Jump to content


Photo
- - - - -

Scuderia Toro Rosso STR10


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
84 replies to this topic

#46 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 29 September 2015 - 15:39

Vozaci imaju ugovor sa Red Bulom, i nemaju drugih sponzora. Danas bez sponzorstva malo vozaca moze naci angazman, pa cak i supertalenti poput Ferstapena. Fora je u tome da su svi timovi koji imaju pare da plate vozaca vec zauzeti, i tu voze etablirani sampioni, a ostale ekipe zavise od novca koji donose vozaci. Ako Red Bul bude napustio F1, on ce sa sobom odneti i sponzorstvo vozaca - Ferstapen onda moze da bira da ide tamo gde ce ga Red Bul vec gurnuti (najverovatnije relikros) i zadrzi sponzorstvo ili da se odrekne Red Bulovog novca pa sta mu bog da. Koliko god ova sema sa Red Bul akademijom vozaca delovala atraktivno, ona se usrala u karijere tolikom broju talentovanih klinaca koji su na kraju skrajnuti u razne nize kategorije i zauvek izgubljeni za F1.



#47 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 29 September 2015 - 15:46

Najlosiji tim na gridu pravi sebi B tim  :ajme:

Manor je uzeo Mercedesove motore, znaci bice bolji od nas, potreban nam je neko da ipak ne budemo poslednji...



#48 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 29 September 2015 - 16:09

Mislim da je Max već zatrpan ponudama za neki predugovor. Klinac je ozbiljno dobar i ima sjajnu budućnost u F1.



#49 DASUBO

DASUBO
  • Members
  • 3,855 posts

Posted 29 September 2015 - 16:56

Ako TR ode u qratz, meni će biti jako teško. Taj tim je za mene allways bio Minardi, doduše u dubokoj ilegali sa mrskim mi vašarskim bojama RB.
Ako Max bude završio odjednom na tržištu, Rozbergu se smeši pedala. Ili Raikonenu.
Ovakav klinac se ne propušta.

#50 Duh sa sekirom

Duh sa sekirom
  • Members
  • 966 posts

Posted 29 September 2015 - 17:01

Pored te dve navedene opcije postoje i McL umesto Batona i Reno pored Maldonada, možda i Vilijams...


Edited by Duh sa sekirom, 29 September 2015 - 17:01.


#51 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 29 September 2015 - 17:13

Ako Max bude završio odjednom na tržištu, Rozbergu se smeši pedala. Ili Raikonenu.
Ovakav klinac se ne propušta.

 

Neko bi trebao da odgovara ako se ne kupi, a bilo je moguće. 



#52 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 29 September 2015 - 17:25

Pa eto,Honda kupi TR.Dovede Magnusena i kupi Ferstapena.Fandorn bi bio test vozač.Naravno ako Ferstapen ne nađe angažman kod ostalih timova.

Ja trenutno nemogu videti nijednog drugog kupca TR osim Honde u slučaju raspada istog,Folcika se nećka ali još uvek ne deluju ozbiljno i mislim da im je RB primarna meta.Ovo mi otvara drugu ideju...

Zamislite da Folcika konačno odluči kupiti RB i preimenuje ga u recimo Audi.Hmm, TR bi bio Porše ili ? (Rade mokri snovi)



#53 Dzoni_m

Dzoni_m
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 29 September 2015 - 17:58

Nece VW nista da uradi. Oni su u tolikim gofnima da sledecih 5 godina bolje da ne planiraju nista.

#54 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 29 September 2015 - 18:05

Kol'ko cujem nakon CEO VAG zakotrljale su se glave i kljucnim ljudima u Audiju i Porseu, koji su i bili glavni proponenti ulaska u F1. Ta prica je po svemu sudeci mrtva.

 

Maksa jedino da kupi Mercedes ili Ferari - drugi ne mogu da priuste to zadovljstvo. Mozda jos samo Meklaren, ako ode Alonso - onda bi bilo novaca za Batona i Maksa. Ovako ce i oni da traze "placenika" za #2.



#55 staneC

staneC
  • Members
  • 864 posts

Posted 29 September 2015 - 18:39

Ja isprve pročitao pačenika :-) :-) :-)

#56 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 29 September 2015 - 18:50

Pa nisi daleko od istine, druze! :) Ko god vozi Meklaren-Hondu taj se najstrasnije pati.

 

Bez zajebancije, Ron je bio nedavno u Danskoj da trazi sponzore za Magnusena koji bi ga finansirali da vozi u Meklarenu. Baton hoce da produzi ugovor ali pod uslovima koji su ranije bili dogovoreni (6 miliona funti za godinu) ali Meklaren to ne moze da priusti.

 

Spali smo na niske grane, na kraju ce jos Maldonado da  zavrsi kod nas :(



#57 DASUBO

DASUBO
  • Members
  • 3,855 posts

Posted 29 September 2015 - 20:19

Nije što ja mnogo volim svog kuma, ali za Maxa bi bilo najbolje da ode u Reno.
On trenutno tako vozi, jer sa 17 godina su svi besmrtni i misle da su Tvorca povukli za 00. Senu bi uništio Meklaren da nije bio na kaljenju u Lotusu.
Zastrašujuća misao je kako bi mu prsla psiha da sa 18 uđe u crveni auto. Ferari je san, ali u F1 je i pakao. Sa druge strane koliko god voleo i cenio Daimler, ponekad me podseća na presu od 500 tona.
Dečko je još zeeeeelen i valja ga sačuvati za velika dela u budućnosti.
F1 očajnički treba jednu novu legendu, jer smo sve predhodne max izraubovali.
Vreme je za budućnost.

#58 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 29 September 2015 - 20:39

@DASUBO - sve 5, ali ko ce da mu placa to kaljenje? On sponzora osim Red Bula nema, a ako Matesic zavrne slavinu ostaje mu samo relikros. Danas u F1 samo jos Ferari i Mercedes mogu da placaju vozace bez sponzora (ako ne racunamo Red Bul, tojest ako ovi odluce da se povuku).


Edited by Rad-oh-yeah?, 29 September 2015 - 20:40.


#59 alpiner

alpiner
  • Members
  • 11,330 posts

Posted 29 September 2015 - 20:48

Ne trebaju njemu više sponzori. Taj mali je kupio sebi kartu za F1



#60 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 29 September 2015 - 21:18

Ne trebaju njemu više sponzori. Taj mali je kupio sebi kartu za F1

 

Ima samo 4 mesta u F1 za koje ne treba sponzor, dva u Mercedesu i dva u Ferariju, u slucaju da se Red Bul povuce. Da li Maks vec sada ovog momenta spada medju 4 najbolja vozaca na gridu, ravan sa Fetelom, Hamiltonom, Alonsom, bolji od Kimija, Batona? Mali je strasan potencijal ali je jos uvek zelen za voznju za titulu u vrhunskom timu, treba mu jos jedno godina-dve. Svi ostali timovi prodaju mesto u svojim bolidima onom ko najvise plati, bez obzira na talenat ili nedostatak istog. Videcemo sta ce biti ako Ferari i Mercedes naprave B-ekipe, onda ce tu biti mesta i za talentovanog klinca bez sponzora, drugacije nece ici.