Jump to content


Photo
- - - - -

Istorija tenisa okom kamere


  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#76 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 13 November 2017 - 11:59

Meni je od tih battle of the sexes najjaci Karsten Bras protiv sestara Vilijams. Tvrdile su da mogu da pobede bilo kog muskog igraca koji je ispod 200. mesta. Ovaj bio 203. i izazvao ih obe, Serenu dobio 6-1, a Venus 6-2 zajebavajuci se i posle rekao kao mozda ispod 800. mesta bi mogle da dobiju muskarca, ostalo nema sanse.

 

I one su otad malo prestale sa tim prozivkama, mada je bilo i ono izmedju Stakovskog i Serene kad ga je iznervirala pa je izazvao i rekao da nece uzeti ni gem :D


  • 0

#77 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 13 November 2017 - 14:20

Dobro ovaj mec Billie Jean i Riggsa je imao veliki znacaj sire (1973), valjda su posle tog meca direkt teniserke pocele da budu placene u Americi isto kao muskarci i uopste je zenski tenis poceo da bude popularan i gledan.

On je bio nekadsnji br 1 imao je 55 godina u to vreme i prozvao je tadasnju prvakinju Billie Jean sa tekstom da nikad ni jedna zenska ne moze da pobedi muskog tenisera ni kad je penzioner.

Ona je pristala da igra, on je bio izjavio da ovo igra za sve ozenjene muskarce bio je neki tekst u smislu da pokaze da je zenama mesto samo u spavacoj sobi i kuninji i da posle ovog meca ni jedna zena nece imati pravo da brani muzu da ide weekendom na pecanje i slicno. Billie Jean ga je odrala. A bila je predstava u americkom smislu, masa gledalaca i na stadionu i na TV, bili Jean se pojavila na terenu nosena na nekoj kao stolici (tip Klepatra) nosili je muski u odelu robova, a Bobby je dosao takodje okruzen zenskim plesacicam, ma cirkus pravi americki, :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Posto su sada feministkinje u velikoj modi pravi se film, videcemo kakav je.


Edited by ciao, 13 November 2017 - 14:22.

  • 0

#78 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 13 November 2017 - 14:44

Evo odgledah i ja. da, film je o najvecem ikad (u to vreme) Borg-u. On je toliko najveci da sam ja koja sam kao dete bila zaljubljena u Borga od polovine filma navijala da nekim cudom Mc (koji mi nikad nije bio ni postao favorit) pobedi na tom Wimbldonu - o cemu je inace film (peti W za Borga)

Nikad sledbenik velikog vodje od mene izgleda :( :D

Ali generalno nije los film, sasvim ok ako se posmatra kao film o tenisu i velikim teniserima generalno

Ja sam se prilično razočarala, ali ko mi je kriv kad me zaveo naslov :P očekivala sam da će film biti više o njihovom međusobnom odnosu, a van terena imaju ukupno dve scene po dva minuta i tri rečenice dijaloga  :rolleyes:


  • 0

#79 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 13 November 2017 - 14:50

S druge strane ja sam bila zadovoljna kako su prikazali tenziju sa kojom je Borg ziveo.

Inace nisam znala da Mac nikad nije imao trenera ! Vidi se takodje i razlika u tim stvarim u odnosu na danas kad ne mozes da zamislis vrhunskog tenisera bez citave ekipe, fizio, kondicioni, itd itd

Zahvaljujuci filmu sam prestala da stresiram na temu Novakovog trenera, moze i on bez uostalom ;)


  • 0

#80 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 13 November 2017 - 14:54

Da jos dodam povodom filma da je tek poceo da se daje, gledala sam ga u bionji u centru Pariza, nedelja vece, u principu ocekuje se da u takvim uslovima sala bude puna, parizani u principu vole da idu u bionju, e pa bila je takoreci prazna :( 


  • 0

#81 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 13 November 2017 - 14:55

Ja sam bila u sali sa još dvoje ljudi koji su izašli posle sat vremena :D


  • 0

#82 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 13 November 2017 - 15:30

Ja sam bila u sali sa još dvoje ljudi koji su izašli posle sat vremena :D

auh ovo jos gore, kod mene bar niko nije izasao iz sale pre kraja


  • 0

#83 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 13 November 2017 - 16:49

Meni to uopšte ne smeta, samo kad pomislim koliko košta privatna projekcija :D jednom sam pre par godina bila jedina u sali pa sam se brinula da neće pustiti film, ali valjda im je bilo nezgodno da me izbacuju kad sam već ušla :D


  • 0

#84 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 13 November 2017 - 16:57

Dobro ovaj mec Billie Jean i Riggsa je imao veliki znacaj sire (1973), valjda su posle tog meca direkt teniserke pocele da budu placene u Americi isto kao muskarci i uopste je zenski tenis poceo da bude popularan i gledan.

On je bio nekadsnji br 1 imao je 55 godina u to vreme i prozvao je tadasnju prvakinju Billie Jean sa tekstom da nikad ni jedna zenska ne moze da pobedi muskog tenisera ni kad je penzioner.

Ona je pristala da igra, on je bio izjavio da ovo igra za sve ozenjene muskarce bio je neki tekst u smislu da pokaze da je zenama mesto samo u spavacoj sobi i kuninji i da posle ovog meca ni jedna zena nece imati pravo da brani muzu da ide weekendom na pecanje i slicno. Billie Jean ga je odrala. A bila je predstava u americkom smislu, masa gledalaca i na stadionu i na TV, bili Jean se pojavila na terenu nosena na nekoj kao stolici (tip Klepatra) nosili je muski u odelu robova, a Bobby je dosao takodje okruzen zenskim plesacicam, ma cirkus pravi americki, :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Posto su sada feministkinje u velikoj modi pravi se film, videcemo kakav je.

 

Da, imao je tu dimenziju, a Riggs je pre toga pobedio Margaret Court, koja je doduse starija od King.

 

Mada pratile su mnoge kontroverze taj mec, kako je namerno izgubio da bi vratio kockarske dugove, ko zna sta je tu sve bilo. Mada opet, mozda su to samo pricali da bi opravdali tu ulogu dominantnog muskarca u drustvu. On je bio bas kontroverzna licnost, a ni u svoje vreme nije bio neki ne znam ni ja kakav teniser, broj jedan kratko i cini mi se 6 major titula kao profesionalac, bilo je boljih od njega i dok je igrao, samo je privlacio paznju svojim ponasanjem.


Edited by McLeod, 13 November 2017 - 16:58.

  • 0

#85 bojant

bojant
  • Members
  • 4,523 posts

Posted 14 November 2017 - 14:35

Da, imao je tu dimenziju, a Riggs je pre toga pobedio Margaret Court, koja je doduse starija od King.

 

Mada pratile su mnoge kontroverze taj mec, kako je namerno izgubio da bi vratio kockarske dugove, ko zna sta je tu sve bilo. Mada opet, mozda su to samo pricali da bi opravdali tu ulogu dominantnog muskarca u drustvu. On je bio bas kontroverzna licnost, a ni u svoje vreme nije bio neki ne znam ni ja kakav teniser, broj jedan kratko i cini mi se 6 major titula kao profesionalac, bilo je boljih od njega i dok je igrao, samo je privlacio paznju svojim ponasanjem.

pa ne znam sad to bas da nije bio ne znam ni ja kakav teniser, malo li je tih 6 major titula.

cinjenica je da je pobedio 31-godisnju Court koja je te godine osvojila 3 slema u zenskoj konkurenciji BJK je trebala da bude laksi zalogaj, ali je izgubio, po meni ne bi bilo nista nelogicno da je stvarno mec bio pusten jer je bila realno predstava vise nego nesto ozbiljno, ali po meni je to sve nebitno, bitno da je ispala lepa prica o borbi za zenska prava.


  • 0

#86 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 14 November 2017 - 14:41

pa ne znam sad to bas da nije bio ne znam ni ja kakav teniser, malo li je tih 6 major titula.

cinjenica je da je pobedio 31-godisnju Court koja je te godine osvojila 3 slema u zenskoj konkurenciji BJK je trebala da bude laksi zalogaj, ali je izgubio, po meni ne bi bilo nista nelogicno da je stvarno mec bio pusten jer je bila realno predstava vise nego nesto ozbiljno, ali po meni je to sve nebitno, bitno da je ispala lepa prica o borbi za zenska prava.

 

Slazem se. Pa bio je recimo teniser u rangu Tima ili Dimitrova danas, ne mozemo da poredimo titule tada i sada, pogotovo ne u ovoj eri kad su trojica uzela skoro sve.


  • 0

#87 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 21 November 2017 - 05:07

Ne bi bilo lose link za film o Bekeru staviti i na ovu temu:

http://www.daserste....-video-102.html

zaista ima puno snimaka iz njegove karijere, mnogo detalja koji meni nisu bili poznati.

I mnogo detalja koji podsecaju na detalje iz Novakove karijere. Sad mi je nekako jasnije kako su se tako dobro uklopili i zasto su uopste poceli saradnju.


  • 1

#88 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 21 November 2017 - 14:56

ne znam da li smo postavljali ovu sliku ranije: Borg i Agasi


  • 6

#89 ciao

ciao
  • Members
  • 5,415 posts

Posted 25 November 2017 - 23:38

Gledala film Battle of the Sexes ( Billy Jean King i Bobby Riggs) sasvim OK film prica bogatija nego sto sam znala, lepo uradjeno, glumci (Emma Stone i Steve Carell) dobri !!!


  • 1

#90 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 December 2017 - 14:15

boris-becker-andre-agassi.jpg

ac677e780162647185626856bd2f9929v1_max_7

steffi+andre.jpg

990107.jpgenhanced-buzz-orig-3647-1378223174-23.jp


Edited by wwww, 07 December 2017 - 14:19.

  • 0