Jump to content


Photo
- - - - -

Novi SSSR


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
162 replies to this topic

#151 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 10 April 2014 - 00:24


Ti zaista - ali zaista? - negiras velicanstvenu rimsku civilizaciju???

 

Ne negiram ja nista, ja samo kazem da se taj nazovi argument o "civilizovanju" one druge strane odavno koristi, jos od prije Rimljana,... evo i ovdje su jedni "civilizovali" one druge:

 

 

Naravno, poenta je bila lokva, ali necemo sad o tome,...



#152 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 10 April 2014 - 00:29

Naravno, poenta je bila lokva, ali necemo sad o tome,...

Dakle, nasao si da citiras taj velicanstveni film u kome je cela poenta price da je sve sto postoji - ukljucujuci i daleku buducnost - borba za bolju i savrseniju civilizaciju, ukljucujuci kosmicke civilizacije? Pa hvala, ja to odavno znam i taj film sam gledao bar 20 puta, ali da, civilizovanje se neprekidno desava, sirom svemira i - bez navodnika. Klarkova (i Stenlijeva) poenta i jeste bila da je ljudska istorija samo izlazak iz varvarstva i napredak coveka ka svojoj kosmickoj sudbini. 


Edited by Schrodinger, 10 April 2014 - 00:32.


#153 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 10 April 2014 - 00:29

I tako ce bubasvabe zavladati svetom.....
 OperationCastle_ShotRomeo_Photo001.jpg

 

Neka ostane zabeleženo da si zabrinut za sudbinu čovečanstva samo kada su NATO akcije u pitanju a kada su realne pretnje uništenju celog sveta poslate od strane Irana odnosno Severne Koreje u pitanju onda se to objašnjava potrebom da te zemlje vode politiku "po svojoj meri, bez mešanja sa strane".

Kako te nije sramota da budeš toliki licemer?! 


Edited by melankolic, 10 April 2014 - 00:38.


#154 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 10 April 2014 - 00:33

 

 

Ne negiram ja nista, ja samo kazem da se taj nazovi argument o "civilizovanju" one druge strane odavno koristi, jos od prije Rimljana,... evo i ovdje su jedni "civilizovali" one druge:

 

Naravno, poenta je bila lokva, ali necemo sad o tome,...

 

 

Poenta je da, recimo, Talibani dižu u vazduh bioskope i fudbalska igrališta jer su oni opasnost za islam.

Ali to je već njihova (avganistanska) stvar.

Zašto bi se jedan zgubidan koji dana radnog staža nema na Zapadu (a bori se protiv korporativnog sistema koji je potpuno uništio sindikate na Zapadu dok se, sva sreća, srpski sindikati jako dobro drže jer su te silne korporacije sprečene u okupaciji jednog od retkih slobodnih rajeva na tlu Evrope) koji mu je mrzak koliko Treći Rajh bavio pravima dece i ljudi, generalno, u Avganistanu da žive život dostojan čoveka kada može da se takmiči u broju ponovljenih video snimaka sa YouTube- a na FB92? 


Edited by melankolic, 10 April 2014 - 00:41.


#155 Torium

Torium
  • Members
  • 184 posts

Posted 10 April 2014 - 00:44

Neka ostane zabeleženo da si zabrinut za sudbinu čovečanstva samo kada su NATO akcije u pitanju a kada su realne pretnje uništenju celog sveta poslate od strane Irana odnosno Severne Koreje onda se to objašnjava potrebom da te zemlje vode politiku "po svojoj meri, bez mešanja sa strane".

Kako te nije sramota da budeš toliki licemer?!

 

Iran? Severna Koreja? Ja njih nisam spominjao ni opravdavao...... A navedeni i nisu sposobni da unsite ceo svet, jedini koji su sposobni za tako nesto jesu NATO i Rusi....



#156 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 10 April 2014 - 00:50

Iran? Severna Koreja? Ja njih nisam spominjao ni opravdavao...... A navedeni i nisu sposobni da unsite ceo svet, jedini koji su sposobni za tako nesto jesu NATO i Rusi....

Da uniste svet mozda ne, ali vec bi nuklearni rat izmedju Indije i Pakistana doveo do globalnih klimatskih promena koje bi izazvale nestanak nekoliko zetvi sirom sveta i posledicnu smrt bar milijardu ljudi od gladi... 



#157 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 10 April 2014 - 00:52

Dakle, nasao si da citiras taj velicanstveni film u kome je cela poenta price da je sve sto postoji - ukljucujuci i daleku buducnost - borba za bolju i savrseniju civilizaciju, ukljucujuci kosmicke civilizacije? Pa hvala, ja to odavno znam i taj film sam gledao bar 20 puta, ali da, civilizovanje se neprekidno desava, sirom svemira i - bez navodnika. Klarkova (i Stenlijeva) poenta i jeste bila da je ljudska istorija samo izlazak iz varvarstva i napredak coveka ka svojoj kosmickoj sudbini. 

 

Pa dobro, sta se onda bunis kad dodju Rusi pa "civilizuju" Krim? 



#158 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 10 April 2014 - 00:54

Iran? Severna Koreja? Ja njih nisam spominjao ni opravdavao...... A navedeni i nisu sposobni da unsite ceo svet, jedini koji su sposobni za tako nesto jesu NATO i Rusi....

 

Da, da, ti kao belosvetski geostrateg priučen časopisom "Geopolitika" itekako znaš šta bi se desilo kada bi Iran lansirao atomsku bombu na Izrael odnosno Severna Koreja na Južnu. Da ne govorim šta bi se desilo da Sirija krene to da radi svojim neprijateljima ili da kojim slučajem Talibani dođu u posed moći i nuklearnog naoružanja. Sve je to dečija igra (jer je poznato da u srBskom geopolitičkom rečniku postoji samo pojam "samostalno vođenje politike" koje znači da treba pustiti da se stvari spontano dešavaju pa tako ako, recimo, Srbija odluči da protera 800.000 Kosovara iz njihove domovine ili ako se šleperima razvoze leševi tog naroda po srpskim prigradskim naseljima onda je to "samostalna odluka slobodarskog srpskog naroda", je li?) u odnosu na krvoločni NATO.  

Zato je NATO zlikovac jer želi (po meni prekasno po Ukrajinu ali ne i po ostatak Istočne Evrope) da po drugi put sa Zapada spreči kolonijalističke aspiracije jedne nepopravljivo totalitarne države kakav je SSSR / Rusija.


Edited by melankolic, 10 April 2014 - 00:56.


#159 Torium

Torium
  • Members
  • 184 posts

Posted 10 April 2014 - 01:18

Da uniste svet mozda ne, ali vec bi nuklearni rat izmedju Indije i Pakistana doveo do globalnih klimatskih promena koje bi izazvale nestanak nekoliko zetvi sirom sveta i posledicnu smrt bar milijardu ljudi od gladi...

 

Upravo sam to i hteo da kazem....Izostavio sam Indiju, Pakistan i Kinu koji uz NATO i Rusiju takodje mogu da uniste seo svet jer nisu ucesnici u ovom sukobu.....

 

 

Da, da, ti kao belosvetski geostrateg priučen časopisom "Geopolitika" itekako znaš šta bi se desilo kada bi Iran lansirao atomsku bombu na Izrael odnosno Severna Koreja na Južnu. Da ne govorim šta bi se desilo da Sirija krene to da radi svojim neprijateljima ili da kojim slučajem Talibani dođu u posed moći i nuklearnog naoružanja. Sve je to dečija igra (jer je poznato da u srBskom geopolitičkom rečniku postoji samo pojam "samostalno vođenje politike" koje znači da treba pustiti da se stvari spontano dešavaju pa tako ako, recimo, Srbija odluči da protera 800.000 Kosovara iz njihove domovine ili ako se šleperima razvoze leševi tog naroda po srpskim prigradskim naseljima onda je to "samostalna odluka slobodarskog srpskog naroda", je li?) u odnosu na krvoločni NATO.  

Zato je NATO zlikovac jer želi (po meni prekasno po Ukrajinu ali ne i po ostatak Istočne Evrope) da po drugi put sa Zapada spreči kolonizaciju istočnoevropskih naroda od strane jedne nepopravljivo totalitarne države kakav je SSSR / Rusija.

 

Znam da Iran i Severna Koreja nemaju dovoljno istog naoruzanja a ni tehnologiju da unsite ceo svet, a Rusi i NATO imaju..... Ovo ostalo ne znam odakle izvlacis :frust:  :krsta:



#160 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 10 April 2014 - 01:21

Zar pojedinci na ovom forumu nisu pisali da je Iran postao prihvatljiv partner za zapad,ili gresim?

 

I,nema nista od novog SSSR,I da Rusi zele ,NATO nece dozvoliti dalje sirenje ruskog uticaja(politickog i vojnog



#161 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 10 April 2014 - 02:16

Pa dobro, sta se onda bunis kad dodju Rusi pa "civilizuju" Krim? 

Nisam zapazio nikakve varvare na Krimu. Nije postojala nikakva razlika izmedju civilizacijskog nivoa pre i posle dolaska Rusa. Naravno, ti verovatno verujes ruskoj propagandi da su Ukrajinci neko divlje pleme koje jede prstima, ore drvenim plugovima i ne koristi pisane simbole.

 

Identicno kao sto se u Srbiji misli za Albance. I nimalo slucajno.



#162 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 10 April 2014 - 09:59

Nisam zapazio nikakve varvare na Krimu. Nije postojala nikakva razlika izmedju civilizacijskog nivoa pre i posle dolaska Rusa. Naravno, ti verovatno verujes ruskoj propagandi da su Ukrajinci neko divlje pleme koje jede prstima, ore drvenim plugovima i ne koristi pisane simbole.

 

Identicno kao sto se u Srbiji misli za Albance. I nimalo slucajno.

 

Vidi, taj nazovi argument "civilizovanja" onih drugih se svodi na to ko ima vecu motku, taj istorijiski vrlo popularan argument razni nasilnici su koristili, a svijet je valjda danas odmakao malo od toga. Bar bi trebalo da jeste. Da niko nikog ne "civilizuje" vec da jedni druge postuju i zive bar pored njih, ako su vec toliki idioti da ne mogu sa njima. Jedne Ujedinjene Nacije su izgradjene na tim osnovama, znas ono, ljudska prava, razne konvencije i tako te gluposti,... Jer kad se udje u spiralu "civilizovanja" nije daleko momenat ni kad ce neko doci sa motkom da "civilizuje" i tebe samog.



#163 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 10 April 2014 - 11:53

Vidi, taj nazovi argument "civilizovanja" onih drugih se svodi na to ko ima vecu motku, taj istorijiski vrlo popularan argument razni nasilnici su koristili, a svijet je valjda danas odmakao malo od toga. Bar bi trebalo da jeste. Da niko nikog ne "civilizuje" vec da jedni druge postuju i zive bar pored njih, ako su vec toliki idioti da ne mogu sa njima. Jedne Ujedinjene Nacije su izgradjene na tim osnovama, znas ono, ljudska prava, razne konvencije i tako te gluposti,... Jer kad se udje u spiralu "civilizovanja" nije daleko momenat ni kad ce neko doci sa motkom da "civilizuje" i tebe samog.

Posto zivim u Srbiji, jasno mi je da sigurno nisam vrhunac civilizacije i iskreno mi je zao sto neko ne dodje da mene - a jos vise moje komsije koje bacaju djubre kroz prozor zgrade, recimo - civilizuje. Ili ti smatras da je to njihovo "ljuCko pravo" da bacaju djubre kroz prozor, da treba da to prihvatim kroz neku "konvenciju", ili da se zalim na njih Ujedinjenim nacijama, sta li?

 

Ili bi - po tebi - bilo civilizovanije da ja licno odem sa motkom da ih "ubedim" da ne bacaju djubre kroz prozor? Ipak mi se cini da bi bilo blje da se celo drustvo civilizuje, ovako ili onako.