Jump to content


Photo
- - - - -

Sarapin problem sa Markom Vidojkovicem - Studio B


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#16 Hladno pivo

Hladno pivo
  • Members
  • 2,059 posts

Posted 08 January 2014 - 22:04



Vratili smo se u 90e.

Mi nikad iz njih nismo izasli. Taj studio b je do juce sluzio za Djilasevu licnu promociju, mislim da niko iz sns dok su bili opozicija nije gostovao godinu ili godinu i po dana, sto je sa stanovista objektivnog novinarstva mnogo problematicnije od toga sto snimak neke emisije nije okacen na tjub...

 

Nikolica mozes argumentovano da kritikujes na hiljade nacina i da budes upravu, ali ako i pored toga Vidojkovic nista pametnije ne ume da kaze nego Toma grobar onda... cisto sumnjam da je u SAD recimo moguce vredjati predsednika na televiziji koja se finansira iz budzeta grada ili drzave svejedno, ako to tamo i postoji uopste...

 

Argumentovana kritika je jedno, a primitivizam nesto sasvim drugo.



#17 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 08 January 2014 - 22:46

Ti to o Tominom delovanju godinama unazad?


 

Argumentovana kritika je jedno, a primitivizam nesto sasvim drugo.


Edited by Goran70, 08 January 2014 - 22:46.


#18 Hladno pivo

Hladno pivo
  • Members
  • 2,059 posts

Posted 08 January 2014 - 22:51

Ti to o Tominom delovanju godinama unazad?

 

Sto bi se ti ili neko ko je knjizevnik spustao na Tomin nivo u krajnjoj liniji? Kakav god da je, predsednik je Srbije, po meni manje los nego sto sam ocekivao, to sto je bio primitivac ne znaci da ja ili jos gore neko ko je javna licnost treba da budem takav...

 

Pritom Srbija sigurno nije unikatna po tome kada je politika u pitanju.



#19 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 09 January 2014 - 00:13

Pritom Srbija sigurno nije unikatna po tome kada je politika u pitanju.

Vidis, to je potpuno tacno. Samo se postavljaju dva pitanja: (1) da li si tako principijelno reagovao i kada su se svi sirom sveta, uklj. brojne knjizevnike i "knjizevnike" zajebavali sa (objektivnom) gluposcu bivseg prezidenta G. W. Busha? (2) Da li si ti za kritiku samo kad su "unikati" u pitanju - dakle da ne kritikujemo ono sto je lose ako ga ima i drugde? Pa i od milosevica je bilo gorih, ne mnogo doduse, ali ipak bih ocenio jednog Mugabea ili Kim Dzong Ila kao gore vladare, sta to znaci, da nije trebalo pozarevackog monstruma da kritikujemo zato sto nije bio unikatan?



#20 Hladno pivo

Hladno pivo
  • Members
  • 2,059 posts

Posted 09 January 2014 - 00:15

Vidis, to je potpuno tacno. Samo se postavljaju dva pitanja: (1) da li si tako principijelno reagovao i kada su se svi sirom sveta, uklj. brojne knjizevnike i "knjizevnike" zajebavali sa (objektivnom) gluposcu bivseg prezidenta G. W. Busha? (2) Da li si ti za kritiku samo kad su "unikati" u pitanju - dakle da ne kritikujemo ono sto je lose ako ga ima i drugde? Pa i od milosevica je bilo gorih, ne mnogo doduse, ali ipak bih ocenio jednog Mugabea ili Kim Dzong Ila kao gore vladare, sta to znaci, da nije trebalo pozarevackog monstruma da kritikujemo zato sto nije bio unikatan?

 

Ja jesam za kritiku, ali ne vidim potrebu da kada ima realnog prostora za kritiku jedan knjizevnik bude primitivan i predsednika naziva grobarom. I jos bude cenzura sto snimak nije okacen na tjub.



#21 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 09 January 2014 - 00:30

Ja jesam za kritiku, ali ne vidim potrebu da kada ima realnog prostora za kritiku jedan knjizevnik bude primitivan i predsednika naziva grobarom. I jos bude cenzura sto snimak nije okacen na tjub.

Cekaj, znaci ne okacinjanje na tjub je ok zbog vulgarnosti knjizevnika. Da je neki drugi knjizevnik - recimo Kapor, Beckovic ili Brana Crncevic - rekao da je americki prezident glupan i pri tom opsovao (a oni su to itekako govorili i radili, i to na emisijama TV Bastilje tokom mnogo, mnogo godina) i da je zbog toga neko cenzurisao, gledao bi na to sa indignacijom, zar ne? Smatrao bi da je to nedopustiva cenzura? Ispravi me ako gresim...



#22 Hladno pivo

Hladno pivo
  • Members
  • 2,059 posts

Posted 09 January 2014 - 01:16

Cekaj, znaci ne okacinjanje na tjub je ok zbog vulgarnosti knjizevnika. Da je neki drugi knjizevnik - recimo Kapor, Beckovic ili Brana Crncevic - rekao da je americki prezident glupan i pri tom opsovao (a oni su to itekako govorili i radili, i to na emisijama TV Bastilje tokom mnogo, mnogo godina) i da je zbog toga neko cenzurisao, gledao bi na to sa indignacijom, zar ne? Smatrao bi da je to nedopustiva cenzura? Ispravi me ako gresim...

 

Meni je potpuno svejedno da li ce ga kaciti na tjub ili ne, samo sam istakao da je taj medij uvek bio podlozan cenzuri i manipulacijama, samo neki to nekad nisu primecivali, a sad primecuju i da je to sa tjubom minorno u odnosu na Djilasovu cenzuru.

 

Ne bih pravio paralelu izmedju predsednika svoje zemlje ili neke tudje, kritikovao bih svaki primitivizam prema predsedniku zvao se on i Tadic, ako bi to doslo od Kapora sto nije bilo bas moguce dok je bio ziv, verovatno bi se napravio lud, ali ako dolazi od kvazi knjizevnika koji se ponasa kao primitivac bas svaki put kad izadje pred kamere onda cu svakako da opljunem.



#23 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 09 January 2014 - 11:24

Prilicno je hrabro (I neuko) okarakterisati Marka Vidojkovica kao "kvaziknjizevnika", posebno u poredjenju s jednim Momom Kaporom.



#24 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 09 January 2014 - 11:58

Meni je potpuno svejedno da li ce ga kaciti na tjub ili ne, samo sam istakao da je taj medij uvek bio podlozan cenzuri i manipulacijama, samo neki to nekad nisu primecivali, a sad primecuju i da je to sa tjubom minorno u odnosu na Djilasovu cenzuru.

 

...a tek u odnosu na onu ministra za informisanje iz 1998.