Jump to content


Photo
- - - - -

svetionici danasnjeg doba


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#1 daljinac

daljinac
  • Banned
  • 783 posts

Posted 24 July 2014 - 04:28

U danasnjem vremenu kada nema intelektualaca niti javnih licnosti koji su u stanju da razmisljaju vlastitom glavom.Kada ne postoji glas pravde i objektivnog.Kada su se svi uvukli u misje rupe i za saku dolara su spremni da prodaju vlastitu savest i integritet.Kada svaki glas razuma & savesti biva prekriven kakofonijom mase, koja ce histericno zudeti da te povuce u vlastite fekalije i negde svrsta  .

Eto, malo radi ovog doba u kojem zivimo a malo i radi ovog foruma gde politika u svakoj temi podrazumeva nesto negativno,pokrecem ovu temu,sa ciljem da se izdvoje hrabri,pozitivni & likovi sa integritetom.Ljudi koji nemaju dlaku na jeziku i koji razmisljaju svojom glavom i popu kazu pop a bobu bob.

 

Za pocetak, dve zene koje imaju vise izmedju nogu nego politicke ˝elite˝svih balkanskih banana drzava zajedno.

 

1.Verica Barac

2. Vedrana Rudan

 

http://www.novosti.r...an-Nezavisna-dr


Edited by daljinac, 24 July 2014 - 04:29.


#2 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 July 2014 - 04:36

...

 

 

Elementarna je uvreda porediti jednu V. Barac sa raspomamljenom 'sehualnom' radikalskom glupacom.

 

Ona je sramota ne samo sa zhemski, vec i ljudski rod.

 

Ocigledno je da si udenuo V. Barac samo da bi mogao da drobis o bolesnoj glupaci.

 

...


Edited by Kinik, 24 July 2014 - 04:46.


#3 Kele

Kele
  • Banned
  • 731 posts

Posted 24 July 2014 - 09:05

Vladimir Putin, vodja slobodnog sveta, svetionik na putu raspeća i uskrsnuća nacije te Prometej nade u bolje sutra malog čoveka.

B-)



#4 daljinac

daljinac
  • Banned
  • 783 posts

Posted 24 July 2014 - 09:31

...

 

 

Elementarna je uvreda porediti jednu V. Barac sa raspomamljenom 'sehualnom' radikalskom glupacom.

 

Ona je sramota ne samo sa zhemski, vec i ljudski rod.

 

Ocigledno je da si udenuo V. Barac samo da bi mogao da drobis o bolesnoj glupaci.

 

...

Mislim da se mogu porediti po tome sto obe imaju muda.Cinjenica, je da imaju razliciti stil. Gospodja Barac je bila sinonim za borbu protiv korupcije & tajkunizacije.Prepoznatljiva kao bezkompromisni borac velikog srca, spremna da se suprostavi najjacim ljudima u drzavi.Sa druge strane gospodja Rudan ima jedan svoj specificni stil kojim etiketira odredjene drustvene pojave kako u Hrvatskoj tako i u svetu.Gore pomenuti intervju se odnosi na muk Hrvatske intelektualne & politicke elite povodom masakra u Gazi.E sad, mozda je tebi radikalno cuti sledece:

-Svi mi koji baš nikakve veze nismo imali sa precima koji su za vrijeme NDH pušili Hilteru, ubijali Židove, Srbe, Cigane i sve krivomisleće u koncentracijskim logorima opakijim od onih u Njemačkoj stidimo se naše prošlosti ali je ne možemo izbrisati. Neki naši očevi služili su se specijalnim noževima kojima su ljudima rezali vratove. NDH je bila jedina zemlja u kojoj je postojao koncentracijski logor za djecu.

 

ili

 

 

-Današnja NDH ista je poput pokojne samo su sredstva ubijanja sofisticiranija. Naši trenutačni pavelići puše Americi, Hitleru većem od Hitlera, ne ubijaju Srbe jer su ih što dali ubiti što protjerali…Znam, oni su napali nas, mi smo se samo branili…Govorim o civilima koje smo pobili. Ni u koncentracijskim logorima NDH nisu čučali ratni zločinci. Naši pavelići danas ne ubijaju ni Židove, naprotiv. Nama su Židovi danas, kad kažem “Židovi” mislim na fašističku vlast države Izrael, ono što nam je za vrijeme stare NDH bio Hitler. U današnjoj NDH ubijaju se Hrvati sa toliko perverznom strašću da čovjek zbog očaja poželi sam sebi hrvatskom kamom prerezati hrvatski vrat.

Šutimo. Jedini u civiliziranom svijetu šutimo dok Ameri i Židovi ubijaju Gazu. Veću je šansu za spas od smrti nožem, metkom, plinom pred sedamdeset i četiri godine imao Židov pred Hitlerom nego to danas ima Palestinac pred Amerima i Židovima. Normalni svijet je na nogama. Mladi, stari, djeca, svi su na ulicama svjetskih gradova. Dižu glas protiv najvećeg zla na kugli zemaljskoj. Na demonstracijama u Londonu snimljen je ultra ortodoksni Židov sa palestinskom zastavom u ruci. Prosvjeduju i Židovi u Izraelu. Nije problem u židovskom narodu nego u razbojnicima koji vladaju Izraelom i Amerike koja ih plaća.

 

-Da zaista.Moram se sloziti sa tobom.Njen nacin pisanja zvuci radikalno, ako govorimo o formi.Ali cinjenica je da ona pogadja sustinu i izgovara ono sto mediji,javnost,˝elita˝, pokusavaju da relativizuju.Ako ti se ne svidja njen nacin pisanja, to je tvoj problem.Ako ti se ne svidja tematika, sta mislis sta o tome misle zrtve?A ako ti se ne svidja sam topik,,zaobidji ga . Ovo je ipak topik o ljudima koji imaju muda.



#5 denzel

denzel
  • Members
  • 1,726 posts

Posted 24 July 2014 - 09:41

 

 

 

. Ovo je ipak topik o ljudima koji imaju muda.

Da, danas bas trebaju jaka muda da se oplete po Amerima, Zidovima, Cionistima, zaverama itd.

Pun je internet tog zaverenickog smeca.

A uz to, ne cuh Rudanku, da spomene Hamas.

Ne videh njene suze i zabrinutost, za izraelske zrtve.

Sramota kako se antisemetizam danas reklamira kao hrabrost i mudastvo.

I da, Rudanka svoju mrznju prema Jevrejima pokazuje odavno.

Samo, ce uvek da naglasi da i medju njima ima po neki " posteni " Zidov.


Edited by denzel, 24 July 2014 - 09:42.


#6 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 24 July 2014 - 10:11

Skandal majstorica i ništa više.

#7 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 24 July 2014 - 10:28

Da, danas bas trebaju jaka muda da se oplete po Amerima, Zidovima, Cionistima, zaverama itd.

Pun je internet tog zaverenickog smeca.

A uz to, ne cuh Rudanku, da spomene Hamas.

Ne videh njene suze i zabrinutost, za izraelske zrtve.

Sramota kako se antisemetizam danas reklamira kao hrabrost i mudastvo.

I da, Rudanka svoju mrznju prema Jevrejima pokazuje odavno.

Samo, ce uvek da naglasi da i medju njima ima po neki " posteni " Zidov.

Otkud taj manir da nekome postavlja uslov koga sme da kritikuje i pod kojim uslovima. 

Šta sve moram da osudim da bi mi ti odobrio da kažem da je ubijanje dece nedopustivo a da Izrael to radi.

Šta treba da radi, da ne bi bila proglašena za antisemitu mora da podrži ubijanje civila. 



#8 mladenvzz

mladenvzz
  • Members
  • 1,397 posts

Posted 24 July 2014 - 10:40

...staviti u istu rečenicu Vericu Barač i Rudanicu je uvreda za Barač.

Mogao si staviti umjesto Rudanice Nives  Celzijus,ona ima često muda

između nogu



#9 denzel

denzel
  • Members
  • 1,726 posts

Posted 24 July 2014 - 10:48

Otkud taj manir da nekome postavlja uslov koga sme da kritikuje i pod kojim uslovima. 

Šta sve moram da osudim da bi mi ti odobrio da kažem da je ubijanje dece nedopustivo a da Izrael to radi.

Šta treba da radi, da ne bi bila proglašena za antisemitu mora da podrži ubijanje civila. 

Jedno je kritika, a ovo je mrznja.

Otvorena mrznja.

Jer reci " nama( misleci na danasnju Hrvatsku) su Zidovi danas, ono sto je u vreme NDH bio Hitler " je sramotno.



#10 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 24 July 2014 - 10:52

...staviti u istu rečenicu Vericu Barač i Rudanicu je uvreda za Barač.

Mogao si staviti umjesto Rudanice Nives  Celzijus,ona ima često muda

između nogu

 

Pretekao si me mladene, upravo sam htio napraviti tu usporedbu.

Nives Celzijus ima neusporedivo više književnog talenta od Rudan.

 

Riječkoj mizandričnoj gospođi nedostaju bar dvije stvari koje čine književnika, a to su talent i literarni aparat/umijeće. Očiti nedostatak obojeg ista kompenzira poganim jezikom i izborom "provokativnih" tema. Za teme, a bogami i za gospođu, nikoga nije briga - s pravom.



#11 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 24 July 2014 - 10:59

Jedno je kritika, a ovo je mrznja.

Otvorena mrznja.

Jer reci " nama( misleci na danasnju Hrvatsku) su Zidovi danas, ono sto je u vreme NDH bio Hitler " je sramotno.

Zašto ne navodiš doslovno a stavljaš pod navodnike. To je nepošteno, podmećeš.
Rekla je: "Nama su Židovi danas, kad kažem “Židovi” mislim na fašističku vlast države Izrael, ono što nam je za vrijeme stare NDH bio Hitler."

Ja ne bih nazvao vlast u Izraelu fašističkom, ali zločinačka jeste, ubijanje civila, dece jeste zločin. Možeš ga ti podržavati koliko hoćeš, pozivati se na terorizam Hamasa, ali to je samo pravdanje zločina. 

Tebi je veći problem nekakva uvreda države, a inače ti ne smeta nazivanje fašistom svakog neistomišljenika na forumu, nego ubijanje dece. Nek ti je na čast.



#12 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 July 2014 - 11:07

...

 

Rudanka je samo apsolutno povrsna, nekontrolisana radikalska spodoba iz Cro.

Nervno labilna i poprilicno glupa.

 

Citav njen 'angazman' je plitko pumpanje rejtinga.

 

Nego, dok je davala izjavu o drzavi Izrael, jel turpijala nokte kao prosli put?

 

...



#13 denzel

denzel
  • Members
  • 1,726 posts

Posted 24 July 2014 - 11:12

Zašto ne navodiš doslovno a stavljaš pod navodnike. To je nepošteno, podmećeš.
Rekla je: "Nama su Židovi danas, kad kažem “Židovi” mislim na fašističku vlast države Izrael, ono što nam je za vrijeme stare NDH bio Hitler."

Ja ne bih nazvao vlast u Izraelu fašističkom, ali zločinačka jeste, ubijanje civila, dece jeste zločin. Možeš ga ti podržavati koliko hoćeš, pozivati se na terorizam Hamasa, ali to je samo pravdanje zločina. 

Tebi je veći problem nekakva uvreda države, a inače ti ne smeta nazivanje fašistom svakog neistomišljenika na forumu, nego ubijanje dece. Nek ti je na čast.

Mani me te patetike. Da, ja bas uzivam u ubijanju dece. To mi je jedan od hobija.

More mars.



#14 daljinac

daljinac
  • Banned
  • 783 posts

Posted 24 July 2014 - 11:37

Pretekao si me mladene, upravo sam htio napraviti tu usporedbu.

Nives Celzijus ima neusporedivo više književnog talenta od Rudan.

 

Riječkoj mizandričnoj gospođi nedostaju bar dvije stvari koje čine književnika, a to su talent i literarni aparat/umijeće. Očiti nedostatak obojeg ista kompenzira poganim jezikom i izborom "provokativnih" tema. Za teme, a bogami i za gospođu, nikoga nije briga - s pravom.

Vidis to i jeste problem.Ubijanje dece fosfornim bombama nije ˝provokativno˝ (da ne kazem monstruozno), ali je pisanje o tome ˝provokativna tema. Eto, svi bezmudanovici se bave neprovokativnim temama.Zato je i jesam svrstao u porodicu  ˝mudanovica˝.              



#15 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 24 July 2014 - 11:46

Vidis to i jeste problem.Ubijanje dece fosfornim bombama nije ˝provokativno˝ (da ne kazem monstruozno), ali je pisanje o tome ˝provokativna tema. Eto, svi bezmudanovici se bave neprovokativnim temama.Zato je i jesam svrstao u porodicu  ˝mudanovica˝.              

 

Ta tema nije uopće nešto čime bi se navedena gospođža trebala baviti. Ako ćeš pisati o izraelsko - palestinskom sukobu - eno na politici tema koliko hoćeš.

Problem je što jednu nadžak-babu, ograničenog intelekta i netalentiranu proglašavaš "svetionikom našeg doba".

Kao da Cristiana Ronalda predložiš za Nobela za medicinu.

Eno fjumanskoj gospođži "Lepota i zdravlje", pa nek tamo prosipa svoje umotvorine.