkom divljanju i pravili reprizu najcrnje neljudskosti nakon pedeset godina, ovog puta u ulozi dželata.

Četvrt veka docnije, ovde (da, i na ovom forumu) se i dalje trabunja oko uzroka i posledica rata u BiH; ovo oličenje zla i dalje oslovljava s’poštovanjem; i naravno, kuka nad nepravdom nanetom političkim tribunalom.

Sve bih vas zatvorio u jednu prostoriju, pustio play by play snimke genocida (original + reprizu) i to kada napunite 16g. i pustio napolje tek kada vam se prevrne stomak i kiselina oseti u ustima. Pa ako treba, za ove heroje sa tribina, i nedelju dana bez predaha. Toliko ima materijala...

Pa kad mu ponovo vidite zadriglu njušku na malom ekranu - odma bi proradio reflex. E tada, i jedino tada bi možda mogli da osetite ono što je ostatak neslobotomiranog* sveta osetio danas gledajući njegove snimke iz sudnice.
  • 11

#1671 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 22 November 2017 - 23:56

nazvati ceo jedan narod "pobunjenim bosanskim srbima" pokazuje sve

Da probamo adekvatnije da te kojima je on bio komandant nazovemo "fasistickom bagrom i dobro naoruzanim etnonacionalistickim govnima u sluzbi dedinjskog tiranina i njegove mentalno bolesne nacional-socijalisticke hunte i srbovske Al-Qaide".

 

Sto, naravno, nema veze sa narodom, jer daleko veci predstavnici "naroda" su Srdjan Aleksic, Jovan Divjak, Predrag Nikolic i drugi pomenuti.


Edited by Schrodinger, 22 November 2017 - 23:59.

  • 4

#1672 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 23 November 2017 - 00:01

ja sam samo ukazao na neprimern naziv za Srbe a o "ucinku" ubica i pljačkasa koji su vecinom ostali zašticeni u matici Srbiji pisao sam vise puta.
  • 0

#1673 BeIgrade

BeIgrade
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 23 November 2017 - 00:13

Sve ok samo bih na ovaj dole deo dodao I to da je najveca nepravda u tome sto I jos neki zlocinci ( npr. oric, markac, gotovina, haradinaj, seselj...) nisu kaznjeni I sto danas ne gule robiju, negde daleko, sto dalje od nas - svih.

 

i naravno, kuka nad nepravdom nanetom političkim tribunalom.


  • 0

#1674 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 23 November 2017 - 00:16

Sve ok samo bih na ovaj dole deo dodao I to da je najveca nepravda u tome sto I jos neki zlocinci ( npr. oric, markac, gotovina, haradinaj, seselj...) nisu kaznjeni I sto danas ne gule robiju, negde daleko, sto dalje od nas - svih.

To sto oni nisu kaznjeni znaci da im krivica nije dokazana, ukljucijuci Seselja, koji jeste mnogo laprdao (i jos uvek laprda) ali za nikakav konkretan zlocin se ne moze optuziti.
  • 0

#1675 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 23 November 2017 - 00:17

ja sam samo ukazao na neprimern naziv za Srbe a o "ucinku" ubica i pljačkasa koji su vecinom ostali zašticeni u matici Srbiji pisao sam vise puta.

 

Ama za koje Srbe u smislu naroda? Ako se kaže npr. islamski fantici/ekstremisti/fundamentalisti i slično, tu svakako ne uključujemo nekog Turčina ili Egipćanina koji ni mrava nije zgazio, ali mu religija jeste islam. Ovi što su bili u oružanim formacijama kojima je rukovodio RM su isto što i oni iz Al Kaide, kako reče Šred.


  • 0

#1676 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 23 November 2017 - 02:03

ja sam samo ukazao na neprimern naziv za Srbe a o "ucinku" ubica i pljačkasa koji su vecinom ostali zašticeni u matici Srbiji pisao sam vise puta.

Perkose, pokazujes (nacionalnu ili nacionalisticku?) preosetljivost. Sta znaci "Srbi?" Nista!

Ako napisemo da su pesake ubijene vozilom u saobracaju ubili vozaci tih vozila, hoces li se pobuniti? Mozda, jer si i ti vozac automobila? U, jebote, pa nisi ubio nikoga!?

Sta ces, isto tako su Srebrenicane ubijali Srbi. Da bude jasnije: Skorpioni, Arkanovci, Mladicevci, VRS, cak i JNA itd. NISU SVI SRBI! Ali Srbi jesu. Medju egzekutorima nije bilo Kineza ili Norvezana. Sad, ako je neko tebi drag i blizak samo jer je Srbin, pa cak i ako je zlocinac, to je tvoj problem.

 

Izgleda da ti je stran cak i srednjoskolski udzbenik iz logike, onaj deo o silogizmima gde se govori o opstem i pojedinacnom.

 

 

 

To sto oni nisu kaznjeni znaci da im krivica nije dokazana, ukljucijuci Seselja, koji jeste mnogo laprdao (i jos uvek laprda) ali za nikakav konkretan zlocin se ne moze optuziti.

Ovde se radi o pravnim zackoljicama i laprdanjima. U pravu postoji i tzv. oslobadjajuca presuda zbog nedostatka dokaza. Svi znaju da je optuzeni kriv, ali nema pravno vredecih dokaza i optuzenik ode na slobodu.

 

Ovde i konkretno, u vezi tih balkanskih ratova, postoji i jos gora stvar. Zlocinaca ima toliko da nema vremena ni sudova ni zatvora koji bi sve to procesuirali. Zato se jos koliko-toliko isteruju glavesine, a one sitne niko nikada nece.


  • 0

#1677 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 23 November 2017 - 05:59

...

 

Vise puta smo ovu temu trebili na 4umu - nema nista novo da se kaze.

 

Jedino me cudi kako nekim herojskim sVrBovima nije jasno da je najveca kazna koju mogu dobiti u skoli zivota - tzv. prelazna ocena'.

 

Tokom citav svog ostatka zivota, kad god se budu nasli pred nekim ispitom, zabice im nos u tu nepodopstinu pa ce mozda shvatiti kako su surovo bili kaznjeni.

 

A to ce ih cekati narednih sto godina, ako ne i vise.

;)

 

...


  • 0

#1678 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 23 November 2017 - 08:06

Perkose, pokazujes (nacionalnu ili nacionalisticku?) preosetljivost. Sta znaci "Srbi?" Nista!

Ako napisemo da su pesake ubijene vozilom u saobracaju ubili vozaci tih vozila, hoces li se pobuniti? Mozda, jer si i ti vozac automobila? U, jebote, pa nisi ubio nikoga!?

Sta ces, isto tako su Srebrenicane ubijali Srbi. Da bude jasnije: Skorpioni, Arkanovci, Mladicevci, VRS, cak i JNA itd. NISU SVI SRBI! Ali Srbi jesu. Medju egzekutorima nije bilo Kineza ili Norvezana. Sad, ako je neko tebi drag i blizak samo jer je Srbin, pa cak i ako je zlocinac, to je tvoj problem.

 

Izgleda da ti je stran cak i srednjoskolski udzbenik iz logike, onaj deo o silogizmima gde se govori o opstem i pojedinacnom.

 

 

 

 

Na ovom forumu smo oduvek bili izuzetno pažljivi kad se u pisanju koriste nacije pogotovo sa ovih prostora. Izuzetno su sankcionisani forumaši koji su upotrebljavali izraze koji su na neki način vređali Albance, Makedonce, Hrvate, Mađare, Srbe pa ja kako jedan od forumaša koji je najduže na ovom forumu( a i sam sam kažnjavan na primer zbog semenki) uvek ukazujem da se ne sme toleristai vređanje bili koje nacije. Pravila su da se poštuju i obično važe za sve ...

Inače uvrede koje koriste određeni učesnici ovog foruma više govore o njima samima nego o onima koje vređaju. 


Edited by perkos, 23 November 2017 - 08:07.

  • 0

#1679 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 23 November 2017 - 08:11

Ne znam ni zasto se o ovom liku, Mladicu, i raspravlja uopste na ovom forumu. Odavno je vec svako rekao sta misli o njemu i zlocinima koje su njegove formacije pocinile u BiH, tako da ne vidim nijedan razlog da se vise pise o njemu. Nek "pati" u tom zatvoru do kraja zivota. Verovatno nece ni on dugo kao sto mu nije ne uzviseni.

Naravno da ne sme da se zaboravi Srebrenicki genocid, a sad evo imamo konacno i krivca za njega.


  • 1

#1680 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 23 November 2017 - 10:13

Ne znam ni zasto se o ovom liku, Mladicu, i raspravlja uopste na ovom forumu. Odavno je vec svako rekao sta misli o njemu i zlocinima koje su njegove formacije pocinile u BiH, tako da ne vidim nijedan razlog da se vise pise o njemu. Nek "pati" u tom zatvoru do kraja zivota. Verovatno nece ni on dugo kao sto mu nije ne uzviseni.

Naravno da ne sme da se zaboravi Srebrenicki genocid, a sad evo imamo konacno i krivca za njega.

 

 Osudjen mu je i "drugar" Radovan:

 

"On 24 March 2016, he was found guilty of genocide in Srebrenica"

 

Ima njih jos, dakako....nazalost, nece uspeti sve da osude 


  • 1