Jump to content


Photo
- - - - -

Ukrajina-snimak prisluškivanog razgovora Stejt department - ambasada


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
58 replies to this topic

#1 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 08 February 2014 - 16:40

Izdvojio sam ovo od teme "Revolucija u Ukrajini?" kao posebnu temu zbog vidljivosti i jer smatram da je bitno:

 

 
 
 
Prisluškivani telefonski razgovor otkriva da SAD stoji iza organizacije ukrajinske opozicije (pretpostavljam da ovo i nije neka novost, ali je zanimljivo čuti ovakve direktne razgovore gdje je apsolutno jasno o čemu se priča). 
 
U najnovijem debaklu za američki Stejt department i Obaminu administraciju, pomoć́nik američkog državnog sekretara Victoria Nuland je snimljena kako vrši mikro-menadžment strategije Ukrajinskih opozicionih stranaka, sa ambasadorom SAD u Ukrajini, Geoffrey Pyatt. To da je operacija promjene režima u Ukrajini u izvjesnoj mjeri vršena iz Vašingtona, više se ne može opovrgavati. 
 
Snimljeni razgovor pokazuje u jasnim detaljima da dok državni sekretar John Kerry otvoreno osuđuje svako strano mješanje u unutrašnje poslove Ukrajine, njegov Stejt department praktično upravlja cijelim procesom. 
„ F ** k EU ” dio, je njeno izražavanje bijesa ka EU koja se ne kreće dovoljno brzo sa promjenom režima u Ukrajini i njen plan je da se UN uključi u proces. 
 
 

Edited by zg76, 08 February 2014 - 16:43.


#2 Dolly Buster

Dolly Buster
  • Members
  • 209 posts

Posted 08 February 2014 - 18:02

To što SAD podržavaju demokratske aspiracije ukrajinskog naroda, ne znači da tamo nema autentične lokalne opozicije diktatoru Janukoviču. 

 

Mislim, veoma je malo onih budala koje preferiraju sibirski način života naspram modernih evropskih standarda.



#3 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 08 February 2014 - 18:12

Slažeem se samo mislim da to nema nikakve veze sa clankom ili poentom iza. Mozda pomognu dijelovi iz clanka:
 

U najnovijem debaklu za američki Stejt department i Obaminu administraciju, pomoćnik američkog državnog sekretara Victoria Nuland je snimljena kako vrši mikro-menadžment strategije Ukrajinskih opozicionih stranaka, sa ambasadorom SAD u Ukrajini , Geoffrey Pyatt. To da je operacija promjene režima u Ukrajini u izvjesnoj mjeri vršena iz Vašingtona, više se ne može opovrgavati.
 
Snimljeni razgovor pokazuje u jasnim detaljima da dok državni sekretar John Kerry otvoreno osuđuje svako strano mješanje u unutrašnje poslove Ukrajine, njegov Stejt department praktično upravlja cijelim procesom.
 
" F ** k EU " dio je njeno izražavanje bijesa ka EU koja se ne kreće dovoljno brzo sa promjenom režima u Ukrajini i njen plan je da se UN uključi u proces.
Posebno interesantan je tretman generalnog sekretara UN Ban Ki-moona , kao neke vrste mlađeg potrčka za Vašington. To valjda objašnjava njegov kukavički potez da ukine poziv Iranu da učestvuje u razgovorima Ženeva II, čim je to sekretar Keri zahtjevao.
 
Vrhunska ironija SAD vlade, reakcija je na ovaj bombastični snimak portparola Stejt departmenta Jen Psaki koja direktno optužuje rusku vladu da stoji iza snimka i izražavajući šok - šok ! – time da strana vlada može da špijunira SAD. "Novo dno" rekla je ona. Izgleda da je samo u redu ako SAD prisluškuje druge!


#4 Dolly Buster

Dolly Buster
  • Members
  • 209 posts

Posted 08 February 2014 - 18:16

Ne znam kakvi ste vi to Libertarians na tom sajtu, kad podržavate Iran i KGB.



#5 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 08 February 2014 - 18:37


Glupost, ad hominem, straw man ili ti zamjena teza... nemoj tako da razgovaramo molim te, ne dotice me taj pokusaj prozivke. Bacis oko 5 min na stranicu vidi se jasno da ne podrzava ni CIA ni KGB u tudjim drzavama, a narocito ne u tudjim zivotima. Plus, ako pogledas izvor, Ron Paul Institute, ako on nije libertarijanski onda stvarno ne znam ko je.



#6 Dolly Buster

Dolly Buster
  • Members
  • 209 posts

Posted 08 February 2014 - 18:43

Ron Paul gostuje na KGB kanalu RussiaToday i tamo priča protiv SAD.

 

Ron Paul ne shvata da ne bi imao ni S od slobode, kad bi Rusija stvarno uspela u svojoj nameri da porobi svet.



#7 IComeToClaimThisLand

IComeToClaimThisLand
  • Members
  • 183 posts

Posted 08 February 2014 - 19:35

Ron Paul gostuje na KGB kanalu RussiaToday i tamo priča protiv SAD.

 

Ron Paul ne shvata da ne bi imao ni S od slobode, kad bi Rusija stvarno uspela u svojoj nameri da porobi svet.

 

Hajde da uzmemo jedan primer. U SAD imas "patriot act", na osnovu njega, nakon 9/11, vojska moze da ti udje u kucu ukoliko posumnja da si terorista i da ti pretrese apsolutno sve! Znaci, nema d od DOKAZA da si terorista, nego postoji SUMNJA. Ne moraju imati nikakav dokaz, mogu da upadnu apsolutno svakome. Jel to sloboda o kojoj ti govoris?

 

Ako vec pljujes jednu, a velicas drugu stranu, budi fer pa reci sve.



#8 Dolly Buster

Dolly Buster
  • Members
  • 209 posts

Posted 08 February 2014 - 19:58

Ali priznaćeš da su SAD daleko slobodnija zemlja od Rusije.

 

Zato moram osuditi svakoga ko pomaže Kremlju da napada demokratiju.



#9 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 08 February 2014 - 20:17

Ali priznaćeš da su SAD daleko slobodnija zemlja od Rusije.

 

Zato moram osuditi svakoga ko pomaže Kremlju da napada demokratiju.

:hail: :hail: :hail:



#10 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 08 February 2014 - 20:26

Aha, Ron Paul nije libertarijanac vec radi za KGB, Rusi bi da porobe svijet, a ti si sveti borac na internetu za demokratiju...   OK, izvinices me ali nas razgovor se ovdje zavrsava. Pozdrav.



#11 IComeToClaimThisLand

IComeToClaimThisLand
  • Members
  • 183 posts

Posted 08 February 2014 - 20:30

Ali priznaćeš da su SAD daleko slobodnija zemlja od Rusije.

Zato moram osuditi svakoga ko pomaže Kremlju da napada demokratiju.


Po cemu? Dokazi mi. I kako to Kremlj napada demokratiju?

#12 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 08 February 2014 - 21:02

 

 kad bi Rusija stvarno uspela u svojoj nameri da porobi svet.

 

:ajme:



#13 byja

byja
  • Members
  • 190 posts

Posted 08 February 2014 - 23:05


OK, izvinices me ali nas razgovor se ovdje zavrsava. Pozdrav.

 

Čudi me da nisi odmah odustao. Ne dozvoli da ti trol upropasti temu.

 

Nego, da li je iko video neku reakciju iz Evrope na pomenuti snimak? Mislim, ipak je u pitanju "Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs at the United States Department of State", dakle osoba iz SAD koja je među najpozvanijima da kreira odnose sa evropskim državama pre svega. Od reakcija, na netu sam našao samo sledeće:

 

A spokeswoman for the EU foreign policy chief told euronews that Brussels would not comment on a “leaked alleged phone conversation”.

 

The German chancellor, Angela Merkel, has described as "totally unacceptable" remarks by a senior US official who said "fuck the EU" while speaking about the crisis in Ukraine.



#14 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 08 February 2014 - 23:12

Da budem iskren, ne znam zbog čega se od toga pravi toliki cirkus. Svako će u razgovoru koji nije namenjen javnosti reći šta misli, koristiće psovke i ponašaće se prirodno. Verujem da su mnogi ambasadori koji nisu izvuki premiju, već mesto u nekoj banana-državi, rekli kolegama da im je zapala teška vukojebina, pa makar njihova zemlja imala i odlične odnose sa vukojebinom. Nije potrebno ni analizirati ovaj razgovor da bi se shvatilo da se interesi SAD i EU ne poklapaju baš uvek, što je i normalno. Da li će neko reći 'smatramo da bi se EU mogla više potruditi' ili 'serem im se u pos'o' nije uopšte ni bitno.



#15 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 08 February 2014 - 23:20

Po cemu? Dokazi mi. I kako to Kremlj napada demokratiju?

 

Navedi mi jednu zemlju u svetu u kojoj je Rusija podržala demokratske promene.