Jump to content


Photo
- - - - -

Srebrenicki genocid - 20 godina poslije


  • Please log in to reply
1756 replies to this topic

#1531 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 16 July 2016 - 12:47

Vučić je malo manji "demokrata" od Erdogana. Nobody is perfect...
  • 1

#1532 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 16 July 2016 - 12:48

Da li je ijedan medij u Srbiji spominjao rijec genocid kada se govorilo o Srebrenici?

 

Danas, Blic,..koliko ja znam, mozda i neki drugi.


  • 0

#1533 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 16 July 2016 - 12:56

Sta to znaci, da nijedan srpski novinar ne smije misliti svojom glavom? Ne priznaje genocid? Ili je Vucic diktator?

 

ne bih rekla da vucic daje nalog koja rec sme da se upotrebi ...imali smo i tadica, ali se ne secam da se tada pisalo o genocidu

a danas odjednom ne

 

vise verujem da je raspolozenje drustva ono cemu se i novinari i vlast ulaguje kako bi duze trajali,

 

dakle pravi diktator je narod ;)


  • 3

#1534 mudrac na klonji

mudrac na klonji
  • Banned
  • 810 posts

Posted 16 July 2016 - 13:01

Narod ne može ništa sam da proizvede niti da ima stav o nečemu. Ta masa zombija je samo produkt inženjeringa onih odozgo. Kao što inženjering o nebeskoj Srbijji ne traje od juče, kao i negiranje genocida i uopće odgovornosti u ratovima 90ih, tako je i proces refleksije dug. A počinje odozgo, pa se slijeva preko obrazovanja do familijarnih okupljanja, diskusija u gradskom, kioska i novina. Da je taj proces počeo prije recimo 10 godina, dosad bi bilo velikih rezultata. Pošto to vlasnicima nacionalnog identiteta ne odgovara, do denacifikacije neće ni doći iz "naroda".


  • 1

#1535 fff

fff
  • Members
  • 55 posts

Posted 26 July 2016 - 07:21

http://www.6yka.com/...icu-po-fejsbuku


  • 0

#1536 mudrac na klonji

mudrac na klonji
  • Banned
  • 810 posts

Posted 26 July 2016 - 10:07

Samo jedan u nizu razloga zasto u Genocidnoj treba donijeti zakon o zabrani negiranja genocida.


  • 2

#1537 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 26 July 2016 - 11:10

Tek su jadni mnogi komentari ispod teksta. Sve perfektan srbovsko - grelijski narativ, anusovsko razvodnjavanje i nsfm-ovska čoporativna higijena.


  • 1

#1538 mudrac na klonji

mudrac na klonji
  • Banned
  • 810 posts

Posted 26 July 2016 - 12:12

Sigurno su srpski intelektualci i političari ponosni na učinjeno kada gledaju komentare.

 

Eksperiment uspio.


  • 0

#1539 jura1

jura1
  • Members
  • 2 posts

Posted 02 August 2016 - 07:50

A što je 20 000 ubijenih hrvata  koji su živjeli u zapadnoj Bosni, sad vještačkoj tvorevini rep. srpskoj?! A shvaćam, TABU tema, odjednom je hrvata u Bih 18% (prije 28%) a srbi u BIH polovicu Bosne dobili kao dar sa neba?!


  • 0

#1540 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 02 August 2016 - 08:31

A što je 20 000 ubijenih hrvata  koji su živjeli u zapadnoj Bosni, sad vještačkoj tvorevini rep. srpskoj?! A shvaćam, TABU tema, odjednom je hrvata u Bih 18% (prije 28%) a srbi u BIH polovicu Bosne dobili kao dar sa neba?!

De ne lupetaj!

 

 

Minimalni broj smrtnih slučajeva vezanih za rat po nacionalnosti – BiH, 1992-1995, podaci Demografske službe Haškog tužilaštva, mart 2011

5914360E-93EC-40BF-B962-385FF9389E2C_w98


  • 0

#1541 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 02 August 2016 - 13:32

A što je 20 000 ubijenih hrvata  koji su živjeli u zapadnoj Bosni, sad vještačkoj tvorevini rep. srpskoj?!

.........

Meni je degutantno licititati sa brojevima mrtvih, pa jos ovako nacionalno...

Samo cu ti reci da neki (broj ne znam) od tih Hrvata nestalih iz RS nisu ubijeni, nego su u Zagrebu (znam nekolicinu), a ima ih i u okolici Siska. Za ostatak Hrvatske ne znam, ovo je vlastito iskustvo a ne sluzbena statistika.

Ne omalovazavam njihovo izbjeglicko iskustvo, ali prepucavati se njima kao "ubijenima" je ipak previse.


  • 1

#1542 Povremeniodlasciubrda

Povremeniodlasciubrda
  • Members
  • 3,952 posts

Posted 22 August 2016 - 20:51

Dobro vece!

Veceras mi je istekao ban nakon 2 meseca koji sam dobio na ovoj temi. Necu ulaziti u detalje tog bana i dalje cvrsto stojim iza toga da nikog nisam uvredio, relativizovao bilo sta ili porekao Srebrenicu. Poceo sam neke druge teme i uporedjivanja sa drugim stratistima na ovoj temi a to nije primereno pre svega zbog zrtava. Ima drugi topik za takvu polemiku.

To je sve sto imam da kazem a ovde vise krociti necu jer administratori ne znaju da udju u polemiku nego nesporazume resavaju banom i ako opet ponavljam nisam porekao nista.

Pozdrav!
  • 0

#1543 Sultan_Stjepan_Bosanski

Sultan_Stjepan_Bosanski
  • Members
  • 481 posts

Posted 15 September 2016 - 10:54

Narod ne može ništa sam da proizvede niti da ima stav o nečemu. Ta masa zombija je samo produkt inženjeringa onih odozgo. Kao što inženjering o nebeskoj Srbijji ne traje od juče, kao i negiranje genocida i uopće odgovornosti u ratovima 90ih, tako je i proces refleksije dug. A počinje odozgo, pa se slijeva preko obrazovanja do familijarnih okupljanja, diskusija u gradskom, kioska i novina. Da je taj proces počeo prije recimo 10 godina, dosad bi bilo velikih rezultata. Pošto to vlasnicima nacionalnog identiteta ne odgovara, do denacifikacije neće ni doći iz "naroda".

 

Sto samo po sebi ne cudi, uzme li se u obzir da su danasnji visokorangirani duznosnici srbijanske legislative i sami bili sudionici srbijanskih ratnih pohoda na Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu. Lisica dlaku mijenja, ali cud nikada! No ovdje se postavlja i pitanje, gdje je srbijansko gradjanstvo? Gdje su institucije, koje bi se bavile pitanjem genocida i krivnje odnosno odgovornosti jugoslavenskog (srbijansko-crnogorskog) drzavnog vrha iz 1990ih?! Srpski narod nije i ne moze biti kriv za genocid, obzirom da je to zlocin kojeg planira i sistematski u djelo sprovodi drzavni aparat. Samo drzavni aparat ima instrumente i logistiku da sistematski sprovede jedan tako obiman zlocin. Dok srpski narod kolektivno ne moze biti kriv za pocinjeni genocid, toliko srpsko drustvo snosi odgovornst u vezi odnosa spram vec pocinjenog zlocina genocida! Srpsko drustvo, kroz institucije, danas moze regulirati odnos spram zlocina i pocinitelja genocida i tu odgovornost srpsko drustvo ne moze izbjeci!   


  • 0

#1544 Sultan_Stjepan_Bosanski

Sultan_Stjepan_Bosanski
  • Members
  • 481 posts

Posted 11 October 2016 - 13:11

Interesantno u vezi obiljezavanja godisnjice genocida:

http://www.avaz.ba/c...ku-u-potocarima


Edited by Sultan_Stjepan_Bosanski, 11 October 2016 - 13:11.

  • 0

#1545 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 11 October 2016 - 13:54

...

 

 

Ukebali ih ameri / englezi / nemci / sforovci?

:lol+:

 

...


  • 0