Jump to content


Photo
- - - - -

Ko rano rani...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
31 replies to this topic

#1 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 03 May 2014 - 01:09

...dve srece grabi.        ili        ...ceo dan zeva.

 

Attached File  sleep.jpg   20.91KB   9 downloads

 

 

 

Meni su izjave povodom ovog novog spektakla zaista neverovatne, a kad dodje ponedeljak i kad pocne snimanje radnika, iznenadni dolasci ministara u jutarnje sate na provere i sl. tema ce tek postati pravi hit.

 

Vlada zapravo kao prvu meru oporavka predlaze militarizaciju javnog sektora, odnosno uvodjenja discipline. Kao kad sina jedinca koji nema radne navike posaljete u armiju da se "uozbilji". Ideja kao ideja nije losa, samo ne znam koliko je uopste za posao svrsishodna i koliko ce uopste dati efekta.

 

Mada je zapravo nainteresantnije misljenje vise politicara kako zapravo mi nismo kao Evropa kojoj radno vreme od 9 odgovara, mi smo nesto drugo?

 

Prva izjava je naravno od Vucica koji "objašnjava da je cilj te mere bolja efikasnost javnog sektora ali i da se pokaže posvećenost i promena svesti prema radu i obavezama.

http://www.telegraf....0-vec-od-1-maja

 

"Možda je radno vreme od pola devet odgovarajuće za evropske kriterijume, ali sam ja dok sam bio ministar unutrašnjih poslova uvažio zahteve sindikata koji su smatrali da je bolje da rade od pola osam", rekao je Dačić novinarima nakon polaganja venca na spomenik Dimitriju Tucoviću povodom 1. maja, praznika rada.

http://www.pressonli...striktivna.html

 

Zatim spektakl sa prve sednice Vlade Srbije:

Kori Udovički je zakasnila na sednicu Vlade i prošla pored Aleksandra Vučića koji joj je rekao “izvini što kasniš“.

Ona se nasmejala i rekla “izvinite”.

http://www.telegraf....-kasnjenja-foto

 

A Kori je zapravo zakasnila jer nije stigla da se istusira sa treninga:

POTPREDSEDNICA Vlade Kori Udovički ne mora da brine zbog najave premijera Aleksandra Vučića da će se raditi i dan i noć. Ona je u dobroj kondiciji jer već godinama svakog dana ide na trčanje. Tako je i otkako je postala deo ministarskog tima. Pre sednica vežba u beogradskim parkovima i šetalištima. Ovaj recept primenjuje i ministar finansija Lazar Krstić, koji u „paketu“ zdravog života pored trčanja i teretane ima i specijalan režim ishrane. A, ako Vlada nastavi žustrim tempom, ovom „dvojcu“ uskoro će se pridružiti i ostali članovi kabineta.

http://novosti.rs/ve...ning-pred-vladu

 

Onda ministar vojni:

"Tačno je - nije radno vreme ono što će Srbiju da nauči da ponovo radi, ali je ta odluka, doneta simbolično na 1. maj, pokazatelj da ulazimo u ozbiljne reforme. Moramo da krenemo od takvih stvari kao što je radno vreme, jer se Srbija prethodnih 14 godina odučila od rada. Želimo da efektivni učinak svih zaposlenih u javnom sektoru, a i u ostalim, bude veći nego što je sada", podvukao je Gašić.

http://www.tanjug.rs...azmisljanja.htm

 

"Možete vi da prespavate na poslu i od pola osam i od pola devet. Samo ćete malo metabolizam poremetiti ali ćete se brzo navići. Ali ako im tražite da posao završe na vreme onda će to biti kvalitativni pomak", rekao je Milan Ćulibrk.

 

I naravno za kraj po meni najzabavniji ministar koji ce imati takve izjave da mu nece biti ravnog. A vec je poceo sa biserima.

U porodicu se vraca institucija maminog rucka. Znate svi koji ministar ovako moze da izvaljuje.

"Postoje stvari koje smo nekritički prihvatili iz velikog sveta. Jedan od njih je radno vreme od 9 do 5. Znate u tim delovima sveta dan malo duže traje i klimatski uslovi su drugačiji. Geografija je drugačija. Ovo je radno vreme koje odgovara našem podneblju.

Verujem da će nam baš to radno vreme do pola 4 omogućiti da provedemo malo više vremena sa svojom porodicom, da se vratimo onoj instituciji ručka kada vam majka skuva nešto, da se vratimo onom vremenu da imamo malo svetla, malo videla kada se vidimo jedni sa drugima.

Nismo Grčka pa da dajemo bonuse za dolazak na posao ali sasvim siguran sam da ćemo radnu disciplinu dovesti do najvišeg mogućeg nivoa"

http://www.b92.net/b...2&nav_id=843118

 

"Možda govorim samo u svoje ime, ali ja sve do 11 ne uspem da se potpuno razbudim i često mi se dešava da uopšte ne vidim kad mi se, recimo, pojavi petica herc, da dole imam šesticu tref. Mogu samo da zamislim na šta će moj pasijans ličiti u 7:30" – žali se Ignjatović

 

 

 

Pa drzavni sluzbenici, neka je sa srecom od ponedeljka :D



#2 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 03 May 2014 - 01:28

po meni ko ce da uradi dobro njemu je nebitno vreme i verujem da dva sata dobrog rada zamenjuje dane dolazenja na vreme. jer ko ne zna da uradi pos'o samo brate smeta i bolje da zakasni nego da mi dosadjuje praznim pricama po ceo dan.



#3 up&down

up&down
  • Banned
  • 97 posts

Posted 03 May 2014 - 02:10

Ne znam o čemu se ovde radi ali dan u Srbiji počinje i završava mnogo pre nego u područjima koja su zapadnije a imaju istu vremensku zonu. Ne čita mi se baš sve ovo gore jer je verovatno neka politika u pitanju. Radno vreme od 9-5 je sasvim ok ali možda bi trebalo razmisliti o promeni zone. Bugarska je recimo jedan sat napred.



#4 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 03 May 2014 - 21:20

Ne znam o čemu se ovde radi ali dan u Srbiji počinje i završava mnogo pre nego u područjima koja su zapadnije a imaju istu vremensku zonu. Ne čita mi se baš sve ovo gore jer je verovatno neka politika u pitanju. Radno vreme od 9-5 je sasvim ok ali možda bi trebalo razmisliti o promeni zone. Bugarska je recimo jedan sat napred.

Ili da promenimo kontinent, i o tome treba razmisljati.

 

Pokusao sam da nadjem razlog zasto je ovo uradjeno kako je uradjeno i zasto ce se povecati produktivnost ako se radi od 7 ili 7.30 i nisam nasao odgovor. Jednsotavno, pocinjem da sumnjam da odgovor i postoji. Vulin je pominjao duzinu dana, i to je ok, ali ne rade zaboga na polju, a zimi je i onako sve jedno.

 

Vecina sluzbi koja radi sa gradjanima radi od 7 ili od 8 najkasnije, tako da tu nece biti promena. Ako radno vreme bude od 7.30, onda se i uskracuje mogucnost da se nesto zavrsi pre posla

 

Vucic je pricao, kako je to zbog onih koji odu na rucak u 1 i ne vracaju se. Super. Otpusti ih.

 

Ritam zivota u 21. veku nije isti kao onaj u 20 veku, kasnije se leze, ljudi treba da su naspavani i to je osnova dobrog radnika.

 

Ja se secam da je nama radno vreme bilo i od 7 do 3, pa je produktivnost bila ista kao sada. Dakle nije radno vreme. Zaboga ljudi.



#5 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 03 May 2014 - 21:30

Mislim da niko nije ni mislio o nekoj produktivnosti sa ovom odlukom, nego prosto kao kada kreces u novi pocetak, da napravis neku simboliku.

 

Blizi se ispitni rok, a ti lepo pospremis radni sto, sredis knjige i cekas sudnji ponedeljak da pocnes da ucis... Mislim da je ova odluka upravo ekvivalent ovome sto sam naveo. Kao neka vrsta motivacije. Samo ne znam kako ce se ta motivacija uklopiti sa -10% plate.

 

A to sto se Vulin pojavi da za nesto ovako pocne da trazi epohalne uzroke, to je vec neka druga prica.


Edited by Gant, 03 May 2014 - 21:31.


#6 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 03 May 2014 - 21:33

Pa, iskreno, da meni neko vrati radno vreme od 7.30, samospalio bih se.

 

To bi znacilo budjenje pre 6, a zimi je to jebeno. Izadjes iz hladnog stana, u hladan prevoz i samo cupkas nogama.

 

Rekli su da je pomeranje radnog vremena zbog produktivnosti. Tacka.



#7 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 03 May 2014 - 22:22

Pa, iskreno, da meni neko vrati radno vreme od 7.30, samospalio bih se.

 

To bi znacilo budjenje pre 6, a zimi je to jebeno. Izadjes iz hladnog stana, u hladan prevoz i samo cupkas nogama.

 

Rekli su da je pomeranje radnog vremena zbog produktivnosti. Tacka.

Radno vreme mi je od 07,00 č. "Baza" mi je van grada,od kuće 12-13 km,a "ruta" takva..da prvo odvezem suprugu na posao,pa onda ,normalno,sebe...Uglavnom ujutru...brijanje...kupatilo..kafica...pa tek onda START...vruce.gif



#8 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 03 May 2014 - 22:28

Radno vreme mi je od 07,00 č. "Baza" mi je van grada,od kuće 12-13 km,a "ruta" takva..da prvo odvezem suprugu na posao,pa onda ,normalno,sebe...Uglavnom ujutru...brijanje...kupatilo..kafica...pa tek onda START...

 

 

 



#9 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 03 May 2014 - 22:31

http://www.youtube.com/watch?v=CCfW6HFP5cI

IMa vremena i za to...kad se dobro organizuješ... ;)



#10 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 03 May 2014 - 22:33

IMa vremena i za to...kad se dobro organizuješ... ;)

Toga se ja i plasim :)

 

waking-up.gif



#11 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 04 May 2014 - 10:05


Mada je zapravo nainteresantnije misljenje vise politicara kako zapravo mi nismo kao Evropa kojoj radno vreme od 9 odgovara, mi smo nesto drugo?

 

 

Vučić je rekao i da su u javnom sektoru mnogi do sada radili do 12, 13 časova, pa da su zatim odlazili na ručak, a da se nakon toga najčešće nisu ni vraćali na posao.

 

E al´ga je opravio, svaka mu cast :) .

Ranije mu bezali na rucak oko 12, a sad ce na dorucak u 10. Kad nije mogao da ih nahvata posle rucka, bas da vidimo kao ce posle dorucka. Jos kad se ljudima prispava u neko doba, pa usput svrate na kaficu u neku bastu...



#12 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 04 May 2014 - 10:22

Ja radi od 6  do 18 casova. Dolazim 10-15 minuta ranije na posao i odlazim 15-ak minuta kasnije ( u proseku, po potrebi posla ostajem i duze). I dobro mi je , ne zalim se . Dobro mi je u kapitalizmu.



#13 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 04 May 2014 - 15:02

Ova tema bi mogla da posluzi kao dobar uvod u problem zbog cega u danasnje vreme toliki broj profesija uopste ima definisano radno vreme - kad to u postindustrijskom dobu vise nije neophodno. Jedna skorasnja studija je pokazala da bi i do 40% zaposlenih u UK moglo bez problema da radi svoje poslove od kuce (ili iz kafane, parka, itd.), a da se pri tom ostvare ogromne ustede u vremenu i znacajne ekoloske dobiti od smanjenja saobracajnih guzvi u "spicevima". I nije u pitanju samo formalno obavljanje posla, vec savremena tehnologija omogucuje da se i poslovi kod kojih to ranije nije bilo moguce sada vrednuju po ucinku, te da shodno tome definisanje specificnog radnog vremena u mnogim slucajevima uopste nije potrebno. Problematicno je sto se to neadekvatno koristi iz razloga koji nisu prevashodno ekonomske, vec izgleda sasvim druge prirode...



#14 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 04 May 2014 - 18:33

Ova tema je pre svega ekonomske prirode zbog toga sto su do sada svi radili od 9 pa se sada zbog drzavnih organa glavni spic u saobracaju pomera pre 7 sati. Kada nastupi zimsko racunanje vremena angazovanje velikog broja autobusa i njihovo pripremanje na nizoj temperaturi predstavlja veliko bacanje energije, kao i samo zagrevanje objekata sat ranije kada se zimi temperatura znacajno menja iz sata u sat.

Nisu evropljani vreme pomerili zato sto se nekom spava ili ne spava. Oni u svemu gledaju samo struju, sijalice, uskoro i usisivaci iskljucivo slabiji od 900w, zgrade koje uskoro treba da budu jos izolovanije i sl.

Mi valjda taj problem sa energijom nemamo, bitno je da imamo simboliku.

Ovo je kao Palmino paljenje baklje, samo je trosila gas radi simbolike i nije imala apsolutno nikakvu drugu svrhu, ali zar je problem malo uzaludnog bacanja energije.



#15 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 05 May 2014 - 13:20

Ja sam danas odradio 15 sati dnevno.