Jump to content


Photo

Kup Radivoja Koraca


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
377 replies to this topic

#1 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 04 February 2015 - 17:39

Kad nece niko od Nislija, mora neko od gladnih iz Bgd-a da otvori temu ne bi li se sva prica o hrani u Nisu smestila na jedan topik :)

 

Nazalost, godinama vec unazad ovo takmicenje ne pobudjuje paznju koju je nekad imalo i koju zasluzuje. 

 

Zbog toga cu ovu temu poceti tekstom koji govori o tome...

 

Poštujte lik i delo Radivoja Koraćasreda, 04 februar 2015 11:34     Autor:  Dragan Panajotović
 
Apel čelnicima Košarkaškog saveza Srbije.
0fa1ad6a097af012c6acb64abb6a5b62_XL.jpg
 

Održan je žreb za Kup Radivoja Koraća koji se od 19. do 22. februara održava u Nišu. Pažnja većine medija, na žalost, bila je usmerena na to u kom delu Kupa je moguć eventualni susret "večitih rivala". Tako je samo potvrđeno dokle je stigla srpska klupska košarka i šta je košarkaška "vest" u Srbiji. Čak i kada je događaj izvlačenje četvrtfinalnih parova, kada treba iskazati poštovanje imenu i delu Radivoja Koraća, a na svečanosti je najavljena i premijera filma "Bićemo prvaci sveta", pa su tim povodom u žrebanju učestvovali glumci filma, i tada se kao najjači utisak izdvaja da će se Zvezda i Partizan najverovatnije sastati u polufinalu. 

Zvezda i Partizan nisu problem srpske košarke, već njeno lice, a problema ima mnogo. Jedan od njih je što je klupska košarka ne zaslužuje gotovo nikakvu pažnju medija, pa oni u borbi za publiku gledaju da svuda gde mogu provuku i "večite".

Da bi probelmi nestali potrebno ih je rešavati, a Košarkaški savez Srbije je jedan od najodgovornijih za to. Cilj ovog teksta je da se Savezu kao organu pod čijim okriljem je i Kup Radivoja Koraća skrene pažnja na jednu nelogičnost koja se ponavlja iz godine u godinu. 

Kup je zakazan za period od 19. do 22. februara, a tih dana se, osim Prve muške lige Srbije, odigravaju sva ostala košarkaška takmičenja u državi. Dakle, Druga muška liga Srbije, takmičenja mlađih kategorija, niže lige, pa i takmičenja u ženskim kategorijama. Logično je pitanje za Savez kao organizatora, koja je ciljna grupa koju pozivaju na Kup? Mladi košarkaši neće moći da gledaju svoje idole, drugoligaši neće moći da posmatraju timove protiv kojih imaju ambicije da igraju u nekom budućem periodu, igrači iz nižih rangova takođe... Na kraju, ni sudije neće moći da gledaju svoje bolje rangirane kolege, a ovakvi skupovi im mogu biti najveća škola...

Iako se u Nišu ne postavlja pitanje ispunjenosti hale Čair, ovakva odluka nije logična ni sa aspekta gledanosti Kupa. Neće svi ni biti u mogućnosti da prate iz Niša mečeve, ali im se na ovaj način onemogućava i gledanje u direktnom prenosu, a nadamo se da će ga biti. Uvek se provlači neka priča o strahu od huligana, a ovako se sprečava najuža ciljna grupa da dođe na meč. Prava, obrazovana košarkaška publika. 

Da ne nabrajamo razloge zašto je ovakva odluka nelogična, ima ih mnogo, a ne znamo koji razlog je dovoljno jak da se redovno kolo ostalih liga igra baš u terminu Kupa. Verujemo da ima dovoljno slobodnih termina da se to kolo nadoknadi. Zato apelujemo na vodeće ljude iz Saveza da preispitaju odluku o odigravanju nižih i liga mlađih kategorija i da dopuste ljudima iz košarke praćenje Kupa. Na taj način bi se dalo više na značaju toj manifestaciji koja je izgubila rezultatski značaj, ali nikako ne sme izgubiti poštovanje ljudi iz košarke. Ime Radivoja Koraća ne zaslužuje takav tretman.

(foto: MVP / Stefan Komadinić)

 

Parovi za ovu godinu su:

 

 

B87tGC9CYAAfwvi.jpg

 

 

 

 



#2 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 04 February 2015 - 18:17

Може и ово овде, на почетку теме. Ако има случајно да неко није погледао...

 

http://youtu.be/I2nBh-M1k44

 



#3 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 04 February 2015 - 18:25

Ae da apelujem na gosn. Veterana ako moze da nabavi karte posto ja i ako sam iz Nisa ne verujem da cu moci da nabavim :D



#4 simple minds

simple minds
  • Members
  • 11,226 posts

Posted 04 February 2015 - 19:21

Ae da apelujem na gosn. Veterana ako moze da nabavi karte posto ja i ako sam iz Nisa ne verujem da cu moci da nabavim :D

ja živim na 20 metara od hale. cela moja porodica je prošli put bila pripravna zbog karata, ali džabe :-1:



#5 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 04 February 2015 - 19:29

Komplet karata 2.000din, a 4.000din parter. Cena vise nego OK, IMO, ali je problem sto nema pojedinacnih karata. Naravno, razumem organizatore, hoce da zarade vise, ali su mogli bar prva dva dana odvojeno da prodaju. 



#6 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 04 February 2015 - 19:46

Komplet karata 2.000din, a 4.000din parter. Cena vise nego OK, IMO, ali je problem sto nema pojedinacnih karata. Naravno, razumem organizatore, hoce da zarade vise, ali su mogli bar prva dva dana odvojeno da prodaju. 

Ma nije problem sto se prodaje u kompletu ja bih svakako i uzeo jedan ali svake godine izvisim pa se snalazim preko raznih ljudi jer se podeli raznim ''prijateljima stranaka i grada kluba''.



#7 Mile1

Mile1
  • Members
  • 15,320 posts

Posted 04 February 2015 - 19:47

Ma nije problem sto se prodaje u kompletu ja bih svakako i uzeo jedan ali svake godine izvisim pa se snalazim preko raznih ljudi jer se podeli raznim ''prijateljima stranaka i grada kluba''.

Nista drugo i ne moze da se ocekuje od vinogradara



#8 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 04 February 2015 - 19:50

Nista drugo i ne moze da se ocekuje od vinogradara

Koji nema vise  veze sa KS Nisa (ili juga Srbije, kako se vec zvao taj deo saveza) ali daj da ga opljunemo, nece da se baci, sigurno je nekako zasluzio ;)



#9 Mile1

Mile1
  • Members
  • 15,320 posts

Posted 04 February 2015 - 19:51

Koji nema vise  veze sa KS Nisa (ili juga Srbije, kako se vec zvao taj deo saveza) ali daj da ga opljunemo, nece da se baci, sigurno je nekako zasluzio ;)

U takvom sam modu veceras



#10 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 04 February 2015 - 19:53

U takvom sam modu veceras

Slobodno, ja sam uvek za pljuvanje politicara pa i ako su trenutno opozicija, ali cisto zbog preciznosti- on je smenjen sa te pozicije... :)



#11 Mile1

Mile1
  • Members
  • 15,320 posts

Posted 04 February 2015 - 19:55

Slobodno, ja sam uvek za pljuvanje politicara pa i ako su trenutno opozicija, ali cisto zbog preciznosti- on je smenjen sa te pozicije... :)

To da je smenjen sa te pozicije nisam znao posto ni ne pratim to uopste.Ali znam da je mutio nesto u Nisu



#12 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 04 February 2015 - 19:56

To da je smenjen sa te pozicije nisam znao posto ni ne pratim to uopste.Ali znam da je mutio nesto u Nisu

Mutio je svuda, a na funkciji je bio u Nisu :D



#13 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 04 February 2015 - 21:37

Ma nije problem sto se prodaje u kompletu ja bih svakako i uzeo jedan ali svake godine izvisim pa se snalazim preko raznih ljudi jer se podeli raznim ''prijateljima stranaka i grada kluba''.

Није у томе проблем већ што хулигани и криминалци, сакривени у групи Делија, дођу и преко реда покупе све карте.

 

Nista drugo i ne moze da se ocekuje od vinogradara

Док је организација била под његовим патронатом ово горе што сам написао се није дешавало.
Тачно је да су се и тад акрте тешко куповале али си чекањем у реду могао да дођеш до њих ако нису много закаснио. А последњи пут, због горе поменутих, готово нико није имао шансу.



#14 whitebread

whitebread
  • Members
  • 569 posts

Posted 04 February 2015 - 21:40

Zvezda lagano uzima turnir u reprizi proslogodisnjeg finala. Najzanimljiviji mec bi mogao biti Metalac - Mega i tu tipujem na Megu. 



#15 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 04 February 2015 - 21:40

Poslednji put sam od njih i zavrsio kartu :D ali mnogo je manji problem tih 500 kompleta sto oni pokupe nego 2000 koji se razdele prijateljima grada.