Jump to content


Photo
- - - - -

Zakup tezge na pijaci i prodaja?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
No replies to this topic

#1 Soap

Soap
  • Members
  • 1 posts

Posted 23 October 2014 - 18:57

Pozdrav raja....

Ne znam da li sam na pravom mestu otvorio temu pa se unapred izvinjavam ako sam omašio forum...


Hteo bih krenut u svoj biznis pošto se rad za drugoga sve manje isplati i novčano i zdrastveno....

Planiram prodavat isključivo južno voće (banane,kivi,pomorandže i sl) na pijaci ali me zanimaju neke stvari na koje nisma našao odgovore....

Koliko sam uspeo saznat bolje je tezge zakupljivati dnevno nego mesečno barem na početku,jeste da ima malo više cimanja jer moraš robu da vučeš non stop sa ejdne na drugu tezgu ali kažu da ostaje više para u džepu

.
Kako se zakupljuje tezga na dnevnom nivou? Za mesečni znam da se radi putem direktne nagodbe ali za dnevni ne....

Drugo pitanje: Trebam li ja imat registriranu firmu ako se nameravam baviti ovim poslom?

Znam da se za povrće i ovdašnje voće mora imat registovano gazdinstvo ili kako već se zove ali ne znam za južno voće...

Hoće li me cimati inspekcija ako nemam registrovanu firmu,oduzimat robu ili šta već?
U početku planiram sam raditi sve (od nabavke do prodaje robe) a za kasnije već kad za to dodje vreme možda i uposlim još nekoga

Treće: Plaćam li ja državi neki porez na moju zaradu ili šta već?

Četvrto: Kako sebi plaćam zdratveno i PIO? I danas sutra ako nekoga zaposlim kako njemu/njoj da plaćam porez,doprinos i ostalo?

Toliko za sad ako se setim jpš nečeg napisaću