Jump to content


Photo

Grupa A


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
348 replies to this topic

#181 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 02 September 2014 - 15:21

^

sto je najveca fora, ovaj tim (i svi slicni pobrojani) nije puno bolji u odbrani od naseg aktuelnog  : D



#182 delgado

delgado
  • Members
  • 35,185 posts

Posted 02 September 2014 - 15:23

Zasto? Ali onako najozbiljnije, sastavlja se SFRJ reprezentacija, po kojoj logici je iti jedan centar sa ovih prostora overall ispred Pekovica?

 

 Nije nijedan. Salim se, naravno da bih za centre uzeo Raduljicu, Pekovica i Vucevica. 

 

 

Ne, samo John Wall ima vise asistencija u CELOJ ligi, a od Evropskih igraca Rubio je ubedljivo najbolji. 

 

CP3 je bolji u prosecnom broju asistencija i ukradenih lopti, ali ukupno Rubio ima vise, jer je bio starter na svakoj utakmici.

 

 Pa prosek se i gleda. 



#183 uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™

uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™
  • Members
  • 6,012 posts

Posted 02 September 2014 - 15:23

^

sto je najveca fora, ovaj tim (i svi slicni pobrojani) nije puno bolji u odbrani od naseg aktuelnog  : D

 

Al' zato u napadu.... :o



#184 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 02 September 2014 - 15:25

Da, ali znamo kako prolaze ovakvi all star timovi na prvenstvima. Recimo jedna Grcka bi nas dobila rutinski, ubedjen sam. Dobro za sibanje recimo sa Spancima i Amerima kada se naprzimo kao autsajderi, ali protiv tvrdih autsajdera nema leba, a onda klasika losa atmosfera tri lopte u napadu i slicne fore.



#185 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 02 September 2014 - 15:28

Al' zato u napadu.... :o

 

teorijski izgleda opasno.

ko zna u praksi na sta bi to licilo.

 

spanci igraju jako dugo zajedno, ostajali su na okupu i kada su failovali /trebalo im je 3-4 godine da sklope ekipu/

 

jako gotivim najmanje 10 igraca sa spiska ali bih bio vrlo skeptican oko ucinka

..dobro, u ovoj hipotezi bi vecina igrala i u omladinskim selekcijama, to menja stvari



#186 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 02 September 2014 - 15:44

Koja je poenta ovoga?



#187 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 02 September 2014 - 15:47

pa kao, koji je sale seljak, dozvolio da se raspadne jugoslavija pa doveo ovakvu ekipu

#188 uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™

uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™
  • Members
  • 6,012 posts

Posted 02 September 2014 - 15:51

teorijski izgleda opasno.

ko zna u praksi na sta bi to licilo.

 

spanci igraju jako dugo zajedno, ostajali su na okupu i kada su failovali /trebalo im je 3-4 godine da sklope ekipu/

 

jako gotivim najmanje 10 igraca sa spiska ali bih bio vrlo skeptican oko ucinka

..dobro, u ovoj hipotezi bi vecina igrala i u omladinskim selekcijama, to menja stvari

 

 

Jeste ali imas na klupi solidne defanzivce, a da ne pricam da Dragic i Pekovic i u NBA vaze za dobre defanzivce.

 

U  sustini smatram da je najbitnije da imas defanzivce u reketu,ovde bi kvarili prosek Antic koji nije neki defanzivac i Mirza koga ume da uhvati kurcobolja (mada mislim da u takvoj reprezentaciji ne bi smeo da ga hvata taj vid bolesti :D ,isto tako i Bojana Bogdanovica ).

 

Jbg. videlo se i u Zvezdi da dzabe ti imas dobre defanzivce spolja ako ti je reket supalj.....mogu ovi spoljni da jurcaju sutere do sutra, ali sve je to uzalud ako ovaj posle spusti loptu centru a ovaj lagano zavrsi,na stranu sto ne mogu ni ti spoljni da igraju toliko jaku odbranu 40 min.

 

 

 

Koja je poenta ovoga?

 

Da igraju s' 5 O' Neala opet ti bi prva bila Jugoslavijooooo Jugoslavijoooooooo  :s_d:  :s_d:



#189 dee jay

dee jay
  • Members
  • 6,685 posts

Posted 02 September 2014 - 15:55

Pekovic uopste ne vazi za dobrog defanzivca u NBA, ne znam odakle ti to

#190 joakimvitriol

joakimvitriol
  • Members
  • 3,313 posts

Posted 02 September 2014 - 15:57

pero antic je bolji defanzivac od pekovica, pekovic ne vazi za narocito dobrog defanzivca u nba

 

edit:

da objasnim da ne budu identični postovi

 

pekovic slabo brani pikenrol jer nije previse pokretan, jeste jači od većine i može da posluži za odbranu protiv dobrih igrača na postu ali takvih je sve manje čak i u nba, šekil se stalno žali, očekivali su od hauarda da bude dominantan dole ali on je suviše nizak i nije previše težak


Edited by joakimvitriol, 02 September 2014 - 16:00.


#191 uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™

uoɹǝɯɐƆ oɹǝԀ ™
  • Members
  • 6,012 posts

Posted 02 September 2014 - 16:26

Zeznuo sam se za Pekovica u pravu ste  :+1: ,na stranu sto ne pratim utakmice u NBA tako pomno,uostalom videcemo kakvu ce odbranu igrati sada kada nema vise Love-a,nekako su mi imali slicne nedostatke u odbrani njih dvojica pa im je i odbrana bila dosta ranjivija(barem mi se tako cini).

 

Ali i dalje mislim da on moze solidno da zakljuca reket, i da snazno zagradi igraca i pokupi skok.

 

Kada bi tu svoju nenormalnu snagu koju koristi u napadu,preneo i na odbranu bio bi mnogo bolji defanzivac,to stoji. ;)

 

pozdravljam vas ljudi odoh da ucim.....imam ispit sutra nahebo sam :lol+:



#192 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 02 September 2014 - 16:53

pa kao, koji je sale seljak, dozvolio da se raspadne jugoslavija pa doveo ovakvu ekipu



:hail:


Jebote!!!!!

#193 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 02 September 2014 - 16:54

^

sto je najveca fora, ovaj tim (i svi slicni pobrojani) nije puno bolji u odbrani od naseg aktuelnog  : D

Sam Vučević je +1,000,000 poJena za kontrolu skoka u odnosu na to što sada imamo.



#194 threepwood

threepwood
  • Members
  • 12,792 posts

Posted 02 September 2014 - 17:01

Kada bi tu svoju nenormalnu snagu koju koristi u napadu,preneo i na odbranu bio bi mnogo bolji defanzivac,to stoji. ;)

 

Nije snaga presudna za odbranu, vec rad nogu. On to sa svojom gradjom nikad ne bi mogao dovoljno da unapredi, pa da postane legit defanzivac na NBA nivou.

Sa druge strane, Pekmen sve to vrlo dobro nadoknadi u napadu i sa dobrom kontrolom skoka ;)



#195 Patrinus

Patrinus
  • Members
  • 1,854 posts

Posted 02 September 2014 - 17:04

Koštunice, Yugoslavia se nije kvalifikovala za ovo prvenstvo. :kece: