Jump to content


Photo
- - - - -

Vlada Srbije 2014.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
357 replies to this topic

#31 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 02 April 2014 - 13:50

Ja sam se vratila u Srbiju jer se meni nije radilo ni za pare ni za slavu, već volim da znam da ono što radim ne može niko drugi. Trenutuno podižem sopstvenu organizaciju, razvijamo znanje i zalažemo se za stvari za koje znam da kada ih ne bih ja radila, ne bi niko drugi. Nemam nikakvu potrebu da budem ministar. Nažalost, kod nas ministri uglavnom gase požare, a za to ima i veštijih i mlađih od mene. Razmislila bih o zvaničnom angažmanu samo ukoliko postoji ozbiljna namera da se stvari menjaju sistemski, strateški, ukoliko je to kako se stvari rade jednako važno kao i šta se radi, kazala je Kori Udovički, direktorka Centra za visoke ekonomske studije na pitanje da li bi mogla da bude ministarka u novoj vladi.

http://www.b92.net/b...4&nav_id=831606



#32 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 02 April 2014 - 14:04

Krstić, Ljajić i Tasovac ostaju u Vladi

 

Pored Lazara Krstića, koji će sigurno ostati na mestu ministra finansija, u budućoj Vladi Srbije ostaće Rasim Ljić, kome bi pripala ministarstva trgovine i rada, i Ivan Tasovac, koji bi trebalo da zadrži ministarstvo kulture, saznaje Danas.

http://www.blic.rs/V...-ostaju-u-Vladi

 

I neko ko sam sebe predlaze za ministra

Drašković: U novoj vladi jedino bih mesto šefa diplomatije

 

Predsednik Srpskog pokreta obnove (SPO) Vuk Drašković izjavio je danas da bi on u novoj vladi jedino prihvatio da vodi spoljnu politiku Srbije.

"O tome ne odlučujem ja, ali bih jedino i to veoma uspešno vodio našu spoljnu politiku", kazao je Drašković na Televiziji B92.

http://www.blic.rs/V...efa-diplomatije

 

Rasim Ljajic - ministar trgovine i rada

Attached File  ljajic.jpg   10.1KB   4 downloads

 

Ivan Tasovac - ministar kulture

Attached File  tasovac.jpg   40.79KB   4 downloads

 

Vuk Draskovic - samoproglaseni ministar spoljnih poslova

Attached File  draskovic.jpg   30.24KB   4 downloads



#33 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 02 April 2014 - 15:45

Ni prvi, ni drugi ništa pokazali nisu.

Prvi pogotovo u svakoj čorbi mirođija a blage veze sa ministrovanjem nema, niti ga ko šta pita.

O trećem ne treba trošiti reči. 



#34 Vlax

Vlax
  • Members
  • 3,869 posts

Posted 02 April 2014 - 23:59

Sto je najgore sam Draskovic mozda i ne bi bio lose resenje, ali sam njim u paketu ide Danica i cela SPO bulumenta sa sve familijima, tako da neka hvala. Mrkicevo ministrovanje bi jos ispalo i 'posteno' u odnosu na masovni nepotizam koji bi vladao kod Vuka.



#35 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 03 April 2014 - 00:47

Mrkicevo ministrovanje bi jos ispalo i 'posteno' u odnosu na masovni nepotizam koji bi vladao kod Vuka.

 

Mrtva trka.

 

http://www.blic.rs/V...--u-diplomatiji



#36 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 03 April 2014 - 03:22

Ja sam jos u oktobru prosle godine tokom kratke radne posete Srbiji video da Vucic ima ambicija da sprovede reforme u Srbiji.

Fale tu jos par detalja , npr. otpustanja u javnom sektoru , jos nema " testise" da to objavi ....zatim da sprovede privatizaciju preostalih drzavnih i javnih preduzeca.. i naravno da uvede nekreditni novac ( ali necemo sad o tome .. naljutio bi MMF ).

Jedno mi ipak nije jasno ... sta ce mu Kori Udovicki?!?!?



#37 Dangar

Dangar
  • Members
  • 2,512 posts

Posted 04 April 2014 - 16:24

 

Министар омладине и спорта Вања Удовичић рекао је да је српском спорту потребна потпуна трансформција...

 

На дискусији је било примедби да већина новца иде у Црвену звезду и Партизан, а Удовичић је казао да је то питање јавног финансирања, а не приватизације. „То питање се јавља свуда у Србији. Постоји незадовољство што већина средстава јавних предузећа одлази у наше најбоље клубове. То ће бити регулисано новим законом и надам се да ће Влада дати одобрење”, истакао је Вања Удовичић.

 

 

i sport će biti jedna od oblasti gde će se moći videti da li je vlada stvarno reformska, Udovičić izgleda odluučan, videćemo...



#38 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 04 April 2014 - 18:51

i sport će biti jedna od oblasti gde će se moći videti da li je vlada stvarno reformska, Udovičić izgleda odluučan, videćemo...

Nećemo videti ništa. "Zvezda ili Partizan" je dimna zavesa kojom se krije osnovni motiv kojim pare i u jednom i u drugom slučaju odlaze u Beograd. Kao što je i u svemu drugom slučaj, u svim drugim "institucijama od nacionalnog interesa". Srbija će pre da se odrekne sopstvenih prirodnih bogatstava nego da proda te i takve "institucije". Tačnije, već jeste. I nikada neće da se odrekne tako efikasne mašine za pravljenje magle i pranje para kao što su perjanice tog takozvanog "sporta",



#39 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 04 April 2014 - 22:23

Ja sam jos u oktobru prosle godine tokom kratke radne posete Srbiji video da Vucic ima ambicija da sprovede reforme u Srbiji.

"Ima ambicija" je negde oko 18 Mpc (megaparsek = 10^6 parseka = oko 3.1e24 cm) daleko od "ima elementarnih sposobnosti", a ovo drugo je jos oko 10 Mpc udaljeno od "ima pismenih i ozbiljnih kadrova".  

 

Fale tu jos par detalja , npr. otpustanja u javnom sektoru , jos nema " testise" da to objavi ....zatim da sprovede privatizaciju preostalih drzavnih i javnih preduzeca.. i naravno da uvede nekreditni novac ( ali necemo sad o tome .. naljutio bi MMF ).

pogresno. Naljutio bi Dinkica i dinkicevsko shvatanje ekonomije koje vlada i vladace Srbijom zato sto su SVI, ali SVI ekonomski i finansijski kadrovi uSrbiji bili i ostali dinkicevci. Takvi su i kadrovi SAMOG SNS-a, na celu sa otvorenim dinkicevcima Zoranom Mihajlovic, Sinisom Malim i Lazarom Krsticem. 

 

Jedno mi ipak nije jasno ... sta ce mu Kori Udovicki?!?!?

Si uocio da se ono o "imanju kadrova" ne nalazi cak ni u lokalnom (ili obliznjem) jatu galaksija? 



#40 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 04 April 2014 - 22:28

Jedno mi ipak nije jasno ... sta ce mu Kori Udovicki?!?!?

 

Stvarno sta ce mu,a ima jednog Mirovica u stranci.



#41 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 05 April 2014 - 02:56

"Ima ambicija" je negde oko 18 Mpc (megaparsek = 10^6 parseka = oko 3.1e24 cm) daleko od "ima elementarnih sposobnosti", a ovo drugo je jos oko 10 Mpc udaljeno od "ima pismenih i ozbiljnih kadrova".  

 

pogresno. Naljutio bi Dinkica i dinkicevsko shvatanje ekonomije koje vlada i vladace Srbijom zato sto su SVI, ali SVI ekonomski i finansijski kadrovi uSrbiji bili i ostali dinkicevci. Takvi su i kadrovi SAMOG SNS-a, na celu sa otvorenim dinkicevcima Zoranom Mihajlovic, Sinisom Malim i Lazarom Krsticem. 

 

Si uocio da se ono o "imanju kadrova" ne nalazi cak ni u lokalnom (ili obliznjem) jatu galaksija? 

 

Pa to je - sto je. kakav narod - takvi glasaci, kakvi glasaci - takvi politicari! Parlament i vlada se kroje prema vecini a ne manjini, pa prema tome - kome ne odgovara ima slobodu da se seli.

Vucic je ono sto Srbija danas ima - svidjalo se to nama ili ne. Ako bude imao volje da sprovede reforme OK ako ne - Srbija ce i dalje ostati zemlja u tranziciji ; mislim,govorimo o politickoj realnosti a ne o nasim zeljama.



#42 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 10 April 2014 - 10:41

http://www.blic.rs/V...a-o-novoj-vladi

 

Pogledajte video, ajde "zagrljaj", plakao sam od smeha kad sam video pozdrav Canka i Vucica.



#43 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 10 April 2014 - 11:23

Ja sad bas htedoh da prokomentarisem, izdvojih slike, zaista su "istorijske".

Isto kolo sto godina, samo se kolovodja promeni. Niko da udje, niko da izadje.

 

Attached File  zagrljaj01.jpg   45.39KB   9 downloads

 

Attached File  pozz.jpg   42.86KB   8 downloads

 

 



#44 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 10 April 2014 - 11:31

Ne znam odakle uopste ideja da Selakovic bude gradonacelnik Beograda.

Izgleda da su Mali i Vesic previse jaki igraci i Vucic se boji da mu ne izmaknu kontroli. Vesicu nije prvi put.

A ovaj Selakovic je izgleda pravi poslusnik, samo ce potpisivati Vuciceve odluke.

Evo najnovijih kandidata.

 

Attached File  min.jpg   78KB   17 downloads

http://www.kurir-inf...-clanak-1316731

 

 



#45 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 10 April 2014 - 16:10

:lol+:

toma-narice-ceda-napu.jpg