Jump to content


Photo
- - - - -

VN Mađarske 2014


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
84 replies to this topic

Poll: VN Mađarske 2014 (10 member(s) have cast votes)

Pobednik je?

  1. Hamilton (5 votes [50.00%])

    Percentage of vote: 50.00%

  2. Rosberg (3 votes [30.00%])

    Percentage of vote: 30.00%

  3. Neko nenaveden (2 votes [20.00%])

    Percentage of vote: 20.00%

Vote Guests cannot vote

#46 MrIncredible

MrIncredible
  • Members
  • 499 posts

Posted 27 July 2014 - 15:02

Sjajna trka, fenomenalne vožnje Rikarda, Alonsa i Hamiltona!

#47 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 27 July 2014 - 15:03

Odlicna je to trka bila.

 

Ricciardo, Alonso i Hamilton objasnili. Cak i Rozberg, posto je imao ocigledan problem sa zadnjom levom kocnicom koja se pregrejala tokom prvog SC-a (zato je bio sporiji komentatori, gledajte trku ponekad kada je vec komentarisete).



#48 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 27 July 2014 - 15:05

Samo mi Mercedes danas nije bio jasan - pozivanje Hamiltona da propusti Rozberga, iako je svima (Luisu takodje) bilo jasno da su u direktnom duelu za pozicije? WTF? :blink:



#49 Uzice

Uzice
  • Members
  • 1,741 posts

Posted 27 July 2014 - 15:06

Da je prosao Rosberg, mercedes bi bio pobednik.

#50 GANGULA

GANGULA
  • Members
  • 19,370 posts

Posted 27 July 2014 - 15:06

Bravo,Luise,majstore...



#51 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 27 July 2014 - 15:14

Senzacionalna trka! Pobednicki trojac fenomenalan! Ricciardo nastavlja da impresionira!  :hail:

 

P.S. Imam utisak da ce odnosi u Mercedosovoj garazi postati sve gori i gori.


Edited by Xpert, 27 July 2014 - 15:15.


#52 stex

stex
  • Members
  • 995 posts

Posted 27 July 2014 - 15:21

Odlična trka! Leonardo smorio sa kukanjem.



#53 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 27 July 2014 - 15:25

Posle ove trke sam ubedjen da Rozberg nikad nece biti svetski prvak, iako vozi fenomenalno ove sezone i deluje psihicki stabilnije od Hamiltona. Jednostavno momak je suvise dobar, mekan, nedostaje mu beskrupuloznost i ubilacki instinkt. Kada u situaciji u kojoj imas 14 bodova prednosti na tabeli ulazis u duel sa direktnim takmacem za titulu i ovaj te dzukacki iseca i gura sa staze ti mu se ne smes sklanjati, drzi svoju putanju i ako bude udes gledaj da bude takav u kome cete obojica odustati. To bi uradio Prost, to bi uradio Sena, to bi uradio Sumaher - to bi na kraju krajeva uradio i Hamilton - prljavo, dozlaboga prljavo, ali dozvolis li direktnom konkurentu da se ovako popisa po tebi ti si vec unapred predao titulu i bolje ti je da se manes trkanja.

 

Bilo bi zanimljivo videti snimak da neko prosvercuje kameru sada u garazu i motorhom Mercedesa pa da snimi diskusiju kada se sretnu Niko i Luis nakon trke, kao i reakcije inzenjera i menadzmenta - prvo ona suluda timska naredba da Hamilton propusti Nika u direktnoj borbi za sampionsku titulu, onda Hamiltonovo ignorisanje istog i jos jednom prilicno grub tretman u direktnom duelu na stazi (nemojte me pogresno shvatiti, Hamilton je imao puno pravo da brani poziciju svim sredstvima, razocaran sam kako je Niko lako odustao od tog pokusaja)...



#54 DASUBO

DASUBO
  • Members
  • 3,855 posts

Posted 27 July 2014 - 15:41

Trka je imala sve ono zbog čega toliko godina pratim F1. Maestralna vožnja Rikarda, Alonsa i Hamiltona. Gubitnik dana je definitivno Rozberg koji je imao i pogrešno vođenu trku i koji jednostavno nije klasa kojoj pripadaju Hamilton, a pogotovu Alonso.

 

Prvi put posle Monce 2010. god. sam iz sve snage navijao za Alonsa. Kakav fantastičan vozač!!!

 

 

Kume čestitam. Milina je gledati kako Rikardo brusi svoj šampionski potencijal.



#55 staneC

staneC
  • Members
  • 864 posts

Posted 27 July 2014 - 15:50

Svaka čast pobednicima, ali da nije bilo prvog SC baš nakon što su prva četvorica prošla ulaske u bokseve, ne bi Alonso, Hamilton i Riccardo ni primirisali do borbe za prvo mesto. Ali, trkanje je to, zato svaka čast Ricciardu. Momak razvaljuje. A o Niku sve je več napisao Radoje. Ne propušta se tako direktnog konkurenta za titulu. Mada se nadam, da če biti prvak ove sezone.

#56 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 27 July 2014 - 15:55

Rikiardo je stvarno opasan. Ko bi naslutio pre pocetka sezone da je tako dobar, stvarno mi je drago zbog njega.

 

Alonso je car. Steta sto nije pobedio, ali nisam se ni nadao da moze da izdrzi do kraja, jbg, na kraju je vozio 1:31, nije postojala sansa da se odbrani od coveka na novim gumama, sreca sto se nije vozio jos jedan krug.

 

Raikonen - prvi znaci zivota, zanimljivo je da bi po starom bodovnom sistemu koji je vazio do kraja 2002. imao jedan bod, i to bi donelo ovo sesto mesto od danas, pre toga ni jedan.

 

Hamilton je izvanredan vozac, jedino mu fali glava, Rozberg je manje dozvoljava emocijama da uticu od njega, ali je Luis brzi i bolji trkac, jos od Bahreina 2010. se videlo da Rozberg nije taj kalibar da moze da bude u rangu najboljih, sto naravno ne znaci da nece osvojiti titulu.

 

Cetvorostruki uzastopni sampion - no comment



#57 Wingman

Wingman
  • Members
  • 1,585 posts

Posted 27 July 2014 - 16:03

Da mi je jutos neko rekao da cu biti nezadvoljan Alonsovim drugim mestom ispred oba Mercedesa poslao bi ga u ludnicu. Sjajna trka ... i mecec dana pauze do naredne.

#58 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 27 July 2014 - 16:08

Svaka čast pobednicima, ali da nije bilo prvog SC baš nakon što su prva četvorica prošla ulaske u bokseve, ne bi Alonso, Hamilton i Riccardo ni primirisali do borbe za prvo mesto. Ali, trkanje je to, zato svaka čast Ricciardu. Momak razvaljuje. A o Niku sve je več napisao Radoje. Ne propušta se tako direktnog konkurenta za titulu. Mada se nadam, da če biti prvak ove sezone.

Pa je l Alonso bio medju tom prvom cetvoricom ili nije? Pao je sa 4. na 8. mesto. I posle je pretekao u 2 kruga Fetela, Rozberga i Vernja. Po suvom.



#59 "Doc" Holliday

"Doc" Holliday
  • Members
  • 2,430 posts

Posted 27 July 2014 - 16:13

Jeziva trka na stazi zvana vozic.

Ko je vozac dana?

Radoje i dasubo bi rekli mozda Hamilton, Alp Rikardo i mi crveni Alonso. Toliko su bili dobri njih trojica da odlucuje samo ko za koga navija :)

Svaka cast. Mozda bih izdvojio Hamiltona zbog polaska iz boksa na stazi gde nema obilazenja, ali s druge strane, kada je stigao do Alonsa dalje nije mogao jer je i ovaj vozio nestvarno.

Od njih trojice, mozda je najmanje radio Rikardo, ali i on obidje Hamiltona i Alonsa, bez obzira sto je imao bolje gume. Ma.. svi su bili fenomenalni.

 

Sto se tice nas, ne mercedesovih navijaca, mislim da ce Leonardo izgubiti dosta simpatizera zbog onog danas. Sporiji je, tim je uz njega i forsira ga, hoce da bude ispred engleza, ali budza na kraju. Drago mi je sto ovaj nije zeleo da popusti.

 

Titulu, po meni, zasluzuje Hamilton, jer je vozac....


Edited by "Doc" Holliday, 27 July 2014 - 16:14.


#60 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 27 July 2014 - 16:35

Ja niti sam Hamiltonov niti Mercedesov navijac, da racun bude cist, mada mi je cast biti svrstan u isto drustvo sa DASUBOm :)

 

Nisam cak nesto posebno ni impresioniran Hamiltonovom voznjom - dobro, svaka cast, treba se sa pitlajna popeti na podijum, ali mnoge su mu stvari u ovako haoticnoj trci isle na ruku. Po meni su vozaci dana Rikardo i Alonso.

 

A ovi moji nastavljaju da briljiraju, ipak vazan bod u bespostednoj borbi sa Fors Indijom za peto mesto u konacnom plasmanu nije za bacanje :ajme:


Edited by Rad-oh-yeah?, 27 July 2014 - 16:36.