Jump to content


Photo
- - - - -

Turbofolk


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
158 replies to this topic

#121 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 07 May 2014 - 22:10

Znači, ako Ceca i Jeca sutra uplate određenu sumu novca u dobrotvorne svrhe to automatski briše ono što one jesu i što njihova muzika (da je tako nazovem) poručuje? To ih čini adekvatnim uzorima za mlade?

Da, to i odricanje i napustanje sveta kriminala bi ucinilo znacajne korake u tom pravcu, kao i u pravcu normalizacije citavog drustva. Apsolutno je kljucno napraviti odredjene moralne pomake. A tek posle cemo o estetici.



#122 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 07 May 2014 - 22:14

Da, to i odricanje i napustanje sveta kriminala bi ucinilo znacajne korake u tom pravcu, kao i u pravcu normalizacije citavog drustva. Apsolutno je kljucno napraviti odredjene moralne pomake. A tek posle cemo o estetici.

 

O čemu mi pričamo?

Mnogim pevačicama, pevačima i čitavim muzičkim grupama na Zapadu je muzička industrija postala "sigurna kuća" od sredine iz koje su potekli a ovim srBskim pevaljkama, Cvetku Zanovetku i sličnima ulaznica za svet podzemlja.



#123 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 07 May 2014 - 22:21

Bilo je po Bljicu ranije, a iskreno me mrzi da trazim, Ceca je valjda neku decurliju vodila na more ili tako nesto a Seka kupovala namestaj za deciju sobu ili tako nesto.

Pa vidis, upravo si sam ukazao na problem. Cak ni relativno dobro informisani gradjanin poput tebe treba da se napregne da se toga seti. Ako ga ima, desava se samo ad hoc, jednom i nikad vise, svake prestupne godine, obicno da bi se promovisao novi "kompakt CD" i napravilo par fotki. Zasto nema fondacija, NVO, sistematskih akcija? Zasto tome nije dato prominentno mesto na Cecinim i Jecinim web stranama, wikipediji, njihovim fan-facebook nalozima, itd. (sto je sve slucaj kod Rihanne, ako nju koristimo kao primer)

 

 

Elem, Schrode, Kardasijanka napravi dobrotvornu aukciju, a u dobrotvorne svrhe prosledi samo 10% zarade. Kakav je to onda uzor mladima?

Nikakav. Ali nju i ne treba porediti sa turbofolk divama (setimo se ipak teme), nju eventualno mozes da poredis sa onom vrstom prostitucije koju kod nas olicavaju ove razne starlete, farmerke, Stanije, Ave i sl. A potonje ipak u te dobrotvorne svrhe daju oko 0%, cini mi se...

 

A ona je prilicno na neki nacin ,,uticajna'' tamo na Zapadu, svaki njen korak se prati, prati se sta je obukla, njene emisije na tv-u su vrlo gledane. Kako to kad je tamo zanemarljiv broj dece i omladine kojima je ona u nekim stvarima ,,uzor''? Tu bih dodao i Paris Hilton,

 

Necu da ispadne da te provociram, ali iskreno mislim da si previse izgeneralizovao nase i njihovo drustvo.

To ti je sve Veliki brat, Farma, to sa svetom muzike, makar i turbofolk muzike, nema mnogo (direktne) veze.  



#124 AgroUrban

AgroUrban
  • Members
  • 4,027 posts

Posted 07 May 2014 - 22:47

Pa ok, jesam razvodnio malo, neke od navedenih nemaju konkretne veze sa muzikom ali opet se pojavljuju na ekranima i ucestvuju u kreiranju tako nekih trendova i ,,uzora" pa sam to hteo da naglasim.

 

 

Elem, naveo bi sada jednu bitnu stvar, a to je da Jelenu Jecu Karleusu ne mozemo da svrstavamo u turbofolk vec je ona jedinstveni zacetnik shok-popa.

Kao sto je, jelte, Alis Kuper zacetnik shok-roka, tako je Jeca zacetnik shok-popa i dobro je poznato da je Lejdi Gaga kopirala rane Jecine radove iz spotova....

Neko bi rekao tragedija, Englezi bi rekli: tradžedi...



#125 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 07 May 2014 - 23:37

Pa ok, jesam razvodnio malo, neke od navedenih nemaju konkretne veze sa muzikom ali opet se pojavljuju na ekranima i ucestvuju u kreiranju tako nekih trendova i ,,uzora" pa sam to hteo da naglasim.

 

 

Elem, naveo bi sada jednu bitnu stvar, a to je da Jelenu Jecu Karleusu ne mozemo da svrstavamo u turbofolk vec je ona jedinstveni zacetnik shok-popa.

Kao sto je, jelte, Alis Kuper zacetnik shok-roka, tako je Jeca zacetnik shok-popa i dobro je poznato da je Lejdi Gaga kopirala rane Jecine radove iz spotova....

Neko bi rekao tragedija, Englezi bi rekli: tradžedi...

 

Jeste, a Rokeri s Moravu su začetnici country pop- a (Olivia Newton- John npr.) a Milić Vukašinović country rock- a (Eagles- i npr.).

DJ Krmak je, naravno, začetnik fusiona. 


Edited by melankolic, 07 May 2014 - 23:37.


#126 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 08 May 2014 - 07:07

Jeste, a Rokeri s Moravu su začetnici country pop- a (Olivia Newton- John npr.) a Milić Vukašinović country rock- a (Eagles- i npr.).

DJ Krmak je, naravno, začetnik fusiona. 

Zaboravio si Nervoznog Postara - zacetnik Folk`n`rolla :D

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=0h4YAnjP1Wk



#127 lubli

lubli
  • Members
  • 565 posts

Posted 08 May 2014 - 08:26

Ludilo u klubu k'o karijes na zubu!  Ima li nesto bolje od ovoga? Poceo ortak onako iz zajebancije da peva, ja mislio da je to on u tom momentu smislio, kad ono stvarno ima takva pesma, bilo to pre par godina.

 

Ma daj... to je sigurno neka parodija u pitanju(?!).

U suprotnom, it's a new low..

 

/

 

Nego, kad Sajsi MC postane Majka nacije, ja cu da slavim.



#128 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 08 May 2014 - 11:02

Nek mi oproste forumski crnci... :D
 

Spoiler

 



#129 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 08 May 2014 - 11:04

Nego, kad Sajsi MC postane Majka nacije, ja cu da slavim.

 

Ne trebaju nama Očevi i Majke nacije nego sloboda izbora i afirmacija etičkih i moralnih vrednosti. 



#130 lubli

lubli
  • Members
  • 565 posts

Posted 08 May 2014 - 11:16

Ne trebaju nama Očevi i Majke nacije nego sloboda izbora i afirmacija etičkih i moralnih vrednosti. 

 

  :D samo sam te cekala Mel;))



#131 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 08 May 2014 - 11:21

Da, to i odricanje i napustanje sveta kriminala bi ucinilo znacajne korake u tom pravcu, kao i u pravcu normalizacije citavog drustva. Apsolutno je kljucno napraviti odredjene moralne pomake. A tek posle cemo o estetici.

 

 

O čemu mi pričamo?

Mnogim pevačicama, pevačima i čitavim muzičkim grupama na Zapadu je muzička industrija postala "sigurna kuća" od sredine iz koje su potekli a ovim srBskim pevaljkama, Cvetku Zanovetku i sličnima ulaznica za svet podzemlja.

 

+

 

vama dvojici bi trebalo fer podeliti resore vis a vis celokupnog smeća o kome se ovde priča, i nema brige. samo nemoj da se mešate jedan drugom u "rabotu" :)

 

Ma daj... to je sigurno neka parodija u pitanju(?!).

U suprotnom, it's a new low..

 

/

 

Nego, kad Sajsi MC postane Majka nacije, ja cu da slavim.

 

i bata će :)



#132 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 08 May 2014 - 11:30

+

 

vama dvojici bi trebalo fer podeliti resore vis a vis celokupnog smeća o kome se ovde priča, i nema brige. samo nemoj da se mešate jedan drugom u "rabotu" :)

 

 

i bata će :)

 

Ne brini. Konsultovaćemo i Ministarstvo za zaštitu prirodne sredine na čijem čelu ćeš ti biti pa ćemo da proglašavamo Očeve i Majke nacije po cele dane (spiskovi, eh ti spiskovi).



#133 lubli

lubli
  • Members
  • 565 posts

Posted 08 May 2014 - 11:36

i bata će :)

 

:D

 

Ne trebaju nama Očevi i Majke nacije nego sloboda izbora i afirmacija etičkih i moralnih vrednosti. 

 

Govorimo ocigledne stvari, zar ne?

 

 

 

edit: quote


Edited by lubli, 08 May 2014 - 11:37.


#134 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 08 May 2014 - 11:37

Ne brini. Konsultovaćemo i Ministarstvo za zaštitu prirodne sredine na čijem čelu ćeš ti biti pa ćemo da proglašavamo Očeve i Majke nacije po cele dane (spiskovi, eh ti spiskovi).

 

de, de, nemoj se srditi, nije bilo maliciozno. dadoh vam po plus jer ste obojica u pravu.



#135 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 08 May 2014 - 11:46

de, de, nemoj se srditi, nije bilo maliciozno. dadoh vam po plus jer ste obojica u pravu.

 

Ne srdim se. Samo afektivno reagujem na termin koji su patentirali uništitelji svega vrednog u Srbiji a i šire.