Jump to content


Photo

Grupa A


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
348 replies to this topic

#121 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 01 September 2014 - 22:42

Španci su strašna ekipa, negdje u ligi sa najjačim SFRJ/SRJ ekipama i Argentinom u najjačem sastavu. Brazilci odigrali muški i popili 20 razlike.

#122 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 01 September 2014 - 23:05

Jači su svakako od one Argentine, mnogo dublju rotaciju imaju i raznovrsnije igrače. Čini mi se da su jači i od većine SFRJ/SRJ selekcija, ne nužno od SRJ 96 i SFRJ pre raspada, mada treba imati u vidu da je i konkurencija danas daleko jača nego tada, bez ikakve dileme.


Edited by Chaos Is Me, 01 September 2014 - 23:06.


#123 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 01 September 2014 - 23:20

Jači su svakako od one Argentine, mnogo dublju rotaciju imaju i raznovrsnije igrače. Čini mi se da su jači i od većine SFRJ/SRJ selekcija, ne nužno od SRJ 96 i SFRJ pre raspada, mada treba imati u vidu da je i konkurencija danas daleko jača nego tada, bez ikakve dileme.

Argentina na vrhuncu je bila jedna od najponosnijih i najzajebanijih ekipa koje su ikad igrale košarku. Mislim da se protiv njih ne bi kladio ni na originalni dream team.

#124 Isiah

Isiah
  • Members
  • 5,236 posts

Posted 02 September 2014 - 06:45

Ja sam obozavao tu Argentinu i zdusno navijao za istu gotovo u svim prilikama, ali mislim da je ovo jedno solidno preterivanje, najverovatnije jer secanja blede. Mislim, nemojmo se zajebavati:

 

Robinson, David
Ewing, Patrick
Bird, Larry
Pippen, Scottie
Jordan, Michael
Drexler, Clyde
Malone, Karl
Stockton, John
Mullin, Chris
Barkley, Charles
Johnson, Magic
Laettner, Christian


#125 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 02 September 2014 - 07:00

ma nije ni vazno, poenta je da su mnogo dobri x10 igraca. i igraju prakticno 10god zajedno

#126 Isiah

Isiah
  • Members
  • 5,236 posts

Posted 02 September 2014 - 07:12

Pricas o Spancima? Fantastican su tim, moglo bi se reci i unreal. Za mene su clear favorites u odnosu na Amere na ovom SP.

 

Zato mi je cesto i nejasno sto se uopste pise o nasim sansama protiv njih. Objektivno smo druga liga u odnosu na njih, iako generalno nismo losi i pripadamo gornjem domu (prvih 8).



#127 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 02 September 2014 - 07:18

Pricas o Spancima? Fantastican su tim, moglo bi se reci i unreal. Za mene su clear favorites u odnosu na Amere na ovom SP.

 

Zato mi je cesto i nejasno sto se uopste pise o nasim sansama protiv njih. Objektivno smo druga liga u odnosu na njih, iako generalno nismo losi i pripadamo gornjem domu (prvih 8).

 

Po vidjenom sinoć, Španci ne idu do finala, natrčaće na neku silu tipa Grčka,... Najebaće kao žuti

 

 

Svi igrači skaču sinoć  VAMOS ludilo, trener VAMOS, publika VAMOS...     vidjeno za Ivanjicu,  tj toliko puta vidjen scenario za propast videti pod prošla godina 0:)



#128 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 02 September 2014 - 07:20

Teo, Bogdan, Bjelica, Nene i Varežao bi dobili Španiju  -_- 

 

Brazilci su lak plen za Španiju. Najjači su dole, gde ne mogu da im naprave štetu, čak ni da budu u egalu, a spolja apsolutno nemaju sa čime da im prete. Španiju niko neće dobiti na centre, to se može samo nekim ludačkim šutem spolja.



#129 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 02 September 2014 - 07:28

ne moze ni tako ali imas poentu

#130 freethrow

freethrow
  • Members
  • 5,495 posts

Posted 02 September 2014 - 07:59

Baš ne spadam u jugonostalgičare, ali kada već pravite te šbbkbb varijante, pade mi na pamet sinoć da ne bi ni SFRJ ekipica bila loša u ovakvoj konkurenciji. Ovako napamet: Peković, Teo, Bjelica, Bogdan, Raduljica, Birčević, Tomić, Šarić, Hezonja, Bogdanović, Dragić, Teletović, Preldžić... hm. Verovatno ubedljivo treće mesto u ovoj konkurenciji.

 

Što se tiče Španaca sinoć, solidno su pokušavali Brazilci da uđu u duele, na momente su i tražili neku polutuču, ali su Španci majstori da to iskuliraju i plus su domaćini. Pre početka prvenstva sam mislio da su prestari, da im je vreme da počnu da se raspadaju (Navaro, Rejes i ekipa), ali imaju oni još mileage u košarkaškom smislu. Mislim da mora da se poklopi nekoliko stvari da bi ih neko barem uzdrmao: užasno fizička i prljava igra sa mnogo kontakta i ubijanja na blokovima na obe strane terena, drndanje i maltretiranje nekoliko igrača za koje se zna da ne vole batine (Navara, starijeg Gasola, Rubija), zaustavljanje svakog pokušaja trčanja i kreativne tranzicije... mnogo stvari, ali ne i neizvodljivo.



#131 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 02 September 2014 - 08:21

Birčević bi izdominirao u tom hipotetičkom timu.



#132 freethrow

freethrow
  • Members
  • 5,495 posts

Posted 02 September 2014 - 08:24

Jbg, nametnuo se kod nas => nametnuo bi se i tamo.



#133 basketcoa

basketcoa
  • Members
  • 259 posts

Posted 02 September 2014 - 08:41

Baš ne spadam u jugonostalgičare, ali kada već pravite te šbbkbb varijante, pade mi na pamet sinoć da ne bi ni SFRJ ekipica bila loša u ovakvoj konkurenciji. Ovako napamet: Peković, Teo, Bjelica, Bogdan, Raduljica, Birčević, Tomić, Šarić, Hezonja, Bogdanović, Dragić, Teletović, Preldžić... hm. Verovatno ubedljivo treće mesto u ovoj konkurenciji.

 

:rotflmao:

Teo, Dragić, Bogdan, Đedović, Bjelica, Bogdanović, Antić, Šarić, Teletović, Krstić, Peković. Dodaj koga želiš kao 12-og igrača i dobijaš tim koji je skockan na svim pozicijama, stoji to da bi im bio malo 3 lopte u napadu ali ... :kece:



#134 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 02 September 2014 - 08:48

Raško bi barem nesretnog Tomića istisnuo iz ekipe.



#135 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 02 September 2014 - 09:33

Kakav Raško, kakav Tomić, centri mogu da budu samo Pekmen i Vučević, Dubljević kombo 4-5, četvorke Teletović i Šarić. Jedini koga ja vidim kao legitimnog pretendenta da, pored imenovanih, u dogledno vrijeme izbori mjesto u ovom hipotetičkom frontcourtu je Juso Nurkić.

 

Spolja Goran Dragić, Bogdan Bogdanović, Simon, Bojan Bogdanović, Bjelica plus dvojica između Teodosića, Zorana Dragića, Hezonje, Milosavljevića, Nedovića.