Jump to content


Photo
- - - - -

svetionici danasnjeg doba


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#31 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 24 July 2014 - 14:39

Vladimir Putin, vodja slobodnog sveta, svetionik 

Ovo moze da napise samo teska budala neupucena u zasluge druga Kim Dzong Una, pravog vodje slobodnog sveta. 



#32 jasamja32

jasamja32
  • Banned
  • 676 posts

Posted 24 July 2014 - 14:41

 

Tužna slika Srbije na početku 21. veka. Više duha su Srbija i Beograd, imali krajem 19. i početkom 20. veka nego danas. Tužno.

 

pa to su sve ujebali oni na wall streetu i na londonskoj berzi mi smo kao i uvek kolateralna steta. pitanje je dana kada ce postati isplativije podici soping centar umesto luvra recimo, a ako je neko kriv za takvo stanje to je ta ista zapadna (ne)kultura koja je ceo ljudski zivot podredila skupljanju profita i to bez ikakvog drugog cilja osim jos vise profita. to je bre bolestan i stetan princip i neko ce pre ili kasnije morati da ga zaustavi.

 

plus je razvaljen materijalno, moralno i kulturno i jedan beograd kao jedini potencijalni multikulturalni grad na balkanu, isto kao koletaralna steta, a ja licno mislim da su veca kolateralna steta oni sto su ga rusili nego oni na koje su padale bombe.


Edited by jasamja32, 24 July 2014 - 14:43.


#33 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 24 July 2014 - 16:34

 
Tužna slika Srbije na početku 21. veka. Više duha su Srbija i Beograd, imali krajem 19. i početkom 20. veka nego danas. Tužno.

 
pa to su sve ujebali oni na wall streetu i na londonskoj berzi mi smo kao i uvek kolateralna steta. pitanje je dana kada ce postati isplativije podici soping centar umesto luvra recimo, a ako je neko kriv za takvo stanje to je ta ista zapadna (ne)kultura koja je ceo ljudski zivot podredila skupljanju profita i to bez ikakvog drugog cilja osim jos vise profita. to je bre bolestan i stetan princip i neko ce pre ili kasnije morati da ga zaustavi.
 
plus je razvaljen materijalno, moralno i kulturno i jedan beograd kao jedini potencijalni multikulturalni grad na balkanu, isto kao koletaralna steta, a ja licno mislim da su veca kolateralna steta oni sto su ga rusili nego oni na koje su padale bombe.

Daj malkice obrazlozi. Sta je to wall st. uradio pa naterao BG i Srbiju u ocaj, cemer etc?

#34 jasamja32

jasamja32
  • Banned
  • 676 posts

Posted 24 July 2014 - 16:44

sankcije a kad su videli da nam ne mogu nista (hehe) onda i bombing. i onda ekonomska okupacija preko banaka, odliv mozgova... i da ne nabrajam... bolje da si pitao sta su dobro uradili to bi iziskivalo manje vremena, da ne kazem nimalo



#35 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 24 July 2014 - 17:24

sankcije a kad su videli da nam ne mogu nista (hehe) onda i bombing. i onda ekonomska okupacija preko banaka, odliv mozgova... i da ne nabrajam... bolje da si pitao sta su dobro uradili to bi iziskivalo manje vremena, da ne kazem nimalo

Tako to ide u zivotu, prvo te mrzi uciteljica, pa nastavnici, pa ako imas srece i profesori. Pa te mrzi komsiluk, pa prodavacica. Pa onda pocinejs da verujes u zaveru protiv sebe, pa pominjes neku tajnu svetsku vladu. Onda nisu daleko ni razni tajni protokoli, udruzenja. Pa onda Wall Street, Bela kuca i CIA.

 

Samo nikako da se pogleda u sopstevno dvoriste.



#36 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 24 July 2014 - 17:35

sankcije a kad su videli da nam ne mogu nista (hehe) onda i bombing. i onda ekonomska okupacija preko banaka, odliv mozgova... i da ne nabrajam... bolje da si pitao sta su dobro uradili to bi iziskivalo manje vremena, da ne kazem nimalo

Odliv mozgova?
Nemaš pojma koliko sam im zahvalan što su me primili i što za razliku od tebe i prosečnog stanovnika Srbije ne razmišljam o glupostima koje ti spominješ.
Jedini razlog zbog čega me interesuje situacija u Srbiji jeste što u njoj i dalje ima ljudi do kojih mi je stalo i zbog čijih me patnji duša boli jer su takvi kao ti i dalje u većini i vode Srbiju u sve veću dubiozu.

#37 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 24 July 2014 - 18:00

sankcije a kad su videli da nam ne mogu nista (hehe) 

Ovakav milosevicizam zasluzuje samo najdublji prezir i gadjenje. Samo istinski nacional-socijalista pravog slobinog i mirinog kova moze da napise ovako sramotno govno od "stava". Odvratne, picketinske fraze kojih smo se naslusali sa proklete miteviceve TV Bastilje. Da imas i trunku morala, bilo bi te sramota, ali se to od jednog socijalistickog truleza tesko moze ocekivati. 



#38 jasamja32

jasamja32
  • Banned
  • 676 posts

Posted 24 July 2014 - 18:27

Tako to ide u zivotu, prvo te mrzi uciteljica, pa nastavnici, pa ako imas srece i profesori. Pa te mrzi komsiluk, pa prodavacica. Pa onda pocinejs da verujes u zaveru protiv sebe, pa pominjes neku tajnu svetsku vladu. Onda nisu daleko ni razni tajni protokoli, udruzenja. Pa onda Wall Street, Bela kuca i CIA.

Samo nikako da se pogleda u sopstevno dvoriste.

 

nije nego ako nesto uradis dobro zasluzan je onaj koji te je finansirao i on pokupi sav kajmak a ako ne uradis dobro sam si kriv.  kako god se okrene fucking "free" market bogati se nekako jos obogate a siromasni ostanu u sve vecoj bedi bez obzira sta su uradili u zivotu. kad je kriza siromasni osiromase, kad nije kriza bogati se dodatno obogate a siromasni ostanu na istom i na kraju kriv putler. gde li se ta skola za zaglupljivanje naroda uci to me zivo interesuje.

 

ti recimo sto su opljackali srbiju su jos uvek zivi i zdravi, mi cemo svi raditi i radimo za njih i nikad se necemo osloboditi bez revolucije kao ona '45te samo mora da bude mnogo zesca da zapamte kao recimo monarhisti sto su zapamtili... sad kako je drugde ja to ne znam, optimisti misle da ce ovi to pre ili kasnije upotrebiti u korist covecanstva, ali ne lipsi magarce...

 

Odliv mozgova? Nemaš pojma koliko sam im zahvalan što su me primili i što za razliku od tebe i prosečnog stanovnika Srbije ne razmišljam o glupostima koje ti spominješ. Jedini razlog zbog čega me interesuje situacija u Srbiji jeste što u njoj i dalje ima ljudi do kojih mi je stalo i zbog čijih me patnji duša boli jer su takvi kao ti i dalje u većini i vode Srbiju u sve veću dubiozu.

 

ti nisi otisao nego si odveden i u tome je citav problem.


Edited by jasamja32, 24 July 2014 - 18:28.


#39 jasamja32

jasamja32
  • Banned
  • 676 posts

Posted 24 July 2014 - 18:37

Ovakav milosevicizam zasluzuje samo najdublji prezir i gadjenje. Samo istinski nacional-socijalista pravog slobinog i mirinog kova moze da napise ovako sramotno govno od "stava". Odvratne, picketinske fraze kojih smo se naslusali sa proklete miteviceve TV Bastilje. Da imas i trunku morala, bilo bi te sramota, ali se to od jednog socijalistickog truleza tesko moze ocekivati. 

 

tebe treba sto pre na odmor u neku banju... zasluzio si.



#40 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 24 July 2014 - 18:39

Ko me odveo? Čoveče, te tvoje ideje su opustošile Srbiju, svi koji nisu bili na toj liniji su ili proglašeni za izdajnike ili su marginalizovani. Ja sam, kao i stotine hiljada pre mene, rešio da vas napustim pa vi te vaše revolucije iz '45. sa drugom Putlerom na čelu kojem se klanjate kao svom predsedniku dižite u svom dvorištu. Tu širinu pogleda ljudi koji su bili svetionici zdrave pameti u Srbiji nikada niste imali.

Edited by melankolic, 24 July 2014 - 18:43.


#41 jasamja32

jasamja32
  • Banned
  • 676 posts

Posted 24 July 2014 - 19:02

sistem je napravljen da svakoga ko eventualno ima imalo mozga da ga promeni odvede mecki na rupu i to sa kartom u jednom pravcu. pocevsi od tesle pa naovamo, ja ne znam kako to funkcionise ali vidim da funkcionise. naravno ne odnosi se samo na srbe nego na sve

 

putin nas jedini nije bombardovao i pokusava da nas zastiti koliko moze. ja sam rusima zahvalan dok sam ziv da nije njih ne bi ovde ostao kamen na kamenu, zavrsili bi ko Iracani. ali ne bih se previse raspravljao oko toga jer je to ovde zabranjeno da se pise. sta ja imam od toga sto je neko demonokrata na recima ako hoce da me unisti, mislim slaba mi je od toga vajda. plus sto ne verujem u demokratiju niti mislim da postoji danas.



#42 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 24 July 2014 - 19:11

Naravno da ne veruješ u demokratiju. Šta onda radiš na ovoj temi? Otvori neku gde će se podržavati čvrstorukaši.

#43 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 24 July 2014 - 19:19

sistem je napravljen da svakoga ko eventualno ima imalo mozga da ga promeni odvede mecki na rupu i to sa kartom u jednom pravcu. pocevsi od tesle pa naovamo, ja ne znam kako to funkcionise ali vidim da funkcionise. naravno ne odnosi se samo na srbe nego na sve

 

putin nas jedini nije bombardovao i pokusava da nas zastiti koliko moze. ja sam rusima zahvalan dok sam ziv da nije njih ne bi ovde ostao kamen na kamenu, zavrsili bi ko Iracani. ali ne bih se previse raspravljao oko toga jer je to ovde zabranjeno da se pise. sta ja imam od toga sto je neko demonokrata na recima ako hoce da me unisti, mislim slaba mi je od toga vajda. plus sto ne verujem u demokratiju niti mislim da postoji danas.

 

Teško tebi. Koliko vas ima u toj glavici? Jesu li ti savjetovali Haldol?



#44 Kele

Kele
  • Banned
  • 731 posts

Posted 24 July 2014 - 19:24

Ajde sve na stranu, ali kako neko može da sanja Pariz pod bombama i u plamenu? To mi nikada neće biti jasno, da neko sanja uništenje takvog grada koji je uglavnom kolevka svemu lepom u Evropi. Ima Pariz i ružne strane, ali su nevidljive prema onog lepom. Možda je malo simbolike u tome da je poslednji hteo da uništi Pariz, upravo Adolf Hitler. Hteo je da napravi neki svoj novi Pariz, ali je isto tako znao da neće nikada ubiti Evropu, ako ne ubije Pariz. Ni on nije imao herca, ni njegove arhitekte nisu imale ni herca ni snage.

Sve mi je to nekako čudno i strano. Nekada se u Beogradu klicalo Francuskoj, nosio crni flor oko ruke kada je Pariz pao pod fašističku čizmu. Danas je veliča Asad i Hamas, a na Pariz se šalju bombarderi.

Tužna slika Srbije na početku 21. veka. Više duha su Srbija i Beograd, imali krajem 19. i početkom 20. veka nego danas. Tužno.

Ima ovde na forumu i nastranijih likova.

Recimo, jedan se neizmerno radovao dok je njegov rodni grad uništavan svakodnevno.



#45 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 24 July 2014 - 19:24

sistem je napravljen da svakoga ko eventualno ima imalo mozga da ga promeni odvede mecki na rupu i to sa kartom u jednom pravcu. pocevsi od tesle pa naovamo, ja ne znam kako to funkcionise ali vidim da funkcionise. naravno ne odnosi se samo na srbe nego na sve

 

putin nas jedini nije bombardovao i pokusava da nas zastiti koliko moze. ja sam rusima zahvalan dok sam ziv da nije njih ne bi ovde ostao kamen na kamenu, zavrsili bi ko Iracani. ali ne bih se previse raspravljao oko toga jer je to ovde zabranjeno da se pise. sta ja imam od toga sto je neko demonokrata na recima ako hoce da me unisti, mislim slaba mi je od toga vajda. plus sto ne verujem u demokratiju niti mislim da postoji danas.

Da mi je samo znati da li se sa ovim zajebavaš, ili stvarno misliš tako. Ako je ovo  drugo po sredi, tebi nažalost zaista nema pomoći.