Jump to content


Photo
- - - - -

Leonard Cohen


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#16 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 20 September 2014 - 10:26


Ovo pred umiranje

 

Spoken poem 

 



#17 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 20 September 2014 - 10:39

Sa ovom je sve krenulo, makar za mene 

 

Ima jako lepo ilustrovana knjiga (Henri Matisse) samo sa tom pesmom. Slikovnica za odrasle. 

Attached Files



#18 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 20 September 2014 - 11:13

Odlicno je Rufus odradio Hallelujah, evo  jedan stari Leonardov fan da mu oda priznanje :)

 

Meni je ipak ovo omiljena verzija :) :

http://youtu.be/ZvN5e4PzZYE

 

 

Ne slažem se s boldom. LC je legenda i baš znam dosta ljudi koji su ili fanovi ili ga u najmanju ruku poštuju. Sebe smatram velikim fanom.

 

Mislim da se nismo najbolje razumeli, ja govorim o mojim vrsnjacima, 20-25 godina... :)

 

 

 

Mene je, svojevremeno, muzicki urednik na Studiju B psovao sto sam zavrsavao svoje smene sa spotom :

 

:D

Citirao bih velikog umetnika E. Jevrica: ,,A sta zna, nista ne zna, a dje da zna...'' :D



#19 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 21 September 2014 - 11:55

Sedi i budi miran. Neka ramena igraca izrastaju iz tvojih ramena, grudi igraca iz tvojih grudi, slabine igraca iz tvojih slabina – kao god i bedra, kukovi. Neka se iz tvoje sutnje otvori grlo koje se oglasava, a iz tvoje zbunjenosti progovori cista pesma, za kojom se krece igrac i lepotom sluzi bozanstvu. Ako igrac padne, ponovo ga pokreni sa stolice. Cak i ogorcen covek je u stanju da jednom takvom vezbom slavi Stvaranje, cak tvrd covek moze da se onesvesti, dok ce srce onog koji je odgovoran sasvim omeksati. -  Leonard Kohen, Knjiga milosti



#20 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 21 September 2014 - 14:58

Pretpostavljam da ovo niste znali:

 

 

Inace omiljena: