Jump to content


Photo
- - - - -

preporuke za GPS ?!


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 08 February 2015 - 18:04

Evo, ukratko:  planiram da kupim navigaciju, interesuju me najviše mape Srbije i Crne Gore. EU, istočna evropa, zapad i to me ne zanimaju.

E sad, koliko sam uspela da vidim i razumem, tragajuči po sajtovima za prodaju i po prodavnicama, ide uglavnom SRB sama ili SRB, CG i cela Evropa zajedno.  U tom slučaju ipak biram samo SRBiju.  Nije cena u pitanju već jednostavno to da mi ne trebaju mape stranih zemalja. Ako ima neka samo za ex-YU, još bolje.

Interesuju me preporuke vlasnika gps-a, pre svega vas što imate za SR.  Da mi preporučite.  Koji imate, kako ste zadovoljni, koja je preciznost, sama grafika mape, zvuk, kako se ponaša u vožnji ?... i tako to.

Zahvaljujem se unapred kolegama  :+1:


  • 0

#2 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 09 February 2015 - 10:36

Garmin nüvi, bilo koji model iz serije.

 

Imaš lifetime aktualizaciju mapa.


  • 0

#3 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 19 February 2015 - 23:50

Garmin nüvi, bilo koji model iz serije.

 

Imaš lifetime aktualizaciju mapa.

A šta misliš,  koliko tablet sa gps-om može da posluži ?  Neki kažu da je veoma pouzdano , posebno sa onim - iGO -  programom, mapama, šta li su, a meni to nešto nije sigurno.  Prednosti su, kao, to što ne moraš da ga ''guraš'' u upaljač, ne treba ti net....GPS je ipak navigator, pre svega, nije multimedijalni uredjaj kao tablet ?!  hoću da kažem, ima svoju osnovnu svrhu...


  • 0

#4 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 February 2015 - 01:16

Tačno tako, navigacija je za navigaciju, tablet je za sviranje qrtzu dizvineš na izrazu. Isto tako možeš i da držiš mobilni u krilu ili u ruci i da se negde pokršiš.

 

Garmin je zakon.


  • 0

#5 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 21 February 2015 - 06:07

Takodje mozes da celilarac drzis na soferki kao I "pravi" GPS posto ima tih nosaca za telephone koliko hoces I jeftini su. Ja koristim GPS na telefonu 4-5 godina vec I ne nalazim da je to losije resenje nego potrositi pare na sam GPS uredjaj a dimenzije ekrana jednog I drugog su slicne. Imao sam Garmin na Anroidu pored TomToma I jos nekih (Waza) .Ostalima ne mogu imena da se setim. Waza koristim da vidim ge je guzva na putu. Grafika mu nije sjajna pa ga zato I ne koristim za navodjenje. Ima dobru funkciju da pokazuje gde su radari (mobilni). To mi je bila ideja vodilja kad sam ga downloadovao.TomTom je dobar jer ne koristi data tj, prakticno je besplatan.


  • 0

#6 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 22 February 2015 - 15:21

Ja koristim Sygic za android.

 

https://www.sygic.com/

 

Kako vidim, imaju kartu Evrope sada na sniženju za 30€. Što je najlepše, onda sam biraš, koje češ karte iz tog paketa naložiti na telefon. Prilikom upotrebe, aplikacija koristi samo GPS, koji je besplatan pa su tako i troškovi nula.

 

Doduše, koristim Note3 pa mi je i ekran velik, a imam i odličan nosač u autu.

 

http://www.mobilefun...lack-p41653.htm

 

Perfektna kombinacija. :wub:


Edited by Gogy, 22 February 2015 - 18:09.

  • 1

#7 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 22 February 2015 - 17:21

Podseti me Gogy. I ja  sam   koristio Sygic. Kupio sam mape za ceo svet za ispod USD10. Ovde je sve jeftino.


  • 0

#8 nemi

nemi
  • Members
  • 6 posts

Posted 23 February 2015 - 19:10

GPS uređaj koji ima android 4.1+

jer može preko 15 vrsta gps programa da se koristi

1. Tom Tom

2. iGO Primo (vektor+raster karte)

3. Garmin (Street pilot)

4. Route 66

5. Navigon

6. Sygic

7. Copilot live

8. Navitel

9. Automapa

10. Mapamap

11. Osmand+ (vektor+raster karte)

12. Here maps

13. Waze 

14. Google maps

15. OziExplorer (raster karte)

 

Po ažurnosti karata

Here maps besplatna navigacija uvek najnovije here mape

Tom tom navigacija uvek tom tom najnovije mape

 

sve ostali navigacioni programi kasne sa ažuriranjem karata od 6 meseci do godinu ipo dana

koriste here ili tom tom ili obe vrste mapa

 

Po funkcionalnosti

iGO Primo

Tom tom  

Garmin 

Navigon

Sygic

Route 66


Edited by nemi, 23 February 2015 - 19:22.

  • 0

#9 motomatik

motomatik
  • Members
  • 4 posts

Posted 29 July 2016 - 11:21

Jedan od kvalitetnijih softwera/mapa je iGo (jos bolje, iGO Pro).

Sto se mene tice, pri kupovini uredjaja dovoljno je videti ima li npr iGo i koje mape (npr komplet Evropa) i to je to.


  • 0

#10 Milan srcha

Milan srcha
  • Members
  • 2 posts

Posted 08 November 2016 - 10:52

Mapa bez licence ne vredi ma koliko je dobra
  • 0

#11 MarkoM93

MarkoM93
  • Members
  • 1 posts

Posted 28 August 2017 - 12:09

Mene odlicno sluzi navigacija dafman D7052 sa igo programom,nema lifetime ali sto se tice same navigacija i navigacionog programa besprekorno funckionisu,bez greske


  • 0

#12 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 30 August 2017 - 19:17

Google Maps + BlackBerry PRIV + Android

Perfektno funkcioniše.
  • 0