Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA


  • Please log in to reply
20155 replies to this topic

#17506 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 13 August 2018 - 14:58

Vidim, onu saku jada od 20-30 nacosa koji su se juce okupili u Washington DC-u razjurilo malo kise i desetostruko vise razularenih protivdemonstranata.

 

Toliko o americkim nacosima.  

20setak i razbezali se kad je pocela kisa. To su ti nacosi koji "marsiraju" u US.

 

 

Sad vidim i da je dosta ljudi demantovalo tu Omarozinu knjigu - svi govore da se pominju kao izvori za nesto sto znaju da je laz.


  • 0

#17507 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 13 August 2018 - 16:13

Naci-soc drzava se gradi, Harley Davidson ne sme da proizvodi nista van USA.


Tako je! Kad budu pustili Google, Ebay, Facebook, Twitter, Netflix i josh jedno 2000 americhkih kompanija da PROBAJU DA POSLUJU u Kini onda ce moci. Do tada ne moze!

Kome se ne svidja moze da se ljuti.
  • 1

#17508 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 13 August 2018 - 18:18

Shto je vishe libtardiranih kleveta i lazi, ti si nama Donalde sve drazi i drazi.  :lol+:

 

U toku ove anti-Tramp histerije pokušava da se nametne slika:

 

Svi koji su glasali za Trampa = nacoši, beli rasisti, glupavi rednekovi...

 

... što je totalno nebulozno, idiotski i takvim pristupom protivnici Trampa samo sebe još više zakopavaju. Zapravo, mnogi sada "podržavaju" Trampa upravo zbog takvog histeričnog i nerazumnog ponašanja "leftista", pojedinih mejnstrim medija, demokrata i njihovih pristalica.

 

To ludilo samo iritira veliki broj ljudi koji onda namerno, da bi kontrirali, počnu da podržavaju Trampa. Ebe se njima za Trampa, već im se ta anti-Tramp histerija i ludilo popela na qrčev živac pa ga zato "podržavaju".

 

Mislim da je ovo dosta dobar sazetak situcaije u SAD, a to sto "progresivni" establisment to ne vidi
 je samo dokaz velikog informacionog balona koji su oko sebe napravili, ucutkujuci i najslabiji disonantni ton, toliko da su postali neka vrsta totalitarne sekte. Jer samo u sekti je, na primer, moguce da neko za ovako "dubokoumnu i hrabru" kritiku vlasti dobije stojece ovacije:

 

 

Paradksalno je da takav diskurs, gde nema ozbiljne javne diskusije medju neistomisljenicima pogoduje upravo Trampu jer ucvrscuje njegovu bazu, i zaista mislim da ukoliko se medijski, kulturni i intelektualni "liberalni" establisment ne rekonfigurise i ne napravi nekakav most prema ljudima izvan balona - tako sto bi prestali da sve ljudi koji se u bilo cemu protive progresivnoj ideologije (od odbrane drugog amandmana pa sve do globalnog zagrevanja) otpisuju ovim etiketama koje je @Senn pobrojao i pokusaju da racionalno adresiraju njihove njihove argumente - Tramp ima vrlo dobre izglede da glatko uzme i naredni mandat.


  • 2

#17509 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 13 August 2018 - 19:14

Mislim da je ovo dosta dobar sazetak situcaije u SAD, a to sto "progresivni" establisment to ne vidi
je samo dokaz velikog informacionog balona koji su oko sebe napravili, ucutkujuci i najslabiji disonantni ton, toliko da su postali neka vrsta totalitarne sekte. Jer samo u sekti je, na primer, moguce da neko za ovako "dubokoumnu i hrabru" kritiku vlasti dobije stojece ovacije:

https://www.youtube....h?v=eEqze64b-m0

Paradksalno je da takav diskurs, gde nema ozbiljne javne diskusije medju neistomisljenicima pogoduje upravo Trampu jer ucvrscuje njegovu bazu, i zaista mislim da ukoliko se medijski, kulturni i intelektualni "liberalni" establisment ne rekonfigurise i ne napravi nekakav most prema ljudima izvan balona - tako sto bi prestali da sve ljudi koji se u bilo cemu protive progresivnoj ideologije (od odbrane drugog amandmana pa sve do globalnog zagrevanja) otpisuju ovim etiketama koje je @Senn pobrojao i pokusaju da racionalno adresiraju njihove njihove argumente - Tramp ima vrlo dobre izglede da glatko uzme i naredni mandat.


Ne znam da li sam do sada ovde vec u manje 5-6 postova postavio isto pitanje "Da li je u toj partiji ostao Iko normalan ili su svi huSSeinizovani i heLLarizovani.

Da li bar chitaju, ako nishta drugo, "svoje novine", jer sam vec u nekoliko znachajnih listova prochitao apsolutno to isto shto ti i Senn prichate. Na kraju, neko zrnce logike u njihovim lobanjama? Mislim, vreme prolazi, a oni, koliko god zvuchi besmisleno, zaista podsecaju na retardiranu srBsku opoziciJu.

Zapravo ...... SrBska takozvana opozicija u odnosu na njih chak deluje i pristojno, bez obzira na svoje istaknute idiote ipak nema potpuno retardirane predstavnike kao Sandersove komunistichke jurishnike :) tipa Alexandria Ocasio Cortez.

Edited by Denis Jasharevic, 13 August 2018 - 19:18.

  • 0

#17510 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 13 August 2018 - 19:18

Tako je! Kad budu pustili Google, Ebay, Facebook, Twitter, Netflix i josh jedno 2000 americhkih kompanija da PROBAJU DA POSLUJU u Kini onda ce moci. Do tada ne moze!

Kome se ne svidja moze da se ljuti.

pa dobro, tebi i njemu je sve jedno. Ali ako je kompanija napravila business plan za narednih 5-10 god. i to im odgovara shta se drzava mesa u to? Eto Tesla u Kini ce biti 100% owned. Sto je najverovatnije delo Trampa, ali ipak ne moze on svugde biti najpametniji i uvek u pravu. Nezposlenost je na minamalnom nivou, ko ce sve to da pravi/radi? Jednostavno da sad u USA da otvoris pet velikih fabrika sa po 10,000 radnika - sve sa inzenjerima i skilled workers mogao bi odmah da i zatvoris te firme. Jednostavno nema ko to da radi.


Edited by nonick, 13 August 2018 - 19:24.

  • 0

#17511 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 13 August 2018 - 19:28

pa dobro, tebi i njemu je sve jedno. Ali ako je kompanija napravila business plan za narednih 5-10 god. i to im odgovara shta se drzava mesa u to? Eto Tesla u Kini ce biti 100% owned. Sto je najverovatnije delo Trampa, ali ipak ne moze on svugde biti najpametniji i uvek u pravu. Nezposlenost je na minamalnom nivou, ko ce sve to da pravi/radi? Jednostavno da sad u USA da otvoris pet velikih fabrika sa po 10,000 radnika - sve sa inzenjerima i skilled workers mogao bi odmah da i zatvoris te firme.

Tesla ce biti 100% owned. :) Znachi ..... Ipak se okrece.

Pa drzava se ne mesha? :) Ko kaze da se mesha? Neka oni imaju 5-10 godishnje planove u Kini. Ko im brani? Samo neka plate 25% kada uvoze tu robu u USA. :) Ni manje no vishe nego kad uvoze u Kinu. Poshteno. A ove 5G telefonije, to pothitno ukinuti saradnju sa US kompanijama, zbog bezbednosti, Kao i Kinezi shto rade sa americhkim.

USA infrastruktura se raspada, a Kinezi prave bahanalije, josh malo pa ce i most do Australije da naprave :). Ima se, moze se. Lako je sa 1,5 milijardu robova.

Kad se to sve sredi, onda moze i da se nastavi Kako je bilo.

Do tada, ne brini, nece svet propasti zbog kineskih gaca i charapa.

Edited by Denis Jasharevic, 13 August 2018 - 19:36.

  • 0

#17512 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 13 August 2018 - 19:38

Tesla ce biti 100% owned. :) Znachi ..... Ipak se okrece.
 

 

pa ako Musk najavi 2 godine do proizvodnje prvih, bice "Tecla" za godinu ipo u Tecla prodavnicama sirom Kine.  :)


  • 0

#17513 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 August 2018 - 19:44

pa ako Musk najavi 2 godine do proizvodnje prvih, bice "Tecla" za godinu ipo u Tecla prodavnicama sirom Kine. :)

Ako ga ne ukebaju. :)


Sent from my SM-G950U using Tapatalk
  • 0

#17514 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 13 August 2018 - 20:09

pa ako Musk najavi 2 godine do proizvodnje prvih, bice "Tecla" za godinu ipo u Tecla prodavnicama sirom Kine. :)


Nije moglo 10 godina, a sad odjednom moze :). Pa lepo. Pravo bratstvo i jedinstvo shiri taj Trump.

Samo neka nastavi. Ja zivim na ovom kontinentu, meni se to svidja ;).
  • 0

#17515 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 13 August 2018 - 22:07

Mislim da je ovo dosta dobar sazetak situcaije u SAD, a to sto "progresivni" establisment to ne vidi
 je samo dokaz velikog informacionog balona koji su oko sebe napravili, ucutkujuci i najslabiji disonantni ton, toliko da su postali neka vrsta totalitarne sekte. Jer samo u sekti je, na primer, moguce da neko za ovako "dubokoumnu i hrabru" kritiku vlasti dobije stojece ovacije:

 

 

Paradksalno je da takav diskurs, gde nema ozbiljne javne diskusije medju neistomisljenicima pogoduje upravo Trampu jer ucvrscuje njegovu bazu, i zaista mislim da ukoliko se medijski, kulturni i intelektualni "liberalni" establisment ne rekonfigurise i ne napravi nekakav most prema ljudima izvan balona - tako sto bi prestali da sve ljudi koji se u bilo cemu protive progresivnoj ideologije (od odbrane drugog amandmana pa sve do globalnog zagrevanja) otpisuju ovim etiketama koje je @Senn pobrojao i pokusaju da racionalno adresiraju njihove njihove argumente - Tramp ima vrlo dobre izglede da glatko uzme i naredni mandat.

Interesantno je da oni optuzuju sve koji ih ne podrzavaju da zive u "informativnom balonu", a da informacije za one koji smatraju da je Tramp napravio neke dobre politicke poteze - najcesce poticu iz medija koji su ili demokratski ili centar, a ne kako oni vriste sa "Fox News".

Mozes da podelis napade levicara na:

1. Napade na bastione US sloboda - tipa sloboda govora, okupljanja, Ustav...

2. Napade na polise i zakone koji se primenjuju kroz dekade - i za koje niko razuman ne razume zasto bi DT sad bio tretiran drugacije

3. Potpuno histericne napade za stvari koje nemaju nikakvu podrsku u cinjenicama

 

Dok dodjemo do 4 sto je "stvari za koje treba kritikovati trenutnu administraciju" to se izgubi u opstoj histeriji.

 

Generalno, podrska Trampu raste jer su Dems otkrile sve svoje licemerje od kako je Tramp dobio izbore. 


  • 2

#17516 Senn

Senn
  • Members
  • 213 posts

Posted 14 August 2018 - 05:27

Tramp ima vrlo dobre izglede da glatko uzme i naredni mandat.

Neki najavljuju i predviđaju veliku recesiju tokom predsedavanja Donalda Trampa, sličnu onoj iz 2008. - 2009.

Ta recesija bi, navodno, trebala da se desi nezavisno od toga ko je trenutno predsednik, i nema veze sa trenutnom ekonomskom politikom aktuelnog predsednika već su razlozi mnogo složeniji...

 

Ne znam koliko su tačne i opravdane te najave, ali ako jesu - onda ponašanje mejnstrim medija i demokrata itekako ima smisla. Jer, ako bude bilo velike recesije - tek tada će krenuti još žešće ludilo i sva krivica će pasti isključivo na Trampa... biće puno likovanja, komentara u fazonu "we told you so..." itd.

 

To bi bio presudni momenat u kojem bi se mnogi koji podržavaju Trampa "ugruvali", tj. naseli na likovanja i povukli se jer je "ovaj izgleda stvarno zasrao i izazvao veliku krizu"...

 

Ako bude bilo velike recesije - ludilo i histerija će "dobiti smisao", a Tramp ne uzima naredni mandat.


  • 0

#17517 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 14 August 2018 - 05:46

Neki najavljuju i predviđaju veliku recesiju tokom predsedavanja Donalda Trampa, sličnu onoj iz 2008. - 2009.

Ta recesija bi, navodno, trebala da se desi nezavisno od toga ko je trenutno predsednik, i nema veze sa trenutnom ekonomskom politikom aktuelnog predsednika već su razlozi mnogo složeniji...

 

Ne znam koliko su tačne i opravdane te najave, ali ako jesu - onda ponašanje mejnstrim medija i demokrata itekako ima smisla. Jer, ako bude bilo velike recesije - tek tada će krenuti još žešće ludilo i sva krivica će pasti isključivo na Trampa... biće puno likovanja, komentara u fazonu "we told you so..." itd.

 

To bi bio presudni momenat u kojem bi se mnogi koji podržavaju Trampa "ugruvali", tj. naseli na likovanja i povukli se jer je "ovaj izgleda stvarno zasrao i izazvao veliku krizu"...

 

Ako bude bilo velike recesije - ludilo i histerija će "dobiti smisao", a Tramp ne uzima naredni mandat.

 

Mogu samo zamisliti.  :ph34r: Konachno bi ostvarili Hitlerov san.


  • 0

#17518 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 14 August 2018 - 12:30

Ako bude bilo velike recesije - ludilo i histerija će "dobiti smisao", a Tramp ne uzima naredni mandat.

Prica o recesiji je bila u javnosti pre nego je Tramp izabran, bankari su generalno najavljivali. Jedino sto Tramp moze da uradi u tome je da je mozda izbegne ili ublazi, ali on nece biti taj koji je izazvao.

Kamatne stope su otisle na gore, nezaposlenost niska, nekretnine rastu opet.....


  • 2

#17519 Senn

Senn
  • Members
  • 213 posts

Posted 14 August 2018 - 14:46

Jedino sto Tramp moze da uradi u tome je da je mozda izbegne ili ublazi, ali on nece biti taj koji je izazvao.

Ja sam siguran da se mnogi nadaju i "mole boga" da bude recesije - samo da bi mogli da likuju  :ajme: 


Edited by Senn, 14 August 2018 - 14:49.

  • 0

#17520 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 14 August 2018 - 15:11

Ja sam siguran da se mnogi nadaju i "mole boga" da bude recesije - samo da bi mogli da likuju :ajme:


Nema shta da si siguran, libtardirani idioti se bukvalno nadaju ekonomskom kolapsu, javno da javnije ne moze biti ....... https://www.google.c...GjwTDppvoCg_0:0
  • 1