Jump to content


Photo
- - - - -

Slanje paketa iz Rusije u Srbiju


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 Aleksandar-

Aleksandar-
  • Members
  • 2 posts

Posted 31 March 2015 - 17:12

Jel zna neko neku dobru kurirsku sluzbu i ima li iskustva sa ruskom carinom .

Moj teca zivi u rusiji u gradu Ostaskovu ( oko 500 km od Moskve) kupio neki moderniji Aparat za zavarivanje ( laksi je po tezini od ovih klasicnih ), i

pokusao je da mi posalje u Srbiju, ali na klasican nacin kojim se salje inace, nije uspeo da posalje ( nije proslo ). Pa je pokusao sa kurirskom

sluzbom DHL i oni nisu mogli da pomognu, kaz postoje poteskoce za tu robu.

On je dao pare za to pa mu sad kuci dzabe stoji, niko ga ne koristi, i zao mu je sto ne moze da posalje, a to dosta olaksava posao, posto je

napredniji .

Da li je nekako ipak moguce poslati, jel postoji neka specijalna kurirska sluzba koja to moze sve da sredi ?

Vrlo mi je vazno.

Hvala unapred .


Edited by Aleksandar-, 31 March 2015 - 17:12.


#2 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 31 March 2015 - 18:39

Ako je Rusija u pitanju, sigurno to može da sredi bakšiš kurirska služba.



#3 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 31 March 2015 - 23:16

...

 

... 

 

 

Kada ce neki likovi vec jednom da zaborave da sve sto je u rusiji, to je u dobokoj mocvari.

 

Pa nisi ti taj koji treba da ima neku korist od aparata za zavarivanje, nego rusija i ruska carina. A i ova domaca.

 

Znaci poruka teci: 'prodaj aparat pod hitno, pa i upola cene. i nemoj vise nista kupovati u rusiji'.

 

Neka ti posalje pare pa kupi ovde.

 

Osim ako taj aparat nije neka tamosnja 'radjevina'.

 

...


Edited by Kinik, 31 March 2015 - 23:16.


#4 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 01 April 2015 - 12:41

Kinice, ovo je tehnicko pitanje, tvoje opservacije o Rusiji ovde su izlisne.



#5 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 01 April 2015 - 13:47



pokusao je da mi posalje u Srbiju, ali na klasican nacin kojim se salje inace, nije uspeo da posalje ( nije proslo ). Pa je pokusao sa kurirskom

sluzbom DHL i oni nisu mogli da pomognu, kaz postoje poteskoce za tu robu.

 

Da bi ti neko pomogao, mozda ne bi bilo lose postaviti malo vise detalja. Sta znaci "nije proslo"? Kakvo su mu objasnjenje dali? Sta su "poteskoce"? Jesu u pitanju izvozna ogranicenja za tehnicku robu? Ili nesto trece? Ja sam DHL/TNT/Fedex-om slao sve, od tehnike, do boca tecnosti za pranje sudova, od Mauricijusa, do Rusije, Saudijske Arabije, Rumunije i Amerike i jedina ogranicenja na koja sam nailazio su se ticala regulative - recimo zabranjeno je slati eksplozivne materijale, kausticne tecnosti, radioaktivne supstance itd, ili neke stvari kao plazma televizori, ne mogu u avion, ili recimo zabrane izvoza tehnickih proizvoda u Iran (iz Amerike, ni softwer). Ako znas sta je tacno ogranicenje, onda mozes da trazisi ili kurirsku sluzbu, ili speditora koji ce poslati ne kurirom, nego recimo preko nekog transportera industrijske robe koji ima vise iskustva u petljanju sa regulativom. Ako nije u pitanju regulativa, nego recimo tehnicka zabrana (tipa nece da transportuju kompresovane gasove), onda pretpostavljam da ces morati na kamion sa nekim.



#6 Aleksandar-

Aleksandar-
  • Members
  • 2 posts

Posted 01 April 2015 - 19:42

Što se tiče speditora, kakva je procedura, kurirske službe rade uslužno, a speditori ?

 

Šta su uopšte speditori ?  Jel ja treba negde da imam neku vezu, pošto verovatno rade za firme ili se s njima može lako dogovoriti, kako doći do njih ?

 

Jel ste m|slili na nešto ovako:

http://www.ikspeditor.rs/o-nama/


Edited by Aleksandar-, 01 April 2015 - 19:48.


#7 001

001
  • Members
  • 14 posts

Posted 02 April 2015 - 02:20

Zaboravi celu kombinaciju, trebace ti atest a moraces da platis carinu i porez, znaci racunaj na najmanje nekoliko stotina evra troskova. Ili nadji nekog kamiondziju (ili bus, ako postoje linije) da ti to prosvercuje ili zaboravi.