Jump to content


Photo
- - - - -

Paralelni univerzum


  • Please log in to reply
333 replies to this topic

#1 Son_of_a_gun

Son_of_a_gun
  • Members
  • 7,203 posts

Posted 06 March 2014 - 11:32

*
POPULAR

Nikad ovaj forum nije vidio jednostavniju, a na oko neizvodljiviju ideju: Da sam navijač suparničkog kluba. 

 

Svjedoci smo poslednjih par godina da je rivalstvo između naših najvećih košarkaških klubova doseglo najnezdravije granice još od nastanka ove prelijepe igre. Tačno je da nas vode potpune dijabole koje, ne mogavši sakriti svoju sujetu, hiljadu puta svojim izjavama dovedu situaciju do usijanja, ne razmišljajući o posljedicama koje mogu da proizvedu svojim velikim uticajem na prosečan, mladi, hormonima napucan navijački mozak. 

 

E pa ako su oni nenormalni, ne moramo i mi da budemo takvi, imamo i mi glavu da razmišljamo s njom.

 

U cilju poboljšanja međusobnih odnosa i smirivanja tenzija pred nikad vatreniji ulazak u završetak sezone, otvaram ovaj topic na kojem molim navijače oba kluba da napišu isključivo pozitivne stvari koje misle o suparničkom klubu. 

 

Topic naravno nije vezan isključivo za aktuelnu sezonu, svaka anegdota, priča, urbani mit su dobrodošli, naravno u okvirima poboljšanja dobrosusedskih odnosa.

 

Što se mene lično tiče shvatio sam da, kad ne bi postojao večiti derbi, za svojih 33 godina života ostao bih prikraćen i sigurno emocionalno nerazvijeniji čovjek nego što sam sad, jer derbi u meni uvijek izazove najčistije i najiskonskije ljudske emocije - strepnju, nadu, strah, ljubav, vjeru, sreću, tugu.

 

Da nema Crvene Zvezde kao kluba i da nema njenih vjernih navijača, dosta ovih emocija ne bi danas postojale ili ih ne bih doživio u ovom intenzitetu, i stoga sam zahvalan što Srbija ima ova i ovakva dva kluba jer je to zaista bogatstvo za čovjeka, prisustvovati takvom spektaklu kad oni igraju i bore se za svoje boje.

 

Što se tiče igračkog kadra, od sadašnjih igrača mnogo volim Bobija Marjanovića, jer mi se čini da je jako fin i pristojan dečko, nekako tako kad igra ima taj stav prema protivničkim igračima "izvinite molim vas, samo da prikucam ovo ako može". :D Jaka Blažič je bio moj veliki pik za ovu sezonu, jako sam teško podnio što je otišao kod vas, jer dečko ima herca za velike utakmice što je i potvrdio na zadnjem derbiju.

 

Još bih dodao ovdje da ni danas ne priznajem tituluTM Masha iz Verone iz 1998. godine jer su sudije prekinule na kraju utakmicu iz nepoznatog razloga (Oliver Popović je pogodio sa pola terena za titulu, sudije su nešto svirale prije toga ali slobodna bacanja za Zvezdu nikad nisu izvedena, postojala je teoretska šansa da se dođe do -6 i titule).

 

I za kraj, mnogo mi se đa pjesma "Sever celi sada se veseli", uhvatim ponekad sebe da je pjevušim na nekoj utakmici.  :blush: Nesvjesno naravno. :D


  • 74

#2 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 06 March 2014 - 11:40

Već vidim Winija i moju malenkost kako ulećemo u žestoke duele.

 

 

Inače 3 Bambija za temu.


  • 0

#3 L' Imperatore

L' Imperatore
  • Members
  • 3,443 posts

Posted 06 March 2014 - 11:41

Odličan post! Kod ovog boldovanog dela, sam se baš dobro nasmejao  :lol+:

 

 

 

Što se tiče igračkog kadra, od sadašnjih igrača mnogo volim Bobija Marjanovića, jer mi se čini da je jako fin i pristojan dečko, nekako tako kad igra ima taj stav prema protivničkim igračima "izvinite molim vas, samo da prikucam ovo ako može". :D Jaka Blažič je bio moj veliki pik za ovu sezonu, jako sam teško podnio što je otišao kod vas, jer dečko ima herca za velike utakmice što je i potvrdio na zadnjem derbiju.

 

 


  • 3

#4 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 06 March 2014 - 12:04

Samo da pohvalim temu, svaka cast SOAG


  • 0

#5 Isiah

Isiah
  • Members
  • 5,236 posts

Posted 06 March 2014 - 12:13

A o Tepicu nemas nista da kazes  :P


  • 5

#6 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 06 March 2014 - 12:13

U celom suparničkom SD ne postoi ništa lepše od ženskog odbojkaškog kluba :D 


  • 5

#7 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 06 March 2014 - 12:15

moram da priznam kako me ja naslov "paralelni univerzum" + prvi pasus naveo da pomislim kako predlazes neku hipotetiku

u paralelnom univerzumu daba poklanja milisavu nesto za 'iljaditi postignut poen a glimmie ima blog o zvezdi i radonjine gifove na kilo

 

sto bi kratkorocno gledano bilo zabavno, ali moram da priznam kako je ovaj tvoj effort daleko plemenitiji & svrsishodniji na kraju krajeva

 

 

nisam bas neki reper posto bez problema navijam za partizan u EL (zlobnici bi rekli i sveukupno), al'hajde da probam

 

 

dule vujosevic:

cenim sto je napravio toliko reprezentativaca ove zemlje i sto je tokom godina napredovao od "trenera koji pravi igrace" do odlicnog stratega koji i dalje pravi igrace

 

bogdan bogdanovic:

nekome sam pre 3 sezone nudio virtuelnu menjazu vi nama bogdana, mi vama nedovica

nije da ne cenim nedovica ali bogdanovica oMbozavam sto kaze kumova cerkica

 

dragan milosavljevic milisav:

(sad ce da bude padanja u fras :))

mislim da ovog lika gotivim malo vise nego kaos katica

ali me je kupio u najbesmislenijem momentu zvezda - partizan duela: ceo onaj cirkus u zelezniku, milisav mrtav 'ladan prica sa v.jovanovicem i pokazuje you-know-what nekom random liku iz publike.

 

to je za mene bio jasan signal da gubimo ovu tekmu (i ako smo). jednostavno, taj fuck off stav a ujedno zesci fokus na igru u uslovima koji su sve samo ne normalni, je nesto sto se ne vidja cesto. voleo bih da partizan cesce ispoljava takav mindset u EL

 

gotivio sam i peru xmassa zato sto onako nepokretan pljusne trojku uvek kad zatreba.

 

a danilovic mi je najomiljeniji igrac evar, to svi znaju.

kada je on igrao za repku, uvek sam bio ubedjen da dobijamo.

tako smo ispali na olimpijadi u sidneju 2000e a ja sam primetio to tek nakon par dana.

 

 

kecmana sam vise gotivio dok je igrao za fmp  : D

 

 

toliko o pojedincima, mahom aktuelnim

ima tu jos stavki ekipno, al' hajde da ne ispucam sve na jedan post


  • 8

#8 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 06 March 2014 - 12:17

Hoće se ovde opraštati i ružna prošlostTM ?   :rotflmao:

 

 

čisto da znam, ako dobijem pisarsku inpiraciju...


  • 3

#9 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 06 March 2014 - 12:20

U celom suparničkom SD ne postoi ništa lepše od ženskog odbojkaškog kluba :D

Ja isto misljenje imam za zensku sekciju KKP iz doba moje mladosti :kece:


  • 0

#10 Son_of_a_gun

Son_of_a_gun
  • Members
  • 7,203 posts

Posted 06 March 2014 - 12:25

A o Tepicu nemas nista da kazes  :P

 

Tepara je moj brat rođeni, najrođeniji! Sram ga bilo ko šta ružno pomisli o njemu. :P

 

Edit: Slovo.


Edited by Son_of_a_gun, 06 March 2014 - 12:25.

  • 1

#11 Dropkick Murphys

Dropkick Murphys
  • Members
  • 10,291 posts

Posted 06 March 2014 - 12:26

U celom suparničkom SD ne postoi ništa lepše od ženskog odbojkaškog kluba :D

a ove?

 


  • 1

#12 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 06 March 2014 - 12:29

A o Tepicu nemas nista da kazes  :P

 

On prica sam za sebe -_-

 

Uostalom, samo pozitiva treba, a ja i nisam zaracena strana, vise neki nezavisni posmatrac. Tako da, hajde, pocnite :lol:


  • 0

#13 zoe Bg

zoe Bg
  • Members
  • 26,091 posts

Posted 06 March 2014 - 12:30

Kad sam procitala da sam navijac suprotnog tima, wtf :D lakse mi bilo da zamislim da sam musko (a najgrdje sam stereotipno njanjavo zensko) nego to :blush:

Mene je deda odvukao na pravu stranu, ali isto tako pricao o onim lepsim vremenima, o cistom rivalstvu i postovanju protivnika. Nisam spomenula dedu za dzabe, kazu da je pucao dva puta u zivotu, kad sam se ja rodila i posle Barija :)
  • 17

#14 uncletima

uncletima
  • Members
  • 7,571 posts

Posted 06 March 2014 - 12:33

Za ovo moze samo da se skine kapa... (!)

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=qKS-lgeWbW4

 

 

 

Oprostite, dragi cigani, ali ovo izuje uvek!


  • 9

#15 Isiah

Isiah
  • Members
  • 5,236 posts

Posted 06 March 2014 - 12:33

Da budemo fer i podrzimo kulturiska inicijativu:
 
Lazic
Veoma ga cenim kao igraca koji je podredjen timu i mislim da je strasno potcenjen medj' zvezdaskim pukom. Covek ima cojones, pogodio je vise od jednog vaznog suta u zivotu i igra sa velikim zarom sto satro svi ovde posebno gotivimo.
 
Jenkins
Vanredno dobar sut i srce da pogodi whenever. Niposto ne bih voleo da ima sut za pobedu protiv nas. Mada, ne bih voleo da ga uzmu ni Lazic ili Simonovic, kad smo vec kod toga.
 
Katic Rasko, da Katic Rasko
On licno vam je doneo EL prosle godine i iscupao iz brda mogucih poraza za vreme svog mandata. Dostigao je zivotnu formu i uprkos odbrambenim nedostatcima predstavlja jednu od najvecih pretnji u napadu koje imate.
 
Radonja
Radi sasvim korektno obzirom na pritisak i okolnosti, a protiv sebe ima jednog od max 10 najboljih trenera sa ovih prostora ikada.
 
Schilb
Steta sto je otisao. Oh wait, koja ovo bese tema  :D

  • 1