Jump to content


Photo
- - - - -

SP u odbojci, M-POL (30.08. - 21.09.), Ž-ITA (23.09. - 12.10.)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
218 replies to this topic

#181 Jejina

Jejina
  • Members
  • 146 posts

Posted 01 October 2014 - 19:25

Možeš detaljnije ovo pojasniti? Ne pratim odbojku pa me zanima.

 

To znači da su 3 najbolje nacije u odbojci Brazil, SAD I Rusija stavljene u jednu grupu i da je to nepravda. To isto kao da staviš San Antonio, Miami i Oklahomu u košarki. Sori ako sam uvredio Hrvatsku, možda prođe dalje i Dominikanska republika. Tako je bilo i kod muškaraca pa se desilo da Nemačka osvoji bronzu a Rusija bude 5. ili 6.



#182 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 01 October 2014 - 20:02

To znači da su 3 najbolje nacije u odbojci Brazil, SAD I Rusija stavljene u jednu grupu i da je to nepravda. To isto kao da staviš San Antonio, Miami i Oklahomu u košarki. Sori ako sam uvredio Hrvatsku, možda prođe dalje i Dominikanska republika. Tako je bilo i kod muškaraca pa se desilo da Nemačka osvoji bronzu a Rusija bude 5. ili 6.

 

Zar nije Japan 3. reprezentacija svijeta. Tako piše na SN, da je HR pobjedila 3. reprezentaciju svijeta.

Al razumijem što očeš reć.


Edited by Bugl Khan, 01 October 2014 - 20:14.


#183 lulumba

lulumba
  • Members
  • 1,302 posts

Posted 01 October 2014 - 20:56

Ma o grupama ne vredi raspravljati. Mi bismo teško bili i u drugoj grupi među tri. Elem ko se seća i na SP 2010 je bio neki retardirani sistem kada su Italijani nešto pravili da bi što lakše stigli do finala, a pravila su se neka 3 kruga grupne faze kada je Rusija namestila da igra sa nama pa ispala. Ne znam šta komplikuju toliko. To je jedan od razloga zašto je značajno slabije propraćeno ovo prvenstvo od košarkaških. 

 

Što se nas tiče iluzorno je očekivati neku medalju, a vidim da i same odbojkašice o njoj pričaju. Mi nemamo šanse za sledeći krug a kamoli za nešto više. Igramo promenljivo, loše smo vođeni, nema zajedništva, dosta početničkih grešaka....  Da se razumemo nismo mi kvalitetni da treba da se prošetamo do polufinala, i drugi igraju ali jasno je da ova ekipa može značajno više i bolje. 



#184 vukotaman

vukotaman
  • Members
  • 2,264 posts

Posted 01 October 2014 - 21:51

Bugarke napravile preokret u trecem setu, ali vise od jednog seta nisu mogle da preotmu Ruskinjama. Prolazak dalje trazimo u mecevima sa Rusijom i USA. 

 

edit: Turska pobedila Rusiju 3:2

 

Trenutno stanje na tabeli:

 

1. USA    12 (4-0)

2. Brazil  11 (4-0)

3. Srbija  11 (4-1)

4. Rusija 10 (3-2)


Edited by vukotaman, 02 October 2014 - 18:43.


#185 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 02 October 2014 - 19:23

Bravo za Turkinje :)

 

Sada je sve na nama. Imamo dve mec lopte i jednu bi trebalo iskoristiti :)



#186 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 02 October 2014 - 19:50

Holandija vodi protiv Brazilki. Kineskinje oduvale Hrvatice u prvom setu.



#187 Aca informacija

Aca informacija
  • Members
  • 346 posts

Posted 04 October 2014 - 12:01

Naravno da nije iluzorno očekivati medalju. Mi kvalitet za medalju imamo, mislim na kvalitet na terenu. Pitanje je samo imamo li kvalitet na klupi jer smo baš zbog klupe izgubili meč sa Brazilom i ostali bez bodova i pored odlične igre. Naravno, ne mislim na igračice sa klupe, zna se na koga mislim.

 

Sjajno je što Bošković pruža ovakve partije, to je dokaz da imamo kvalitet na terenu. Žalosno je to što je ona dobila priliku spletom okolnosti, zbog Brakočević koja nije dovoljno spremna, zbog Bjelice koja je takođe bila povređena, zbog Malagurski koja je ''povređena'' kao ranije Spasojević ili Đerisilio, ili, ili...

 

Kao što je Bošković dobila priliku, mogla je i Stevanović (najbolji bloker u Italiji) ako je naš selektor veliki stručnjak i ako ima m... Nije bila ni na širem spisku, to je takođe žalosno. Možda bi dobila priliku da se neko povredio ili usprotivio velikom stručnjaku.

 

I sad mi gledamo Malešević i Ninković kako sede na klupi, i gledamo ih tako godinama jer njima ne smeta da budu na klupi. 

 

Danas igramo sa SAD, prošle godine smo u manje-više istim sastavima odigrali 2 meča u WGP. Prvi su dobile one 3-2 u Pioniru, drugi su dobile naše na F6 sa 3-1.



#188 Stari Vujadin

Stari Vujadin
  • Members
  • 2,215 posts

Posted 04 October 2014 - 16:43

A Brakocevicka ne moze da igra ni jednu poziciju sem onu koju igra Tijana Boskovic?



#189 SonGoku

SonGoku
  • Members
  • 41 posts

Posted 04 October 2014 - 17:13

pa obje su korektori. lakse bi tijanu nauciti da igra i primaca nego jednu formiranu wc igracicu kao sto je to jovana

#190 SonGoku

SonGoku
  • Members
  • 41 posts

Posted 04 October 2014 - 17:26

ovaj terzic je rupa samo takva

#191 Jejina

Jejina
  • Members
  • 146 posts

Posted 04 October 2014 - 18:14

Neće nas protiv Amera niti u jednom sportu, jedino šta Đoko nekad pobedi neko njihovo drvo.



#192 Martin Mystere

Martin Mystere
  • Members
  • 10,335 posts

Posted 04 October 2014 - 18:23

Neće nas protiv Amera niti u jednom sportu, jedino šta Đoko nekad pobedi neko njihovo drvo.


A vaterpolisti?

#193 Jejina

Jejina
  • Members
  • 146 posts

Posted 04 October 2014 - 18:35

A vaterpolisti?

 

U glavi mi je poraz u polufinalu olimpijskih 2008.



#194 SonGoku

SonGoku
  • Members
  • 41 posts

Posted 04 October 2014 - 19:17

tad i vise nikad. muskarci su ih u odbojci tukli non stop do 2008 kad su ovi digli nivo i postali sila kao sto su bili 80-ih

#195 Bojan_PFC

Bojan_PFC
  • Banned
  • 898 posts

Posted 04 October 2014 - 19:20

Ovo smo odigrali sa pola gasa sutra protiv Rusije na sve ili nista.