Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA


  • Please log in to reply
20155 replies to this topic

#17206 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 July 2018 - 19:23

Pa nije valjda da zato nemaju vazece isprave? 

 

Koliko sam ja upoznat, nije vezano samo za crnu populaciju, vec i za dosta mladih, belih. Radi se o chistoj generacijskoj pogubljenosti i lenjosti, odnosno nespremnosti da se ode u nadleznu instituciju i tamo provede pola sata chekajuci na formalnost, jer gube dragoceno vreme koje mogu pametnije iskoristiti igrajuci igrice, drogirajuci se ili samo blejeci u YouTube.

 

Shto se tiche poredjenja Roma I AfroAmerikanaca mislim da je ono potpuno neumesno jer su AfroAmerikanci pojedinachno 18. po standardu zivota u svetu, dok su Romi verovatno 180. I oni stvarno nemaju osnovne preduslove da krenu. Njih niko nece gadjati stipendijama i povlashcenim uslovima gde god da krenu, prostirati crveni tepih ispred njih, oni ce biti saplitani na svakom koraku, a od novca nece nikada videti ni 1 dinar.

 

Potpuno promasheno i nefer poredjenje.


  • 2

#17207 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 July 2018 - 19:27

Razumem ja to sto ti pricas ali zar ne voze automobile ti nezainteresovani u rasulu? Voze bez vozacke?

 

Mozda bi onaj pastor mogao da bude malo praktican i apeluje na njih da izvade vazece isprave. 

 

Ne voze oni automobile Cyber, oni voze bicikle. Automobil je za njih prevelika obaveza. Treba polagati voznju, redovno placati kazne i osiguranje, servisirati, placati popravke ….. to je previshe gnjavaze.

 

 

Bicikla ili taksi/uber.

 

 


Edited by Denis Jasharevic, 22 July 2018 - 19:29.

  • 0

#17208 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 22 July 2018 - 19:27

Pa nije valjda da zato nemaju vazece isprave? 

Postoje dva razloga zasto AA zajednica ima drasticno manje ID nego druge grupe:

1. Glavni razlog je da imaju manje potrebe za njima, uobicajeno je da ID bude vozacka dozvola, dosta AA zajednica je u urbanim siromasnim delovima gde im ni kola nisu potrebna a ne dozvola koja se placa. Obicna ID se isto placa.

2. imaju mnogo vise % da su dozvole suspendovane ili otkazane zbog prekrsaja

 

Pominje se i uvecana migracija kao razlog - tj ne menjaju svoju dokumentaciju kad treba.

 

Inace ne postoji nijedan razlog zasto ne bi imali ID.

 

Zahtevati da se zakon prilagodi njima, umesto obrnuto je potpuno besmisleno.

 

I Denis je u pravu, to se pojavljuje i u grupi studenata.


  • 0

#17209 radepiljov

radepiljov
  • Banned
  • 63 posts

Posted 22 July 2018 - 19:34

 

Shto se tiche poredjenja Roma I AfroAmerikanaca mislim da je ono potpuno neumesno jer su AfroAmerikanci pojedinachno 18. po standardu zivota u svetu, dok su Romi verovatno 180. I oni stvarno nemaju osnovne preduslove da krenu. Njih niko nece gadjati stipendijama i povlashcenim uslovima gde god da krenu, prostirati crveni tepih ispred njih, oni ce biti saplitani na svakom koraku, a od novca nece nikada videti ni 1 dinar.

 

Potpuno promasheno i nefer poredjenje.

 

Ja sam naglasio da neću da to ispedne rasistički i neumesno , ali sam morao uporediti da bi došao do poente , ali sam pomenuo i Srbe poredeći ih sa Crncima po pitanju mentaliteta i kulture življenja.

 

Afroamerikanci bi bili jednaki sa belcima i osttalima da postoji određena svest u njihovim zajednicama i samim porodicama , ali ne postoji , i tome najviše kumuje zadnjih decenija upravo politika levičara koja ih doslovno smtra nedonoščadi koji nisu u stanjuu kao individialci da krenu napred već od njih prave žrtve i totalne lezileboviće.

 

Kod nas Romi su takođe žrtve starog komunističkog promišljanja da im se "nešto da" , pa pošto sami Srbi isto očekuju da im država nešto "da" logično je da će Romi dobiti još manje nego Srbi , jer Srbi su zadržali nešto od starog porodičnog nasleđa vaspitanja i obrazovanja , ali i ono je u velikom padu , dok kod Roma zbog starog rasizma a samog kulturološkog momenta toga gotvo da i nema.

 

Činjenice su teške , ali su ipak činjenice bez obzira što se čine kao neumesne zbog PC.


  • 0

#17210 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 22 July 2018 - 19:38

Eto, jos jedne od mnogih razlika izmedju Evrope i USA. Zato se mnogi Evropljani saplicu pokusavajuci da prema svojim ustaljenim arsinima tumace americko drustvo i njegovu dinamiku. Meni je tesko da zamislim zivot bez isprava jer ovdasnji zivot ne ostavlja velike marginale za tu vrstu nemara. USA je druga planeta za neke stvari. 


  • 1

#17211 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 22 July 2018 - 20:03

Eto, jos jedne od mnogih razlika izmedju Evrope i USA. Zato se mnogi Evropljani saplicu pokusavajuci da prema svojim ustaljenim arsinima tumace americko drustvo i njegovu dinamiku. Meni je tesko da zamislim zivot bez isprava jer ovdasnji zivot ne ostavlja velike marginale za tu vrstu nemara. USA je druga planeta za neke stvari. 

Naravno, i dosta ljudi bi se zaletelo da poveruje da se radi o rasizmu kad se slusaju politicke price, a da u stvari ne ulazi u dinamiku.

8% belaca koji imaju pravo glasa nemaju ID.

Osim studenata, koji ce opet po nekom kljucu kad tad izvaditi ID u dobrom procentu, ili starijih kojima vise ne treba, ostali u stvari sebe marginalizuju. Licnom odlukom.

 

Uz to procedura nije nesto skupa ni komplikovana, treba ti dva dokaza adrese (obicno racuni na licno ime ili poreska prijava), SSN, jedan dokumentg o statusu u zemlji (za gradjane Birth cert ili Naturalization cert) i mislim da je sad 25$. Obnavljanje je kasnije samo slikanje i uplata


  • 0

#17212 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 July 2018 - 20:20

Eto, jos jedne od mnogih razlika izmedju Evrope i USA. Zato se mnogi Evropljani saplicu pokusavajuci da prema svojim ustaljenim arsinima tumace americko drustvo i njegovu dinamiku. Meni je tesko da zamislim zivot bez isprava jer ovdasnji zivot ne ostavlja velike marginale za tu vrstu nemara. USA je druga planeta za neke stvari. 

 

To je potpuno neshvatljiva kultura za sve koji nisu imali prilike da je upoznaju. Shanse da ce AfroAmerikanac ostati sa devojkom koja je zatrudnela s njim su iste kao da ce glasati za Trumpa 8% prema 89% za HeLLary. Chim joj se pojavi stomak ostavlja se i trazi druga. Poznajem 23-24 godishnjake koji vec imaju 3-4 dece sa isto toliko devojki. Problem je shto AfroAmerikanke nikada ne traze pomoc pravnih sluzbi vec samo socijalnih. Jer je to potpuno neprihvatljivo da te …… moram da se izrazim njihovim rechnikom …… "kuchka prijavi i da onda morash da placash alimentaciju". Meni su se smejali kada sam im rekao da redovno mesechno uplacujem vec 10 godina dobar deo plate za child support. Oni eventualno vide decu 2-3 puta godishnje i daju im po 20-50 dolara. Opet po njihovom oni nemaju nikakvu obavezu da se brinu o deci, to je duznost one "koja je dizala noge"

 

Pitao sam se otkud im toliko dece i saznao da ….. ybg …… da im je narodni obichaj da ga nikada ne vade. Moj dobar drugar, Jamajchanin Mudge ima 14 dece sa 6 zena i kaze da je njegova misija od boga da se na ovoj planeti razmnozava  :rotflmao: > On je zastrashujuce ogroman crnac koji je zapravo dusha od choveka i izuzetno vredan radnik, radi po 16 sati dnevno, ali samo da bi imao 2 BMW-a i izlazio po klubovima sa drugaricama  :D . Nije retko videti da spichkaju sve pare da kupe auto koji im nikako ne pripada pa onda spavaju u njemu jer ne mogu platiti stan.

 

Mladi crnci naravno mogu kupiti automobile, to moze svako, sa malo rada, ali ne ide da voze Toyote, Hyundai ili KIA, to bi bio znak da su odustali od opasnog nachina zivota, kriminala i prihvatili prosechnost i belu kulturu. tako da …. Ili besan auto ili nishta/bicikla shto je opet status buntovnishtva i nepristajanja na "ropstvo".

 

Ovo sve shto ja sad pishem je naravno "rasizam" i o tome se ne sme razgovarati.  :D  Demokrate ih tako voze decenijama i to jeste novo ropstvo, nema nikakve dileme. Rachunaj populaciju od 46 miliona pa vidi koliko je glasova 89% od toga plus dodaj 66% Latino glasova, 65% azijskih i doci cesh do podatka da bi Hellary nekako nategla 30 miliona glasova bez njih. Shto bi bilo pola od Trumpovih 60 miliona.

 

Ako bi demokrate stvarno zeleli I pocheli da reshavaju problem desilo bi se da bar par decenija ne bi pobedili izbore shto im naravno ne pada na pamet.


Edited by Denis Jasharevic, 22 July 2018 - 20:23.

  • 0

#17213 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 July 2018 - 20:31

Pre neki dan je crnkinja optuzila policiju da joj je ubila sina. Prethodno je ona zvala policiju da je zashtite od njega jer, iako perspektivni sportista NBA potencijal, dechko ima mentalnih problema i istoriju zlostavljanja. Prijavila je da ide po kuci I mlatara pishtoljem.

 

Chim je policija stigla on je pocheo da puca na njih. Americhki stil, 50 policijskih kola, 3 helikoptera, on puca iz garaze i odjednom sve utihne. Ona preventivno kaze novinarima kako je policija opet ubila AfroAmerikanca. Ako padne neka kinta, padne, ako ne - valja se zrtvovati i za rasnu borbu. Nishta ne koshta.

 

Autopsija kaze samoubistvo.


  • 0

#17214 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 July 2018 - 20:33

Spoiler

Dodaj jos i kreiranu kulturu da je drustvo duzno da im plati dorucak i rucak u skoli, posto su disadvantage. Taj se nacin provlaci vec dugo i niko od njih ne zeli da nadje posao, posto ce izgubiiti te benefite. Jeftina glasacka snaga, na ideu da sva deca imaju dzabe dorucak i rucak u skoli nastaje pobuna. :)


  • 0

#17215 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 July 2018 - 20:50

Dodaj jos i kreiranu kulturu da je drustvo duzno da im plati dorucak i rucak u skoli, posto su disadvantage. Taj se nacin provlaci vec dugo i niko od njih ne zeli da nadje posao, posto ce izgubiiti te benefite. Jeftina glasacka snaga, na ideu da sva deca imaju dzabe dorucak i rucak u skoli nastaje pobuna. :)

 

Pa jeste, ali treba reci i da sve veci broj ipak pronalazi izlaz iz geta, zavrshava shkole, nalazi poslove i zivi potpuno isto kao i okolina. Ali to nije lako jer moraju raskinuti sa starim krajem, prijateljima pa i rodbinom, jer imaju sve manje zajednichkog. Ja sam ubedjen da im republikanci nude taj izlaz i da su neuporedivo bolji za njih. Izgleda da to polako dolazi i do njihovih glava i to zahvaljujuci upravo njihovim sportskim i muzichkim zvezdama koje imaju masovno pozitivno mishljenje o Trumpu, jer se ne proserava i kaze ono shto misli, shto je njima jako vazno, ochigledno.

 

Po mom skromnom mishljenju demokrate namerno hrane rasizam, obozavaju ga, ne mogu bez njega, moji lichni utisci su da ni beli, ni crni danas uopshte nisu zainteresovani za rasizam. Ja poznajem samo jednog rasistu. Rumun je :lol+: I ozenjen je Kineskinjom. Javno se deklarishe.  :lol+:  Dodushe nisam zainteresovan ni za neko bratstvo i jedinstvo. I jedno i drugo mi je totalno prevazidjeno i debilno.

 

Mene interesuje samo ….. ja  :rotflmao: Stvarno nemam vremena ni zivaca da razmishljam o rasizmu. Takvo gubljenje vremena da to nije normalno.

 

50 Cent, Dennis Rodman, Mike Tyson, Tina Campbell, Floyd Mayweather, Sean Diddy Combs, Tony Yayo, Ice Cube, Claudia Jordan, Chingy, Kanye West, Shaquille O'neal, Azealia Banks, Diamond and Silk

 

 

 

 

 


  • 0

#17216 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 July 2018 - 20:54

 


  • 0

#17217 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 July 2018 - 20:56

 

CaptureRaceVote.JPG?raw=1


  • 0

#17218 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 22 July 2018 - 21:18

Pa jeste, ali treba reci i da sve veci broj ipak pronalazi izlaz iz geta, zavrshava shkole, nalazi poslove i zivi potpuno isto kao i okolina. Ali to nije lako jer moraju raskinuti sa starim krajem, prijateljima pa i rodbinom, jer imaju sve manje zajednichkog. 

To je tesko bas zbog tog stava u tim zajednicama, da su izdali svoj hood, i da su "pobeleli"

Ali se primecuje porast broja onih koji hoce bolje


  • 0

#17219 radepiljov

radepiljov
  • Banned
  • 63 posts

Posted 22 July 2018 - 23:38

Twiter u Americi je postao ludilo , evo svežeg primera:

 

https://www.youtube....h?v=ypZmvwYiwjg


  • 0

#17220 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 July 2018 - 23:46

Twiter u Americi je postao ludilo , evo svežeg primera:

 

https://www.youtube....h?v=ypZmvwYiwjg

 

Jebiga, neo-liberalni fashizam u punom sjaju ……. ali nece uspeti bez novog gradjanskog rata, a shanse su im mnogo loshije nego 1861. zato im je toliko bitno da razoruzaju Ameriku.

 

 


Edited by Denis Jasharevic, 22 July 2018 - 23:50.

  • 0