Jump to content


Photo

TV kritika


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
61 replies to this topic

#16 HellaBad

HellaBad
  • Sleepers
  • 646 posts

Posted 20 August 2003 - 11:54

2 all
Ovo nije TV već radio, ali nevertheless, kad počne ono njesra:
"Kada akcija krene, niže su nam ceeEnee..." obavezno stišam i ono malo šušteće devedesetdvojke koju hvatam na kašičicu.
Prvo mesto odvratnosti. Ubedljivo.

2 kontra
koja arogancija (????) Tarika Filipovića i u kojim novinama je to pisalo?

#17 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 20 August 2003 - 12:37

Meni su reklame najiritantnije, emisiju mozes da preskocis ako ne valja...
Trenutno na shitlist-i reklama prednjaci ona za fanfan lala, u rimi. I mean, kad je vidim pozelim da nikad ne vidim film. Bila je i neka na taj fazon na stankomu, za vrtic.
Druga je ona za gradjevinse materijale : za hotele, muzeje..., manastire!
Moju majku iritira paradajz koji oce da bude kecap, kaze da je isla 7x tokom sajnfelda.

hahaha... to sa paradajzom je zaista sranje, ali sta kazes na reklamu u kojoj riba u avionu odlazi u wc koji ima interfon, slucajno ga pritisne i onda je svi slusaju kako jeci i stenje koliko je dobar shampon hahahah

odavno nisam video vece sranje na tv-u, ne pamtim

#18 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 20 August 2003 - 12:53

Hajde i da pohvalimo neke reklame.
Mene je prijatno iznenadila reklama u okviru FAST serijala - radi se o onom kicoshu na motoru (ili mopedu cak). Odavno ne pustaju reklamu za Kanjizu sa rodama. I ona je fenomenalna. Postujem sto se kod nas sve vise ide na domisljatost reklama a ne samo na fancy izgled. Setih se jene fantasticne reklame koja se jos ne emituje kod nas. Radi se o Puma patikama (sa duhom iz lampe).

Ipak da se osvrnem i na neke reklame koje me izludjuju. Npr. Grand kafa. Kada vidim tu reklamu pozelim da izvrsim samoubistvo. Totalno mi je glupa i nova Coca-colina kampanja "Chivava!". Kampanja koju uospte ne razumem je Schweps. Koja im je ciljna grupa? Znam gomile ljudi koje ta kampanja sa zivotinjama odusevljava. Lepo je to uradjeno ali mi nikakvu zainteresovanost ne razbudjuje. Bukvalno nikakav utisak ne ostavlja. Hajde, ako se nekome ta kampanja svidja neka mi napise i zasto. Bas me zanima.

#19 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 20 August 2003 - 13:01

Jerbo Goran Sultanovic ima seksi glas :lol: :lol: :lol: :lol: .

#20 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 20 August 2003 - 13:25

Hajde i da pohvalimo neke reklame.
Mene je prijatno iznenadila reklama u okviru FAST serijala - radi se o onom kicoshu na motoru (ili mopedu cak). Odavno ne pustaju reklamu za Kanjizu sa rodama. I ona je fenomenalna. Postujem sto se kod nas sve vise ide na domisljatost reklama a ne samo na fancy izgled. Setih se jene fantasticne reklame koja se jos ne emituje kod nas. Radi se o Puma patikama (sa duhom iz lampe).

Ipak da se osvrnem i na neke reklame koje me izludjuju. Npr. Grand kafa. Kada vidim tu reklamu pozelim da izvrsim samoubistvo. Totalno mi je glupa i nova Coca-colina kampanja "Chivava!". Kampanja koju uospte ne razumem je Schweps. Koja im je ciljna grupa? Znam gomile ljudi koje ta kampanja sa zivotinjama odusevljava. Lepo je to uradjeno ali mi nikakvu zainteresovanost ne razbudjuje. Bukvalno nikakav utisak ne ostavlja. Hajde, ako se nekome ta kampanja svidja neka mi napise i zasto. Bas me zanima.

Ma znas sta, kampanja k'o kampanja, sranje neprevazidjeno. Ja mislim da nase marketinske agencije samo otimaju pare strancima iz Svepsa, sigurno im govore ono "da bi Sveps postao mnogo bolje prodavan, moramo da smorimo sve korisnike, svih ciljnih grupa, gomilom reklama svaki dan, sledecih 105 godina...."

A ja gledao na kablu (Discovery channel, tj. Discovery Romania) rumunsku reklamu za Sveps, i sve je isto - Goran Sultanovic prica na rumunskom, ali reklamiraju Ginger Ale i jos dva ukusa KOJI NIKAD IZGLEDA NECE STICI U OVU Y***NU ZEMLJU. Eto, rekao sam. Probao sam onaj novi ukus koji se kod nas reklamira - cisto sranje....klaker, boza, sta li je. Volim Sveps, ali mi se ne svidja sto nam to rade sa takvim kampanjama. To je verovatno zato sto misle da smo debili.

A Civava - Koka kola nema para da za svaku zemlju radi posebnu kampanju, pa tako spice za celu Evropu i Ameriku istu kampanju. Muzika, ljudi igraju, piju koka kolu, iq ispod 50.... sta ces vise ;-))))

Grand kafa sucks great time! Pukli su vise sa bracnim parom, a ja se nadam da nas nece maltretirati i ove Nove godine kao i prosle. Ne smem da pricam o tome, razbicu monitor (17 inca, Dell trinitron, ko ce nov da kupuje....)

#21 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 20 August 2003 - 13:27

a Fast necu ni da spominjem kad se setim nekih prica od marta ove godine....

#22 HellaBad

HellaBad
  • Sleepers
  • 646 posts

Posted 20 August 2003 - 13:40

Uhh, moja omiljena tema - marketing.
Već mi rogovi klijaju.

Da ne zaboravimo i ove kandidate:

1. Next sa frozen bullet-time effect pomorandžama, razgaćenom nastavnicom, kretenasto-debilnom porodicom (deca daunovci, tata rođen i vaspitan da jednog dana postane japi idiot - ovo je pleonazam, sorry - sklerotična baba iz košmara, malo vitamina beee i malo vitamina ceee, ko da im daje ricinus sa živom, majka ex gangbang-party-teen-star) i egzotičnim ptičurinama koje izviru niotkuda. Bući, bući, buć, bla, bla i truć.

2. Legend commercial s razbludnom omladinom koja ne zna šta će, besne jer su se obukli u preskupom a nekvalitetnom LWW shopu, ničim izazvani i opravdani, krenu da se kuglaju u nekom pogonu gde su kegle - flaše s mlekom. Jao, kakva nestašna i luckasta omladina! Zatim smotani gebavac zvizne laktom u protivpožarni alarm, šiklja ledena vodurina iz zarđalih cevčuga i oni svi sretni se kupaju u štroki koja se skupljala u cevima otkad je Tito presekao pupčanu vrpcu fabrike. Bravo!

Tvoriteljica spota mi još kaže - zn'š, ta r'klAama ima s'oju prič'... Koju priču pitam ja, kaže, pa to znaju ljudi koji se bave marketingom. Dobra ti ciljna grupa, rekoh.

3. Ono njesra za uklanjanje akni sa curom čiji ten prvo asocira na preživljeni napad sitnom sačmom ili vudu ritual u bližoj prošlosti. Ona tako nesretna i rošava gleda nekog baju kako cirkusira sa sve skejtom i žali, gleda ga ko krava u mrtvo tele. Onda preko ekrana krene ta flaša s eliksirom, neke zvezdice veju preko njenog lica i odnose one čireve nekoj drugoj koja ne koristi čudotvorni eliksir. Naravno, onaj skejter je odmah spotuje i odoše na kres ili ne, ne sećam se ukinuli su reklamu, nije ni bitno.

Mada, neprevaziđeni su braća karić sa njihovim reklamnim sloganima za banku početkom devedesetih.
Moram da nađem to pa ću nekad postovati ako bude interesenata.

Zasad se sećam samo jednog:
"Nema više čika Marksa, pravi lovu, to je praksa."

I citat za kraj - Revelations by God himself:

By the way, if anyone here is in advertising or marketing, kill yourself. Thank you, thank you. Just a little thought. I'm just trying to plant seeds. Maybe one day they'll take root. I don't know. You try. You do what you can. Kill yourselves. Seriously though, if you are, do. No really, there's no rationalisation for what you do, and you are Satan's little helpers, OK? Kill yourselves, seriously. You're the ruiner of all things good. Seriously, no, this is not a joke. "There's gonna be a joke coming..." There's no fucking joke coming, you are Satan's spawn, filling the world with bile and garbage, you are fucked and you are fucking us, kill yourselves, it's the only way to save your fucking soul. Kill yourself, kill yourself, kill yourself now. Now, back to the show.

"You know what Bill's doing now, he's going for the righteous indignation dollar, that's a big dollar, a lot of people are feeling that indignation, we've done research, huge market. He's doing a good thing."

Godammit, I'm not doing that, you scumbags, quit putting a godamn dollar sign on every fucking thing on this planet!

Edited by HellaBad, 20 August 2003 - 13:51.


#23 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 20 August 2003 - 14:35

3. Ono njesra za uklanjanje akni sa curom čiji ten prvo asocira na preživljeni napad sitnom sačmom ili vudu ritual u bližoj prošlosti. Ona tako nesretna i rošava gleda nekog baju kako cirkusira sa sve skejtom i žali, gleda ga ko krava u mrtvo tele. Onda preko ekrana krene ta flaša s eliksirom, neke zvezdice veju preko njenog lica i odnose one čireve nekoj drugoj koja ne koristi čudotvorni eliksir. Naravno, onaj skejter je odmah spotuje i odoše na kres ili ne, ne sećam se ukinuli su reklamu, nije ni bitno.

Kakosam samo mogla da zaboravim ovu iritirajucu niskobudzetnu reklamu. A kako su joj samo napravili problematicnu kozu, ap mislim da bi ih sestogodisnje dete zeznulo!

Sto se tice next-a, meni je ta reklama o.k. Ni sama ne znam zasto.

Slatka mi je bila i reklama za Reebok kada deca nesto ispisuju na zidu tako sto skakucu. Ne znam kako sam zaboravila da mi je mnogo slatka reklama za Simku. Jao, i ona fantasticna reklama za Milku " i tako je dabar ...."

Jao kako naviru secanja. Pa zar smo zaboravili neprevazidjenu " da si Biomed 4 pila u autobusu bi bila!" ??

#24 yenta

yenta
  • Members
  • 322 posts

Posted 20 August 2003 - 16:30

u, bash mi se svidja momenat (etno endemski) u kome chirevi ne samo da nestaju sa tvoga lica nego i prelaze na lice suparnice - choveche, di to ima o'ma da kupim...

#25 Zli

Zli
  • Members
  • 546 posts

Posted 20 August 2003 - 16:58

Konkurencija jeste stravična, ali moj apsolutni favorit za naj-fuj-bljak-neponovilose reklamu je


...


Big Ben!


Ne mogu da verujem da je vlasnik platio da se ono čudo daje pred bioskopske projekcije. Ajde tv, mali je ekran, mala bruka, ali na onolikom platnu!? :lol:


Sviđa mi se ona Nektarova Nije svejedno - relativno duhovita, a ima i smisla. Još kad bi im i proizvod bio na nivou... Mada, čini mi se da su celu stvar preuzeli (i malo ublažili) iz reklama za neku banku, čini mi se Vojvođansku, koje je radio Srđan Dragojević negde u vreme Lepih sela.

#26 yenta

yenta
  • Members
  • 322 posts

Posted 20 August 2003 - 17:11

ajde samo da ne pljujemo, ovde chini mi se najbolje reklame su za zivotna osiguranja. od ostalih - najbolje su za pivo grolsch... a ni heiniken nije losh.

evo ko hoce nek razgleda malo. dole sam napisala koje su bolje, od onih za koje i ne treba prevod...

http://www.kicken.co...cials/nieuw.htm


MALIBU - wintercollectie ( ...je bozanstvena)
ACHMEA - Krakers (ovo su dacheri)
GROLSCH - Misses Jones (klasika)
DOESN`T SMOKE - rolstoel (za decu, a protiv pushenja)
DOMMELSCH - handschoen (ovo se dopada dechacima)
REXONA - Karate
SMINT - motoragent (neshto za pobunjenika)
UNOX - Mama!
TMFRINGTONE - UnderwearDance (savrshena)
CENTRAAL BEHEER - paard




http://www.kicken.co...als/toppers.htm


HEINEKEN - Rudi
Praxis - Verkeerde huis
3fm - Week van de Jaren 90
Visa - Diefstal in de metro
PZA shoarma - druk leven


ima josh, ali ko ce sad da kopa... inache, de me nadjoste, luda sam za reklamama... taman toliko paznje imam...

#27 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 20 August 2003 - 21:18

Mada, neprevaziđeni su braća karić sa njihovim reklamnim sloganima za banku početkom devedesetih.
Moram da nađem to pa ću nekad postovati ako bude interesenata.

sad me podseti na cuvene reklame Dafiment banke gde Dafina zuri negde preko moje glave i kaze "moj cilj je profit. Zasto to ne bi bio i vas cilj? Dodjite da ga zajedno ostvarimo" - ili tako nesto.

onda gazda jezda sa ogromantnim zulufima, pusi lulu i pravi se fancy, u pozadini sv. stefan ili tako nesto na crnogorskom primorju i, naravno, bez reci, poziv za ulaganje

te dve reklame mogu da se vide, koliko se secam, u dokumentarcu koji su napravili nekadasnji radnici RTS-a o ratnoj propagandi (Ratni dnevnik ili tako nesto). Moze tu da se vidi cak i Dusko Mihajlovic kojem oci samo trce dok cita tekst sa "idiota" iza kamere. Ejvala, to su bili dani....dobro je sto tad nisam gledao tv, mislim da bih poludeo naprasno.

#28 kontra

kontra
  • Banned
  • 225 posts

Posted 20 August 2003 - 21:19

2 all
Ovo nije TV već radio, ali nevertheless, kad počne ono njesra:
"Kada akcija krene, niže su nam ceeEnee..." obavezno stišam i ono malo šušteće devedesetdvojke koju hvatam na kašičicu.
Prvo mesto odvratnosti. Ubedljivo.

2 kontra
koja arogancija (????) Tarika Filipovića i u kojim novinama je to pisalo?

Ma u vise emisija Tarik je znao bas uvrediti takmicara i to je pocelo iritirati publiku!Tarik zna biti duhovit,ali zna i preterati sa svojim neslanim salama!

#29 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 20 August 2003 - 22:06

Sviđa mi se ona Nektarova Nije svejedno - relativno duhovita, a ima i smisla. Još kad bi im i proizvod bio na nivou...

Nije tema, ali nije ni na odmet. :lol:

Proizvod im jeste na nivou, bar kad su im ostali domaci proizvodjaci konkurencija. Next narocito. Reklama - bljak, sokovi - 2 x bljak. :lol:

#30 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 20 August 2003 - 22:23


Sviđa mi se ona Nektarova Nije svejedno - relativno duhovita, a ima i smisla. Još kad bi im i proizvod bio na nivou...

Nije tema, ali nije ni na odmet. :lol:

Proizvod im jeste na nivou, bar kad su im ostali domaci proizvodjaci konkurencija. Next narocito. Reklama - bljak, sokovi - 2 x bljak. :lol:

nemoj tako

sinalko ih tuce za bar dve duzine - sokovi bljaks na n-ti, a reklama....ufff, moram caskom do toaleta, naviru mi osecanja ;-00000